Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Mans20 válasza Mercutio_ (#1099) üzenetére


Mans20
addikt

Afterburnerral lehet elvileg. Majd leírhatnád, hogy milyen hangja van terhelve. :)

(#1102) kolopele válasza Cingáriusz (#1072) üzenetére


kolopele
nagyúr

80 ezer környékén már kapsz 6 GB - os 1060 - at. A normális hűtésért viszont fizetni kell, lásd MSI Gaming. Az árat a minőség dönti el. Az Asus Expedition 1050 TI hűtése is profi, ezért sem fog sokkal 60 alá menni. Egyébként meg nem kis különbség van 3 és 6 GB között, főleg ha monitor felbontásban felfelé mennél.

[ Szerkesztve ]

(#1103) #72042496 válasza AxBattler (#1100) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az MSI Afterburnernek egyébként mindig be kell töltenie, hogy a beállítások életbe lépjenek, vagy akkor is működnek, ha az ember letörli a programot?

(#1104) AxBattler válasza #72042496 (#1103) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak a vBIOS módosításai maradnak a kártyában, azt meg más programmal kell.
Pascal BIOS Tweaker még nem jelent meg tudtommal...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1105) kolopele válasza #72042496 (#1103) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha nincs fenn mondjuk az afterburner, akkor a gaming beállításon fog üzemelni a kártya. Ezt a GPU-Z programmal könnyen le is tesztelheted.

(#1106) #72042496


#72042496
törölt tag

Értem, köszi a válaszokat!

(#1107) Raymond


Raymond
félisten

Kerdes - van mar a piacon olyan tapcsatlakozos 1050Ti aminek ertelme is van? Amit eddig lattam tesztet egyelore mind Power Limit-be fut ugyanugy mint a csati nekuliek, alig van koztuk ertekelheto kulombseg. Pedig a 6pin-eseknel ezt nem kene.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1108) kolopele válasza Raymond (#1107) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs. Az Asus felhúzható tápcsati nélkül kb 1650 mhz - ig, a memory clock meg elbír 500 mhz emelést, aminek szinte semmi jelentősége. Ez így kb 6-7 fps emelkedést jelent a gyári (1392 - es) értékhez képest. Gyári OC verziós változat sem több ennél semmivel, az MSI Gaming 1430 mhz, kétlem, hogy ezt érdemben feljebb lehetne húzni a nem tápcsatisokhoz képest. Ez a kártya FHD - ra csak komoly kompromisszumokkal való, ahogyan már a 960 is. Alatta viszont ez a tökéletes kártya.

(#1109) Raymond válasza kolopele (#1108) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mind szep, de nem ez a kerdes. Megprobalom megegyszer:

Sima/Normalis 1050Ti tapcsati nelkul csak a PCIe slot-bol 75W-t kap maximum. Az egesz kartya. Mindegyik 1050Ti tulhajthato, a RAM eddig az osszesnem BIOS/driver szinten 2002Mhz-re van limitalva. A GPU tulhajtasnal ket okbol all le a dolog a GPU Boost 3.0-val - melegedes (Temp Limit) vagy kakao (Power Limit). Eddig az osszes tesztben amit lattam az osszes kartya Power Limit-be futott fuggetlenul attol hogy van-e tapcsati vagy nincs. A sima csak PCIe-bol taplalkozo kartyanal a 75W board limit miatt ez ertheto, de a csatis kartyaknal a 150W board limit mellett nem.

Tehat - van valakinel tobb infoja mi a helyzet es mikor valtozik? Van kartya ahol ez nem problema, csak en nem lattam a tesztet?

Szerk.: A Power Limit kitolasa se segit, tehat nincs erdemi kulombseg tulhajthatosag szempontjabol a 75W es 150W limites kartyak kozott.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1110) Chaser válasza kolopele (#1102) üzenetére


Chaser
titán

feLYezdmárbepls'...

Raymond én is néztem pár kinti tesztet, valszeg nem a tápcsati a probléma, egyszerűen vége lesz a kártyának, jó lenne tudni pontosan mennyit eszik terhelve alapon egy 1050 ti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1111) Raymond válasza Chaser (#1110) üzenetére


Raymond
félisten

A chip/BIOS/driver visszajelenti az orajel vegenek okat es itt latszott azoknal a teszteknel ahol ezt kiemeltek hogy az oka "Power Limit".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1112) Mercutio_ válasza AxBattler (#1100) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Mans20: Engem most is zavar a hangja :DDD mivel előttem van 30 centire a gép és GTX 750 Ti LP-hez szoktam, illetve sokáig AMD IGP-m volt, mert régi játékokkal toltam amihez az is elég volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1113) Chaser válasza Raymond (#1111) üzenetére


Chaser
titán

tápcsatissal nem lehet powerlimit, lehet csak azt jelenti vissza, de passz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1114) kolopele válasza Chaser (#1110) üzenetére


kolopele
nagyúr

Befejezem, ahogy megérti végre mindenki, hogy ez a kártya ennyit bír, ezen az órajelen vége magának a GPU - nak. A 960 sem volt csak alig húzható, mert jöttek a fagyások. Amennyi értéket leírtam, addig tolhatóak ki a maximumok, tudom, mert kipróbáltam. 1700 felett minden lefagyott, 1650 az az érték, ahol még stabil. Egyébként Rise Of The Tomb Raider benchmark alatt a rendszer teljes fogyasztása I3 6100 -al 120 Watt volt, és ez már húzva értendő.

[ Szerkesztve ]

(#1115) b. válasza kolopele (#1114) üzenetére


b.
félisten

1800 Mhz. [link]
másik :[link]
A tuning szerencse kérdése és nem tudhatod éppen melyik GPU mit bír , mert nem tesztelik őket. ki kell fogni. van akinek jobban bírtja, van akinek kevésbé. és a kollega nem arra értette, hogy fejezd be.

AxBattler(#1116)
Jól húzhatóak ezek, csak kevés FPS köszön vissza velük.
Többi részével a kommentednek maximálisan egyetértek. :R

legitreviews vér profi, nem kell fenntartásokkal kezelni :) egyébként 1650 is nagyon jó százalékos eredmény, hisz gondolj bele, hogy 1290/1390(boost) a gyári órajel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1116) AxBattler válasza kolopele (#1108) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a kártya FHD - ra csak komoly kompromisszumokkal való, ahogyan már a 960 is.
Ezt a marhaságot nyugodtan abbahagyhatod. Ugyan nem Ultra részletességgel, hanem Medium/High-on, de bőven játszható értékeket produkál a 1050Ti, ahogy ezt a tesztekben is olvashatod. A legtöbb esetben amúgy sem látszik különbség mozgás, játék közben a High és Very High részletesség között. Lásd TR, vagy Witcher 3.
Az, hogy neked ezek a beállítások fizikai fájdalmat okoznak, egyéni szocprobléma, ettől még bőven használhatóak ezek a kártyák, több évig is, 1080p-n (ahogy még most is használható a 750Ti, vagy a 950 is).

(#1114) kolopele
Befejezem, ahogy megérti végre mindenki, hogy ez a kártya ennyit bír, ezen az órajelen vége magának a GPU - nak.
El se kellett volna kezdened, ugyanis szintén a legtöbb tesztből egyértelműen kiderül, hogy ezt a kártyát nemigen lehet húzni - tápcsatitól függetlenül.

(#1112) Mercutio_
750Ti LP nem volt hangosabb a kis kávédarálójával?
Ilyen hangos az MSI 1050Ti OC?

(#1115) b.
Az ilyen kitakarós LEAK teljesítménycikkeket én fenntartásokkal kezelném.
Az OC-ról szóló beszámolók túlnyomó többsége nem ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1117) Chaser válasza kolopele (#1114) üzenetére


Chaser
titán

yoooo, egyáltalán nem erről volt szó
komplett gép fogyasztás az könnyű, abból még nem tudni pontosan mi mennyit evett, de valahol 50-60w közt van sztem a vga
960-nak ehhez meg nem sok köze van, ez már más gen

szerk: AxBattler nekem gb volt belőle, terhelve az hangos volt, ha jól rémlik csak az asunak volt még lp belőle, és az halkabb volt terhelve, de a gb meg sokkal olcsóbb volt mikor vettem és annyira azért nem húzták le a hangját

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1118) kolopele válasza AxBattler (#1116) üzenetére


kolopele
nagyúr

750 TI FHD - n? Nem tudom, az Assasin's Creed Syndicate még low beállítások mellett is szaggatott, de mindegy. Az 1050 TI esetében még megértem, hogy lehet jó beállítást találni, de előzőnél már nem igazán. Az meg, hogy több évig is jó lesz, még egy 1070 esetén sem merném kijelenteni. Visszatérve a húzásra, az 1050 TI határai ott vannak, ahol leírtam, ami azért nem rossz szerintem. A fogyasztása meg kész röhej a tudásához képest, ezt elismerem. Nyomta ma a gyerek az az új Gears Of Wart, és olyan gyönyörűen futott (mondjuk a kisebb felbontású monitoron), hogy öröm volt nézni. Áttettem FHD - ra, és még mindig képest volt hasonlókra. Lehet, inkább az optimalizációra tesznek a kiadók? Mert nálam pl. a Maffia 3 vagy a Quantum Break siralmas, és nem a gépigény hiánya miatt. Legszívesebben visszakérném az árát mindkettőnek.

(#1119) Freiherr válasza AxBattler (#1116) üzenetére


Freiherr
őstag

Az eszébe sem jut a komoly űzletembernek,hogy valaki nem játszik a legújabb csilli-villi tartalmatlan f@sokkal,amik megfektetnek egy 1060-at is lazán,hanem estleg 2-3 éves címeket akar kimaxolva játszani,mert azok érdeklik.
750Ti-ről váltottam,még az is megállja a helyét FHD-ban ésszerű beállítások mellett,nemhogy egy 1050 Ti.

Szerk:kolopele fórumtársnak

[ Szerkesztve ]

XXX

(#1120) kolopele válasza Chaser (#1117) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kb. annyi lehet, igen. Mindenesetre nem semmi, hogy 120 W fogyasztás mellett produkálja mindezt egészében nézve, főleg a majd duplán fogyasztó 960 - at figyelembe véve.

(#1121) kolopele válasza Freiherr (#1119) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mivel van két 1050 TI is a családban, igaz, kisebb felbontáson használva, egy rossz szót nem tudok róluk ez esetben mondani. Már leírtam, miért. FHD - ban régebbi címekhez is kiváló lehet, de az általad leírt csilli-villi és "tartalmatlan" játékoknál, mint teszem fel a Tomb Raider, már erős kompromisszumok szükségesek. Persze akinek ez nem probléma, annak egy remek kártya lesz, ebben a szegmensben talán a legjobb, egyedül a 470 veri meg majd hasonló árban. Ha valaki nem tervez hosszabb távra egy kártyával, akkor még talán az 1060 3 gb - osa is megéri, árban az is alig több.

[ Szerkesztve ]

(#1122) Chaser válasza kolopele (#1120) üzenetére


Chaser
titán

960 előző gen, attól sokkal jobb és jó munka, na de nem is tavaly készült el az a 960 ( :ha intelnél is sok évente lenne gen váltás látványosabb lenne a történet ott is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1123) AxBattler válasza Chaser (#1117) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig itt jó dolgok olvashatóakk az LP Giga-ról...
MSI és Zotac gyártott még LP-t 750Ti-ből.

(#1118) kolopele
750 TI FHD - n? Nem tudom, az Assasin's Creed Syndicate még low beállítások mellett is szaggatott, de mindegy.
Az Ubi ügyködésére anno külön cikket szentelt a PH - nem véletlenül. A játékaikkal nem példálóznék.

Visszatérve a húzásra, az 1050 TI határai ott vannak, ahol leírtam, ami azért nem rossz szerintem.
Reálisan nézve egyetértek, bár mintha olyasmit olvastam volna, hogy driver problémák is akadályozzák a tuningot, az Nvidia dolgozik az ügyön. Meglátjuk.

(#1121) kolopele
FHD - ban régebbi címekhez is kiváló lehet, de az általad leírt csilli-villi és "tartalmatlan" játékoknál, mint teszem fel a Tomb Raider, már erős kompromisszumok szükségesek.

Valóban le kell mondani az Ultra részletességről, és a min. 60fps-ről, de ezt messze nem minősíteném erős kompromisszumnak. A legtöbben nem tudják megmondani a különbséget 40 és 60fps, illetve High és Ultra beállítások között.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1124) kolopele válasza AxBattler (#1123) üzenetére


kolopele
nagyúr

"A legtöbben nem tudják megmondani a különbséget 40 és 60fps, illetve High és Ultra beállítások között."
Hát lehet, hogy a legtöbben nem......... :D Mondjuk engem azért meglepett ez a grafikon, minden maxon FHD - n, még csak nem is FXAA - n, és majd 40 fps...........Szépen ráver a 960 - ra, a 750 TI - ról már ne is beszéljünk. Csak az a k...va radeon 470 ver oda neki, bár ne ódzkodnék ennyire az amd - től. Mondjuk őszintén szólva DX12 -n mintha tényleg jobban futott volna, csak ott nem tudok mérni valamiért semmilyen értéket, fogalmam nincs miért, ezért rakom mindig DX11 -re, hogy lássam :) Tudom, nem vagyok könnyű eset, holott még nem is én játszom vele. Kissé agyamra ment ez az fps és társai, amióta ki tudom monitorozni a képernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#1125) Freiherr válasza kolopele (#1121) üzenetére


Freiherr
őstag

Na igen,a Tomb Raider az most az etalon ilyen szempontból,ott izzadnak a kártyák.Azt adom,60-63k körül jobb vétel a 470,én 48k-ért csíptem meg,ezért hozzá viszonyítok.
Viszont ez tipikusan az a kártya szerintem,ahol nem éri meg a jobb hűtés ~20%-os felára,mert egy ventivel sem megy 58 fok fölé,és hangja sincs.Persze aki félpasszívra vágyik,annak be kell invesztálni.

XXX

(#1126) Mercutio_ válasza AxBattler (#1116) üzenetére


Mercutio_
félisten

Félreérthető voltam, én a 2D alap fordulatra értettem, hogy a Giga LP halkabb volt.
Terhelve nem figyeltem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1127) Chaser válasza AxBattler (#1123) üzenetére


Chaser
titán

terhelve hangos volt nálam, igaz elég kis házikóban is volt, igen, msi volt a másik, azt kifejezetten halknak mondták neweggen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1128) #98593280 válasza Mercutio_ (#1099) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért szeretnéd a ventijét szabályozni? 100%-ra terhelve is szerintem teljesen halk.

(#1129) AxBattler válasza kolopele (#1124) üzenetére


AxBattler
félisten

750Ti-n nem értem, miért nem futott nekik a ROTTR, szerte a neten találhatóak erről bemutatók, pl. itt: no, itt van az, hogy komolyabb kompromisszumot kell kötni a 1080p-s játékért, de itt is zömmel medium beállítások szerepelnek.
És ez nem a 1050Ti, hanem a 750Ti!

(#1126) Mercutio_
Ja értem. De akkor is érdekes.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1130) Mercutio_ válasza #98593280 (#1128) üzenetére


Mercutio_
félisten

Relatív a halkság, nekem egy SG05-ben van előttem az asztalon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1131) kolopele válasza AxBattler (#1129) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tényleg jó ez az 1050 TI, csak ki kellett cserélnem a két I3 - as procit I5 6600 - asokra. Kb. 10-15 fps pluszban. Az már nem kevés. Én nyugodtabb vagyok így :)

(#1132) #98593280 válasza kolopele (#1131) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egyébként a Core i5-6400 - 2,70GHz az nagyon kevés órajelben, vagy érdemes megvenni ha 4 mag kell az i3-6100 helyett?

(#1133) kolopele válasza #98593280 (#1132) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen jó szerintem egy 6400 is, talán 2 fps lehet az eltérés a 6600 - hoz képest, ugye ez is boostol 3,3 ghz - re.
Itt nézhetsz egy kis összehasonlítást is: [link]

(#1134) deny330 válasza #98593280 (#1132) üzenetére


deny330
aktív tag

Teljesen jó a 6400. Valahol volt róla szó, hogy a mind a 4 magot 2,9-3,1 közé lövi be a turbonál, 2 magos terhelesnel meg kepes 3,3 ra is azt hiszem - igy olvastam meg egyik heten masik topicban, de javitom ha hülyeség. :))

(#1135) Chaser válasza deny330 (#1134) üzenetére


Chaser
titán

elvileg skylake már minden magot egyformán emeli, de pár ezerrel drágább a 6500, én azt venném
i3 6100 meg nagyon szép és jó amíg egy játéknak elég két mag, mert 3,7ghz és skylake kombó az nagyon korrekt, de amikor kell a 4 mag és nem elég a ht min. fps-eknél csúnyán elvérzik, akár 1050-nél is érzékelhető, cpu igény nem annak függvénye milyen vga van mellette, kihajcsanemhajcsa'''' ( : ha van pénz mindenképp i5, ha nincs nyilván akkor nem, közel 2x ár elég durva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1136) kolopele válasza Chaser (#1135) üzenetére


kolopele
nagyúr

A két I3 - at gyorsan eladtam ma 30 alatt darabját :) Hülye ötlet volt eleve azt venni, csak mert gyerekeknek lesz. Már a monitorokat is fontolgatom.

[ Szerkesztve ]

(#1137) bobalazs válasza kolopele (#1136) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ne már, megint szét offolod a topikot.

(#1138) kolopele válasza bobalazs (#1137) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem fogom. Ennyi volt, az 1050 TI - hez kapcsolódott egyébként is.

(#1139) Vincent_ válasza kolopele (#1136) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Ez már egy vicc, amit itt művelsz... Nem akarod felötleni azt is, hogy mit ettél reggelire? :F

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1140) deny330


deny330
aktív tag

Biztos volt visszamenőleg komment erről, de 50-60k reális ár az 1050TI ért? Gondolkozok egy ilyen MSI-n de az Asus is marha szimpatikus. Ha a mostani R7 260X-szemet nézem, ez is brutális előre lépés lenne. Videoszerkesztésre nem tudom mennyivel lenne jobb egy 1060 vagy akár 1070, de játékokra nekem ez is megfelelne.

(#1141) bobalazs válasza deny330 (#1140) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az 50k inkább, a 45k lenne az ideális. A 60K semmiesetre sem, mivel ~68ért van 1060 3gb.

(#1142) deny330 válasza bobalazs (#1141) üzenetére


deny330
aktív tag

Esélyes, hogy ezeknek lejjebb megy az áruk decemberig?

(#1143) Chaser válasza deny330 (#1142) üzenetére


Chaser
titán

a magyar mentalitást ismerve nem, ha a $ meg emelkedik ahogy elkezdte akkor pláne nem, 1060 3g-nek is el kezdett felfele kúszni az ára
majd ha kiszórták a bennragadt 950-eket 60-akat akkor talán megindul itthon is az értelmes árazás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1144) bobalazs válasza deny330 (#1142) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt mondják itt sokan hogy nem, meg hogy csak feljebb megy így decemberhez közeledvén. Mutattak itt, aszem 50k? körüli áron, ami nem volt rossz. Most nem találom a linket.

(#1145) deny330


deny330
aktív tag

Ahj, akkor decemberig megint nem veszünk kártyát. :(((

(#1146) Chaser válasza bobalazs (#1144) üzenetére


Chaser
titán

elfogyott, v lesz v nem, #955
54k-tól van most valós induló "normális" boltból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1147) deny330 válasza Chaser (#1146) üzenetére


deny330
aktív tag

Nem a legjobb. Kaby lake processzorok jönnek már csak, de azok úgyse csökkentenek ezeknek az árukon. Talán még a skylake se megy le. Remélem március körül lesz már elfogadható áron, más nem körülnézek LeC-nél.

(#1148) pippin12


pippin12
tag

Iponba volt 48k ért éjjel msi ;-) 1050ti 4gb

[ Szerkesztve ]

(#1149) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval azért van 50k alatt is, csak ki kell fogni!
Végülis van, 49K-ért ez.
75 Wattra fölösleges a két venti, szerintem ez tökéletes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1150) #72042496 válasza pippin12 (#1148) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én délután rendeltem meg 56 ezerért, de ahogy nézem, ebből a magasabb PCB mellett még a PCIe csatlakozó is kiáll fölfelé. Így szinte biztos, hogy nem fér bele a Node 605-be.

Este kitalálom, hogy visszamondjam-e, vagy átköltözzem egy Streacom F12-be (idővel amúgy is esélyes a váltás, tetszik az a ház). Valószínű az előbbi lesz, hátam közepére sem hiányzik széttdönteni évvégén a gépet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.