Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Toncos


Toncos
tag

Üdv.!

Mit gondoltok, valami egyventis megoldást, vagy az MSI buta kétventis megoldását érdemes inkább bepróbálni? Úgy döntöttem, hogy nem ér meg nekem ez a VGA-téma többet, mint amibe ezek kerülnek, de ha már lehet választani, a csendesebb nyilván jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1202) kolopele válasza Toncos (#1201) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az Asus lenne a jó választás már csak a hűtés és a hang miatt is, valószínűleg 50 ezerért eladom mindkettőt hamarosan.

(#1203) Faith válasza kolopele (#1202) üzenetére


Faith
aktív tag

Valószínűleg az lenne a legjobb választás mivel eladsz kettőt is. :)) Nyugi lesz rá vevő nem kell állandóan reklámozni.

(#1204) kolopele válasza Faith (#1203) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, tudom, csak addig nem rakom fel, amíg az 1060 - ak nem érkeznek meg, kártya nélkül nem hagyhatom őket mégsem :D Egy hónapja állítottam össze nekik a gépeket, és a két proci már kicserélve, ram feltornászva 16 gb - ra, ide már hosszabb távra nem biztos, hogy elég lesz az 1050 TI, na meg a gép ereje sem mutatkozik meg igazán vele. Mondjuk így valószínűleg jöhet a monitor csere is, az 1440x900 - hoz már overkill lesz így.

(#1205) Faith válasza kolopele (#1204) üzenetére


Faith
aktív tag

Semmi értelme így darabonként fejleszteni. Inkább vegyél 4 Db GTX 1080-at és mindkét gépbe mehet SLI-be meg két 4K-s monitort. Ne szurj már ki szerencsétlen srácokkal, hisz már 8 évesek. :K

(#1206) kolopele válasza Faith (#1205) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazad van, már én is sajnálom őket :D Egyébként még nincsenek 8 évesek, ahhoz még kell aludniuk nyolcat :)
Na befejeztem, nincs több off, minden mást majd az aprón.
Jó éjt!

(#1207) motocoder


motocoder
aktív tag

A hét legjobb hire [link]

(#1208) motocoder válasza Faith (#1205) üzenetére


motocoder
aktív tag

Miért ne lenne!
Az áfat a legtőbb válalkozo visszaigényli!
Mire eljut gtx1070-ig már ingyen van a gép! :)

(#1209) Mercutio_ válasza motocoder (#1207) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg nézd meg a német oldalon van-e amit szeretnél...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1210) motocoder válasza Mercutio_ (#1209) üzenetére


motocoder
aktív tag

Nagyobb választék,ingyenes szállitás!

(#1211) #72042496 válasza motocoder (#1208) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor lehet visszaigényelni, ha a vállalkozás profiljába tartozik az adott termék. A NAV-nál sem hülyék dolgoznak, és egy ellenőrzéskor nagy bukta lehet az ilyenekből.

Nekünk is van például egy vállalkozásunk, de más jellegű, és ilyen hardvereket például nem is tudunk ezen keresztül elszámolni.

[ Szerkesztve ]

(#1212) kolopele válasza #72042496 (#1164) üzenetére


kolopele
nagyúr

A két I5 6600 berakása után már el sem adnám ezeket a kártyákat. A legkeményebb játékok alatt is megtáltosodtak, gyenge volt az I3, sokszor járt 100 % - on. CPU limit............Jó kártya ez.

(#1213) távcsőves válasza #72042496 (#1211) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ezért vesznek fel egy cég alapításakor vagy 100 féle tevékenységi kőrt. Problem solved. ;)

(#1214) #72042496 válasza távcsőves (#1213) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért az nem úgy szokott menni, hogy felveszek még pár tevékenységi kört, aztán X időközönként bevásárolok magamnak hardverekből. Mindenesetre szólok otthon, hogy kérdezzék meg a könyvelőt, most már egy kicsit részletesebben is kíváncsi vagyok erre.

[ Szerkesztve ]

(#1215) távcsőves válasza #72042496 (#1214) üzenetére


távcsőves
senior tag

Cég alapításánál és azért akkor, mert akkor ingyenes.Másrészt egy hardvert költségként elszámolni és leírni is kellemes lehet.

Nem hát. De mind tudjuk, hogy működik az ország. Valahogy senkinek sem okoz gondot, és amióta mennek a pályázatok, még annyira sem. Off vége.

[ Szerkesztve ]

(#1216) pilu85


pilu85
őstag

Érdeklődnek hogy a tdp limit kitolásával mennyit megy a gpu.?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#1217) Chaser válasza pilu85 (#1216) üzenetére


Chaser
titán

nyilvan adott peldany fuggo mint minden tuning, de fentebb mar lathattal tuning eredmenyeket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1218) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Zsebpiszok inda house :DD

3DMark11-ben egy öregecskedő G3220 pentiummal ennyit hoz.

Max hőfok teszt alatt: 62 C

Zajról nem tudok még nyilatkozni, mert megy a mosogatógép ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1219) Ciccuka válasza Mercutio_ (#1218) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mennyibe volt a GTX 1050? A fogyasztás legalább biztos kevés. :)
3DMark 2.1-ben mennyit dob?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1220) #72042496


#72042496
törölt tag

Én meg egy ASUS Expeditiont vettem közben, nem régen szereltem be a gépbe. Egy kis NFS Hot Pursuitet próbáltam, 15 perc után még nem kapcsolt be a ventilátor. Ilyenkor a 750 Ti már pörgött rendesen, úgyhogy ez egy határozott, és nagyon pozitív előrelépés.

Mostanában nem lesz sok időm játszani, de azért remélem, hosszabb távon, nagyobb terhelés alatt is meg leszek vele elégedve. :) Most már hozhatnák azt a k##va 4K tévét is.

(#1221) kolopele válasza #72042496 (#1220) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pedig azt mondtad, az Asus - ra nem adsz ki 60 ezret :) Én még azt olcsóbban nem láttam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#1222) #72042496 válasza kolopele (#1221) üzenetére


#72042496
törölt tag

Aprón van olcsóbban is, de én maradtam a boltnál. Nem ér ennyit ez a kártya, de a hétvégén richtig játszottam volna egyet a gépen, és tele lett a hócipőm, hogy nem tudok. Szóval anyáztam egy nagyot és megrendeltem. Nem maradtam következetes, hát ez van. A szükség nagy úr. :)

[ Szerkesztve ]

(#1223) kolopele válasza #72042496 (#1222) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az aprón csak hirdetve van, de nincs. Jó ez a kártya, I5 - el már nincs proci limit. Viszont nem tudom, miért tilthatták ki egy hónapra Shellkretor - t. Ő foglalkozott nagyon a beszerzésével többek között.

(#1224) Mans20 válasza Mercutio_ (#1218) üzenetére


Mans20
addikt

Egy GPU-Z load képet tehetnél ide ha lesz időd.

(#1225) #72042496 válasza kolopele (#1223) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én éppen egy másikat láttam, az meg Debrecenből megy csomagküldéssel. Hiába olcsóbb majdnem 10 ezerrel, de nekem ez a postázós dolog, fórumos emberen keresztüli garanciával nem szimpatikus (lehet, hogy ok nélkül, de akkor is inkább boltból vásárolok).

Ja és igen, annak is van mit tudom én hány nap átfutása.

[ Szerkesztve ]

(#1226) kolopele válasza #72042496 (#1225) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ráadásul előre kell utalnod valamennyit, miközben nincs is kártya. Nem pálya.

(#1227) Mercutio_ válasza Mans20 (#1224) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyesmire gondolsz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1228) #72042496


#72042496
törölt tag

Amúgy itt a low profile változat, többen hiányolták még a topik elején.
(A megfelelő topikban mondjuk már korábban előkerült, így akit érint, valószínű látta is.)

[ Szerkesztve ]

(#1229) Mans20 válasza Mercutio_ (#1227) üzenetére


Mans20
addikt

Igen köszi. És hangja mennyi játék alatt?

(#1230) Mercutio_ válasza Mans20 (#1229) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak a tesztet futtattam le, az MSI-nél hangosabb, mivel lehet(?) szabályozni a ventijét?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1231) kolopele válasza Mercutio_ (#1230) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elviekben az afterburnerrel, csak kérdés, fogja e engedni. Én úgy tudom, amelyik kártya ventije gyárilag megy alapon, azt nem lehet nullára tenni szoftveresen.

(#1232) AxBattler válasza kolopele (#1231) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak vBIOS moddal lehetne, ahhoz meg még nincsen tool. :(

(#1230) Mercutio_
Ezek szerint most nem csináltál jó cserét.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1233) Mans20 válasza Mercutio_ (#1230) üzenetére


Mans20
addikt

Afterburnerral, ha lehet.

Most van aprón 48-ért egy EVGA, érdekes mert azt írja ott a hirdető, hogy nem megy a venti idle, a tesztekben meg mindenhol aktív.

(#1234) kolopele válasza Mans20 (#1233) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, csak elromlott neki, azért nem megy :DDD

(#1235) Mercutio_ válasza AxBattler (#1232) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem az MSI is necces volt, az új tulaj maximálisan elégedett, de 30 centire egy nyitott házban úgy néz ki csak az LP vagy valami félpasszív hoz majd megváltást.

Még azt a 3DM v2-t lefuttatom aztán megy a háztól.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1236) Mans20


Mans20
addikt

Remélem beállnak végre az árak mert ez is vicc [link] Van ahol a sima 1050 drágább mint a TI, hetet kell várni rá, egyszer 55 másnap 65-ért árulják..

(#1237) Raymond válasza Mans20 (#1236) üzenetére


Raymond
félisten

Lassan talan igen, a problema az volt (vagy meg mindig az) hogy a 1050 nem volt annyira szellitott es keresett sem mint a 1050Ti. Sot, ugy volt a sima 1050 hivatalosan csak par hettel a 1050Ti utan lesz elerheto november vegen, tehat valamikor most. Azert lehetett elvetve talalni parat, de a 1050Ti-bol sokkal tobb volt kaphato megha az is limitalt mennyiseg volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1238) Mans20 válasza Raymond (#1237) üzenetére


Mans20
addikt

Mindkettő ára szanaszét van, valahol írták, hogy más a gyártó és amiatt jönnek nehezen a kártyák.

"Mindkét újdonság a 3,3 milliárd tranzisztorból álló, 135 mm²-es GP107-es kódnevű GPU-ra épül, ami a Samsung 14 nm-es LPP node-ján készül. Utóbbi meglepő döntésnek tűnhet, hiszen az összes többi Pascal architektúrára épülő GPU-t a TSMC-nél gyártatja az NVIDIA, de a tajvani bérgyártóval van egy kis baj. Rendkívül drágán méri a 16 nm-es wafereket, az iparági pletykák szerint kétszer drágábban, mint a Samsung, vagy éppen a GlobalFoundries, vagyis ha itt gyártanák a GP107-es GPU-t, akkor a 130 dollár körüli VGA-kon nehéz lenne pozitív mérleget kihozni."

(#1239) Mercutio_ válasza Ciccuka (#1219) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt a 3DMark v2.1 eredmény, nyilván a G3220 visszafogja a kártyát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1240) kolopele válasza Mercutio_ (#1239) üzenetére


kolopele
nagyúr

A CPU valóban visszafogja, nálam a physics Score 11463 pont. A végeredménynél ez valóban számít. Megnézem már én is, mire megy ezzel a tesztprogrammal ez a kártya a srácok gépén a 6600 - assal FHD - n, hogy legyen már egy korrekt eredmény a tudásáról, már ha érdekel egyáltalán valakit is :)

[ Szerkesztve ]

(#1241) Mercutio_ válasza kolopele (#1240) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez 1050, nem 1050 Ti, de persze egy i3/i5 mellett jobb eredmény születne, inkább csak érdekességként tettem be.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1242) kolopele válasza Mercutio_ (#1241) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elkerülte a figyelmemet hogy nem a TI verzió, így viszont nem lenne pontos a teszt számodra.

(#1243) Ciccuka válasza Mercutio_ (#1239) üzenetére


Ciccuka
veterán

Phenom II X4 @3.2GHz AMD Radeon R7 265 2GB (HD7850 OC alapra épül) 4GB DDR3-al 64-biten kb. pont ugyanennyit hoz.

32-bit

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1244) papi77 válasza kolopele (#1242) üzenetére


papi77
addikt

Engem viszont érdekelne!
Kíváncsi vagyok mit tud a 1050ti

Az első: NOKIA 1611

(#1245) kolopele válasza papi77 (#1244) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben, holnap megcsinálom.

(#1246) #72042496


#72042496
törölt tag

ASUS Expedition kártya, az mitől lehet, hogy a GPU-Z-ben (a legújabb, 1.12.0) a ventilátor fordulatszáma 0 és 7-800 RMP között ugrál? Egy másodpercig 0, majd mit tudom én 750, és megint 0...? Kis idő után beállt fixen 0 RPM-re.

A ventilátort nem hallottam, szerintem végig állt, a GPU is 49 fokig ment csak fel. (Hard Reset alatt szerintem unatkozik a kártya, ami most nem is baj. A 750 Ti néha beszaggatott, de ezzel mindenhol vajsima a játék, és még csendben is van. Csak a ventilátorok fordulatának a kiolvasásával nem kerek valami. :) )

[ Szerkesztve ]

(#1247) kolopele válasza #72042496 (#1246) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen normális amit tapasztaltál, a kártya 50 - 55 fok felett kapcsol be, és ahogy feljebb megy a hőfok, be is áll kb. 900-1000 rpm - re, de kis ideig ki-be kapcsol még előtte. Amikor lehűl 50 fok alá, utána állnak le végleg a ventik, addig szintén ki-be kapcsol. Ne törődj vele, ez ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#1248) Mans20 válasza #72042496 (#1246) üzenetére


Mans20
addikt

PH tesztben is látni a grafikonon,hogy ugrál. [link] Ja ez a tesztnek a topikja, oké.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1249) #72042496 válasza kolopele (#1247) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jól van, köszi, akkor játék közben úgy látszik, éppen a határon mozgott. Furcsálltam, mert a 750 máshogy viselkedett. Az konstans 500 és 900 RPM körülre pörgött fel, és csak először kellett hozzá GPU-Z, utána már a hang alapján megmondtam, mennyin van éppen. :) Azért ideje volt lecserélni, még nálam is nagyon kijön, hogy mennyivel korszerűbb a 1050 Ti.

Extraként ráadásul úgy néz ki, holnap hozzák a tévét is. Szóval időben megvettem alá kártyát. :)

(#1248) Mans20: Nem emlékeztem rá, de amúgy teljesen jogos. Eszembe juthatott volna, hogy ránézzek a tesztre. :B

[ Szerkesztve ]

(#1250) kolopele válasza #72042496 (#1249) üzenetére


kolopele
nagyúr

Viszont mindezt hangtalanul teszi, és a 68 fokot is ezen a fordulaton tartja stabilan. Hadd forogjon úgy, ahogy ő akar, csak csendben tegye :) Egyébként nem lesz kevés 4K - hoz ez a kártya?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.