Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sok átlag felhasználó egy ilyen géppel szerintem tényleg nem tudna mit kezdeni, hosszú távon a valós életben... eleinte persze el lehet vele játszogatni, zenét hallgatni, netezni, de aztán ráunna a felhasználó, és menne a szekrénybe.
Ha nosztalgia laptopként akarjuk használni, akkor mindenre jó ;]
Azaz netezni, szövegszerkesztésre, Film nézésre! :K Szigorúan Mpeg tömörítésüeket még bőven elviszi, és pár régebbi játék is elketyeg rajta ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) sekli


sekli
addikt

szerintem a legnagyobb baj a 800x600-al van, ha 1024x768-as felbontású lenne a kijelző, akkor azért "netezgetni" lehetne rajta kivállóan...

(#3) arty


arty
veterán

kellemes szövegezésű, élvezetes kis írás :)

hogy mire jó? a 192mb rammal, 10g winyoval és elavult I/O portokkal szerintem semmire.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4) harry válasza arty (#3) üzenetére


harry
veterán

Gondolom USB-n csak rá lehet kötni egy vinyót, és akkor lehet belőle valami alap funkciós szerver, egy ubuntu elfut ezen is, a másik vinyón meg elfér sok minden. Persze valami alap web/tűzfal dolgokra gondolok (ehhez meg elég a belső 10-es vinyó is).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5) petakpa1 válasza bacsis (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Faterom mai napig használja az alábbi configot irodai célra, emailezésre, szükség esetén netezésre vidéken, mobilnettel.
Asus TX97-E lap
AMD K6-2/450@500 proci
256 MB SD ram
Voodoo 3 200 PCI vidkari
SB Vibra 128 hangkari
30 GB Maxtor vinyó
Sony 48X CD-ROM
Midi ház Morex tápegység
15" GABA monitor 1024x768-ban
WinXP-SP3 oprendszer

A lap több mint tíz éves, de az USB csatolónak köszönhetően HSDPA modem van ráaggatva, és türelemmel netezni lehet vele

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#6) Lars


Lars
őstag

Dost rá meg win98-at, és szerintem többet játszanék vele, mint a mostani asztali gépemmel :DDD
Szép kis vas, remek írás. Ezeket mindig szívesen olvasom. Szóval akinek van kedve írni, bátran bátran. :)

(#7) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Nekem még a commodor 64-em is megvan:) Szerintem ezek örök emlékek, és örökké hirdeti mennyit is fejlődik a technika folyamatosan:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) k.


k.
őstag

Én például(még ha ritkán is) de biztos használnám.Kivinném a telkünkre és ha anyunak irodai munkája van azon megirhatja(nem kellene mindig az enyimet elkérni:D), aztán itthon a 2007es officeal meg adna neki egy kis küllemet és kész.
Szóval lehet ezt irodai munkára simán használni én biztos hogy használnám.
Szóval tarsd meg, ne add el.

(#9) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Egy idős ismerősömtől egyszer kaptam egy hasonlót, hogy csináljak vele valamit. (a típusa ez volt, szerintem a konfig is, a 192MB ramra biztosan emlékszem, és a proci is celeron volt). Miután kipucoltam kicsit az xp-t, Media Player Classic-kal - igaz közel 100%-os processzorterheléssel, de - szaggatás nélkül vitte a filmeket (ffdshow kodekkel).

[ Szerkesztve ]

(#10) ABee


ABee
tag

Nosztalgiagépnek tényleg tökéletes! Nekem lenne ilyenem rádobnék egy DOS-t és megnétném, hogy megy vele a jó öreg Crusader: No Regret :K Sajnos sok DOSos cucc valószínûleg játszhatatlanul gyors lenne rajta.

(#11) proof88 válasza KilgoreTrout (#9) üzenetére


proof88
addikt

Nekem a legrégibb cuccom nem igazán számít olyan réginek:
EPoX lap, PIII 600 MHz, 256 MB SDRAM, 20 GB Quantum Fireball CT20 HDD (szektorhiba-mentes) 4500 RPM-mel (nem 5400!!!), TNT2 M64-gyel volt, de van VoodooIII-am is, meg S3 Virge-öm is. Netezésre jó, de most nem használom, tesztgép lesz, helyette összeraktam egy Tuás konfigot, hogy megismerhessem a Tualatin mag erejét: ASUS TUSL-C, 512 MB SD RAM, PIII 1.4 GHz 512 kB L2-vel, Radeon 9600XT, majd kap egy gyors winyót, mert ez a 20-as Quantum eléggé visszafogja... meg másik lap kéne alá, mert kevés a fél giga memória, ennyit támogat ez a lap.
Ezek sajnos már nincsenek meg:
Régebbi gépem egy 366-os Celeron volt, valamilyen ABIT lappal, talán 128 MB RAM-mal, de akkoriban nem értettem ilyenekhez és a jó minőségű táp elvitte szegényt, mondjuk nem is én vettem, kicsi voltam még. :O
Első gépem egy 80386-os procival volt, eleinte 4 vagy talán kicsit több MB EDO RAM-mal, emlékszem, mikor bővítve lett 8 MB-ra. :D Volt joystick is hozzá, azzal nyomtam a Wolfensteint, meg Sound Blaster hangkari, annak is kemény ára volt akkoriban. :K Ekkor voltam 7 éves. :B

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Retro játékokkal játszani (Doom1, Quake1, Transport Tycoon), qbasic-ben programozni, esetleg letöltőgépnek használni. Én erre tudnám elképzelni.

(#13) Bluegene


Bluegene
addikt

y ha régi fényében ragyogó akkumulátoros üzemidőt szeretnénk látni, akkor fel kell kutatnunk egy olyan céget az interneten, aki hajlandó egy régen kivont típushoz akkumulátort szerezni annyiért, sztem van olyan cég ami a meglévő akkumulátort felújítja, bár sztem nem éri meg már rá költeni

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14) Napfénysüti

Körülbelül 2 évvel ezelőtt volt az albérletünkben egy hasonlóan "erős" gép(arra emlékszem hogy 400-as cerka volt benne :) ) és tökéletes volt néha kis filmet nézni,zenét hallgatni meg a sulis dolgokat szerkeszteni. Sőt előfordult hogy 2-en ültünk ott és toltuk a Head-ON-t :D
Ha jól emlékszem akkor monitorral együtt vették kb 4-5 éve azt a konfigot 15.000 jó magyar forintért. Szóval nem haszontalan bizony el lehet vele szórakozni. Van aki nem engedheti meg magának sokkal jobb gépet.
De egyik barátom például olyan 5 éve vett egy 386-os laptopot és ő azon programozgatott anno magának kedvtelésből:D

Més que un club!

(#15) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Milyen GPU van benne? Ha van valami Voodoo3 legalább, akkor Serious Sam-ezni, Half Life-ozni, filmezni lehet vele. :)

(#16) bacsis válasza FoxiestFox (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tuti 8megás S3 :DDD

(#17) orionstar


orionstar
csendes tag

Én biztos, hogy ubi-t húznék rá, arra meg apacheot és mysql-t... máris kész az energiatakarékos webszeró XD

Esetleg régi nagy kedvenceket tolnék rajta pl: C&C1 és hasonlók :)

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#18) zdanee


zdanee
őstag

Van egy TI Travelmate 4000 486osom, apam hasznalta irogepnek (OS/2v3, word6Hu, kesobb Win95), de mostanra van rendes gepe is. Nosztalgiazasra jo, meg pl energiarakarekos GEEK-oranak kivallo, vincsi helyett egy 256megas CFkarival, gyakorlatilag alig fogyaszt valamit, de feltem, hogy beeg az LCD, uh csak poennak jo.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) Yutani válasza bacsis (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, valszeg az van benne, mert akkoriban az Intelnek még nem volt integrált grafikája, csak az i810-től kezdve jöttek ki ilyesmivel. És aztán ezzel váltak piacvezetővé, mármint az integrált grafikával a PC grafikus megoldások értékesítésében.

#tarcsad

(#20) Majstor válasza petakpa1 (#5) üzenetére


Majstor
senior tag

:R AMD K6-2 a maga idejében nagyon jó proci volt... és ez most +1 bizonyíték arra, hogy mennyire igaz ez. :K

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#21) orbano válasza sekli (#2) üzenetére


orbano
félisten

egy PDA-n vagy egy netbookon is el lehet netezgetni, és azok sem, vagy alig jobbak...

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) FerroChrom


FerroChrom
tag

Az én legrégebbi gépem egy 386-os IBM PS/2 Model L40 SX típusú laptop. Nagyszerű kis masina és két apróságot leszámítva kiválóan üzemel (néha elfelejti a BIOS-beállításokat és nagyon ritkán megjelenik egy fekete csík a kijelzőn).

A róla szóló cikk megírása után nem sokkal felújítottam az akkumulátorát. Összesen 18 cellát kellett cserélni és ha jól emlékszem, akkor 5400 Ft-ba kerültek az új cellák. Bár eredetileg speciális cellák voltak az akkuházban és ha ugyanilyeneket szerettem volna venni, akkor 16000 Ft lett volna a felújítás. Szerencsére belefért a házba 18 db AA típusú akku, így olcsón megúsztam. Akkuról amúgy 45-50 percet bír most a masina.

Én régi játékokhoz használom ezt a gépet, bár sokszor külső monitort is csatlakoztatok hozzá, mert a Mono STN kijelző válaszideje iszonyatos, ezért nagyon szellemképesek a gyors mozgású játékok.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#23) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jó kis gép ez, én biztosan tudnék ilyesmit használni a mindennapokban, netezni és régi játékokat játszanék vele NFS Porschet meg a régi CS-t és Quake 3-at, meg Warcraft 3-at, mert ezek elmennének vele (tapasztalat, a Compaqomon, ami most játékszerverként működik is ezek mentek el és az is hasonló gép, 400-as PII, 6GB-os winyó és 128MB RAM, 4MB-os Rage Proval. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#24) ben800 válasza Lars (#6) üzenetére


ben800
aktív tag

szép cikk

(#25) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó kis cucc lehet ha kibirt 8évet! :K

(#26) Depression


Depression
veterán

Gyűlöllek, mert rávilágítottál arra, hogy felnőttem.
Számomra ez a gép már modernkori. Életem 2 legnagyobb vágya egy 386DX40 majd egy 486DX266 volt. Amiket sajnos sosem engedhettem meg magamnak.
Annak idején egy XT-n tanultam 640kB memóval, és 10MB-os vinyója volt., ami 2 5,25'-ös helyet foglalt.
De jó volt akkor gyereknek lenni.
Életem első gépes filmjét már egy 166 MHz-es Cyrix procival szerelt gépen néztem. Ez volt az első saját gépem, ami csak hibás alkatrészekből állt.
De hogy egy ilyen erős géppeel mit lehet kezdeni?
Érdemes összeszedni akkori játékokat. Meglátod, hogy egy warcraft 1 sokkal jobb, mint a mostani cuccok. Az akkori játékoknak még lelke van.
Alkalmazásokhoz már sajnos gyenge, azokra már már más ajánlott.
Irígyellek azért ám!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) madarasz92


madarasz92
őstag

Az biztos hogy jobbak a régi játékok mint a mostaniak!

(#28) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk, tetszik a stílusod! A masinának pedig respect, h. még működik. :)

(#29) Ygg


Ygg
senior tag

Valóban jó a stílus.
Sajna sokra már nem való a cucc, de nosztalgiázni kitűnő, nekem is megvan még az első számítógépem.
Igen, még a C=64 is!

(#30) klaczi válasza Majstor (#20) üzenetére


klaczi
aktív tag

Most is jó! Van egy Compaq Notebook 100 kütyüm. 480 mhz procival. 192 Mb rammal. A gép él és virul. Az egyetlen Wifi képes gép itthon. Pesze külön PCMCIA kártyával. Egész kellemesen lehet vele internetezni és még sokminden mást.
Fogalmam nincs mennyi idős.

[ Szerkesztve ]

(#31) atee


atee
őstag

Vittem egy céghez 19 colos lcd monitort mert a régi már nagyon beteg volt.
A meglepetés az volt, hogy Pentium 100 és win 3.1 futott rajta. :DD

D-day 2002-01-04 01:54

(#32) Hunter2


Hunter2
addikt

Erről a címről az azonos című Prosectura szám jutott eszembe. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) vergilx


vergilx
őstag

"felvetdő"-felvetődő,egy ő lemaradt :R

(#34) Khaal


Khaal
őstag

Fősulin a kollégiumban egy hasonló tudású asztali gépem volt: IBM PC300GL 350mhz P2, 128 ram, 40 gb hdd és persze a csodálatos integrált 2 megás S3 Trio3D, mindez egy 14"-es CRT-vel, ami 800x600-as felbontáson ment. 1998-ban gyártották és leszolgált 5 évet a francia nemzeti banknál mielőtt leselejtezték és jó pár megállón keresztül nálam kötött ki.

Ha nincs más akkor bizony egy ilyen már akkor is elavult géppel is meg lehet csinálni szinte mindent. 2 évig azon a gépen írtuk hárman a beadandó dolgozatokat, azzal neteztünk, arról ment a zene, azon néztünk filmeket (miután sikerült bele szerezni egy 500-as procit, mivel 350-en szaggatott a divx).
Max Paynet is végig vittem rajta, mikor szereztem bele egy voodoo2-t. 640x480-ban, minden low-n, folyamatosan szaggatott, bizonyos textúrákat nem tudott megjeleníteni a voodoo, de azért ment a játék :C

Most is van itthon egy hasonló korú gépem, voodoo2 sli-vel, csak sajnos nem indul és még nem volt hangulatom szórakozni vele. Hogy mire akarom használni?
Diablo 2, Heroes 3, Freespace 2, Starcraft, Red Alert, Populus 3, Civilization 3, Tony Hawk 2, Half-Life, Quake 3, Unreal Tournament, hogy csak az ismertebbeket soroljam.

Persze a cikkben notebookról van szó, abba meg nem lehet 3d kártyát rakni, de van jó pár játék amihez az se kell.

Egyébként ha jól emlékszem még az őskövület P2-es alaplapok is tudják 32 gigáig fogadni a vinyókat, de pár chipset bírja 128 gigásat is.

(#35) JoeYi


JoeYi
őstag

30-ért vennék egy trabit, 20-ért egy ilyen laptopot, és beépíteném a trabiba a középkonzol helyére a kijelzőt, a gép rész meg menne a műszerfal mögé :DD

voila, kész a high tech trabi, csak aztán ne hagyd az udvaron :)

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi francnak erre XP?
Windows 2000. 256Mb RAM-mal már jól érzi magát, és a legtööbb dolog elfut rajta ami XP-n.
Ja hogy nem olyan csicsa. :D

Amúgy nekem 400MHz-ez Mobile P2-m volt, amin videót is lehetett vágni... 128Mb RAM-mal...
Linux + mplayer vagy Win2000 + VLC párossal simán viszi a filmeket...
Mi az az XP...

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) hcl válasza hcl (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, amúgy a teszt tetszett :) Csak az előbbiben elfelejtettem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) MarioAna válasza Hunter2 (#32) üzenetére


MarioAna
senior tag

Elsőre nekem is az ugrott be ;] .
Amugy tetszenek ezek a régebbi laptopok. Én is gondolkoztam a múltkor egy ilyesmi beszerzésén, de a legtöbbnek az akksija már nem a legjobb :( .

(#39) priti


priti
addikt

Még ha asztali lenne akkor azt mondom két hálókarit bele, aztán jó lesz tűzfalnak, na de így tényleg kimeríti az "add el" kategóriát. Nekem az ubuntu is marha lassú volt már fél GB rammal is, még a slax talán, bár nagyjából egy kutya. Legjobb esetben ki lehet belőle préselni egy teljes értékű böngészést, ...talán, bár jön egy java és vége mindennek :DDD

Hardverlesen

(#40) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valaki ismeri a Compaq Presario 1200-at?
Mire lehet elég egy ilyen gép? PIII 700 Mhz, 8 MB VGA, nem tudom milyen 128 MB RAM, 40 GB HDD, DVD ROM!
Netezésen kívül! Külső vinyót szereti, bírja a sebességet, tölteni jó?
Max mennyi RAM-ot bír egy ilyen?

(#41) hcl válasza priti (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"kimeríti az "add el" kategóriát. "
Csak kinek :) Ilyet már én sem veszek meg :(

@ZolikaDB : A fene tudja, filmnézéshez nekem a 700-as HP XE3 -on le kellett vennem a felbontást. Azt nézd meg milyen USB van rajta ha külső winyót akarsz.
Bár szerintem az 1.1-es USB nem gáz letölteni, hacsak nem digid van... :D

Amúgy 512Mb-t tuti bír, nézd meg milyen chipsetes az a dög.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) priti válasza hcl (#41) üzenetére


priti
addikt

Madár mindig van csak oltani kell miről beszélsz?
Haveeer, ezt nézd meeeg :DDD karc és pixelhiba mentes tökéletes állapotú kijelző, minden gomb működik, a billentyűk nem kopottak, akku kéttized órás, de ha Csernobilban netezel túlél még téged is öregem úgy bírja még mindig, csilli-villi mindene hibátlan ajándék pendrive-al csak neked 8 rongy. Hát kapsz te teljes értékű notit 8 rugóért? Ezzel simán netezel meg még egy 512-es pendrive is van hozzá ne vicceljél!
(Már viszi is, még örül is neki :DDD, mi az hogy, ohh, ha áll mellette valaki megad érte kilencet :DD :K :C )

Hardverlesen

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha soros port van rajta, akkor elég sok helyen tudok ilyet használni eszközök konfigurálásánál, meg ideiglenesen bedobált szerverként, ha lerobbant valami...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) priti válasza bambano (#43) üzenetére


priti
addikt

tényleg talán PLC-re is jó :K

Hardverlesen

(#45) Quintipor válasza zolikaDB (#40) üzenetére


Quintipor
csendes tag

Nekem is van egy hasonló gépem, mégpedig egy Compaq Armada M700-as. P3 700Mhz-es processzor,320MB RAM, ATI 8MB-os grafkártya, van benne egy 10GB-os Toshiba merevlenez, de sikerölt szereznem egy 30Gb-os Seagate-t, ami beszerelésre vár.
Nemrég sikerült teljesen működőképessé varázsolnom a gépet és vettem bele egy PCMCIA Wi-Fi kártyát pluszban.
Filmnézésre és internetre is remekül használható.

Ha majd kicserélem a nagyobb HDD-ra akkor mennek fel rá a retro játékok :))

[ Szerkesztve ]

(#46) zolikaDB válasza Quintipor (#45) üzenetére


zolikaDB
veterán

És ez a Presario kb mikori?
Van alapja annak, h koránál fogva egyik percről a másikra megadja magát? Vagy mennyi lehet neki hátra? Ha megkímélt gépről van szó!

(#47) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én csak azon lepődtem meg, h működik és ennyire kulturált képet ad a 8 éves kijelzője. :R
Gyöngyszem! :R 8 éve még nekem windows istalláltak a gépembe mert annyira süsü voltam hozzá, ebből adódik h fiatal vagyok.

(#48) raczger


raczger
őstag

Jóbarátok - Chandler laptopja
Na, egy ilyen régi vasra mostanság kíváncsi lennék!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#49) sekli válasza orbano (#21) üzenetére


sekli
addikt

ez igaz, én mondjuk olyasvalakiket neteztetnék rajta, akik még teszem azt a duplakattintással is hadilábon állnak (mindenki ismer ilyet, ugye...? :) ) Őket viszont nem bosszantanám azzal, hogy az oldal még jobbra is kilóghat... :)

(#50) Ipse89


Ipse89
tag

Ha így folytatom akkor az én gépem is matuzsálem lesz... leragadtam a 2004-es( vagyis a körüli) technológiai szinten ( Socket 754...) Nagy lett az étvágya a gépnek... 3 hónap alatt 3 memóriamodul távozott benne az örök bitmezőkre... A problémát elmeséltem bacsis-nak, aki szintén meglepedten adott pár RAM-ot ;] :B

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.