Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) kisza25 válasza Chaser (#1447) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én néztem kis tuningot, max 100Mhz, 110Mhz-en már hibázott, vissza is raktam alapra
alap
tuning
amúgy gyári boostal 1800Mhz+-ig elmegy, de folyamatos játék mellett beáll 1730-50Mhz-re

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1452) Chaser válasza gyurkikrisz (#1450) üzenetére


Chaser
titán

ennyi erővel soha nem kell semmit venni, mindig jön jobb azonos áron idővel ( :

szerk: kisza25 ezért lényegtelen sztem a tuning itt, akinek ez kevés annak 1060

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1453) jedis válasza #28752640 (#1446) üzenetére


jedis
senior tag

Itt megnézheted mit tud a kártya .
link

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#1454) #28752640 válasza jedis (#1453) üzenetére


#28752640
törölt tag

Köszi. Agyaltak ezen rendesen. Nincs igazán okos választás. Csak a pénz dönt. Mindegyik kártya pont ott van amennyibe kerül egy bizonyos szintig. Mint ha olvastam volna valakitől itt a ph-n, hogy ugyan az a tulaja mindkét cégnek. Így már sokkal érthetőbb ez a homogén eloszlás.

(#1455) Mercutio_ válasza #28752640 (#1446) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja,olvasni, mert valaki a vélt igaza alátámasztására keresett a neten egy irreálisan túlzó árat.
Egyébként meg 1 hónapos kártyáknál általános, hogy az újdonság felárat ráteszik a boltok amit most még a karácsonyi árdrágulás is tetéz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1456) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
A 19-20cm körüli hosszúságú 1050Ti-k közül melyik rendelkezik félpasszív hűtéssel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1457) Mans20 válasza AxBattler (#1456) üzenetére


Mans20
addikt

Asus strix, Asus Expedition, Giga gaming és windforce, Msi gaming. De lehet hosszabbak mint 20cm és még horror àruk van. Nem tudom miért szòrakoznak, 1 hétig 55 aztàn 65 egy kàrtya...

(#1458) AxBattler válasza Mans20 (#1457) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy nézem, ezek közül az Expedition a legrövidebb 212mm-rel.
Kár, hogy az EVGA nem tudja leállítani a ventijét, pedig a 950-en jól működik a dolog.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1459) Dolceboy


Dolceboy
csendes tag

Sziasztok!
Én ma vettem egy ilyen kártyát és az a gondom,hogy ha rádugom a monitort nem akar bekapcsolni!Ha hdmi-t dugok rá a tv-vel úgy bekapcsol.valamiért a monitort nem akarja engedélyezni...Valakinek valami ütlet vagy találkozott valaki ilyennel?

(#1460) smc válasza Dolceboy (#1459) üzenetére


smc
addikt

Ugye nem Dsubon próbálod?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1461) Csupingo válasza Dolceboy (#1459) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen csatlakozó van a monitoron? Esetleg azt kipróbálhatod, hogy egyszer áramtalanítod a gépet. Aztán csak a monitor legyen bedugva és 2-szer, 3-szor kapcsold be (már fesz. alatt, természetesen), hátha átvált arra a kimenetre a kártya.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1462) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sokan dicsérik az gtx 1050ti-t figyelem egyenlőre a tapasztalatokat,hibákat :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1463) Dolceboy válasza Csupingo (#1461) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

VGA csati van a monitoron,de átalakitoval dugtam rá a dvi-ra.

(#1464) Create. válasza Dolceboy (#1463) üzenetére


Create.
addikt

Ha nem aktív átalakító akkor azért nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1465) #72042496 válasza Dolceboy (#1463) üzenetére


#72042496
törölt tag

A GTX 1050-eken úgy tudom, már DVI-D van, ami full digitális kimenet, analóg rész nélkül. A monitorod viszont analóg jelet fogad, szóval ez passzív átalakítóval nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#1466) smc válasza Create. (#1464) üzenetére


smc
addikt

Megérne már egy cikket ez az analóg kimenet elhagyása mindkét oldalon ebben a generációban. Így lehetne linkelni ilyenkor..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1467) Create. válasza smc (#1466) üzenetére


Create.
addikt

Nekem is az van 4hete várok, hogy ebayről megjöjjön a dp-vga átalakító. Igen megérne, mert sokan nem tudják. Én mundjuk vga vásárlás előtt már tudtam, akkor rendeltem kintről, addig meg tv-n elvagyok.

(#1468) Dolceboy válasza #72042496 (#1465) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

Akkor ez az átalakitó nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#1469) #72042496 válasza Dolceboy (#1468) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos nem, valami ilyesmi kell ehhez. Lehet, hogy van olcsóbban is, de nem 1-2 ezer forintos tétel lesz. Ez nem csak annyi, hogy össze vannak drótozva a csatlakozók, ezekben van egy chip is, ami a koverziót végzi. Ezért aktív átalakítók, kell nekik valamilyen külső táp is.

Create. biztos megírja majd, milyet rendelt, én csak gyorsan rákerestem hogy lásd, nagyjából miről van szó

[ Szerkesztve ]

(#1470) Dolceboy válasza #72042496 (#1469) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

https://www.aqua.hu/delock-65658-dvi-d-241-vga-adapter-427180.html
akkor elvielg az is jó?

(#1471) Csupingo válasza Dolceboy (#1468) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha több hdmi kimenet van a kártyán, akkor ez egész jó árban van. Sajnos az aktív átalakítók nem olyan olcsók. Érdemes ilyet helyi boltban venni, mert nem mindegyik működik adott körülmények között. Meg kell beszélni az eladóval, ha nem jó, vinnéd is vissza.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1472) Create. válasza Dolceboy (#1470) üzenetére


Create.
addikt

Vagy displayport to vga-t is vehetsz, ha azt nem használod. Csak arra is figyelj, hogy az olcsóbbak általában fullhd 60hz-et tudnak max.

[ Szerkesztve ]

(#1473) Dolceboy válasza Csupingo (#1471) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

Na van egy dvi-d és egy hdmi csatim,szal ha veszek egy ilyet meg egy dvi-d -hdmi átalakitót akkor elvileg mind a 2 mőködik egyszerre nem?

(#1474) Csupingo válasza Dolceboy (#1473) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen kártya pontosan? A tv-t használhatod a hdmi-ről, elég egy átalakítót venned.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1475) Dolceboy válasza Csupingo (#1474) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb-videokartya-ex-gtx1050ti-4g-479182.html
Ő lenne az.de ha a hdmi vga átalakitót veszem akkor nem tudom a tv-t is rádugni :d de dvi-hdmi átalakitom van :D

(#1476) #72042496 válasza Dolceboy (#1475) üzenetére


#72042496
törölt tag

És a DP > VGA (lásd #1472), nem működne? Nekem az aquás DVI-D > VGA is jónak tűnik, egy próbát azzal is lehet tenni. Maximum visszaviszed, ha nem válik be. :)

[ Szerkesztve ]

(#1477) Create. válasza Dolceboy (#1475) üzenetére


Create.
addikt

De most a monitorod tud hdmi-t? Mert ha nem akkor kell még egy átalakítót venned ígyis úgyis. Akkor meg már mind1 ha a dp-vga-t veszed és akkor szabadon marad a hdmi rész.

(#1478) Dolceboy válasza Create. (#1477) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

nincs hdmi a monitoron,de bőven elég ha a kártyához veszek hdmi vga átalakitót

(#1479) Csupingo válasza Dolceboy (#1478) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha van most egy működő dvi-d -> hdmi átalakítód, akkor akár megrendelheted azt is amit linkeltem. Egy fórumtárs már vett olyat, azt mondta, hogy működik prímán.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1480) D4v3


D4v3
őstag

Elmentem tegnap az Inno kártyámért az Iponba. I5 4460 és 8gb ddr3 mellé került a kártya, egy 750 ti 2gb-t leváltva.
Terhelés alatt egyáltalán nem hangosabb, mint volt, idle mintha kicsit hangosabb lenne, mint a régi, de engem egyáltalán nem zavar még ez a szint. Forza Horizon 3-at próbáltam eddig, előző kártyával 900p-ben dinamikus beállításra állítva tudta tartani a 30 fps-t, ha levettem a korlátot, akkor össze-vissza ugrált 30-45 között és rendszeresen rinyált a játék, hogy fogytán van a VRAM.
Az újjal bent hagytam a dinamikus módot és 1080p-ben 60 fps-ről meg sem mozdul a számláló, ami azért elég nagy ugrás hirtelen, a grafika összeségében olyan medium-on lehet ebben a módban.
45-ért tudtam ezt most megvenni, tavaly 35-ért vettem szintén ugyanekkor a 750 ti-om és ahogy nézem 30-ért el is fog talán menni, úgyhogy esetemben ez a váltás nagyon, de nagyon megérős volt. :C

(#1481) Dolceboy válasza Csupingo (#1479) üzenetére


Dolceboy
csendes tag

azon vagyok hogy azt rendeljem,de csak hangkimenetes van a srácnak és nem tom az miben más mint a sima :D

(#1482) Vincent_ válasza smc (#1466) üzenetére


Vincent_
aktív tag

R9 290-esen sem volt már analóg jel kicsikarható a DVI-okból átalakítóval. Pont a hétvégén futottam én is bele... :(

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1483) Chaser válasza Pokesz007 (#1462) üzenetére


Chaser
titán

milyen hibákra vagy kíváncsi?:) tudása adott, meg kell venni kb, egyes modellek hűtése is már nagyjából megvan milyen halk
egyenlőre pedig pl a torta szeleteket vágjuk fel, egyelőre - jelenleg - legalábbis még ezt jelenti : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1484) , válasza Vincent_ (#1482) üzenetére


,
addikt

Így van, azokon is már csak DVI-D van, az már csak a digitális jelet viszi. DVI-I még vitte az analóg jelet is, azt lehetett egy sima passzív átalakítóval is használni D-SUB bemenetes monitoron. DVI-D-hez már aktív átalakító kell (árban sokszorosa a passzívnak).

(#1485) smc válasza Vincent_ (#1482) üzenetére


smc
addikt

Oh, ezt nem is tudtam. Köszi.
Mindenesetre egy cikk nem ártana, hátha megspórolnának vele pár embernek egy ilyen koppanást..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1486) , válasza smc (#1485) üzenetére


,
addikt

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/what-is-the-difference-between-dvi-i-and-dvi-d%3F

Mindössze annyi a különbség a DVI-I és a DVI-D között, hogy a DVI-I viszi az analóg jelet is (meg a digitálisat is), míg a DVI-D csak a digitálisat. Ránézésre is látható a különbség, hogy melyik az a 4 kis "lyuk" ami az analóg jel továbbításában játszik szerepet. Ezek hiányoznak a DVI-D-ről, ezért nem lehet az analóg jelet kinyerni belőle a szokásos passzív átalakító adapterrel. (Aktív átalakító megoldja ezt is, csak az jóval drágább.)

(#1487) kolopele válasza , (#1486) üzenetére


kolopele
nagyúr

A monitoroknál figyelni kell arra, hogy legyen rajtuk DVI-D bemenet, ez ma már alap.

(#1488) Raymond válasza kolopele (#1487) üzenetére


Raymond
félisten

Megmondom neked mi jut eszembe kb. amikor a hozzaszolasaidat olvasom, lehet megerted mi a "gond". Olyan az egesz mintha en egy street food forumban ahol egy rakas regi motoros mozog allandoan osztanam az eszt hogy m,it hogyan kell csinalni langos ugyben mert par honapja felfedeztem hogy van olyan hogy langos, ettem mar belole es a csaladtagjaim is ettek (amit vettem nekik mert en tudom mi az igazan jo). A sutestechnikakhoz es osszetevokhoz is hozzaszolok mert mar lattam tuzhelyet es olajat is es tudom mi az hogy tejfol.

Egyes hozzaszolasaid annyir de annyira kinosak, nem is lehet igazan mit valaszolni vagy irni ra. Ez is az, par szo csak de ezernyi szot lehetne ra pazarolni miert nem kellett volna beirnod.

PS: A tobbiektol elnezest, megfogadtam mar parszor hogy hagyom a fenebe, de annyira irritalo!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1489) , válasza kolopele (#1487) üzenetére


,
addikt

Legalábbis valamilyen digitális bemenet lehetőség szerint legyen rajta (bármelyik megteszi).
Árulni árulnak amúgy még jelenleg is csak D-SUB (analóg) bemenettel rendelkező monitort újonnan, de ilyent már rég nem szabad megvenni.

(#1490) smc válasza , (#1486) üzenetére


smc
addikt

Én ezzel tisztában is vagyok, csak gondoltam akkor másoknak is felnyitná a szemét mielőtt vásárolni indul.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1491) #72042496 válasza Raymond (#1488) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt írta, hogy nem esznek lángost. ;] :DDD

(#1492) Create. válasza , (#1489) üzenetére


Create.
addikt

Van egy régi samsung 19"-os vga-s monitorom, most emiatt nem cserélem le, amikor tök jól működik(jó lehet nem a legszebb a képe, meg van akinek kicsi lenne, de amíg be nem krepál nekem megfelel). 800ft egy hdmitovga vagy dptovga ebayen(persze ez csak akkor jó ha fullhd 60hz-nél többet amúgy se tud a monitor, afelett meg gondolom már úgyis van hdmi vagy dp port). Meg lehet ezt olcsón is oldani még a vga-s monitorokkal is. Az igaz, ha újst vesz az ember, akkor már ne régi csatlakozósat vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#1493) kolopele válasza Raymond (#1488) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sokszor elcsodálkozom, vajon az igazság miért annyira fájdalmas egyeseknek. Semmi irritáló nem volt ebben, én például a saját szakterületem megvitatásánál is elolvastam olyan javaslatokat, amelyekről tudtam, hogy nem valósíthatóak meg (nem megyek bele persze miért, nem kell megijedni), de nem tartottam irritálónak mégsem, ötletek voltak, ugye nem vagyunk egyformák. Amikor viszont ma már szinte minden digitális, még az általam annyira favorizált analóg hangzás is le lett hurrogva, akkor miért is probléma, ha felvetem, hogy ma egy monitoron alap már egy digitális aljzat? Oké, kicsit rosszul fogalmaztam, igazából úgy gondoltam, aki monitort vesz, az erre figyeljen ma már.

[ Szerkesztve ]

(#1494) kolopele válasza , (#1489) üzenetére


kolopele
nagyúr

:R

(#1495) kolopele válasza #72042496 (#1491) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ahogy mondod :C

(#1496) Create. válasza kolopele (#1493) üzenetére


Create.
addikt

Ezzel egy a bökkenő. Az átlag mondjuk vga-t cserél 2-3évente, monitort meg lehet csak akkor, ha bedöglik. Én se vettem már vagy 10éve, mert az igényeimet kielégíti ma is.

(#1497) kolopele válasza Create. (#1496) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezért írtam, hogy nem fogalmaztam jól.

(#1498) Vincent_ válasza kolopele (#1497) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Olyannyira nem, hogy a DVI maga már egy ősöreg szabvány. Aki ma vásárol monitort, az már HDMI-s vagy még inkább Display-portos csatisat fog venni (legalábbis olyat érdemes már). HSZ-ed ezért teljesen megtévesztő (ezért ne is vegyen senki csak DVI-os monitort plíz,csak nagyon indokolt esetben!).

No offense, de Reymond fenti HSZ-ével totálisan egyetértek. A többség már itt van 10-15 éve, mégsem osztja kéretlenül az észt, te meg nekem úgy tűnik, hogy összeraktál boltból-polcról kiválogatva 2+1 gépet, lefuttattál pár benchmarkot, és hozzáértőnek érzed maga (ezzel nincs is gond) és szakértőként is próbálsz feltűnni (na ezzel inkább). Mondom, no offense, de tényleg teljesen hiteltelen sajnos az egész.

És igen, én is tudom, hogy nem a 1050-es témánál kellene ezeket kibeszélni, csak már a te HSZ-eid foglalják a téma kétharmadát...

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1499) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

[link] jelenleg 54k, máshol 63 körül indul. érdemes megnézni.

én buta azt hittem, hogy képes vagyok várni

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1500) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Eddig egy A10 6800k-m volt önmagában, ez mellé betéve az Inno3d 1050-et sem lett sokkal hangosabb, pedig a procin is Hyper Tx 2 van.Egyelőre nagyon bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.