Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++

Hozzászólások

(#201) milu válasza batagy (#200) üzenetére


milu
aktív tag

igen, ezt kérdeztem és köszönöm a linket!
Véleményed szerint érdemes már letölteni, vagy jobb megvárni a már stabil, 8-as verzió kiadását?

(#202) batagy válasza milu (#201) üzenetére


batagy
őstag

Én általában új verzióra frissítés párti vagyok. Nyugodtan frissíthetsz a 8.0 RC3 verzióra. De gyakorlatban alig használtam még, ezért igazából fogalmam sincs, hogy stabil-e. Szerintem ez is eléggé stabil. Én csak a fordítás tesztelése miatt telepítettem fel.

Olyan nagyon sok átalakulás nincs benne, szóval nem sokkal kockázatosabb mint az eddigiek. Én ajánlom, igen hogy felrakd. Van benne új eszköztár gomb készlet például.

A magyar fordítás még nincs benne a 8.0 RC3 telepítőben, ezért az az általam megadott linkről külön szedd le, és így rakd fel:

1. A hungarian.zip-ben lévő hungarian.xml-t másold be ide (írd felül): C:\Program Files\Notepad++\localization
2. Notepad++-ban Beállítások -> Általános -> Program megjelenésének nyelve: itt válaszd ki a Magyart újra. Frissítődik a GUI.
3. Notepad++-t zárd be, és indítsd újra (néhány string csak ilyenkor frissítődik).

[ Szerkesztve ]

(#203) batagy válasza milu (#201) üzenetére


batagy
őstag

Közben megjelent a hivatalos 8.0 stabil változat!

Sajnálom, hogy nem egy kicsit később.
Ugyanis a magyar nyelvi frissítés, amit 2021.06.05 éjjel raktam fel, sajnos nem került bele! :(
A Gitlab javítás ugyanis ennyi idő alatt nem lett bemerge-elve, így a build-be sem került bele.

A magyar nyelvet innen töltsétek le.
1. A hungarian.zip-ben lévő hungarian.xml-t másold be ide (írd felül): C:\Program Files\Notepad++\localization
2. Notepad++-ban Beállítások -> Általános -> Program megjelenésének nyelve: itt válaszd ki a Magyart újra. Frissítődik a GUI.
3. Notepad++-t zárd be, és indítsd újra (néhány string csak ilyenkor frissítődik).

Remélem mihamarabb lesz új csomag.

(#204) milu válasza batagy (#203) üzenetére


milu
aktív tag

batagy! nagyon szuper, le is töltöttem és a leírásodnak megfelelően telepítettem a nyelvi kiegészítést!
Köszi a munkádat!
------------------------------------------------------------------------------------
Egy kérdés, tudod-e (használod-e) matematikai (alap)műveleteket melyik menüből tudom alkalmazni? (úgy emlékszem, valamikor próbáltam és működött, most nem találom)

(#205) milu


milu
aktív tag

Letöltöttem a 8-as verziót és beállítottam a "Dark mode"-t.

Elmentettem a beállított stílusokat, sajnos az újraindulással nem változtak a beállítások, az előzőleg beállított beállításokkal indult a program. Van más gyakorlatban megtapasztalt megoldás arra, hogy a sötét móddal induljon a program?

(#206) milu válasza milu (#205) üzenetére


milu
aktív tag

Senkinek nincs megoldása a kérdésemre?

(#207) batagy válasza milu (#206) üzenetére


batagy
őstag

Nem tudtam reprodukálni a jelenséget. Én ha beállítom a Sötét módot, akkor azt megjegyzi, és legközelebb Sötét móddal indul. Milyen oprendszert használsz?

(#208) Fecogame


Fecogame
veterán

Alapfelszerelés, nagyjából a böngésző után már kúszik is fel :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#209) milu válasza batagy (#207) üzenetére


milu
aktív tag

Win10.
Melyik menüben állítottad be a sötét módot, mert ahogy látom, nekem több helyen be lehet állítani:
1, Beállítások > Program beállítások > Dark mode
2, Beállítások > Stílusok beállításai > Téma kiválasztása > DarkModeDefault
3, Beállítások > Stílusok beállításai > Black board

A kettes és a hármas pontok további beállításai:
Színbeállítások
Szöveg színe fehér
Háttér színe fekete

✔ Globális szövegszín engedélyezése (kipipálva)
✔ Globális háttérszín engedélyezése (kipipálva)

(#210) milu válasza Fecogame (#208) üzenetére


milu
aktív tag

Fecogame!
A bejegyzést nekünk írtad? Mi kúszik fel a böngésző után?

[ Szerkesztve ]

(#211) batagy válasza milu (#209) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

A stílusok beállítai az teljesen más. Ez a funkció már régóta van, és a programnyelvek megjelentéséhez , a szintax kiemeléshez kapcsolódik.Semmi köze a program (mint egész) sötét módjához.

A Sötét Mód ez (mit most a 8.0-ban raktak bele), ez maga az ablak sötét módjára vonatkozik, és nem a program nyelvek kiemeléséhez van köze.

Beállítások > Program beállítások > Sötét téma -> Sötét téma engedélyezése.

Angolul:
Beállítások > Program beállítások > Dark mode -> Enable Dark mode

Azt se értem, ha egyszer frissítetted a magyar nyelvi fájlt arra, amit linkeltem (mert azt írtad frissítetted), akkor miért írja ki Neked angolul azokat az új stringeket.

(#212) batagy válasza milu (#210) üzenetére


batagy
őstag

Nem nekünk írta! Csak a topikba beírta, hogy szereti használni a programot, és annyira alap hogy eleve feltelepíti. Köszi! :R

(#213) milu válasza batagy (#211) üzenetére


milu
aktív tag

Köszi a válaszodat!
Lehet, hogy azt csinálom, hogy elmentem az elkészített makrókhoz tartozó shortcut.xml fájt és letörlöm a programot, majd újra telepítem!
Talán akkor megszűnik az az anomália, amiről írtam és Te sem érted, amiről a #211 hozzászólásodban írtál.

(#214) batagy válasza milu (#213) üzenetére


batagy
őstag

Most jelent meg 2 perce a 8.1-es verzió!
Ebben már benne van a friss magyar nyelvi fájl! :)

Szedjétek! Ehhez már nem kell külön telepíteni a magyar kiegészítést.
https://notepad-plus-plus.org/downloads/v8.1/

SZERK: és javítottak benne a Sötét móddal kapcsolatban is, lehet hogy a Te gondodat is megoldja.

Notepad++ v8.1 bug-fixes & enhancements:
1. Fix regression of auto-completion performance issue.
2. Fix Open dialog with "Save" label for "Open" button.
3. Fix Notepad++ crash on dark mode while starting up.
4. Improve look & feel in dark mode.
5. Adapt Tooltips in dark mode.
6. Remove white line under menubar in dark mode.
7. Make multiline and vertical tabs work in dark mode.

[ Szerkesztve ]

(#215) milu válasza batagy (#214) üzenetére


milu
aktív tag

batagy!
Köszi a jelzést, letöltöttem az új verziót, jelenleg jól jelent meg a beállítás után és magyar mindenhol!

remélem így is marad! 😀

(#216) milu


milu
aktív tag

Beállítások > Program beállítások > Dokumentum listázó panel > Engedélyezve
A számítógép (ezzel együtt a program) újra indulása után a Dokumentum listázó panel már nincs engedélyezve.

Van ötletetek arra, hogy ne kelljen minden alkalommal engedélyezni ezt a beállítást, mit kell tennem?
---------------------------------------------------------------------------------------
Továbbá van a Beállítások menüben egy Importálás lehetőség, de exportálást nem találok!
Hogy kell/lehet exportálni? (amit majd természetesen importálok, szükség esetén)

(#217) milu


milu
aktív tag

Meg van nyitva több 50-100 .txt kiterjesztésű fájl a programmal egyszerre.

A keresés fájlokban (CTRL+F) ablakban beírom a keresendő szót, és a Keresés a megnyitott dokumentumokban gombra kattintok, de nem történik semmi, pedig tudom, hogy az a szó, amire beírtam, valamelyik nyitott dokumentum tartalmazza. Nektek működik ez a lehetőség?

(#218) batagy válasza milu (#216) üzenetére


batagy
őstag

Megpróbáltam reprodukálni, nem sikerült.
Ezt a beállítást nekem megjegyzi gép és program újraindulás után is.

Ugye, a beállításokat nem felhőben tárolod?
Beállítások -> Program beállítások -> Felhő és Hivatkozások -> Beállítások tárolása felhőben

Illetve, próbáltad, hogy a Munkamenet megjegyzése segít-e esetleg? Nekem ez is be van kapcsolva.
Beállítások -> Program beállítások -> Biztonsági másolat -> Munkamenet megjegyzése
itt mind a két checkbox nekem be van kapcsolva.

(#219) batagy válasza milu (#217) üzenetére


batagy
őstag

Ezt sem sikerült reprodukálnom.

A "Keresés a megnyitott dokumentumokban" gombot használva, pl a "https" stringre keresve, a találatokat kiadja az összes megnyitott fájlban.

Nem lehet az, hogy túl sok fájl van egyszerre megnyitva, esetleg túl nagyok, és sokáig tart neki a keresés?
Esetleg hálózaton/felhőben vannak ezek megnyitva ?
32 bites vagy 64 bites Notepad++ programot használsz?

(#220) UnA válasza milu (#217) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezzel sohasem volt probléma, ahogy @batagy is írta, de az a legfurcsább, ha "nem történik semmi"... Mivel meg kell mutatnia az alsó részben (talán Keresés magyarul) a találatokat ekkor is, például így:

Search "zzzz" (0 hits in 0 files of 4 searched)

(#221) milu válasza batagy (#218) üzenetére


milu
aktív tag

Ugye, a beállításokat nem felhőben tárolod?

Nem a felhőben tárolom, helyi tárolás.
----------------------------------------------------------------------
Illetve, próbáltad, hogy a Munkamenet megjegyzése segít-e esetleg?

Ezt este kipróbálom!

(#222) milu válasza batagy (#219) üzenetére


milu
aktív tag

Nem lehet az, hogy túl sok fájl van egyszerre megnyitva, esetleg túl nagyok, és sokáig tart neki a keresés?
Az lehetséges, sokáig tart, mert sok a fájl és én türelmetlen voltam....
---------------------------------------------------------------------------
Esetleg hálózaton/felhőben vannak ezek megnyitva ?
Helyi HDD-n vannak megnyitva, de lásd a felső válaszomat (sok a fájl és én türelmetlen voltam....)
---------------------------------------------------------------------------
32 bites vagy 64 bites Notepad++ programot használsz?
64 bites

(#223) milu válasza batagy (#218) üzenetére


milu
aktív tag

Megnéztem a beállításaimat:
Munkamenet megjegyzése:
Aktuális munkamenet megjegyzése a következő futtatásra eddig is be volt jelölve
Munkameneti állapotok periodikus mentése eddig is be volt jelölve

(#224) milu válasza milu (#223) üzenetére


milu
aktív tag

A telepített verzióm: Notepad++v8.1.2 (64-bit)

(#225) milu válasza milu (#224) üzenetére


milu
aktív tag

Úgy tűnik, megoldódni látszik a probléma, a gépemet "átkutatva" több verzióban volt fent a gépemen, az összeset letöröltem, majd a legfrissebb verziót (Notepad++v8.1.2 (64-bit)) a hivatalos weboldalról letöltöttem és jelenleg stabilan fut, az előzőekben írt hibákkal nem találkoztam tegnap este óta! (Azért írtam le, mert talán más is hasonlóan járt és okuljon as hibámból) :W

(#226) batagy válasza milu (#225) üzenetére


batagy
őstag

Zsírkirály.
Ezek nagyon fura hibák voltak, amiket tapasztaltál, nem szokványos.
Örülök, hogy megoldódott!

(#227) milu válasza batagy (#153) üzenetére


milu
aktív tag

A legújabb verzió (Notepad++ v8.1.3 (64-bit)) fut a gépemen, véleményetek szerint hol kell beállítani az automatikus fájl kiterjesztést? (megnéztem a beállítások összes menüjét, sajnos eddig nem találtam)

(#228) batagy válasza milu (#227) üzenetére


batagy
őstag

Ez trükkös.
A régi verziókban az 'Alapértelmezett mappa' beállítás panelen valóban volt egy "Újabb típusú dialógus használata (fájl kiterjesztés nélküli funkció)" nevű opció. Azonban ezt kivette a fejlesztő és helyette ez van:
A 'Mentés másként' dialógusban jobbra lent van egy checkbox: "Kiterjesztés hozzátoldása".

Elismerem, nem könnyű megtalálni. De az van helyette. :)

(#229) milu válasza batagy (#228) üzenetére


milu
aktív tag

batagy! Köszönöm a támogató válaszodat, sajnos magamtól nem találtam volna meg, átsiklottam ezen a lehetőségen, amikor elmentettem a fájlokat.

(#230) akyyy


akyyy
senior tag

áh, hogyan tudok keresni szavakra úgy, mint tc-ben:
{} zárójelekben lévő szavakat akarok keresni, ahol van ékezet. megoldom, hogy egyesével rákeresek, nincs olyan sok ékezetes betű :DDD
de vannak ott más betűk, karakterek is, szóval mint tc-ben a * vagy ? karakter, úgyanigy akarnék keresni.
régen tudtam tán, de most sehogy se jön össze.

(#231) UnA válasza akyyy (#230) üzenetére


UnA
Korrektor

Van benne regex támogatás, utána tudsz nézni a szintaxisnak.

Segíteni csak akkor tudok hasznosabban, ha tudsz egy példát mondani, hogy pontosan mit szeretnél keresni - a kérdésből nem sikerült megfejteni :)

(#232) UnA válasza UnA (#231) üzenetére


UnA
Korrektor

Elolvastam még egyszer, amit írtál, és ha jól értem, akkor neked ez a kereső kifejezés működhet:

{.*?[aeiou].*?}

- aeiou helyett kellenek azok a karakterek, amikre keresni szeretnél kapcsos zárójelen belül.
- .* keres bármilyen karakterre, de ebben a formában a teljes soron végzi a keresést, ezért kell a ? is

(#233) akyyy


akyyy
senior tag

nem nagyon sikerült, de végülis mindegy.

az egész szövegemből (vagy monjduk inkább úgy, kódból), ki szeretném vágni, azokat a "szavakat", amik {kapcsos} zárójelben vannak.
aztán jó lenne ha ezek a szavak majd mind új sorba legyen, hogy tudjam őket utánna könnyen rendezni.
:(

(#234) UnA válasza akyyy (#233) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebben az esetben két lépés kell:
(1) a keresett elemeket külön sorba dobod:
Find: ({.*?}]
Replace: \n\1\n
- és Replace All

(2) kilistázod ezeket:
Find: ({.*?})
- és Find All in Current Document

Ahonnan már át lehet másolni egy új lapra, és a felesleges infókat (sorszám) el lehet dobni.

(#235) akyyy


akyyy
senior tag

azt hogy tudom megcsinálni hogy ha be akarok illeszteni egy szöveget egy másikba úgy, hogy a sorok meg egyeznek és a végéhez csatolná hozzá .
mintha excel lenne és új oszlopba akarom beilleszteni a másik szöveget :D

(#236) UnA válasza akyyy (#235) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez aránylag egyszerű, mert van lehetőség "téglalap" jellegű kijelölésre (Alt+Shift+nyilak vagy Alt+egér), és ha ezt másolod akkor ilyen módon fogja beilleszteni is.

(#237) akyyy


akyyy
senior tag

Van olyan hogy két nézet, és ezt a két nézetet két hasonló dokumentummal be lehet tkapcsolni a függőleges és vízszintes szinkronizált görgetést. de valami kijelölést is szeretnék, hogy ha bele kattintok a jobb oldalon pl a 27 sorba, akkor a bal oldalon is jelölje már meg ezt a sort ne kelljen bogarászni. biztos van ilyen funkció, de melyik?

szerk.: talán
Settings->Preferences->Highlighting->Highlight another view

sajnos ez nem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

(#238) batagy válasza akyyy (#237) üzenetére


batagy
őstag

Ez a "Settings->Preferences->Highlighting->Highlight another view" beállítás annyit csinál, hogy ha kijelölsz egy szót az egyik nézetben, akkor a másik nézetben is kiemeli a ugyanazokat a szavakat, nemcsak az adott nézetben.

Ezt amit szeretnél, ezt nem tudja maga az alap program, mert ez már egy összehasonlítás (diff) funkció. A "Compare" plugint telepíts fel, és az már tudja ezt! ;)

(#239) akyyy válasza batagy (#238) üzenetére


akyyy
senior tag

Ezt ismerem, fent is van, nagyon jó plugin, de mivel azért mindenhol változik a szöveg rész (egy fordítást csinálok épp), kb az összes sort ki fogja nekem emelni.

jah, beállításokban átszineztem minden jelölsét fehérre, így elvileg OK

[ Szerkesztve ]

(#240) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Keresgetem neten, de nem találom, hogy miként lehetne a notepad++ alatt az IF függvények automatikus tagolását (a tartalmát tabulálja be egyel) megoldani VB alatt?
(vagy a Private Sub-okat, meg amit csak érdemes)
Hol keressem ennek a beállítását?
A VB autoformat csak színez, nem tabulál, nem groupby-ol.
A válaszokat előre is köszi.

(#241) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Notepad++ magyar nyelvű felülete frissítve a 8.1.9.3 verzióhoz.
GITHUB repositoryban kérve a javítás.
Ameddig a magyar nyelvi frissítés nem kerül bele az installerbe, akinek kell, addig is innen letöltheti.

1. A hungarian.zip-ben lévő hungarian.xml-t másold be ide (írd felül): C:\Program Files\Notepad++\localization
2. Notepad++-ban Beállítások -> Általános -> Nyelv: itt válaszd ki a Magyart újra. Frissítődik a GUI.
3. Notepad++-t zárd be, és indítsd újra (néhány string csak ilyenkor frissítődik).

Remélem mihamarabb lesz új csomag.

(#242) Oldman2 válasza batagy (#241) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

Bár ahogy olvasom, nem értik minek kellettek ezek a módosítások...

Ismerős fejlesztői hozzáállás.
:W

[ Szerkesztve ]

(#243) batagy válasza Oldman2 (#242) üzenetére


batagy
őstag

Őőő, nem teljesen értem, milyen módosítások minek kellettek? A fordításban, vagy magában a programban? És kik nem értik?

[ Szerkesztve ]

(#244) Oldman2 válasza batagy (#243) üzenetére


Oldman2
veterán

Alan Kilborn hozzászólására gondoltam, a community.notepad-plus-plus.org oldalon.

(#245) batagy válasza Oldman2 (#244) üzenetére


batagy
őstag

Ja oké. :) Csak érdeklődött, hogy minek írogatok oda. Dokumentálás.

(#246) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ez a notepad++ kurva jó. Két dokumentumot meg tudtam egy ablakban nyitni, egymás mellett,
jobb klikk a tabon, open in other view
Aztán hagyján, egyszerre szinkronba tudom görgetni mindkettő doksit.
view - synchronize vertical scrolling
Komolyan, szuper.

(#247) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nekem néha kiírja a Notepad ++, hogy frissítés érhető el és akarom e installálni... No, egyszer volt ilyen (kb. 1 éve), aztán el is szállt tőle az összes Tab-om, nem maradt benne semmi csak a "pucér" Notepad ++ felület. Nyilván ilyet nem szeretnék újra, a kis "node" jelző pontokat fontos dolgok jelölésére használom és még sorolhatnám. Szóval mi a tapasztalat, esélyes, hogy akár megint elszállhatnak belőle a cuccaim? Frissítenék, mert kíváncsi is vagyok, de így "vakon" nem vágok bele (pedig "csak egy kattintás és kész" és pont ez a "borzalmas" (még vissza csinálni sem lehet).

Köszi! (Ha még olvassa itt valaki ezt a Topic-ot egyáltalán).

(#248) DS39 válasza SunMount3r (#247) üzenetére


DS39
nagyúr

Volt már velem is ilyen. Azóta ami fontos, elmentem fájlba. Azt könnyen újra lehet nyitni.

(#249) SunMount3r válasza DS39 (#248) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A kis "szélére kirakott jelző pontokat" hogyan?

(#250) DS39 válasza SunMount3r (#249) üzenetére


DS39
nagyúr

Az összes tab elszállására értettem.
A pontokat nem tudom menti-e úgy, hogy visszaállítható legyen. (Nem használom azt a funkciót.)

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.