Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) LackoMester válasza #72042496 (#1899) üzenetére


LackoMester
addikt

Néhány GTX970- nél cicergett a Ram (-ok ), ( főleg Giga kártyáknál ) ha visszakeresd a fórumába, talán valaki gariztatta is ha jól emlékszem nemsok sikerrel. Szóval marad a füles, vagy fülldugó. :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1902) core i7 válasza LackoMester (#1901) üzenetére


core i7
addikt

Lehet ,hogy nagyon hülye lesz a kérdés de mitől ciceregnek a kártyák? Én is hallok ilyen lufieresztős vagy is inkább ilyen víjogos hangot gondolom ez a cicergés de engem nem zavar

[ Szerkesztve ]

(#1903) Create. válasza core i7 (#1902) üzenetére


Create.
addikt

Ha jól tudom, akkor a vga-n levő tekercsek tudnak kiadni ilyen hangot. Az érdekes inkább az, hogy lehet másik konfigban meg semmi cicergés nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1904) LackoMester válasza core i7 (#1902) üzenetére


LackoMester
addikt

A kártyán lévő VRam, kondenzátorok stb. terhelés alatt adják ki ezt a furcsa cicergést, ami nem hiba, csak egyszerűen így működnek.
Volt nálam anno a R9- 290 ( alig 3 hónapos ) kártyánál hasonló erős cicergős hang, de az azt a csapágyas ventik okozták, ment is vissza gariba. :DD
Sajna elsült a drága, rági GTX 660 karim, és a minimum gémhez amit még néha tolok, beruháztam a MSI GTX1050Ti 4GB OC- re, a napokba meglesz, kiváncsian várom. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1905) Lifer092 válasza Create. (#1903) üzenetére


Lifer092
senior tag

Koszonom a valaszokat! Elore is elnezest az ekezet hianya miatt de telefonrol potyogok.

Jatek utan, a windowsban is csinalja ezt a hangot, tehat nem csak jatekban magas fps szamnal... Ha hideginditassal kapcsolom a gepet semmi hangja egy ideig, majd ezt kezdi el mar windowsban is. Jatek alatt nem hallom mert fulessel jatszom. Fura mert meg sosem csinalt ilyet nalam vga. Az elozo 750Ti-m sem. Tap mar igen, de vga meg sosem. De kicsit megnyugodtam hogy akkor ez "koztudott problema." :) :)

(#1906) Chaser válasza LackoMester (#1901) üzenetére


Chaser
titán

most is megesik náluk, az olcsó 1060-nál
de ez táp függő is, sőt, nevetséges de akár egy ssd is befolyásolhatja:)
valami olyasmi, hogy "összegerjed" néhány alkatrész egymással, és lehet másik hw környezetben már nincs "cicergés"

szerk: engem ez szerencsére mindig elkerült, de előfordul notebooknál is, és tápoknál, anno sokan vettek tőlem nem-cicergős tápot:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1907) LackoMester válasza Chaser (#1906) üzenetére


LackoMester
addikt

Igen, kifelejtettem a táp is okozhatja. Köszi a kiegészitést. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1908) , válasza core i7 (#1902) üzenetére


,
addikt

(#1909) kolopele válasza , (#1908) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez mind szép és rendben is van, hogy nem okoz gondot, de ha az 1080 SLI - m ciceregne normál használat mellett ki is vágnám a kukába :D Régebben egyébként találkoztam én is a jelenséggel, de leginkább Asus vagy Gigabyte kártyáknál. Persze hazudnék, ha azt mondanám néha nem veszek észre most is hasonlót, de inkább csak amikor egy benchmark program lefut és egy kis időre többezer fps - em van amíg leáll.

[ Szerkesztve ]

(#1910) , válasza kolopele (#1909) üzenetére


,
addikt

Gigabyte-ból elég sok kártyával találkoztam én is, amik ciceregtek. Ettől függetlenül tökéletesen működtek.

Igazad van, de sajnos nem sok ember teheti meg, hogy kivágja a kukába a 1080 SLI-jét. :D

(#1911) kolopele válasza , (#1910) üzenetére


kolopele
nagyúr

Irónia volt :R

(#1912) , válasza kolopele (#1911) üzenetére


,
addikt

Én tudom. De lehet, hogy vannak, akik komolyan veszik. :R

(#1913) Chaser válasza , (#1912) üzenetére


Chaser
titán

saját tulajdonával mindenki azt csinál amit akar, ha valaki 1080 sli-t dobna ki az az ő baja:d sztem valaki nagyon örülne neki..most képzeld el, kiguberálná valaki, aki nyilván nem ért hozzá, aztán megvenné valaki szerencsétlentől 5k-ért a kettőt...hihi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1914) kolopele válasza Chaser (#1913) üzenetére


kolopele
nagyúr

:D Ez jó volt.

(#1915) Lifer092


Lifer092
senior tag

.... Hm. Úgy tűnik nem a VGA-m sípol, hanem az alaplapon a "dedikált" elkülönített hangkártya részén sípol valami. Mert tegnap kipróbáltam hogy indítok youtube-on valamit, akkor elhalkul a hang, de hallatszik még picit. Ha leállítom a zenét vagy bármit, akkor megint sípol.

Szóval ott van valami gebasz, mert hang generálásra alább marad. Ha pedig kikapcsolom akkor visszajön megint. Furcsálltam is hogy a VGA mert az eleje felől hallottam, ott meg nincs olyan sok olyan alkatrész ami generálhatna ilyet, azok az alkatrészek inkább a nyák vége felé vannak. Szóval, az alaplapom generálja ezt a hangot... Ez is normális ha az alaplap csinálja?

(#1916) Nikka


Nikka
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretném megtudni, mennyire melegszenek ezek az 1050 Ti-ok, ugyanis most szeretném a konfigom átköltöztetni egy Fractal Node 202 házba, ahol nem sok hely lesz a szellőzésnek.

Melyik custom modellnek van a legjobb hűtése? Csak a Mini verziók jöhetnek szóba. Esetleg tudja valaki, hol kapható MO-n 1050Ti blower hűtéssel?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1917) shteer válasza Nikka (#1916) üzenetére


shteer
titán

Kb semennyire.
Én nem tudok bloweresről
Szvsz a Gigabyte megérhet egy próbát, az félpasszív

..szerintem jónak tűnik

(#1918) LackoMester


LackoMester
addikt

Na akkor elmesélem az én történetemet a MSI GTX 1050TI 4GB OC kártyával. Szóval van 2 asztali gépem, az egyik egy Skylake i5- E6500 procival hajtott a másik pedig ( ez amelyik a problémát okozta ) egy Ivy i5- 3470, MSI Z77MA- G45 lapban.

Na jó öreg Z77- es mikrosztár nem ismerte fel a kártyát ( pedig már ez is PCI- E3 ), sötét képernyőt produkát. Végül is a problémát egy BIOS frissités megoldotta. Szóval ha valakinél hasonló a probléma, akkor, gondoljon erre :K .

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1919) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

A tesztben szereplő msi változatot akarom beszerezni (mindenképpen olyan kell, amin megállnak a ventik üresjáratban). AM3 lapba menne, egy jó öreg Phenom x6 mellé. Tudom, overkill, de valószínűleg lesz gépfejlesztés a közeljövőben. A kérdésem az, hogy a lapom fel fogja ismerni? Legújabb bios van rajta, de az se mai darab, 2010es.

Ilyen lapom van:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3154#ov

Mit gondoltok?
Köszönettel :
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#1920) Chaser válasza Den Hadnagy (#1919) üzenetére


Chaser
titán

passssz, elképzelhető h nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1921) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Most szeretnék venni egy gtx 1050 Videókártyát. Nekem elég a Ti nélküli típus.
Abban kérném a segítségeteket hogy melyiket érdemes megvenni?
Az Asus PH gtx 1050 néztem ki 42 ezer Ft körül igaz 1 ventis.
Jól járok vele vagy jó lehet az 1 ventis inno márkájú is ami 40 ezer ft körül mozog?
Köszönöm előre is.

(#1922) Bugfix1984 válasza droti25 (#1921) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Szia !

ASUS a teljesen jó,inkább,mint az Inno ! :R

(#1923) droti25 válasza Bugfix1984 (#1922) üzenetére


droti25
őstag

Vagy akkor már msi gtx1050 2 ventis 43 ezer ftért?Asus es MSi között kb 450 ft különbség van.

miért jobb a 2 ventis?Halkabb,jobban hűt?

[ Szerkesztve ]

(#1924) 04ahgy válasza droti25 (#1923) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az ASUS és az MSI között kicsi különbség van csak. Szimpátia / garis feltételek / ár alapján kell ilyenkor dönteni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1925) droti25 válasza 04ahgy (#1924) üzenetére


droti25
őstag

Asus 1 ventis Msi 2 ventis kb egy árban.
Ezért kérdem hogy érdemesebb a 2 ventiset?

(#1926) 04ahgy válasza droti25 (#1925) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem nem hangos már egyik sem, nagyon keveset fogyasztanak ezek és könnyen lehűthetők. Talán a kétventis felé hajlik a mérleg nyelve egy kicsit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1927) droti25 válasza 04ahgy (#1926) üzenetére


droti25
őstag

tuningolni is akarom majd kicsit,akkor is jól jöhet gondolom az MSI 2 ventije hűtés szempontjából?

(#1928) 04ahgy válasza droti25 (#1927) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem is hőfokban, hangerőben jelenthet előnyt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1929) droti25 válasza 04ahgy (#1928) üzenetére


droti25
őstag

köszi az infót!

Erről mi a véleményetek?Most került fel az iponra(38 ezer ft)?Megbízható márka?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1930) Mans20 válasza droti25 (#1927) üzenetére


Mans20
addikt

Erről az msi-ről is lesajnálták a venti szabályzást, így fix fordulaton megy mindig, inkább Asust vedd. Most 47e az Asus EX félpasszív 2 ventis, kicsit drágább de megéri,Nálam terhelve is hangtalan. [link]

vagy 42-ért a Giga, ez is félpasszív. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1931) droti25 válasza Mans20 (#1930) üzenetére


droti25
őstag

És ezzel mi a helyzet?Ezt is leárazták 42re!!

[link]

(#1932) Mans20 válasza droti25 (#1931) üzenetére


Mans20
addikt

Az a másik ami jó lehet. De az Asus tuti hogy néma. PH teszt [link]

[ Szerkesztve ]

(#1933) droti25 válasza Mans20 (#1932) üzenetére


droti25
őstag

Ezek gtx 1050Ti-k nekem sima gtx 1050-kell és max 42 ezerig.Akkor a gigabyte jó vétel lehet ennyiért?

(#1934) Mans20 válasza droti25 (#1933) üzenetére


Mans20
addikt

Annyiért igen, az Asust a hűtő miatt linkeltem, mert ugyanaz mint a simán.

(#1935) droti25


droti25
őstag

Lehet kicsit érdemes várni!Jönnek a leárazások!Most tették fel ezt is!

GAINWARD 3828-BLISS GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE 48.500--

[ Szerkesztve ]

(#1936) gyurkikrisz válasza droti25 (#1935) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Gagyi gyártó, 1 venti 48-ért nem igazán nevezthető leárazásnak :U

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1937) Ciccuka válasza gyurkikrisz (#1936) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gainward/Palit az szerintem nagyon nem gagyi gyártó.

Inkább: Inno3D, Gigabyte, Manli és lehet a KFA²

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1938) gyurkikrisz válasza Ciccuka (#1937) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Annyira nem gagyi, hogy még 3 év garit se vállalnak a kártyikra, de te tudod :U

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1939) athomi


athomi
veterán

Véletlen berendeltem ezt és ezt a VGA-t. Az egyiket le kellene mondanom. Szóval ha így már választhatok, melyiket tartsam meg? A Windforce-os hőcsöves, így gondolom azt lenne érdemesebb megtartanom, plusz azon 90mm-es a venti. :)

[ Szerkesztve ]

(#1940) Mans20 válasza athomi (#1939) üzenetére


Mans20
addikt

A windforce maradjon, azon van hőcső.

(#1941) Ciccuka válasza gyurkikrisz (#1938) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mióta csak a garancia idő függvénye, hogy mi a gagyi?
Egyébként a KFA2 kivételével mindegyik kártyát használtam már.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1942) athomi válasza Mans20 (#1940) üzenetére


athomi
veterán

Végül azt választottam, bár lényegesen nagyobbak a Windforce méretei, aminek nem örülök, de azért így is kényelmesen befér a házba. Ipon-nál 52k jelenleg, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#1943) , válasza gyurkikrisz (#1938) üzenetére


,
addikt

Jól mondod, a Gainward neve egybeforrt már a "gagyi" szóval. Bár az új kártyái ki tudja, hogy milyenek lehetnek.

(#1944) shteer válasza athomi (#1939) üzenetére


shteer
titán

Jól gondolod, bár nincs sok jelentősége ilyen hőtermelés mellett, idle mindkét példány passzív, load a hőcsöves valszeg halkabb ú

ha ipon akkor meg 200 Ft a különbség :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1945) droti25 válasza Mans20 (#1930) üzenetére


droti25
őstag

A gigán jól látom van tápcsatlakozó?Külön áramforrást igényel?

(#1946) athomi válasza droti25 (#1945) üzenetére


athomi
veterán

A Windforce-on és a Gaming-en igen, a többin nincs.

(#1947) droti25 válasza athomi (#1946) üzenetére


droti25
őstag

Akkor ezt lehet még szépen OC-zni gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#1948) Chaser válasza athomi (#1942) üzenetére


Chaser
titán

link? nem találom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1949) athomi válasza Chaser (#1948) üzenetére


athomi
veterán

Még egy fél órája volt, mostanra elfogyott, illetve felment az ára. Két hete pályázok rá, hogy menjen az ára 52 alá, naponta többször figyeltem. Ma egész du. elérhető volt, lecsaptam rá.

(#1944) shteer:
Igazából nem is a load-tól féltem, inkább az idle-től, hogy a nyári kánikulában is lekapcsoljon a ventilátor, amikor 26 fok felett van a hőmérséklet a lakásban (szélső esetben akár 30 fok is). Az egy ventilátorost ezért nem mertem bevállalni, azon elég karcsú az alumíniumborda.

[ Szerkesztve ]

(#1950) Mercutio_ válasza droti25 (#1947) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hiába van rajtuk táp, nem lehet lényegesen jobban húzni őket :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.