Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 17:16:26

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek újabb nyereményjátékunkon!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) SyMbioTe válasza jupp008 (#250) üzenetére

Ugye csak viccből írtad?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#253) match123


match123
tag

Baccameg, utolsó kérdés, elkezdem nézni a monitorokat...a nem szócskát nem néztem a kérdésben...tehát azt néztem hogy melyik qhd. Ez is, ez is, ez is...mondom mi a franc...az utolsónál jöttem rá újra átolvasva a kérdést, hogy melyik NEM qhd :)

(#254) Vakegérke válasza jupp008 (#250) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vagy csak nem olvastad el gondosan. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#255) TeebyKay válasza Vakegérke (#254) üzenetére


TeebyKay
őstag

Talán arra gondolhatott, hogy melyik monitor nem tud vagy nem alkalmas WQHD felbontásra. Mert egyik monitornak se ez az egyetlen felbontása. Más hibát nem találtam benne.

(#256) oriic válasza jupp008 (#250) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én ugye kimaradok a nyereményjátékból, de most erre ránéztem még egyszer, és szerintem nincs semmi gond vele. Egyszerű kérdés, egy egyszerű válasz van rá.

(#255) TeebyKay

Mivel a kérdés egyértelműen és érhetően van leírva, így kizárásos alapon is csak egy helyes válasz van rá. :R Szerintem nem összekeverhető.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#257) jupp008 válasza TeebyKay (#255) üzenetére


jupp008
senior tag

kb. Huszadikra elolvasva már én sem tom, hogy gondoltam. De igen most már biztos értelmezési problémám lehet. Nekifutok meg 1x.

(#258) Bounti válasza jupp008 (#257) üzenetére


Bounti
aktív tag

Talán (mert nem tudom mennyire értesz hozzá), az birizgáltra a szemedet, hogy némely monitor angol oldalán QHD van WHQD helyett...

Speciel nekem utána kellett néznem (mivel nem vagyok szaki), hogy ez a kettő u.a. :DDD

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#259) TomMusic


TomMusic
őstag

Ezen az oldalon a két képen nem a Szabadság híd van véletlenül? :)
[link]

Szerk.: költői kérdés volt, perszehogy az. :D

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#260) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Köszi a játékot! :K ;)

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#261) macilacus válasza Mtbsrác (#210) üzenetére


macilacus
senior tag

Csak azért írtam, mert nálam is eltűnt sőt még a játék fórumának nyereményjátékhoz vezető linkje is, de legalább észrevettem, hogy az adblock be van kapcsolva és gyorsan kikapcsoltam. :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#262) macilacus


macilacus
senior tag

Minden válasz megvolt, kalaptipp megvolt most már csak a kalap kell :DDD

Illetve kalap az van már, csak bele kéne kerülni és a fődíjnál kikerülni :DDD mármint győztesként :K

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#263) Timyyy


Timyyy
őstag

Válaszok megvannak, irány a kalap! :R

(#264) mgenya911 válasza TomMusic (#259) üzenetére


mgenya911
csendes tag

Mekkora kamu már a szabadsághídnál az a pixel illusztráció. Kb 640x480 ban nézne ki úgy.

(#265) #27216896 válasza Bounti (#258) üzenetére


#27216896
törölt tag

QHD / WQHD (2560×1440) szal tök mindegy... ;) Jó az a kérdés (is)! Egyértelmű választ lehet adni...

Köszi a játékot! :R

[ Szerkesztve ]

(#266) nexplo


nexplo
őstag

Mindenkinek sok sikert :K
A monitort pedig köszönöm Oázis Computer. Élőben még szebb mint a képen :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#267) Encian


Encian
tag

Köszönjük ProHardver és Oázis Computer! :R

(#268) Vakegérke válasza nexplo (#266) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nocsak, vettél egyet? Akkor már nem is tartasz igényt a nyereményre, ugye? :D

Én is náluk vettem az enyémet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#269) FunPro


FunPro
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy ezen a játékon kisuckolok! :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#270) ssgk


ssgk
aktív tag

Megvan a 10 válaszra a 10 helyes válasz... innentől a mágikus kalap dönt :K
Sok szerencsét mindenkinek !

(#271) mycso válasza akoska07 (#205) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem egyértelmű, csak nincs rá helyes válasz. ;]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#272) Elmör


Elmör
senior tag

Köszönöm az újabb lehetőséget! :R

Szerintem a 6-os kérdésen jópáran el fognak csúszni, ami csak nekem jó, de persze nem akarok gonosz lenni. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#273) torma99 válasza mycso (#271) üzenetére


torma99
aktív tag

Mérnök és pénzügyes tekintetben valóban nincs, de bölcsész, statisztikus értelemben van.
Egyébként jól ki lett tárgyalva a fórumban, aki ezekután sem tudja, az nem is érdemel kalapot.

(#274) mycso válasza torma99 (#273) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Majd te megmondod majd, hogy ki-mit érdemel és minek van értelme. :N

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#275) coolabácsi válasza ssgk (#270) üzenetére


coolabácsi
tag

Azért olvasd el a kérdéseket is :DDD

(#276) Teaway válasza eszterencs (#246) üzenetére


Teaway
veterán

Hétfőn napközben igazán lehetne még 10 új kérdés! :)

Nincs itthon csokid??

(#277) Mans20 válasza Elmör (#272) üzenetére


Mans20
addikt

Az szerintem egyszerű. Nekem a 9. ami vergődés már két napja.

(#278) Joci10 válasza Mans20 (#277) üzenetére


Joci10
őstag

Pedig az sem bonyolult, sőt! Igaz, jó helyen kell keresgélni. :)

(#279) syberia válasza Gróf... (#143) üzenetére


syberia
veterán

+1

https://howbad.info/

(#280) Franklin


Franklin
addikt

Általában nem szoktam kötekedni, de ez a 6-os kérdés probléma szerintem is jogos.

Itt most nem arról van szó, hogy valaki a net mélyén talál egy adatlapot, amin rosszul van feltüntetve egy spec és ezért reklamál.

Ugye mindig azt szoktuk mondani, hogy tessék figyelmesen elolvasni a kérdést. Hát aki most figyelmesen elolvassa, az vakarja a fejét, mert vagy a kérdés nem jó, vagy a válaszok.

Másképp mondom. Itt vannak a lehetséges válaszok, csak a típusok helyett a színeket írtam be. Kérem, hogy jelöljétek meg a fehér színűt:

1. Fekete
2. Fekete
3. Szürke
4. Fekete
5. Szürke

(#281) TomMusic válasza Franklin (#280) üzenetére


TomMusic
őstag

Szerintem semmi probléma nincs vele. Aki nem bukott meg oviban játékból, annak simán megy.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#282) Franklin válasza TomMusic (#281) üzenetére


Franklin
addikt

Színtiszta logikai érvelés. Meghajlok előtte ;]

(#283) SyMbioTe válasza Franklin (#280) üzenetére

Igen, de nem az a kérdés, hogy jelöld be a fehéret.
Hanem az, hogy melyikből van fehér.
Márpedig ha az adott típust beírod, akkor kidobja a fehér változatát is, ha van.
Attól, hogy mögötte van egy betű, ami a kvázi egy "színkód", a termék ugyanaz marad, mint a fekete variáns, csak át van pingálva. Ugyanígy van pl. a HyperX ramoknál.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#284) syberia válasza Franklin (#280) üzenetére


syberia
veterán

Közben leesett nálam, nem google kell rákeresni a kérdéses típusokra. A játékot szervező mentségére szóljon, hogy az elején felhívják a figyelmünket: "Az Oázis Computer weboldala nemrég újult meg, az új szűrési funkciókkal még könnyebb lesz keresgélni a válaszokat a játékban szereplő kérdésekre!

Nálam 6. kérdés pipa, de helyébe lépett a 9.számú! :W
:DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#285) Mans20 válasza syberia (#284) üzenetére


Mans20
addikt

Én is a 9. Lehet felhívom a DELL-t. :)

(#286) Franklin válasza SyMbioTe (#283) üzenetére


Franklin
addikt

Na ez már korrekt érvelés, köszönöm.

"Attól, hogy mögötte van egy betű ... a termék ugyanaz marad" - igen, ezt is elfogadom, viszont egy másik kérdésnél pont a termékkód végén lévő betű számít igazán, ugyanis annak megléte vagy hiánya két különböző terméket jelöl.

Szóval az egyik kérdésnél számít az egy betű eltérés, a másiknál nem... de legyen így, elfogadom :)

(#287) TomMusic válasza Franklin (#282) üzenetére


TomMusic
őstag

Nalátod. ;)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#288) TeebyKay válasza Franklin (#286) üzenetére


TeebyKay
őstag

Azt hiszem a hármas kérdésre gondolsz. A termék típusa ott is ugyanaz, az egy betű különbség ott is annak a megjelölésére szolgál, hogy szoftveresen milyen működést támogat az adott monitor. Szóval ha az lenne a kérdés melyik g-synces monitorból van freesynces is, a válasz ugyanaz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#289) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Köszönjük szépen a játékot. Arra biztos jó volt, hogy tanuljak ezt-azt a monitorokról :)

(#290) Lauda


Lauda
félisten

Köszönöm a játékot! Ma töltöttem ki a kérdéseket kb tíz perc alatt. Semmi problémát nem tapasztaltam. Azonban a 6-os kérdés ebben a formában megválaszolhatatlan. Nyilván adtam rá választ, csak ha nagyon ragaszkodunk a konkrét kérdéshez és a rá adható válaszokhoz, akkor nincs megfelelő válasz.

Sok sikert mindenkinek!

(#291) Lauda válasza syberia (#284) üzenetére


Lauda
félisten

Az oázison nézd a monitorokat, mindent megtalálsz és a keresőjük is frankó.

(#292) TomMusic válasza Lauda (#290) üzenetére


TomMusic
őstag

Szerintem meg: [link].

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#293) Lauda válasza TomMusic (#292) üzenetére


Lauda
félisten

Majd a lezárás után kifejtheted, hogy a megadott válaszok közül melyik felel meg a kérdésnek. Kíváncsi leszek.

(#294) TeebyKay válasza Lauda (#293) üzenetére


TeebyKay
őstag

Vagy visszaolvashatsz 30-40 kommentel ezelőttre, ahol 100 kommenten át ez volt taglalva.

(#295) Lauda válasza TeebyKay (#294) üzenetére


Lauda
félisten

Felesleges, attól nem változnak a válaszok.

(#296) syberia válasza Lauda (#291) üzenetére


syberia
veterán

:R

(#290) Lauda: A nekem adott válaszod a kérdésedre a felelet, én az ominózus kérdésben lévő monitorokra kerestem rá a sivatagban oázisban. :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#297) FunPro válasza SyMbioTe (#283) üzenetére


FunPro
senior tag

Én csak arra lennék kíváncsi, ha a termék ugyanaz marad, akkor miért különböznek a termék specifikációi? :U

Mármint, ha jobban utánajársz a neten, kibukik, hogy csak színükben különböznek. Viszont!
A kérdésben elküldenek egy webáruházba, amiből arra lehet következtetni, hogy a kérdés egyértelműen megválaszolható a webáruház alapján, mindenféle vadászat nélkül. Márpedig, ez nem így van.

Apró részleteiben ugyan, de a két monitor leírása különbözik, és nem csak a megfogalmazásról van szó. Innentől kezdve pl. nekem honnan kéne tudnom, hogy 1) a két monitor egy és ugyanaz, 2) egy esetleges színleírásnál nem-e keverik pl. a szürke színt a fehérrel? Mert ha mondjuk arra a következtetésre jutok, hogy a két monitor nem egyforma, akkor marad az "amelyik nem fekete az fehér" logika, ami már egyből egy rossz választ eredményez. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#298) etejedu


etejedu
őstag

Csak egy kérdés: Fehér = Szürke?

(#299) TeebyKay válasza etejedu (#298) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem.

(#300) etejedu válasza TeebyKay (#299) üzenetére


etejedu
őstag

Ok visszaolvastam kicsit igy már számomra is világos! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.