Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++

Hozzászólások

(#251) UnA válasza SunMount3r (#247) üzenetére


UnA
Korrektor

A konfigurációról: (forrás)

In a standard installation, the configuration files go in %AppData%\Notepad++\. (For a refresher course on %AppData%, see the Community Forum FAQ’s %AppData% entry.)

In a portable installation, the configuration files go in the same directory as the notepad++.exe executable. (An installation is treated as “portable” if the zero-byte doLocalConf.xml file is present alongside the notepad++.exe executable. The ? menu’s Debug Info will show Local mode: ON for a portable version.)

Tehát csak a %AppData%\Notepad++\ könyvtárat kell lementeni (vagy portable verzió esetén a Notepad++ saját könyvtárát).

A "gombócokat" (hivatalosan bookmark ;) ) a session.xml file-ban tárolja, pl. <Mark line="6">

(#252) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Notepad++ magyar nyelvű felülete frissítve a 8.4.3 verzióhoz.
Ma jelent meg a release, a hivatalos oldalról letölthető a telepítő.

Üdv

(#253) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Régóta használom a notepadot és így még nem jártam. Nagyon sok ablak meg volt nyitva, jegyzetek és sok egyéb. Nem minden volt mindig elmentve, mert mindig megjegyezte amit beírtam. Ma amikor megnyitottam, teljesen üres lett. :(
Tárolja valahol ezeket? Hol lehetne megkeresni, fontos lenne.

(#254) UnA válasza mexel (#253) üzenetére


UnA
Korrektor

Nézd meg a #251-es választ, az ott leírtak szerint az %AppData%\Notepad++\ könyvtárban találsz egy backup nevű alkönyvtárat, ott vannak a file-ok.

(#255) Stospam


Stospam
tag

Sziasztok!

A problémám, hogy nem tudom magyarra váltani a nyelvet. A fiók korlátozott, telepíteni semmit sem lehet. A legfrissebb Notepad++ fut, a nyelv választóban csak English lehetőséget kínál, természetesen a Program Files-on belül sincs más nyelvi fájl a helyen. Ha a user/roaming-on belülre másolom a magyar fájlt, attól még a menüben nem jelenik meg mint választható nyelv, ha az utalt nativeLang.xml-t cserélem a magyarra, azt le se bagózza, utána is angol marad a nyelv akárhányszor újraindítom.

Van megoldás?

Köszönöm

(#256) Salamander válasza Stospam (#255) üzenetére


Salamander
junior tag

Portable nem lenne jó?

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#257) Stospam válasza Salamander (#256) üzenetére


Stospam
tag

Köszönöm, sajnos nem.

(#258) batagy válasza Stospam (#255) üzenetére


batagy
őstag

De próbáld ki azt is, hogy miután kicseréled a C:\Users\<iserid>\AppData\Roaming\Notepad++\nativeLang.xml fájlt, akkor nemcsak újraindítod a Notepad++ -t (mert az igazából nem tölti újra a nyelvet, hanem a Beállításokban újra kiválasztod a nyelvet. Bár szerintem ez vissza fogja írni a nativeLang.xml-ot angolra.

A Program Files-ban akkor nem tudsz semmit sem felülírni, sem hozzárakni, sem eltávolítani?

(#259) akyyy


akyyy
senior tag

egyszer már kérdeztem pár éve, de most megint hasonló dolog kéne, elfelejtettem hogyan is csináltam :D
szögletes zárójelben lévő szavakra kellene rákeresnem, amiben van ékezet, pl egy á betű
egy hosszabb szövegrész, ahol ilyenek vannak pl [társ], vagy [gépház].
nyilván a regurális keresőt kéne használnom, de nem értem a használatát :D

(#260) akyyy válasza akyyy (#259) üzenetére


akyyy
senior tag

megkértem a chatgpt-t , megirtam neki mit akarok, ezt a kifejezést adta, és ezzel működik
\[[^\]]*á[^\]]*\]

:DDD

(#261) UnA válasza akyyy (#260) üzenetére


UnA
Korrektor

A legegyszerűbb ez lett volna: \[.*á.*\] ;)

Amit a ChatGPT javasolt, az is jó, és abban benne van az is, hogy nem lehet több szögletes zárójel egymásba ágyazva.

(#262) akyyy válasza UnA (#261) üzenetére


akyyy
senior tag

Viszont ezzel már ő sem tud mit kezdeni.
Azokat az ékezetes karaktert keresem (legyen csak az á betű), amik a kettőspont karakter előtt vannak.
Peldaul_valami_ágy: "szöveg"

.*á[^:]*:
Ezt ajánlja, de a Notepad full random jelöl ki dolgokat, ha rámegyek a keresésre (Countra látja, hogy valahol van benne egy ilyen)

(#263) UnA válasza akyyy (#262) üzenetére


UnA
Korrektor

Pedig ez éppen nagyon egyszerű: á.*:

Többféle ékezetes esetén: [áéíóöőúüű].*:

(#264) UnA


UnA
Korrektor

Egy kicsi megkésve: 20 éves a Notepad++ [link] :K

(#265) batagy


batagy
őstag

Éljen! :)

Én 2004-től kezdtem el a Notepad++ felület magyarítását, akkor már 2.3-as verzió volt.
Persze, mostanában kevés időm jut rá, ezért jelenleg is van pár lefordítatlan string, de azért a feladatomnak tartom fenntartani a fordítást.

(#266) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Olyat szeretnék, hogyha egy lokálisan klónozott git repo-t nézegetek a Notepad++ -ban, akkor át tudjak ugorni egy böngészőben magához az online git repora, a megfelelő féjl megfelelő sorára.

Van erre van valami megoldás, vagy plugin?
Én nem találtam eddig.

(#267) UnA válasza batagy (#266) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez nem olyan egyszerű dolog, mert van legalább 3 nagyobb és több kisebb webes implementáció (GitHub, GitLab, Bitbucket, Gitea, stb) és ezeknél az URL felépítése mind különböző lehet.

(#268) batagy válasza UnA (#267) üzenetére


batagy
őstag

Én gitlabot használok (cégen belül), de természetesen úgy kellene felépíteni, hogy modulárisan lehessen.

Nekem pl ilyen URL kellene:
https://gitlab-central.somecompany.com/path1/repo/-/blob/master/path2/code.yml#L12

A "/blob/master" ráadásul a branch neve, ideálisan ez is jöhetne az alatta lévő git branch-ből , de ha csak alapból master lenne már az is hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#269) batagy válasza batagy (#268) üzenetére


batagy
őstag

Megtaláltam a megoldás egy részét.

A git repo és benne a fájl teljes elérési útját kiprintelhetjük ezzel a kis git bash segédprogrammal:
git-url

Utána ha egy adott folderben vagyok és kiprintelem parancssorból a git url-t egy adott fájlra, az visszaadja a fenti teljes elérési utat, benne a branch-csel is.

Érdekes módon Windows-on is fut. Valszeg azért mert a git bash fel van telepítve, de lehet hogy a WSL miatt fut (?) . mármint Windows CMD-ből futtatva is megy.

Pl:
git url host_record.yml

A Notepad++-ból ezt kellene futtatni az adott fájlra, hozzávenni még a sor számát (opcioálisan), és az URL-t átpasszolni egy böngészőnek.

[ Szerkesztve ]

(#270) batagy válasza batagy (#269) üzenetére


batagy
őstag

Na, végül is megcsináltam.

1) git-url telepítése a benne lévő readme szerint.
2) NppExec Notepad++ plugin telepítése.
3) Az alábbi NppExec script mentése:

NPP_CONSOLE 0
NPE_CONSOLE v+
cd "$(CURRENT_DIRECTORY)"
git url "$(FILE_NAME)"
npp_run firefox "$(OUTPUT)#L$(CURRENT_LINE)"

És utána F6 gombbal futtatás. Az adott sor számára ugrik.
Ez az URL formátum a gitlab-bal kompatibilis.
Kicsit lassan futódik le mivel bash script van benne de lemegy.

;)

(#271) akyyy


akyyy
senior tag

Megint elakadtam.
Néhány sorban vannak speciális karakterek (esetemben ez: 0. §, vagy 1. § és igy tovább)
Legjobban úgy tudok rákeresni, hogy ' . §'

Ahol talál ilyen bejegyzést, ott szeretném, ha az egész sort törölné. (jó lenne ha üres sor lenne helyette, de az sem baj ha 'kivágja' azt a részt, és az egész többi sor felcsúszik egyel.)

Eddig csak úgy sikerült csinálni, hogy azt törli ki a sorból, ami a . § jel után van.

szerk.:
közbe meglett
.*\. §.*

[ Szerkesztve ]

(#272) batagy válasza akyyy (#271) üzenetére


batagy
őstag

Nagyon egyszerű. A Cserénél a bővített módot választod, és a csere karakterhez beírod a sortörést, azaz:
\r\n

[ Szerkesztve ]

(#273) akyyy


akyyy
senior tag

Amikor rákeresek egy kifejezésre, és több fájlban akarok keresni (Find in Files fül), ott be lehet állítani hogy mely mappákban keressen? Van több is, ahol akarom hogy keressen, de nagyon sok olyanis van, ahol nem szeretném, hogy keressen.

Át lehetne helyezni egy új könyvtárba aztán vissza, de ez igy macerás mindig megcsinálni.
valahogy úgy, hogy
D:\Szöveg\0001\
D:\Szöveg\0002\
D:\Szöveg\0003\
D:\Szöveg\0004\

és pl csak a 2-es meg a 3-asba keressen :D

(#274) batagy válasza akyyy (#273) üzenetére


batagy
őstag

Sajnos csak egy mappát tudsz megadni, hogy hol keressen fájlt a fájlokban.

Vagy pedig csinálsz symbolic/hard/junction linkeket egy adott mappában, mert ilyet is lehet Windows-ban. De nem tudom megéri-e azzal bajlódni, ahhoz képest, mintha a keresett mappákban külön-külön keresel.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.