Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d@vee


d@vee
őstag

Játék TV-n gépről? Há maga nóóórmáális? :W
Troll off: van DP-HDMI átalakító, én is ilyet használok, mert monitoron csak 1 HDMI bemenet van, csak rövidebbet:
HDMI-DisplayPort

[ Szerkesztve ]

Ja

(#2) nyozo válasza d@vee (#1) üzenetére


nyozo
aktív tag

játék max fifa és mortal kombat lesz :D köszönöm szépen! Esetleg abban tudsz segíteni, hogy 4K HDR filmhez valami különleges HDMI kábel kell, vagy elég egy sima mezei HDMI kábel is?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Amennyiben akarsz 4k 60 Hz-et, oda kell figyelni az átalakítóra. Külföldi fórumokon keresve 40 USD körül lehet kapni megfelelő átalakítót, az alatt csak FHD@60 vagy 4k@30-at kapsz.
DP 1.4 -> HDMI 2.0 kell.
Ha rám hallgatsz, inkább a monitorhoz vegyél DP-HDMI átalakítót (bár ha 4k, semmivel sem vagy előrébb), és a TV-t pedig egy 2.0-s kábellel kösd össze a gépeddel.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) nyozo válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


nyozo
aktív tag

a Monitor az egy 21:9-es 2560x1080-as

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#5) Zsiráfapu válasza nyozo (#4) üzenetére


Zsiráfapu
csendes tag

A legegyszerűbb, ha DVI->HDMI átalakítóval kötöd a gépre a monitort. 1000-1500Ft körül kapsz átalakítót, vagy kábelt. A HDMI elektromosan kompatibilis a DVI csatival, úgyhogy elektronika sincs benne, ezáltal minőségromlás sem lesz.

Not trying, is lost by default.

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Arra figyelj, hogy alaposan be kell járatni a csatlakozót és a kábelt is, onnantól szebb lesz a képe.

(#7) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Egy HDMI Splitter nem lenne megfelelő alternatíva?

(#8) DeFranco válasza D1Rect (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg jelölni kell a folyásirányt (ha nem eleve folyásirányos a kábel) mert ha egy kontaktpasztázás után fordítva rakja vissza a kábelt és folyásiránnyal szembe megy a jel, akkor az már nem biztos hogy házilag helyreállítható.

[ Szerkesztve ]

(#9) updog válasza DeFranco (#8) üzenetére


updog
senior tag

Csak rá ne tolja a gurulós széket a kábelre, mert akkor megnő a jel késleltetése, rosszabb esetben ki is pukkadhat a kábel a feltorlódó jeltől.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10) nyozo válasza Zsiráfapu (#5) üzenetére


nyozo
aktív tag

ilyenre gondoltál? DVI-HDMI

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#11) Cifu válasza nyozo (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

A DualLink-DVI max. felbontása 2560 x 1600 @ 60 Hz. Tehát a DVI-HDMI a monitorba mehet , TV-n nem fogod tudni a 4K-s felbontást beállítani. Minőségromlás normális kábel és átalakító esetén nincs.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Robert07 válasza Cifu (#11) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, viszont HDMI atalakitoval csak single-link DVI sebesseget tud, mert a HDMI kabelben csak fele annyi vezeto van, mint egy dual-link DVI kabelben. Tehat ha jol tudom, akkor 1080p60 a maximum.

(#13) Cifu válasza Robert07 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez esetben a DVI-HDMI ötlet bukott, hiszen mind a monitor, mind a TV FHD feletti felbontású.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) kenwood


kenwood
veterán

Rengeteg megoldas van.

Nem vagyok az atalakitok hive.
Alig dragabb olyan kabelt venni,aminek kulonbozo csatlakozo van a ket vegen,mint egy atalakito a meglevo kabelhez.

Tvre menjen a hdmi-hdmi,esetleg displayport-hdmi.
A monitorra meg displayport-hdmi,hdmi-hdmi (ha a tvre dp ment), displayport-dvi, vagy dvi-dvi,

#7 nem alternativa. indokolatnaul bonyolitana a dolgot,raadasul nem is egyforma a ket kijelzo felbontasa,igy edides splitter kellene. 4 kimenet van a vgan,mi ertelme lenne ezt nyolcra boviteni,ha csak ket display van ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15) Robert07 válasza Cifu (#13) üzenetére


Robert07
aktív tag

Akkor egy aktiv DP-HDMI kabel az egyetlen megoldas. A legtobb tud 4K30p-t, de mar aranylag olcson talalni 4K60p-set is, es igazabol eszrevehetetlen, hogy van-e vagy nincs atalakito. Nem okoz semmilyen kesest vagy minosegromlast.

(#16) kenwood válasza Robert07 (#15) üzenetére


kenwood
veterán

Felesleges az aktiv : egy ilyenen siman atmegy a 4k hdr ,60 hz :
[link]
Ez meg draga is, ilyen 1500-2000 korul mar kapni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#17) nyozo válasza kenwood (#16) üzenetére


nyozo
aktív tag

úgy lenne a legjobb akkor, hogy a TV-t HDMI kábellel kötöm össze, és a monitor meg DP-HDMI kábellel, csak az a bökkenő, hogy a monitor 75Hz-es :(

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#18) kenwood válasza nyozo (#17) üzenetére


kenwood
veterán

En pont az ellenkezojet irtam,de akar az is jo lehet ?
Mi a pontos tipusa a monitornak ?
Remelem,ha mar dp nincs rajta,legalabb a hdmi nem 1.4, mert az mar nagyon ruppotlan lenne.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) Dictator^ válasza d@vee (#1) üzenetére


Dictator^
veterán

Mi a baj vele? 11 éve kezdtem egy 32"al, aztán 3 éve egy 40"al nyomom a gameket :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20) Robert07 válasza kenwood (#16) üzenetére


Robert07
aktív tag

Szerinted azert mert ez egy kabel es nem atalakito, ebben nincs elektronika? De, ugyanugy van benne, csak integralva van a DP oldalon levo csatlakozoba, ezert nem latod. A masik ok, amiert inkabb egy sima atalakitot ajanlok, mert azzal barmilyen hosszu kabelt lehet hasznalni, es ha esetleg valami lesz a kabellel, akkor ki lehet cserelni, es nem kell az egeszet kidobni.

Es ha elolvasod a leirast, akkor ugye az is ott van, hogy ez csak HDMI 1.4-et tamogat, ami maximum 4K30p-t jelent HDR nelkul.

Ezt talaltam most gyorsan, de nem garantalom, hogy tenyleg tudja is a 4K 60Hz-et.

Anno volt egy DP++, vagy DisplayPort Dual-Mode szabvany, amivel lehetett passziv atalakitokat is hasznalni elektronika nelkul, de ez sosem terjedt el, igy minden, ami DP-HDMI vagy DP-DVI atalakitast vegez, egy aktiv chipet tartalmaz.

(#21) kenwood válasza Dictator^ (#19) üzenetére


kenwood
veterán

A legtobb jatekhoz eleg a tv,de van nehany,amit komolyabb szinten csak monitoron lehet tolni :
csgo,lol,pubg,wow, fortnite

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#22) Dictator^ válasza kenwood (#21) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, ezt tudom.
Ennek azt hiszem game modeban 55ms válaszideje van.. viszont pont PUBG-zek, ami néha hátrány :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23) kenwood válasza Dictator^ (#22) üzenetére


kenwood
veterán

nem csak a valaszido. tul tavol van egymastol a kijelzo ket szele,kevesebbet latsz a palyabol,mint a monitoros ellenfelek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.