Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-12 11:26:10

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek friss nyereményjátékunkon!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) csendes


csendes
őstag

Nézem a kalapot, hát cr és ct között nincs senki, mondom ok, elk...avartam valamelyik választ. De aztán alatta látom, hogy a cs-nél ott vagyok. Annyira nemzetközi lettem, hogy a magyar ábécét már elfelejtettem :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#702) sztikac


sztikac
őstag

Gratulálok a nyerteseknek!

( ;] )

(#703) updog válasza sztikac (#702) üzenetére


updog
senior tag

Köszönöm!

( ;] ;] )

sz: Most már biztos nem nyerek, mert mekkora cink lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#704) SUPREME7 válasza HoyHoy2 (#699) üzenetére


SUPREME7
őstag

Valóban, ha már kikerült a kalap, de 20 kérdésnél pl akkor is bosszantó, ha nem vagy a kalapban, így egyből látni mit rontottál. De azt hiszem át fogom alakítani úgy, hogy csak gombnyomásra ellenőrízze, ne minden oldalbetöltésnél.

(#705) Cifu válasza SUPREME7 (#704) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak egy észrevétel: szerintem a letöltési oldalra azért írd ki, hogy a működéshez telepíteni tell Tampermonkey, Scriptish, Greasemonkey vagy hasonló scriptfuttató addonokat, és oda kell a szöveget beilleszteni.

Aki már tudja, miről van szó, annak ez nem újdonság, de tippre sokan csak néznek most ki a fejükből, hogy ezt hogyan lehet működésre bírni. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#706) -ZeeZee- válasza SUPREME7 (#694) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Telepítettem, de nem mutatja a helyes/helytelen válaszokat. Mit csinálok rosszul?

(#707) SUPREME7 válasza -ZeeZee- (#706) üzenetére


SUPREME7
őstag

Tampernonkeyval próbáld, greasemonkey-val megnézem este miért nem hajlandó.

(#708) HoyHoy2 válasza SUPREME7 (#704) üzenetére


HoyHoy2
tag

nem akartam kötekedni, csak egy kicsit ;] amugy szuper :)

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#709) Saccco válasza SUPREME7 (#707) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyébként most már azzal sem megy nálam. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#710) csendes válasza DonThomasino (#656) üzenetére


csendes
őstag

Volt olyan kérdés, amire két helyes válasz volt, de csak egyet lehetett bejelölni. Ezért a 1449 kalapos válasz a hibahatáron belül van, de egyik sem hibátlan :R.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#711) -ZeeZee- válasza SUPREME7 (#707) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, tamperral működik automatikusan.

(#712) Top cat válasza SUPREME7 (#704) üzenetére


Top cat
őstag

Köszi ezt a jó kis scriptet :R

Ha lehet egy javaslatom akkor olyan változtatás kellene bele, hogy már a kérdés feltételekor megjelöli a jó választ ;]

(#713) oxalisz


oxalisz
tag

A 2-es kérdéshez is 2 helyes válasz adható. A portok db. számában, és tipsban is különbség van.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#714) SyMbioTe válasza oxalisz (#713) üzenetére

[link]

Sőt, a Dell gyári oldalon is meg lehet találni: Műszaki adatok - csatlakoztathatóság.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#715) siti


siti
senior tag

szerintem meg csak azt kellene a kalapba tenni, aki a 18-as kérdésnél előbb a WQHD+ jelölte meg, majd átkattintotta UltraWide QHD+ra. szerintem.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#716) csendes válasza siti (#715) üzenetére


csendes
őstag

Én így csináltam, csak fordított sorrendben. Meg lehet nézni a logban :K

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#717) RoyalFlush válasza hemaka (#667) üzenetére


RoyalFlush
őstag

1449 fő :DDD

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#718) btz válasza SUPREME7 (#694) üzenetére


btz
addikt

És akkor csinálj egy PH lustaság faktor kiíró USER scriptet is ami aszerint jeleníti meg a lustaság faktort, hogy ki nem kattintotta végig a kérdéseket és ez minden egyes végig nemkattintott nappal nőne 😂

ⓑⓣⓩ

(#719) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ekkora baromságot..

Minden válaszom tökéletes, kivéve a 2. kérdésnél:

Na mármost.. Csak közlöm hogy a helytelennek jelölt válaszomat abszolút helyénvalónak tartom, és annak is kellene kezelni, mivel "A monitoron található portok száma" mellett a "A monitoron található portok típusa" is eltér, mivel az U2719DC több típusú porttal rendelkezik. Ehhez képest nem számít helyes válasznak... Ezt csak én tartom unfairnek?

Leegyszerűsítve: 4db USB 3.0 az egyikben, a másikban pedig 4db USB 3.0 + 1db USB type-C
U2719D 4db - U2719DC 5db
Tehát eltér a monitoron található portok SZÁMA és típusa.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#720) C4mp3r válasza sutyesz96 (#719) üzenetére


C4mp3r
addikt

mindket monitoron ugyanannyi csatlakozo van, te valami rossz oldalt nezel.

(#721) w333 válasza sutyesz96 (#719) üzenetére


w333
félisten

Nem az USB -k száma hanem a "Portok" száma ... mindkettőnek 9 portja van ! :D

Így egyértelmű hogy a portok típusa nem egyforma ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#722) Top cat válasza sutyesz96 (#719) üzenetére


Top cat
őstag

U2719DC

U2719D

Számold össze a portokat, ugyanannyi van mindkettőn :K

(#723) Saccco válasza sutyesz96 (#719) üzenetére


Saccco
nagyúr

Minden USB port port, de nem minden port USB port. Porttörő.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#724) sutyesz96 válasza w333 (#721) üzenetére


sutyesz96
őstag

Áh. :B

A portok valamiért automatikusan USB portokra asszociáltam.

Na akkor majd máskor.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#725) koko52 válasza Saccco (#723) üzenetére


koko52
veterán

:C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#726) w333 válasza sutyesz96 (#724) üzenetére


w333
félisten

Igen ez a kérdés engem is megzavart ... vagy 2-3X végigrágtam mire nekem is leeset hogy az összes portok száma, elsőre én is az USB -k számára gondoltam !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#727) sutyesz96 válasza w333 (#726) üzenetére


sutyesz96
őstag

Maradjunk annyiban hogy g... egy kérdés volt.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#728) hemaka válasza Saccco (#723) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#729) Patry0t válasza sutyesz96 (#727) üzenetére


Patry0t
tag

kellenek az ilyenek, hisz amúgy 8000en lennénk a kalapban :P

(#730) somogyib válasza Saccco (#723) üzenetére


somogyib
őstag

:D

(#731) Cifu válasza sutyesz96 (#727) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem volt az szerintem. Eleve a D és a DC végű monitor között az a különbség, hogy az utóbbin van USB Type-C port. A kérdés utolsó válaszlehetősége direkt erre vonatkozott. Annyira azért csak nem nehéz dekódolni... :U

Amúgy meglepő, hogy hányan beugrottak eme kérdésnek, aztán itt pattognak, hogy "dehát az én válaszom volt a jó"...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#732) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Frissítettem a helyes válasz ellenőrző scriptet, most már előre megmutatja a helyes válaszokat is :DDD ;] Najónem, de akinek nem ment Greasemonkey-val, az nézze meg most, elvileg mennie kell.

Supreme7 / PH! lapcsalád nyereményjáték - helyes válasz ellenőrző

+ most már nem fut le minden oldalletöltésnél, csak a gombra kattintással, feleslegesen ne futkározzon. :)

[ Szerkesztve ]

(#733) FLATRONW válasza SUPREME7 (#694) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én így csinálom az ellenőrzést. Középső egérgombbal nyitom meg a linkeket.

(#734) somogyib válasza SUPREME7 (#732) üzenetére


somogyib
őstag

---

[ Szerkesztve ]

(#735) Locutus


Locutus
veterán

Kalap :)

Amúgy most a kalap méretének csökkentése miatt volt 20 kérdés? Mert a nyeremények számával annyira nem látom az arányosságot.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#736) sutyesz96 válasza Cifu (#731) üzenetére


sutyesz96
őstag

"A kérdés utolsó válaszlehetősége direkt erre vonatkozott."

Ezen logika alapján az utolsó előtti válaszlehetőség is pontosan ugyanazt állítja.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#737) Cifu válasza sutyesz96 (#736) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy azt már páran levezették az elmúlt egy napban, a D és a DC modellen ugyanannyi port van. Tehát ilyen téren NINCS különbség. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#738) lemusz


lemusz
addikt

Én a 16-ost benéztem valahogy, de hogy hogy azt nem tudom. Talán az UHD felbontást kevertem össze valami mással. Gugliznom kellett ezek miatt rendesen, fullHD felett már nem bírom megjegyezni mi mennyi pixel, van vagy ezer fajta HD...

(#739) Killer01


Killer01
őstag

Kalap megvan, de sajnos csak 14-dik lettem a kalaptippnél...fenébe :)

(#740) Yofej75 válasza SUPREME7 (#732) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C :R :))

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#741) HussarF válasza FLATRONW (#733) üzenetére

Erről eszembe jut az űrtoll legendája :C :C :C

Az amerikai űrhajósok kezdetben nem tudtak írni az űrben, mivel a golyóstollból súlytalanságban nem jött ki a tinta. A NASA súlyos dollármilliókért kifejlesztett egy túlnyomásos tollat, ami ír gravitáció nélkül, fejjel lefele, szinte minden felületen és minden előforduló hőmérsékleten. A szovjetek ceruzát használtak…

(#742) btz válasza HussarF (#741) üzenetére


btz
addikt

Csakhogy a grafit írás könnyen kiradirozhazó és magától is erősen kopoik a papírról. 🙂

ⓑⓣⓩ

(#743) Akula válasza FLATRONW (#733) üzenetére


Akula
őstag

ügyes vagy

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#744) yohnsee válasza HussarF (#741) üzenetére


yohnsee
tag

Útálom, ha a sztorinak csak ezt a felét mondják el. Igen, ceruzával is lehet írni az űrállomáson, de ha a grafit porja bekerül a vezérlőrendszerbe, akkor ott nagyon nagy problémák lehetnek.
Egyébként kalap!

AVR

(#745) vince válasza yohnsee (#744) üzenetére


vince
őstag

Igen, valamint a teljes sztorihoz hozzátartozik, hogy
- korábban a nasa űrhajósai is használtak ceruzát,
- az űrtollat nem a nasa fejlesztette ki sok millió/milliárd dollárért, hanem vásárolták a Fishertől 2-3 dollárért darabját,
- később az oroszok is ugyanezt a tollat használták.
De szerintem Cifu ennél sokkal többet tud erről a témáról :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#746) HussarF

Jól van, mindenki ügyesen tud guglizni, remélem yohnsee a vérnyomás csökkentőt is bevette, nehogy valamilyen károsodást szenvedjen itt a nagy izgalmakban ;]
Remélem azért az is átjött, hogy mire fel hoztam fel a városi legendát (amihez az original kommentben is odaírtam hogy legenda)

(#747) Saccco válasza yohnsee (#744) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ott nehéz megszámolni a sok port.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#748) losangeles


losangeles
csendes tag

gyerekek én közgazdász vagyok és 20/20, lövésem sincs az IT-hoz de tudok számolni és olvasni, ennyi :D

(#749) yohnsee válasza HussarF (#746) üzenetére


yohnsee
tag

Egy doboz prazozin után már jobban érzem kicsit magam. Már meg tudom nyalni a fényt.
De az a monitor akkor is jó volna. Vagy nyalóka a főnyeremény? Elvesztettem a fonalat...

Saccco: anno az oroszok biztos nem USB-C -ről töltötték a vodkát. Vagy mobil krumplit. Tudomisén

[ Szerkesztve ]

AVR

(#750) Akula válasza losangeles (#748) üzenetére


Akula
őstag

hát ja.
én is megválaszoltam az összeset. bár azt sem értettem mik voltak oda írva. G-sync meg ilyenek...
...passz.

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.