Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#908) BenHans


BenHans
addikt

Előre is elnézést, hogy beleszólok, de a számos hozzászólás után továbbra is arra törekedtem, hogy megértsem mit szeretne a notch mellett kardoskodó kolléga. Nem érdekel az S9 vs iX vita, mivel nem ez a lényeg, ezek csak a két top dizájn megoldás demonstrálása miatt érdekesek. Az edge sense-t sem keverem ide mivel semmi köze ehhez szerintem, és eleve tovább tördeli a témát mivel megosztó a kezelhetősége és ergonómiája, fénytörés stb. Én sem szeretem, de legalább alapból nem bántja a szemet, nem üt el a kinézettől maga a kialakítása.

Nekem az jött le, hogy ő törvényszerűen teljes előlapot kitöltő kijelzőből indul ki, ami alul, felül és kétoldalt is a készülékház adta lehetőségekhez képest teljesen kávamentes és edge sincs. Emellett nem törődik az esztétikummal és a megjelenítés kihasználtságával.

Majd arra épít, hogy így is el kell helyezni valahova a szenzorokat, a kamerát...
Itt a Mi Mix 2S-ről szóló cikkben látható, hogy amennyiben az előlap csak kijelzőből áll szükségszerű valahol kivágni picit a kijelzőből, hogy az előlapi kamera elférjen.
Az Essential Phone ilyen formában nem védhető mivel van alsó káva ahol elfért volna a kamera, tehát nem volt szükségszerű a felső betüremkedés.

Tehát az iPhone X így nézne ki notch nélkül, az S9 pedig így szigettel együtt, tehát ahol kék ott kijelző lehetne, és ha úgy tetszik notch-csal együtt kisebb is lehetne a készülék.
Bocs a gyorsan összecsapott paintért... :D

Szerintem ez kicsit félig üres félig teli vita. A kijelző betölthetné az előlapot ha nem lenne notch, tehát elvesz belőle, de valamennyire szükségszerűen. A nagyobb gond, hogy amennyit a mellé érő kijelzőfelület ad az hiába bír funkcióval a megjelenített ikonokat illetően ha használat közben így is kiesik. Tehát összességében haszontalan az egész.
Ha kötelező kivenni valamennyit a kijelzőből (notch) a szenzorok miatt, szerintem az lenne a legjobb megoldás ha mellette úgy funkcionálna szoftveresen az a kijelző sáv mintha önálló másodlagos "passzív" értesítési kijelző lenne, és alapból nem keltené hasznos tartalom megjelenítési felület illúzióját, hanem úgy válna hasznossá hogy programozható notibar lenne, lásd LG V20 és HTC U Ultra, így pl egy videó egy része ránagyítva sem mehetne a notch mellé, mert csak az "aktív" kijelzőfelületet kezelné.

Ez android mindenképp, de szerintem iOS-en is élhetőbb lenne. Nem venne el a megjelenített tartalomból, a haszna ki lenne használva és ha ránéz az ember akkor nem egy ormótlan benyúlást látna, hanem szenzorokat és mellettük hasonlóan éjfekete háttérrel (amolednél sima ügy) szerkeszthető interaktív értesítőpanelt személyre szabható ikonkészlettel. Nem venne el esztétikailag sem a hasznos területből ahol 100%-ig egységes, takarásmentes tartalmat akarunk látni.

ui. Véletlenül sem védek senkit, a jelenlegi notch megoldásokkal én sem szimpatizálok. Engem személy szerint az sem zavar ha nem csak egy kijelzőt fogok hanem van káva, de kávával együtt nem védhető a notch, márpedig a kávából is faraghatna még az iX és a notch is lehetne szűkebb talán. Véleményem szerint jelenleg ott valamit el is vett dizájnban és hasznos tartalom megjelenítésében ahol adni próbált.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.