Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Végre egy megfizethető kártya munkagépbe, amivel szépen lehet játszatni is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

960-am elveri kb. felaron lol, jo kartya lett. :)

(#3) Chp


Chp
őstag

KELL!!!

(#4) Simid


Simid
senior tag

Miért a 'legkisebb Pascal'? Van már kisebb is...

A 460-nál jobb ajánlatnak tűnik, de a mostani árcsökkenéssel (már ha lesz érezhető hatása) nem tudom kinek ne érné meg rádobni egy kicsit és RX470-t venni.

(#5) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ejj az MSI kéne :)

(#6) #54715584


#54715584
törölt tag

Információcunami, nem mindent tudtam processzálni.
Szóval elvileg ez egy jó ár/teljesítmény értékű kártya? Mert ha tartja a 140 usd körüli árat, akkor lehet belőle népkártya?

(#7) füles_


füles_
őstag

Dobozában ennek is a meghajtóprogramokat tartalmazó optikai lemezt és egy kézikönyvet találtuk, és a negyedik generációs TwinFrozR hűtés két ventilátora üresjáratban ezen is megáll, így hangtalan üzemet biztosítva.

Nem véletlenül hatodik?

Egyébként köszönjük az ismét nagyszerű cikket! :R

[ Szerkesztve ]

(#8) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Hát, nem gondoltam, volna, de lehet nem is lenne hülyeség még a GTX960-asomat sem lecserélni egy 1050Ti-re. Alig kéne ráfizetnem, nyernék +30% teljesítményt 40-50Wattal kisebb fogyasztás mellett. :U

(#9) Franklin


Franklin
addikt

Ajjajj, nincs benne a 470 4GB-os verzió... micsoda sírás lesz ebből... ;]

(#10) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Valaki nem tudja, hogy a 4GB-s GTX 960-ashoz képest mennyi a különbség? Vagy tesztet tudna linkelni?

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#11) aDamker


aDamker
aktív tag

Vegre! Szerintem ez a kov kartyam.

(#12) GrmnShepherd válasza Cingáriusz (#8) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Én 960-at még nem cserélnék erre, bár 2-3 generációval ezelőtti kártyákat már tényleg szépen elver,, egy 760 vagy 670 tulaj már gondolkodóba eshet erősen...

Sajna nekem már nem aktuális, 960 helyett 1070-re váltottam. :DD

(#13) Cingáriusz válasza GrmnShepherd (#12) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából nekem amire kell, bőségesen elég a 960 teljesítménye, de most miért ne cserélném le egy 1050-esre, amikor szinte alig vagy semennyit sem kell ráfizetni, gyorsabb, takarékosabb, hűvőseb, tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés? :DDD :DDD :DDD

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Ilyen arak mellett mar jobban nez ki:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Csaber válasza GrmnShepherd (#12) üzenetére


Csaber
senior tag

Nv 670-el rendelkező erre nem vált , mivel az alig lassabb mint a NV 960 (max 10%) nv oldalon csak az 1060 -ra éri meg váltania

(#16) Chp válasza Raymond (#14) üzenetére


Chp
őstag

Már csak a LP verzió hiányzik. ;]

(#17) GrmnShepherd válasza Csaber (#15) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Akinek a fogyasztás a lényeg, annak a némileg nagyobb teljesítmény + ~60%-al kevesebb fogyasztás már meggyőző lehet.

(#18) Chaser


Chaser
titán

960 és 970 közti teljesítmény 750ti fogyasztással...ez eddig jól hangzik:) árra leszek kíváncsi itthon h alakul, 45-50k körül elég bestbuy...többért nem, 970 boltból van már 63-ért is, ha nem is a leghalkabb modell

szerk: Chepany ebből sztem lesz, ahogy a 750 ti-ből is van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) 04ahgy válasza Simid (#4) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem ugyanakkora GP107 van a nem Ti-n is, azaz holtversenyben a legkisebbek. Nem a teljesítményét, hanem a méretét jellemeztem. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Csak nekem nem teljesen világos, hogy melyik teszteredmények milyen súlyozásából jött ki ez az eredmény: "35%-kal gyorsabbnak bizonyult a házon belüli előd GTX 960-nál"?

1-2 játéktól eltekintve jó, ahol 10%-ot ver a sima (tehát 2 GB-os!) 960-ra. Ez számomra ugyanaz a fail, mint a (majdnem) 4 gigás 970-es mellé kihozni a 3 gigás 1060-ast, ott sincs semmi értelme cserélni.

Így max. új kártyának véve, 2 generációval kisebbről váltva érheti meg megvenni, de akkor meg már jobban jár az ember egy használt 960-assal.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#21) Laja333 válasza Simid (#4) üzenetére


Laja333
őstag

Így a csökkentett 470 árakkal nézve nem sok értelme van az 1050ti-nek.
A 470 azért jócskán gyorsabb mint az 1050ti, és minimálisan drágább. OCUK-on jelenleg 150 font a kapható 1050ti, míg az rx470 189 font.

Viszont a 460 helyett már érdemesebb lehet a kicsi 1050-et venni.

(#22) Dr_Senkihazi válasza Raymond (#14) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

beleugrik az még 200euroba is (minöségibb,jobban felszerelt tipusok biztos),és ez még nem itthoni ár...az 50k elözetesen várt árak sehol nem lesznek.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#23) Chaser válasza Laja333 (#21) üzenetére


Chaser
titán

ha ez a 60k körüli ár marad és 970 van pár ezressel többért nem egy nagy üzlet, kevesebbet eszik oké, de az a villanyszámlán nem nagyon fog meglátszani, 1060 meg nem sokkal többért van és azért jóval erősebb..abból 85k-ért láttam a legolcsóbbat 6 gigásból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) 04ahgy válasza Vincent_ (#20) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az összes játékteszt mindkét felbontásának minimum + átlagértékeinek alapján, a játékonkénti relatív teljesítmény matematikai középértéke.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) D.Orion


D.Orion
veterán

Alkalmi 1080p játékra i5-6600 mellé most komolyan el kell gondolgoznom, hogy mit is vegyek. Használtpiacon a 960 mélyrepülésbe fog kezdeni, néha van rx460 is. Akkor ott a 970, rx470 4gb... van itt verseny!

[ Szerkesztve ]

(#26) Raymond válasza Dr_Senkihazi (#22) üzenetére


Raymond
félisten

[link] :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) Vincent_ válasza 04ahgy (#24) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Nekem akkor sem jön ki a matek. DX11 alatti játékban átlag alig veri a Ti a 960-at. Ergo +60-70%-ot (!!!) kellene vernie rá máshol. Ez nekem nagyon nem kerek.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#28) Chaser válasza D.Orion (#25) üzenetére


Chaser
titán

sok garis 970-et használtan, amiért én max 50-et adnék, ha valami spéci extra halk modell és legalább 2 év garos akkor 55-öt feltéve ha jó helyre van a gar, mégpedig ezért

szerk: egyébként vicc, h kb ugyanennyi újan a 3 gigás 1060, fhd-ra legtöbb esetben azért még elég, persze egyre többször már nem elég, de valszeg jobb megoldás mint a 4 gigás 1050

szerk: lemusz simán, 960-at is veri, itt csak az ár a kérdéses, lásd fentebb

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) lemusz


lemusz
addikt

950-et érdemes lenne cserélni rá?

(#30) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Érdekes, hogy a 750 Ti-nél alacsonyabb a fogyasztása, pedig annak gyárilag 60W a TDP-je, ennek meg 75W. Mindenesetre várom a passzív változatot.

x gon' give it to ya

(#31) Forestal


Forestal
tag

ez még jobb lett mint 14'-be a 750Ti :Y Jövőre jöhet nekem is egy

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#32) papi77


papi77
addikt

Aqua-ban 62 ezer: [link]

Az első: NOKIA 1611

(#33) Chaser


Chaser
titán

egy 1050 vs 1060 3g meccset szívesen megnéznék, most néztem, több mint 50%-kal jobb az utóbbi, de gondolom az 6 gigás...árban meg van 65k-ért boltból a 3g verzió

szerk: papi77 jah, pár ezressel drágább a 3 gigás 1060, vagy a gtx 970 4gb és így már nem ilyen mókás...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) akoska07


akoska07
nagyúr

Jó kis teszt.
Csak a 1060 3GB maradt ki a tesztből.

Itt benne van a 1060 3GB is:
TechPower

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Már egyáltalán nem vészes az RX 470 ára, simán lehet kapni 65k körül, várhatóan ennyit elkérnek majd egy GTX 1050 Ti-ért is (tekintve, hogy a GTX 960 4GB is ennyibe kerül vagy még több). Egyszerűen nem egy liga a két kártya, az oké, hogy a GTX 1050 Ti sokkal kevesebbet fogyaszt, de sokkal gyengébb is az RX 470-nél.

(#32) papi77: Ugyanott XFX RX 470 Black Editon meg 65k. Elég reménytelen ez ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#36) Raymond válasza Chaser (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a kartya a 150-160EUR-nal jo ahol az ajanlott ar van, ennel tobb es nincs ertelme (a kis fogyasztason kivul) mert mind az RX470 sokkal jobb valasztas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

https://prohardver.hu/teszt/a_radeon_r9_380_es_r7_370_tesztje/osszegzes.html

Itt még azt írja kb. egy éve a DX12 demók előtt a ph tesztelője 960 380 megközelítőleg egy szint, az a pár AMD cím és trehány DX12 port, még a fogyasztás teljesítményt is megváltoztatta nem is akárhogy a statisztikában. Minden csak mintavétel és statisztika kérdése, jó lenne az összes DX12 cím, bármilyen kijelentés előtt ha van dx 11 része a játéknak azt is beleszámolni, elég kiábrándító a sok scifi után a valóság. Értem én hogy a jövőt keresitek, csak nem valós pár kezdeti próbálkozásból hosszútávú következtetést levonni. DX12: A jövő kifürkészhetetlen útjai :DDD



https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1050_Ti_Gaming_X/27.html

[ Szerkesztve ]

(#38) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Hmm. Ajánlott a kártya? Jelenleg kb. 5 ezerrel drágább egy 4GB-os RX470, ami keresztbe lenyeli a 1050-et.
Akkor ez most kinek ajánlott?

(#39) Chaser válasza Raymond (#36) üzenetére


Chaser
titán

pontosan így gondolom én is, amennyiért most van nem jó, 3 gigás 1060 is sztem csúnyán elveri legtöbb esetben és pár ezerrel drágább, de ott a 970 is csak nv oldalon maradva, 1050-ért max 50k reális
remélem lesz egy 1060 3g meccs a közeljövőben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Lacok


Lacok
őstag

Egy ilyet low profilos változatban. :K

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#41) kolopele


kolopele
nagyúr

Gyenge...........

(#42) Lacc


Lacc
aktív tag

Szerintem az RX 470 (Sapphire) ajánlottabb kártya, mint a GTX 1050 Ti. Hiszen, mindkettő kártya ugyanannyiba kerül.

(#43) NandoXXL válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem kell tápcsatlakozó, tud bárki ilyet mutatni ennél jobb teljesítménnyel?

(#44) -FLY-> válasza NandoXXL (#43) üzenetére


-FLY->
őstag

Nem szempont a nagy részünknél amit írsz. Sőt, inkább legyen csak csati. ;]

(#45) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Van már készleten itthon is:[link]

(#46) papi77 válasza Chaser (#33) üzenetére


papi77
addikt

Valóban,akkor inkább a 3gigás 1060!

Az első: NOKIA 1611

(#47) <Lacy85> válasza NandoXXL (#43) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de én inkább elviselem azt a csatit közel 50%-os teljesítménytöbbletért azonos áron.

(#48) Chp válasza Chaser (#18) üzenetére


Chp
őstag

Bízok benne, hiszen ha ezt meglépi valamelyik gyártó, biztos megveszem.

(#49) eazypeezy


eazypeezy
tag

45ezer körül (+-10%) még akár jó vétel is lehet, de így 62e körül nincs értelme egyelőre, legalábbis szerintem.

(#50) Solten


Solten
addikt

Huvos, halk hutes, keveset fogyaszt kivalo teljesitmeny mellett, ha ez most csillagos otos.

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.