Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) , válasza kolopele (#1549) üzenetére


,
addikt

A GTX 970 erősebb, mint az RX 470 valamennyivel, igen, de a GTX 1060 3GB meg a GTX 970-nél is erősebb kicsivel. Az előző hsz-emben ott a teszt linkje.

(#1552) kolopele válasza , (#1551) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez nem csoda, lényegében a GTX 970 is csak 3,5 GB :) Az a jó, hogy ebben a mai világban tényleg csak az nem talál magának megfelelőt, aki nem is akar. 1050 - től felfelé lényegében minden kártya jó (még a 750 is, bár azért én azt már nem javasolnám senkinek).

(#1553) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Az MSI Windforce 2 ventis kártya kb úgy néz ki, hogy 60 fokig állnak a ventik, majd 60 foknál felmegy 1000RPM-re, és ott is marad. Jleneleg ennyit tudtam tesztelni, este még ránézek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1554) kolopele válasza gyurkikrisz (#1553) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha MSI akkor Twin Frozr, ha Gigabyte akkor meg Windforce. Most akkor melyik? Ez a 60 foknál kapcsolok be az MSI - re jellemző.

(#1555) gyurkikrisz válasza kolopele (#1554) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Gigabyte, csak elírtam.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1556) kolopele válasza gyurkikrisz (#1555) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor jól megcsinálták a hűtését, az Asus Expedition pont így működik, bekapcsol 55 fok felett, majd el sem mozdul 900-1000 rpm - ről, utána 50 fok alatt végleg leáll. Az mondjuk érdekes, hogy több mint 3000 rpm a max., ahol azért már van hang, de kissé érthetetlen, mivel ugye nem igazán húzhatóak, nem fog lényegesen több hőt termelni, így az életben nem fog ennél az 1000 - nél feljebb tekerni. A biztonság mindenek felett :)

(#1557) kondás válasza F_Gergely (#1544) üzenetére


kondás
tag

Hát ezekhez nem kell túl drága vga-t venni, még a GTA a leginkább erőforrás igényes.
Ha anyagilag nem terhel meg akkor legyen 1060, ha meg igen akkor simán elég ez a 1050ti is.

Az meg egy vicc, hogy a 970-ről lebeszéltek mivel az már VR ready, hiába előző generációs :)

(#1558) kolopele válasza kondás (#1557) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó a 970, egyedül DX12 - ben marad alul valamelyest, de az még odébb van, mint már írtam. Szerintem mire ténylegesen kiforrja magát a DX12, már én is cserélhetem le az 1080 SLI - t újabbra :) Csakazértis................
Az 1050 TI egy jó kis alsó-közép kártya, ami nagyobb erőforrást igénylő játékoknál már kompromisszumos FHD - ban, viszont kisebb felbontásban még azokat is viszi high-very high - on (tapasztalat ismét), FHD - ban pedig a medium-high fekszik neki igazából. Feljebb már linkeltem be benchmarkot FHD felbontás mellett, nem annyira rossz.

(#1559) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Magas processzor használatnál (android studioban alkalmazás fordítása közben pl) vagy lefagy a kép vagy fekete képernyő, és újra megjelenik az egész.

Esemény naplóban ezt kapom: "Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered."

Mivel tudnám ezt javítani?

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1560) Mercutio_ válasza F_Gergely (#1542) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1561) kolopele válasza gyurkikrisz (#1559) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szedd le DDU - val az egész nvidia drivert csökkentett módban, majd tiszta telepítéssel tedd fel a legújabbat, ez sokszor megoldja. Mivel kártyát cseréltél, ez az első teendő.

(#1562) F_Gergely válasza Mercutio_ (#1560) üzenetére


F_Gergely
őstag

Mint irtam egy korabbi hozzaszolasban az asushoz ragaszkodom, mas marka nem johet szoba.

(#1563) Mercutio_ válasza F_Gergely (#1562) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, az 77, viszont Asus-ból kétlem, hogy 6GB-st láttál mormális helyen 80-ért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1564) Mans20


Mans20
addikt

Ennél a tesztnél [link] Ez mi akar lenni? "DVI output no longer includes analog VGA signals" Nálam akkor nem adna képet? Mert még a régebbi monitorom van, amin csak DVI kimenet van.

(#1565) kolopele válasza Mans20 (#1564) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha van DVI-D bemeneted a monitoron, akkor semmi gond nem lesz, ellenkező esetben átalakítóra lesz szükséged.

(#1566) kolopele válasza F_Gergely (#1562) üzenetére


kolopele
nagyúr

[link]
Ennél olcsóbban újat nem találsz, az Asus mindenhol 110-120 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#1567) Create. válasza kolopele (#1566) üzenetére


Create.
addikt

Iponban 94k, meg egy csomó helyen 100k alatt van. Nálad a google rá tesz +20%-ot a keresésre? :DD ( Csak vicc volt).

[ Szerkesztve ]

(#1568) kolopele válasza Create. (#1567) üzenetére


kolopele
nagyúr

[link]
Számomra egy ilyen kártyánál a 3GB felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#1569) , válasza Mans20 (#1564) üzenetére


,
addikt

Az újabb videokártyák (mind Nvidia, mind AMD) DVI kimenete már nem viszi az analóg jelet is a digitális mellett, hanem csak és kizárólag a digitális jelet. Tehát a korábban széleskörűen alkalmazott DVI-I helyett már DVI-D van rajtuk.
A DVI-I kimenetre elég volt egy sima passzív DVI->DSUB átalakítót rátenni, és máris rádughattad az analóg (VGA/DSUB) bemenettel rendelkező monitort. Ezt most már nem tudod megtenni. Vagy monitort kell cserélni, vagy régebbi videokártyát használni, vagy aktív átalakítót vásárolni, ami viszont árban többszöröse a passzív átalakító árának.

(#1570) Create. válasza kolopele (#1568) üzenetére


Create.
addikt

A két linken a kártya nem ugyanaz. Elsőnek a dual verziót linkelted. [link]

(#1571) Mans20 válasza , (#1569) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi, a monitorból DVI D jön ki, és a kártyákon is az van, így biztos jó lesz.

(#1572) kolopele válasza Create. (#1570) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igaz, a jobb hűtéssel ellátottak a drágábbak.

(#1573) F_Gergely válasza kolopele (#1566) üzenetére


F_Gergely
őstag

van egy ismerősöm aki nagykerből tud rendelni, illetve munkámból kifolyólag, tudok olcsóbban dolgokat (az a munkám egyik része hogy piaci áron olcsóbban szerezzem be azt amit be kell).
1060-as Asus GTX 6GB-os Dual hűtéses kártyát tudnám 80-ért de én még azt is sokallom egy vga kártyáért....

(#1574) Mercutio_ válasza F_Gergely (#1573) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor viszont a 77 ezres 1060 3GB-hez is lényegesen olcsóbban tudsz hozzájutni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1575) F_Gergely válasza Mercutio_ (#1574) üzenetére


F_Gergely
őstag

Itt a dilemma inkabb azon volt, hogy en pentek delutan szerettem volna kartyat venni hogy hetvegen tudjak jatszani es ne kelljen heteket vagy akar csak napokat varjak egy vga kartyara es inkabb fizetek "tobbet" de kezhez kapom. Na ez nem jott ossze...
Igy igazabol mar mindegy, legkozelebb csak december utolso heteben lesz idom arra hogy leuljek a gep ele, addig meg van idom kartyat venni. De jobban orultem volna ha penteken sikerul megvenni, de a mai vilag egyik rakfeneje hogy senkinek semmi nincs keszleten mindent rendelni kell - es ezt nagyon utalom. Vasarolni akarsz de nem tudsz mert nincs aru. Ruhellem hogy nincs olyan mint regen, besetalsz az uzletbe es mindenfele rendeles nelkul ramutatsz a polcon levo cuccra "azt kerem" fizetsz es mindenki boldog.... elnezest mindenkitol a hosszu off-ert.

(#1576) kisza25 válasza F_Gergely (#1575) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért akad még ilyen MM, saturn, euronics...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1577) Mercutio_ válasza kisza25 (#1576) üzenetére


Mercutio_
félisten

PC-s cuccok terén?
Max horror áron :D

F_Gergely: Annak felára lenne (állandó raktárkészlet, áll benne a tulaj pénze, ha nem pörög a készlet bukik az időközbeni árcsökkenésen ezen termékeknél, stb.
Annó a webshopok alávertek a bolti áraknak erre a boltok válasza az lett, hogy ők se tartanak készleten csak a folyamatosan pörgő cuccokból (Pl. Aqua, Ramiris is rendelkezik némi árukészlettel) a többire meg ott a webshopjuk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1578) kisza25 válasza Mercutio_ (#1577) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

El lehet dönteni, olcsón kell, vagy rögtön:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1579) kolopele válasza kisza25 (#1578) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan. Ezért szeretem én is az olyan boltokat, ahol van minden, mert én is ilyen "nekem azonnal kell" típus vagyok :)

(#1580) Vincent_ válasza Mercutio_ (#1577) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Ramiris, mint kisker? wtf? :F

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1581) kondás


kondás
tag

Ezt az azonnali vásárt nem is értem, én hetekig olvasom a teszteket mielőtt veszek valamit.

(#1582) kolopele válasza kondás (#1581) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az oké, de amint tudod, mi kell, még várnál rá vagy két hetet? Igenis legyen legalább egy mindenből raktárkészleten, vagy az üzlet húzza le a rolót.

[ Szerkesztve ]

(#1583) Mercutio_ válasza Vincent_ (#1580) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bocs, Rufusz :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1584) #72042496 válasza kolopele (#1582) üzenetére


#72042496
törölt tag

A nagy üzletek hozzáférnek valamilyen központi raktárhoz, onnan meg a dolgok vagy 90%-át másnapra beszerzik.

Így a költségek is alacsonyak, és a cucc is hamar megvan, szó sincs 1-2 hétről.

(#1585) Vincent_ válasza Mercutio_ (#1583) üzenetére


Vincent_
aktív tag

:C :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1586) Chereiose


Chereiose
addikt

Ti verzióból melyiket ajánlott most venni, ami árban sincs elszállva? :U

(#1587) AxBattler válasza Chereiose (#1586) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem itt 53k-ig a Zotac, Giga, két ventis MSI.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1588) kolopele válasza Chereiose (#1586) üzenetére


kolopele
nagyúr

A minőség és a hűtés miatt: [link]
Az ára sem rossz, sőt inkább meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#1589) AxBattler válasza kolopele (#1588) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, kb. az a legjobb a kínálatban, viszont tápcsatis.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1590) kolopele válasza AxBattler (#1589) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az baj? Kevés tápon nincs egy 6 pines csati legalább.

(#1591) Chereiose válasza kolopele (#1588) üzenetére


Chereiose
addikt

És miben jobb az MSI, mint az 50K-s társai? Igaz, zotac és giga is csak 1 ventis.

(#1592) gyurkikrisz válasza Chereiose (#1591) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

jobb hűtés, idle esetén leállnak a ventik magasabb órajelek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1593) Chereiose


Chereiose
addikt

Akkor az a +5-6-7K megér ennyit? Mert a Gainward 1 ventis változata már van 48,5K-ért. Vagy a Zotac 51-ért. Egyébként ezeknek áresése már nem nagyon várható? Bár ha azt nézzük, hogy a 960-nak milyen magas az ára még mindig, akkor így is elég jó vételek már ezek. :U

(#1594) kolopele válasza Chereiose (#1593) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt neked kell eldönteni, hogy halk kártyát szeretnél, vagy nem zavar, ha hangosabb. Az MSI Gaming meg az Asus Expedition ventijei csak 60 fok körül kapcsolnak be, és akkor sincs hangjuk, ezért kell többet fizetni főleg.

(#1595) gyurkikrisz válasza Chereiose (#1593) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nekem megérte, hogy legyen rá rendes garancia, normális hőfokon maradjon, illetve hogy ne menjen a venti, ha csak böngészek. Neked megéri? Honnan tudjam?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1596) Chereiose válasza kolopele (#1594) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát azért elég fontos, hogy halk legyen, szóval ha a TI-t választom akkor tuti rászánom a kis többletet. Viszont azt érzem, hogy az igényeimet a sima 2 gigás 1050 is ellátná, ott meg az Inno3D 2 ventis 39K, elég jó ár és azt írják, hogy azt sem lehet hallani.

(#1597) Mercutio_ válasza Chereiose (#1596) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha pesten vagy keress valakit, akinek inno3D-je van, hogy meghallgathasd, lehet, hogy neked az se hangos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1598) kolopele válasza Chereiose (#1596) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha elég egy kicsivel jobb teljesítmény, mint a 750 TI volt, akkor nyugodtan vedd meg a simát, de az nagyon kevés lesz az újabb játékokhoz FHD - ban.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Mercutio_ válasza kolopele (#1598) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne írkálj már zöldségeket, a sima felhúzható a Ti sebességére, de már alapon is lényegesen erősebb mint a 750 Ti.
A 2GB miatt is csak az a néhány ram-zabáló játék igényel felbontás csökkentést aminél kijön a 2GB vs. 4GB.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1600) Chereiose válasza kolopele (#1598) üzenetére


Chereiose
addikt

Azt azért nem mondom, hogy 750 ti szintjénél egy kicsit több kell, volt nyáron 960-am azzal jól el voltam, azért annak a szintje jó lenne. Igaz egyelőre a GTA V-höz elég lenne a 2 gigás, valószínűleg az újabb játékokra lehet viszont mediumon se lenne nagy élvezet full HD-n :U Csábít azért ez az MSI gaming 1050 Ti :K Félek viszont, hogy mire esedékes lenne a vásárlás, mindegyik ára felmegy :B

Mercutio_: Te ugye most árulod, mi a véleményed az Inno3D 2gb-ról? :) Melyik MSI-t veszed helyette?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.