Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 17:16:26

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek újabb nyereményjátékunkon!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) TeebyKay válasza Yofej75 (#149) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem leszünk kevesebben mert az összes hisztiző pontosan tudja a helyes választ, csak a mindennapokban nincs mivel kitűnjenek embertársaik közül, itt kell hát megtegyék ezt. Aki nem hiszi járjon utána.

(#152) Yofej75 válasza TeebyKay (#151) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C

LOL

Bár ne lenne igazad :DD

Hisztizőket sarokba állítani amíg el nem múlik...

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#153) Anonymus23 válasza Gróf... (#143) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hagyjad, engedd el.
Egyrészt mindig lesz minden játékban olyan kérdés, ami kérdéses/becsapós/"nem egyértelmű", és ez alatt nem azt értem, hogy utána kell keresni a helyes válasznak.
Azt meg, hogy ki hogyan reagálja le az meg no comment.

Sokan nagyon korlátoltan gondolkoznak, és fel sem merül bennük, hogy 1 betű vagy 1 szám eltérés az igen is sokat számíthat, és sokan dolgozunk olyan helyen, ahol nincs ilyen, hogy 1 betűvel több vagy kevesebb nem számít, és igen is meg van követelve, hogy minden pontos legyen, mert a kettő nem ugyan az.
Na most, arra már én is rájöttem hamar (korábbi játékok), hogy itt a PH-n ezeket el kell engedni, és itt nem lehet elvárni ezt a fajta "szigorúságot".
A PH és nyereményjátékai ez nem gyógyszergyár vagy autóipar, itt nem sok minden múlik rajta, hogy ha 1 karakterrel több vagy kevesebb, max azok, akik képtelenek ilyen fejjel gondolkodni, azok hülyézik le azt, aki akár munkájából, akár neveltetéséből fakadólag, vagy csak ilyen típus jobban hozzá van szokva a minél egyértelműbb meghatározásokhoz.
Egyszerűen el kell engedni, a helyes válasz az, ami úgy kb annak tűnik :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#154) Joccc07


Joccc07
addikt

Most komolyan.... mi nem egyértelmű a hatodik kérdésen? :(((

Szomorú, hogy van lejjebb. Ez kb. általános 1. osztály ennek a kérdésnek az értelmezése. :(

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#155) antikomcsi válasza eszterencs (#136) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Kedves eszterencs!

Szó nincs kötekedésről! Nyilván mindenki tudja mi a válasz, hisz nincs is más lehetőség. De ettől még a megadott válasz lehetőségek az adott terméket nem tartalmazzák. Azért szóltak többen, hogy pontosan ez ne történjen meg. Ezzel még nincs is gond, akinek tetszik így az játszik, akinek meg nem az tovább kattint.
De az, hogy minderre a reakció annyi, hogy szimplán bedobsz egy zsarolást, az elég szomorú és felháborító.

Ha majd egyszer felém jársz és kérsz valamit, akkor ne hisztizz, ha nem azt kapod amit kértél.

Azon kéne elgondolkodni, hogy biztosan az e a helyes megoldás, hogy pl. engem, aki azzal a kicsivel, amivel lehet támogatja az oldalt, amin nincs bekapcsolva az adblock, még a reklámok is engedélyezve vannak, és még a játékban résztvevő cég weblapján is végigkattintgat mindent, azt ki kell zárni a játékból?

És az egyértelműség kedvéért, ez a hozzászólás nem a kérdésről szól már, hanem csupán a megengedett pártállami reakciódról!

(#156) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Nekem a 6. kérdéssel csak annyi a bajom, hogy mi van, ha ma megveszik az összes fehér színű változatot és holnaptól nincs már raktáron, és holnap után válaszoló nem találja meg a helyes választ?? Jó-jó valszeg akkor is az a helyes válasz, ami ma, remélhetőleg jó sok van raktáron belőle :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#157) Yofej75 válasza AlexWolf (#156) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Raktáron van de nem eladó :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#158) elithun


elithun
őstag

Haha, mindenki érti a kérdést és mégis mindenki át akarja íratni. :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#159) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

nem annyira értem ezt a 6-os kérdéses problémát...elolvastam,2 perc mulva megválaszoltam,kész. :W

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#160) Joci10


Joci10
őstag

Inkább így, általánosan, több emberhez címezve a 6-os kérdéses 'problémát', mint valakinek reagálva.

Ezt a kérdéskört már végigjártuk egyszer korábban, egy hasonló nyereményjátékban. A Dell igenis ugyanannak a monitornak veszi a fekete és a fehér variánst ugyanabból a monitorból, csak a többi gyártótól eltérően ezt nem úgy különbözteti meg, hogy a név mögé odaírja, hogy fehér, vagy fekete, vagy sárga, esetleg csillámpóni-színű; hanem egy betűt függeszt a terméknév után (ahogy eddig minden reklamáló meg is jegyezte, mert észrevette - így remélem, ezt nem segítségnek veszi senki, hanem csak a korábbi hozzászólók felé történő magyarázatnak). Mivel általában egy monitort ritkán adnak ki több színben, így a legtöbb esetben ezzel nem is találkozik senki; de ha véletlenül van egy típus több színben a Dellnél (kettő szokott ez a több lenni), akkor az 'alap' szín mellett a másikat (az egyébként ritkábban használtat) megkülönböztetik egy betű hozzáaggatásával (így nem kell a monitor dobozára külön ráírni, hogy libafos-zöld, vagy mályva, esetleg hupilila, mert a betűből egyértelmű).

Vagyis -szerintem is- ez egy egyértelmű kérdés, csak van benne egy kis plusz, ami utánaolvasást, értelmezést, gondolkodást, ...... vár el a játékosoktól, így nem egészen triviális, mint a többi, amit még egy '1bites' Gipsz Jakab is meg tud oldani.
Az meg, hogy eszterencs úgy reagált, ahogy; még meg is lehet érteni (pláne, ha kicsit bal lábbal is kelt fel), bár lehet, hogy tényleg kicsit túl nyers volt. Hiszen egyrészt egy régebbi játékban már lefutotta ugyanezeket a köröket, másrészt tudják a reklamálók a jó megoldást, csak a fenti "plusz egy betű" gondolatot nem képesek elfogadni a gyártónak (és nem eszterencsnek, mert erről nem Ő tehet, hanem a Dell, aki ilyen logikát és elnevezéstant követ).

[ Szerkesztve ]

(#161) #73959936 válasza Joci10 (#160) üzenetére


#73959936
törölt tag

A bibi ott kezdődik, hogy ha jól látom, akkor azt az egy darabot valaki megvette, így speciel nincs raktáron :U

De a felsoroltak közül nem lehet mellélőni a válasznak :N

(#162) Joci10 válasza #73959936 (#161) üzenetére


Joci10
őstag

Nálam még mindig ott a zöld 'Raktáron' felirat. :)
De nem hinném, hogy csak 1 darab lenne belőle - mint ahogy azt sem hinném, hogy a fentebbi hozzászólók 'most megveszem, hogy csakazértse legyen jó a kérdés' jellegű hozzászólását is komolyan lehetne venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#163) HurkaLES


HurkaLES
tag

Köszi a játékot, na meg sok sikert skacok. Az utolsó kérdés tényleg érdekes volt. :-)

(#164) siti válasza Joci10 (#160) üzenetére


siti
senior tag

két további észrevétel: a kijelző alapból fekete.
sötétben minden monitor fekete :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#165) BiP válasza mackosajt (#138) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyi is elég, hogy nem kell túl gondolni, bonyolítani, elfogadható a legjobbnak tűnő válasz.
Ez minden PH játékra igaz. Nem is kell odaírni.

Az, hogy vannak, akik mégis túlgondolják, vagy nagyon szögletesen gondolkodnak, az ellen nem nagyon lehet mit tenni. Ha valamibe bele lehet kötni, bele is fognak.
(tény, hogy meg lehetett volna ügyesebben is fogalmazni a kérdést, hogy kevesebb fogás legyen rajta, (pl. melyik típusnak van fehér változata, stb), de Te is tapasztalhattad, hogy itt mindig belekötnek valamibe és mindig akad sután megfogalmazott kérdés is.

(#153) Anonymus23: Igen, a számtech világában (és pár komolyabb iparban, jogban) minden betű számít.
Viszont a marketing és a nyereményjátékok világában ennyi "pongyolaság" belefér, nem vérre megy.
Sőt, az átlagember sem annyira szögletes, az átlag bőven megérti a kérdést. Sőt, az infósok is, csak kötekedni mókásabb :)
Én is alapvetően így gondolkodom, de bőven megtanulható, megtapasztalható, hogy mikor erősebb a józan ész, mint a betű maga.

(#166) csendes válasza AlexWolf (#156) üzenetére


csendes
őstag

És mi van, ha Csák Norisz bemegy az üzletbe? Akkor az össze monitor, amihez hozzáér, ívelt lesz :Y

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#167) Top cat válasza csendes (#166) üzenetére


Top cat
őstag

Kivéve az ívelt, mert az meg kisimul :DDD

(#168) gyimger válasza BiP (#165) üzenetére


gyimger
őstag

Nem vitaképp, de a választható opciók közül egyik típus sem fehér színű monitor. Ha hozzáadok egy betűt, akkor már fehér. De el is vehetek belőle egy betűt? Vagy átírhatom a választ? Vagy hozzáírhatok? A fentiek egyike sem fehér. A helyes válasz nincs a válaszok között.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#169) -secret- válasza gyimger (#168) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Az lesz.

(#170) elithun válasza gyimger (#168) üzenetére


elithun
őstag

Ez annak az esete, ha nem akarod érteni. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#171) Out


Out
addikt

Akik a 6. kérdés miatt problémáznak, azoknak a nevét remélem nem fogom látni a kalaposok között, hiszen szerintük nincs helyes válasz és így nem fognak tudni helyesen válaszolni az összes kérdésre :DDD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#172) gyimger válasza Out (#171) üzenetére


gyimger
őstag

Oké, értem. Lényegében mind helyes, csak nyitottan kell gondolkozni. Világos ez. :N

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#173) Vakegérke válasza gyimger (#172) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez az egész balhé vihar a biliben, szőrszálhasogatás. Arról nem is beszélve, hogy monitort lehet nyerni, amiért el kéne tudni viselni egy formai hibának vélt valamit. No persze játszani se kötelező, így okafogyottá válik vitázni, hogy helyes, vagy sem a kérdés. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#174) sutyesz96


sutyesz96
őstag

-

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#175) Out válasza gyimger (#172) üzenetére


Out
addikt

Felírtam a neved és elfaxoltam a Prohardver! szerkesztőség postacímére. Felesleges már izgulnod, nem fogsz nyerni úgysem ;]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#176) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Köszönjük az újabb játékot! :C

Még talán tudnék egy kis helyet szorítani ennek a szörnyetegnek az asztalon ;] Sőt, talán az árazás is gördülékenyebben menne :DD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#177) arnikusz


arnikusz
veterán

A 7. kérdés érdekes, talpban található csatlakozó, valamint a központi dell honlapon az egyik szerepeltett nem elérhető, így pontos válaszadás előfordulhat, hogy kétséges.

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#178) Vakegérke válasza arnikusz (#177) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyully, ne kezdd már te is. :N

A pontos válaszadás nem kétséges.

Szerk: Eszterencs türelme nem tudom meddig tart, de nagyon feszegetitek. Ahelyett, hogy örülnétek, hogy van PH! nyereményjáték, piszlicsáré kötözködéssel árasztjátok el a topikot.
Kellenek ezek a játékok? Kellenek. Akkor úgy kéne viselkedni, hogy legyenek továbbra is.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#179) Anonymus23 válasza arnikusz (#177) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az Oázis honlapján keresd, onnan egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#180) -secret- válasza Anonymus23 (#179) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vagy Google képkereső. ;)

(#181) gegory


gegory
tag

Be kell vallanom, hogy a DELL U2417HWI kíváncsivá tett. Van valahol erről teszt (magyarul)?

[ Szerkesztve ]

Gegory

(#182) elithun válasza gegory (#181) üzenetére


elithun
őstag

Azt én is néztem, hogy hogy is van az a wireless kapcsolódás. És még csak nem is volt félmillió az ára. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#183) BiP válasza gyimger (#168) üzenetére


BiP
nagyúr

Erre mondtam, hogy ha valaki nagyon szögletesen gondolkodik, és/vagy nem akarja megtalálni a megoldást, nem fogja.

(#172) gyimger: Nyugodtan ugorj át a ló túloldalára, előrébb leszünk :)
De akkor válaszd nyugodtan, hogy nincs válasz megadva, ha szerinted nincs a listában jó válasz megadva.
Annál több esélyünk lesz :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#184) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Szerintem csak az lottózzon aki tudja, hogy milyen messziről kell eltalálni az öt számot :D :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#185) Out válasza BiP (#183) üzenetére


Out
addikt

Szerintem jelentsd fel a helyi lottózóban, hogy elpártoljon tőle a szerencse :P

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#186) gyimger válasza BiP (#183) üzenetére


gyimger
őstag

Nem válaszolok, mert én is "out" leszek. Ba-dum-tss
Amit én közöltem volna, hogyha telefont veszel, választhatsz színt, a típusa nem fog egy betűvel, számmal, kötőjellel sem megváltozni. Itt nem erről van szó. Itt egy monitortípus fehér megfelelőjére kellett volna vonatkozni a kérdésnek, nem egy megadott monitor színére. És ennyi, a vád visszavonul.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#187) rob210 válasza BiP (#183) üzenetére


rob210
nagyúr

Ne haragudj, ezzel a kérdéssel nekem is gondom támad.
Bejelöltem a "megfelelő" választ, de aki régóta játszik ezekkel a játékokkal, az tudja, hogy nem egyszer fordult már elő, hogy töröltek módosítottak kérdést, mert ROSSZUL tették fel. Nincs ezzel baj ők is emberek.
Én jelen esetben az egyik játékban írtam egy levelet. Aztán az volt a válasz, hogy igen hibás, a kérdés törölve.

Egyszóval, nem mindig teszik fel a pontos kérdést és jelen esetben sem egyértelmű a válasz.
Illetve mivel nincs ott a válaszlehetőségek között, hogy egyik sem így a leg közelebb álló választ adja meg szerintem mindenki.

Jelen esetben nem csodálkoznék, ha ez a kérdés módosítva vagy törölve leenne még a játék zárása előtt.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#188) coolabácsi


coolabácsi
tag

A fehérnek gyorsabb a válaszideje ;] akkor mégsem ugyanaz :B

(#189) BiP válasza gyimger (#186) üzenetére


BiP
nagyúr

(#186) gyimger: Ezért írtam én is korábban, hogy szerintem is sután lett megfogalmazva a kérdés, a "melyik típusnak van fehér változata raktáron ..." megfogalmazás szerencsésebb lett volna. Tehát ebben egyetértünk.

(#187) rob210:
Valóban megérne egy átfogalmazást, de emiatt törölni feleslegesnek érzem. Aki akarja, megtalálja a választ.
Ráadásul nem is a Dell az egyetlen gyártó, aki az adott színt jelölő extra (kezdő)betűvel különbözteti meg.
Aki meg ismeri a PH-s nyereményjátékokat, az meg tudja, hogy ennyi rugalmasság mindig benne van. Ettől még nem megoldhatatlan a kérdés. Kell némi józan észt használni, és voilá.
Szőrszálakat hasogasson a borbély.

A mobil meg mobil, nem keverném ide. Ott is vannak furcsaságok, amikkel együtt élünk.

[ Szerkesztve ]

(#190) eazypeezy


eazypeezy
tag

"Van akinek nem lehet a kedvére tenni."

Mosmá' komolyan. Akinek mondjuk a 7. kérdés bármiféle problémát okozott, az #kéremkaccsújjaki. Nem muszáj erőlködni, nem kötelező válaszolni a kérdésekre, semmi nem múlik rajta.

Amúgyis: hangyafasznyi a nyerési esély különbsége. Ha mindre jól válaszolsz, akkor 1:2500 esélyed van, egyébként meg 0:2500.

De mivel mindig ez van, javaslom, hogy legközelebb csak matematika egyenletek legyenek kérdésként. Ott nem lehet félreértés. Vagy ilyen gleam.io-s rendszer, és akkor tényleg pure luck az egész, nem kell semmit csinálni, csak kattintgatni párat.

(#191) mackosajt válasza Anonymus23 (#153) üzenetére


mackosajt
addikt

Érdekes, hogy gyógyszergyárat említesz, ugyanis pont olyan helyen dolgozom.
Nagyon nem mindegy, hogy mirol beszelunk, mibe mi kerul. Pont ezért is írtam, hogy egy esetleges apró változtatás, vagy annak hiányában egy kinyilatkoztatás, hogy a leginkább helyesnek vélt(kötekedők) választ tekintik helyesnek, az bőven elég.
Én már előtte megjelöltem, hisz pár játékot az utóbbi években nyeremény nélkül, de kalapban izgultam végig.
Csak olvastam a hozzászólásokat, és próbáltam volna a szervező felé konstruktív javaslatot tenni.

Ha ezert kizárnak a kalapból, hát akkor passz...
Eddig életemben úgysem a szerencsében bíztam, hanem magamban.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#192) arnikusz válasza eazypeezy (#190) üzenetére


arnikusz
veterán

Nem okozott gondot, csak a mihez tartás végett, ha pl. a hivatalos weblapon nézi a játékra jelentkező akkor az egyik ami nem a válasz pl. nem elérhető.

Az idézet pedig pontosan így hangzott el [link]:

[ Szerkesztve ]

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#193) AxBattler


AxBattler
félisten

No, beraktam a kedvencek közé a topikot, így talán nem fogok elfeledkezni az egészről, mint az utóbbi két alkalommal... :W :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#194) arnikusz


arnikusz
veterán

Fent van a 8. kérdés. :C

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#195) total90 válasza AxBattler (#193) üzenetére


total90
veterán

Sebaj, majd akkor legközelebb :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#196) AxBattler válasza total90 (#195) üzenetére


AxBattler
félisten

Majd most! :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#197) Vakegérke válasza AxBattler (#196) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kalap jó szűrő lesz, úgyhogy először drukkoljunk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#198) csendes válasza Vakegérke (#197) üzenetére


csendes
őstag

Ja, ha kalapszűrő kell, csak tessék, tessék :R

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#199) pendre54 válasza arnikusz (#194) üzenetére


pendre54
addikt

Büntiből lesz még vagy 25 kérdés, mert hogy volt egy kis akadékoskodás a hatos kérdésnél, de majd megtanuljuk a kutyafittyet. :DD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#200) Vakegérke válasza pendre54 (#199) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aki meg nem tanulja meg, annak kutyafütyi jár. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.