Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) #96302336


#96302336
törölt tag

Az a vicc, hogy létezik az a technológia, amihez nem kell semmilyen sziget sem, hogy kilásson a kamera, vagy valamelyik optikai szenzor a kijelző mögül. úgy hívják hogy:.......DABUMMTSSSS.....oled.
Igen, az. A technológiájából adódóan az üveg alap átlátszó. Demóztak is 2016 őszén(!) egy totál átlátszó TV-t, a Panasonic volt az elkövető:[link] [link]
Csak azt nem értem, hogy mi a bánatos *&@##&@-ért nem használja ki egyik gyártó sem. Pedig az elv is egyszerű, ha a szelfi kamera, vagy fész ID, kell, addig azon az egy kicsi ponton átlátszó lesz a kijelző(nincs kivilágított rész) és máris a sziget, vagy káva, nem is kell. mire várnak a gyártók?

[ Szerkesztve ]

(#652) judas13 válasza Drp81 (#649) üzenetére


judas13
addikt

Azt a 40 vagy hány milliót oszd el azért kettővel....idáig legalábbis..

..az almás vállalat gyakorlatilag megfelezte az iPhone X komponenseire leadott megrendeléseit. A cég eredetileg 50 millió telefonra való anyagot rendelt meg az idei év első három hónapjára, de ez először alig két harmadára, 30 millióra volt kénytelen csökkenteni, majd újabb visszamondásokat érvénybe léptetni...45-50 milliós eladásra számítottak az új almás szupertelefon képernyőiből, de a jelek szerint úgy tűnik, hogy örülhetnek, ha 20 milliót sikerül elpasszolni ezekből.

pcforum.hu

De persze ha leszarod a profitjukat, működésüket egyebeket csak az érdekel, h működjön a telefon akkor nincs miről beszélni. Igazis valahol talán a végfelhasználó ne is görcsöljön a számok százalékok miatt nem az ő dolga ezekért parázni. Gondolom most már nekik is sikerül majd a kijelző alá rakni a fingerprint érzékelőt így lesz egy szebb megoldás a noccsra is..vagy azt is elrejték majd valahová...

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#653) utomi válasza judas13 (#652) üzenetére


utomi
senior tag

pcforum.hu mint hiteles vagy legalább érdemleges forrás :DD !

Egyébként az megvan, hogy a gyártást mindig felfuttatják egy telefon premierjekor és azt utána nyilván folyamatosan csökkenteni kell megfelelő ütemben? És az megvan, hogy egy 1000 USD-s vagy EUR-os telefonból megy el 20M? Szerinted az Apple mennyire aggódik? Egy folyamatosan szűkölő piacon meg tudja tartani a legfontosabb mutatóját, a haszonkulcsot. Mert lehet, hogy kevesebb megy el a X-ből de azon komolyan keresnek. Vagyis lényegében mindegy, hogy 40m 500USD-s vagy 20M 1000USD-s teló megy el, nekik csak a pénz kell, hogy jöjjön. Jobs idejében máshogy lett volna de ez már mindegy sajnos.
Persze ClickBait címek születnek de hát ez meg ugye nem is lep meg senkit.

Egyébként láthatóan nagyon messze vagyunk már az eredeti felvetéstől, hogy a Notch mennyire szép vagy csúnya. Sikerült kb. 600hszt összehozni az Appleről és ez is jól mutatja, hogy nekem volt igazam amikor azt mondtam, hogy mindegy ,hogy az eredeti iromány miről szólt, ha megvan említve az Apple akkor máris itt van a Vérpistikék hada akik máris eljutottak arra az elmés következtetésre, hogy az Apple hanyatlik és milyen szarul megy iX. :C Megvan még valakinek a témaindító ? ;]

Valaki írta fentebb Handrást meg Magyarósit. Handrásnak kell most a támogatás meg a hírverés és mi más erre a legjobb módszer ha nem az, hogy bejelenti a nagy szakítást az Applelel. Ugye úgy szakít, hogy tovább használ mindent de azért egy kcisit savazta a márkát mert az hoz nézőket. Aki ennek komolyan bedől az megérdemli. :C
Magyarósi meg emlékeim szerint nem a notchot bántotta, hanem az ár és az esetenként kevés RAM akasztotta ki (jogosan), mindamellett, hogy továbbra is iXet használ.

De pl. MKHD-nek is egy Pixel 2 XL és egy iX a Daily driver. Akkor ,hogy is van ez a nagy elfordulás hullám?

[ Szerkesztve ]

(#654) Reinhardt válasza utomi (#653) üzenetére


Reinhardt
őstag

Hiaba mondtuk itt tobben is, hogy es nem az Applerol szol, hanem csak a notch, ami szerintunk rossz irany.
Jottek azok az emberkek, akik: dehogynem Apple, mert az Apple igy, meg ok talaltak ki a noccsot, meg ugy Apple, es ti csak haterek vagytok, meg profit, meg darabszam, meg frocsogtok, pedig az Apple, Apple, APPLE.

Szoval ha nem fogadom el, hogy ez egy Apple vita, akkor hater vagyok. Ha meg elfogadom, akkor meg na ugye, hogy nektek volt igazatok...

De pl. MKHD-nek is egy Pixel 2 XL és egy iX a Daily driver. Akkor ,hogy is van ez a nagy elfordulás hullám?
Jo, hogy ot hoztad fel peldanak. :D

[ Szerkesztve ]

(#655) utomi válasza Reinhardt (#654) üzenetére


utomi
senior tag

Zseniális vagy ahogy megpróbálsz mindent kiforgatni. Igazi troll vagy. Jár a pacsi. Egyébként [tessék]! Talán mégse úgy van ahogy mondtad !

(#656) Somatom válasza utomi (#653) üzenetére


Somatom
veterán

Éppen Te tereled el a témát. Nem az a lényeg, hogy az iX -et az Apple gyártja, és nem is az, hogy a magas haszonkulcs miatt a kevesebb eladott termékből is hozzák az elvárt profitot. Itt a notch -ról van szó, és arról, hogy a notchot tartalmazó teló eladásai a gyártó várakozásai alatt vannak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#657) Reinhardt válasza utomi (#655) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nezd meg az elso hozzaszolasomat:

Ez pedig a tied:

Igazi troll vagyok, aki csak azert jott ide, hogy csinalja a szokasos apple hatet.

[ Szerkesztve ]

(#658) utomi válasza Somatom (#656) üzenetére


utomi
senior tag

De mégis honnan veszed, hogy mi volt az Apple várakozása az iXel kapcsolatban? Mármint erről semmiféle adat nincs így akkor mégis mi alapján vontad le a következtetésed? Ja , hogy az említett 20M bukta? Hát fene tudja, szerintem egy abszolút premium kategóriás telóból nagyon is szép szám. Csak ismétlem magam amikor leírom, hogy az Apple nem véletlen nem épített egy konkrét generációt rá. Van i7, i8 és iX. Nem véletlen.
Tetszik vagy sem jelenleg az iPhone X az egyetlen Notchos készülék a piacon. Ha pedig csakis ezt az egy telefont vizsgáljuk a Notch siker mert 20M az nem kevés. Androidos vonalon minden egyes gyártó érzi, hogy szükség van vérfrissítésre mert az összes telefon egyforma. Megtalálták a notchot mert úgy látják az LG,OnePlus, Asus stb. , hogy a Notch siker. De ha ők akik ezért kapják a fizetésüket, sikernek látják ezt akkor te honnan veszed a szöges ellentétjét?

(#659) utomi válasza Reinhardt (#657) üzenetére


utomi
senior tag

:DDD Miután az előttem leírt 300hsz az Appleről szólt így erre igyekztem reagálni. Mondom nagyon jól nyomod a troll figurát. Nem csak ebben a topicban, nálad ez mindenhol így van. Engem szórakoztat ,szóval nekem igazán nem gond. :C

(#660) S e t h válasza utomi (#653) üzenetére


S e t h
nagyúr

szűkölő
Gyanítom nem ezt a szót kerested, de nagyjából eltaláltad ami itt pár ember tevékenységét jellemzi, amikor egy cégnek mindent alárendelve még a büszkeségükről is lemondanak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#661) #40359168 válasza utomi (#653) üzenetére


#40359168
törölt tag

Hogy hogy is van ez az elforduláshullám? Hát úgy, hogy az egyszeri felhasználók, mint pl. én is, megunják, hogy egyre kevesebbet kapnak egyre több pénzért és váltanak, aztán arra is rájönnek, hogy igazából nem veszítettek ezzel a váltással semmit, sőt. Nem drukkolok amúgy, hogy dőljön be a cég és hasonlók, szimplán nem érdekel.

(#662) joey04 válasza Reinhardt (#639) üzenetére


joey04
titán

röviden: leszarom mennyit gombolnak le rólam, azt nézem, hogy nekem megéri-e. ha igen, akkor felőlem gazdagodjanak. ha meg nekem nem éri meg, akkor akkor sem veszem meg, ha bukóval árulják. itt arról volt szó, hogy az iPhone X hozta-e az elvártakat. A válasz igen.

hosszabban: igen, örülök

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#663) Dr. 444Hertz válasza #96302336 (#651) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Vagy ott van pl. a kuriózum Sony Ericsson telefon :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#664) <Lacy85> válasza utomi (#653) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az remélem megvan, hogy ebből egyedül ti csináltok apple vitát.
Kb. kivétel nélkül mindenki a notch-ról beszélt, csak épp beesett 1-2 fan, és elkezdte megmagyarázni, hogy "de ez akkor is a tuti megoldás, mert apple", meg "persze, ha ezt a samsung csinálná, mindenki dícsérné", stb.

Saját magatoknak generáljátok a feszültséget, csak nem iLogikával kellene megnyitni a fórumot, és akkor talán látnád a fától az erdőt. :D
Bár az megint kiderült, hogy a logika, valamint a szövegértelmezés nem épp az erősségetek.
De így legalább az már világos, miért ilyen sikeres a cég marketing gépezete. :D

(#665) Totheground válasza Szakiii (#600) üzenetére


Totheground
addikt

Ismerve ennek a forumnak a mentalitasat, teljesen felelsleges a felmeres, mert a notch teljesen egybe lett mosva az Apple-el (minth ahogy anno a jack leszedese is), sokan csak ezert is fikazzak. Ekes peldaja ennek, hogy kozel sem volt ezredennyi hoborges, amikor eloszor megjelent a notch. Ahogy az Apple is ezt csinalta, mindenki rakezdett a szokasos mantrara. Ezt (azaz hogy a mintha, amit viszgalunk, mar eleve torzitott) hivjuk statban selection bias-nak.
Hasonlo, mintha megszavaztatnak az origo torzsbazisat a partpreferenciakrol, aztan meglepodnenek, hogy jeee, a fideszt 90% tamogatja.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#666) <Lacy85> válasza utomi (#653) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A PC Forum is csak lehozott egy hírt, amivel tele van a net itthon is, valamint külföldön is.
Az apple is, a samsung is, meg kb. minden beszállító kétszer ekkora eladásokkal számolt.
Csak ugye itt megint érvényesül a kognitív disszonancia, és "nem, az nem lehet. Kizárt!!!"
Lefordítom egyszerű nyelvre:
Ha valamiből fele annyit adnak el, mint tervezték, akkor a profit is a fele a tervezettnek.

665: Aha. Szóval akkor a külföldi fórumokon is mindenki apple hater, meg a notch remover-t is csak az apple hater-ek töltögetik iX-re. Ebben is van logika.

[ Szerkesztve ]

(#667) Totheground válasza <Lacy85> (#666) üzenetére


Totheground
addikt

Az egy joke app, ugye nem hiszed, hogy barki is komolyan hasznalja.
Egyebkent igen, a legtobb tematikus forumon nem a normalis userek vannak tobbsegben, hanem az adott tema geekjei, akik mobil korokben trendszeruen droid partiak, mert "muh freedom and roms". Nincs ebben semmi meglelpo, mert a legtobb ember total leszarja a temat es nem tolt idot azzal, hogy a telefonjarol forumozzon.
En inkabb alapozok arra, amit magam korul latok (metron pl), ahol az arany kb 10 iX-re egy Samsung (barmilyen), illetve amit mas, nem geek felhasznaloktol hallok.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#668) <Lacy85> válasza Totheground (#667) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Lehet, hogy fórumokon tényleg fel van fújva egy kicsit. Majd az eladások eldöntik.

(#669) judas13 válasza utomi (#653) üzenetére


judas13
addikt

Számtalanszor belinkelték én is sokszor a "hiteles" forrásokat és ha ezt most éppen a pc fórum oldalán volt található ( további forrásmegjelöléssel) nehogymár én magyarázkodjak egy tény alapján, hogy drasztikusan nőtt az x tervezett és valós eladásai közötti szám különbsége.

És azt, hogy mennyire messze vagyunk az eredeti témától ahogy a kollega is jelzi lent az alapkérdés mindig is a felszínen maradt, hogy ott a noccs - ismétlem számomra mind eredendő bűn - persze ott van az ár, meg mondjuk a mindmáig kedvelt 8-as széria is, hogy az x eladásai annyira siralmasak legyenek a tervezettől eltérően. Senki nem vitatta a haszon / készülék közötti csak az iPhonera jellemző messze kiemelkedő arányt mivel ezek makacs tények.

Csak kéretik elfogadni azt a tényt is - az extra profitot figyelmen kívül hagyva, hogy tisztán a megosztó Noccs/ a magas ár/ az előző szériák vásárlásának, megtartásának mondjuk a szent hármasa vezetett oda, hogy az x eladási finoman fogalmazva is nem hozták a tervezett számokat, elvárásokat - nagyon nem.

Apple pie egyik vlogjában szarozza az x-et, ne vegyétek stb utána meg piedesztára emeli...most akkor mi van!?

Csak a rend kedvéért nem sokon múlott, hogy nem iPhone-om lett tavaly (5 se) nagyon szerettem anno használni a 4 s-t tehát ha valami bejövős nálam teszek rá, h milyen márka is van a hátulján;]

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#670) Somatom válasza utomi (#658) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy érted azt, hogy honnan veszem? Te write only üzemmódban vagy? Itt linkeltem a cikket.
"Ez megmagyarázhatja, hogy a Samsung A3-as OLED kijelző gyára miért nem működik ebben a hónapban, miután évek óta teljes kapacitással dolgoztak a gyártósoron. Az A3 gyártotta az iPhone X 5.8 colos OLED megjelenítőjét."

Vagy, talán arról lenne szó, hogy az Apple direkt szivatja a Samsungot? Ezt azért nem tartom valószínűnek, mert egy ilyen hír negatív hatással lehet a részvények értékére, ami az Apple -nek sem jó. "Véletlenül" a cikk egyik forrását épp a Nikkei közölte.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#671) Dr. 444Hertz válasza Somatom (#670) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Csoda, hogy még nem adtátok fel.
Igazán rájöhettetek volna, hogy tojnak magasról, akármit írtok...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#672) Reinhardt válasza Dr. 444Hertz (#671) üzenetére


Reinhardt
őstag

Gondoltam, megprobalom azt, hogy elrejtem a hozzaszolasaikat. Akkor is itt lennenek a valaszok.
Ha mindenki elrejtene a fanboy hozzaszolasokat, akkor viszont maradna egy olyan forum, hogy a notch nem jo irany, remeljuk hamarosan kikopik.
Szoval ugy tunik a tema lezarva.

(#673) #96302336 válasza Dr. 444Hertz (#671) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ne! Ne adják fel. A hosszú hétvégén is legyen egy kis móka. Ha már az idő vacak. :D

(#674) <Lacy85> válasza Reinhardt (#672) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha elrejted a hsz.-eiket, akkor az arra adott válaszokat is elrejti az oldal. Mármint csak akkor, ha a "válasz" gombot használják.
Ezt amúgy én is próbáltam már, csak az a baj, hogy ilyenkor simán látszik a hsz. sorszámából, hogy előtte mondjuj 2 el van rejtve. Így meg érdekel, mi folyt ott. :D

Ez valahogy úgy lenne az igazi, ha átrendezné a sorszámozást is. Ha pl. a 2., és 3. el van rejtve, akkor 1 után ne 4 legyen, hanem 2.

[ Szerkesztve ]

(#675) #96302336 válasza Totheground (#667) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ezt nagyon erős barokkos túlzásnak vettem. Esetleg 10 Samsungra, jut egy iX. Azt el is hinném. De hogy az emberek annyira kő gazdagok lennének, hogy iX-el rohangáljon 10-ből 9, azt bocs, de nem hiszem el...
És hogy még inkább engedjek az általad hozott "statisztikából" 10 másik telefonra jut 1db. iX. Még ezt is hajlandó lennék elhinni. Pont a Samsung az a cég, ahol minden megtalálható, az olcsótól az rohadt drágáig. A maradék űrt tölti ki az egyéb kínai gyártó, és elvétve van egy-két Sony.
Kuriózummal akartok futkosni? Vegyetek Sony-t. ;]
Sőt... A metrót hozod példának, ahol csak tehetős emberek utaznak, mert van pénzük bérletre. :D
Aha...
De végül is mindegy. Engem aztán rohadtul nem érdekel, hogy kinek milyen telefonja van. Főleg nem izgat, hogy a gyártónak mekkora a haszna. Jobban érdekel az, hogy ha lecserélem a készüléket, akkor az milyen lesz, tudom-e kompromisszum mentesen használni. Sajnos a trend az, hogy egyre inkább nem.

(#676) Reinhardt válasza <Lacy85> (#674) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nem tudtam, koszi.

(#675) syn7h37ic: Londonban dolgozok, egy diak szallason (ugy kepzeld el, hogy £350-400/het es 51 hetes szerzodest tudnak csak kotni, szoval jol megy nekik) amit latok, hogy kb a fele tarsasag iPhone-t hasznal, es ezeknek a fele mar lecserelte iX-re a regit.

[ Szerkesztve ]

(#677) Totheground válasza #96302336 (#675) üzenetére


Totheground
addikt

Nem magyarorszagrol van szo, Tokyoban meg kicsit masok az jovedelmi viszonyok. Meg az X is vagy 30%-al olcsobb, mint Mo.-n. Es igen, itt nem attol lesz Jani valaki, hogy a belvarosban is autoval viszi a segget mindenhova.

Szerk.:

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#678) somogyib válasza Totheground (#667) üzenetére


somogyib
őstag

"illetve amit mas, nem geek felhasznaloktol hallok."

És mit mondanak a nem geek felhasználók? Szép vagy csúnya a notch?

(#679) Totheground válasza somogyib (#678) üzenetére


Totheground
addikt

Leginkabb azt, hogy eszre sem veszik hasznalat kozben.
Amirol itt a legtobben nem tudnak nyilatkozni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#680) #96302336 válasza Totheground (#677) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja.... Az más. :D Azt hittem, hogy az itthoni metróról beszélsz.
Japánban amúgy is jóval népszerűbb az Apple, mint a többi, még a sajátjaiknál is. A grafikon amit mutatsz jól érzékelteti. A közlekedés is más ez egyértelmű. Ha olyan metró lenne BP-n, amit ott, akkor egy élhető város volna.
Reinhardt : Külföldön, tőlünk nyugatra nagyon más minden. Ezt tudom. Csak alapértelmezettként a magyarországi helyzetet nézem, mert magyar fórum, magyar nyelven. Ha nem írják ki, hogy nem itthon, akkor értelemszerű, hogy a hazai dolgokat nézem. Szerintem ez logikus. ;)

[ Szerkesztve ]

(#681) somogyib válasza Totheground (#679) üzenetére


somogyib
őstag

Ezt értem, de esztétikailag milyennek találják?

Azért kérdezem, mert szerintem ez a vita inkább a dizájnról szól. (persze vitázunk itt a kávamentesítés technológiai megvalósításról is, de ezért vagyunk a geek-ek :) ).

[ Szerkesztve ]

(#682) Totheground válasza somogyib (#681) üzenetére


Totheground
addikt

Akikkel eddig beszéltem azoknak összeségében bejön a design (mert ugye ha az ember a kezébe veszi a telót, nem sorra veszi, hogy itt egy notch, ott egy 0.1647cm bezel, amott meg egy kamerabump, hanem egy egészt kap, aminek része a notch). Meg, mivel itt nem sztátuszszimbólum, leginkább azok veszik, akiknek amúgy is tetszik. A legerősebb megnyilvánulás az “először fura, aztán megszoktam” volt. Ami ezen a fórumon megy, az nonsense. Persze ezt is lehet rettenetesen csinálni, hogy pár androidos gyártó megoldotta, pl fentre bebaszni a notch-ot, hogy legyen, lent meg hagyni jó nagy bezel-t gombbal.

A kolléga alattam roppant humoros. Vagy mégsem. De az aláírását megfogadom. :U

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#683) Reinhardt válasza somogyib (#681) üzenetére


Reinhardt
őstag

A zsenialis tervezesnek koszonhetoen (kikapcsolja az agyban az erzekelest) eszre sem veszik, tehat dizajnilag jelentossege nincs.

[ Szerkesztve ]

(#684) Somatom válasza Totheground (#682) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek a hsz -eid miért OFF -ok? Sokkal valóságosabbak, mint amiket itt ON -ban olvasni. Nem tudom elképzelni, hogy együtt tudjak élni vele. Eleve a notibar középső részét is használom (le/feltöltés megjelenítése, stb.). Aztán az alapértelmezett nézetem a landscape. Mi a helyzet a notchal a fektetett nézetben megjelenő tartalom esetén? Hogyan rendeződnek át pl. a főképernyő ikonjai? Mi kerül a notchot körbevevő felületre? Mi a helyzet screen mirroringnál? A TV -n nincs notch.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#685) Parallaxis válasza madgie (#608) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mondok jobbat: az autó szélvédőin a visszapillantó mögött van egy "notch", oda teszi ka szenzorokat... a te szavaiddal érve akkor az nem elvesz a szélvédőből, a kilátásból, hanem a notch két oldalán lévő maradék terület tesz hozzá

Téves, akkor lenne Apple féle notch, ha a szélvédő felhúzódna két oldalon a tetőre egy darabon. Ahogy az iPhone X-en így ott is a nem használt területet használná pluszban.

(#686) Totheground válasza Somatom (#684) üzenetére


Totheground
addikt

Akkor szépen sorban.
Azért, mert ez a thread egy trash hitvita és ízlésvita, aminek nincs értelme.
Az X-en nem forog el a homescreen.
A megjelenített tartalom nagy része 16:9, amibe nem zavar be a notch fektetve sem. Ha széthúzod a képet, akkor meg lent és fent is levágja, plusz belóg a notch, nincs értelme.
A telefon pedig rendereli azt a területet is, így a TV-n nem látszik a notch helye feketén. Na meg a legtöbb tv eleve 16:9, és a legtöbben belenagyítanak. A szélesebb képbe, mert a tartalom, amit streamelnek, 16:9es és ezért nem lesz elvágva semmi.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#687) #96302336 válasza Parallaxis (#685) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ezt nem hiszem el.....
Kész vagyok, mint a mateklecke....
:DD
:DD
:D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#688) <Lacy85> válasza #96302336 (#687) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És az a legdurvább, hogy nem trollkodik, hanem ezt tényleg el is hiszi. :D

(#689) Somatom válasza Totheground (#686) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy nem forog a homescreen? Ha csinálsz egy screen mirroringot, akkor vagy állandóan forog a nézet és portréban kihasználatlan a TV kijelzője, vagy egérrel csatlakozva felcserélődik az X és Y tengely, és kezelhetetlen lesz a megjelenő kép. Vagy, beteszed fektetve egy autós tartóba, akkor is 90 fokkal elfordulva marad a home? Nemááá!!!!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#690) somogyib válasza Parallaxis (#685) üzenetére


somogyib
őstag

:DDD
Hiányoztál... Totheground-al végre normális mederbe kerülne a vita, erre beleböfögsz egy ilyet. Jajj...

[ Szerkesztve ]

(#691) <Lacy85> válasza Totheground (#686) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na de épp ezt írtam régebben.
Én pl. mindig úgy nézek videót a telefonon, hogy kiteszem teljes képre, mert ha már itt a 6,2-es kijelző, akkor nem a fekete széleket akarom bámulni.
Nem bele nagyítok, hanem képernyőhöz igazítok. Ilyenkor viszont kicsit zavaró lenne, ha az egyik oldalon ott figyelne egy kivágás / belógás.
Lehet, hogy alapból 16:9-es, de mindenféle észrevehető torzulás nélkül ki lehet húzni 18:9-re.
De pl. a youtube is kihúzza a szélekig a videók egy részét, és abba megint csak bele lógna a notch.

[ Szerkesztve ]

(#692) Weeman1 válasza #96302336 (#687) üzenetére


Weeman1
veterán

Nyugi,mindjárt jön hogy az autókra később került rá,
csak az X-et másolták ott is. :D

Xiaomi 11T Pro

(#693) Totheground válasza <Lacy85> (#691) üzenetére


Totheground
addikt

“Lehet, hogy alapból 16:9-es, de mindenféle észrevehető torzulás nélkül ki lehet húzni 18:9-re.”
Végülis ez fizikailag lehetetlen. Ha kihuzod a 16:9-es tartalmat 18:9-re, olyan isten nincs, hogy alul-felül ne vágjon le a telefon.
De egyébként ez usecase-függő. Én max live streamet nézek telefonon, bármi máshoz pics@ a kijelző-méret amúgy is. :DD
Case in point, egy mobil kijelzője mindig kompromisszumos lesz, mert egyszerűen nem az a célja, hogy tökéletes élményt biztosítson, hanem hogy az mindig, mobilan biztosítsa. A notch pedig egy extra kompromisszum, ami az esetén nagy részében nem befolyásol semmit, de egyeseknél előfordulhat, hogy mégis. Ilyenkor kell mérlegelni. De felesleges ebből hitvitat csinálni, egy Apple fanboys vs Apple haters játékra kifuttatni meg meg inkább.

Itt szombat este van és kezdek illuminalt lenni, szóval ha valami értelmetlent írok rövidesen, majd holnap javítom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#694) DS39 válasza Parallaxis (#685) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezen elgondolás alapján az Apple ne gyártson autót, soha. Köszönöm.

(#695) <Lacy85> válasza Totheground (#693) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem vág le semmit. Ha 16:9-es videót nézel 18:9-es telón, akkor ugye két oldalon (teló ugye fektetve van :D ) lesz 1-1 fekete sáv. Na a legtöbb lejátszó (nem pl. a samsung gyári megoldása, ami csak zoom-ol egyet) meg tudja azt csinálni, hogy széthúzza a videót. A magasság nem változik, csak a szélesség.

Amúgy én sem telefonon nézek filmeket, de elég gyakran van olyan, hogy út közben megnézek 1-2 videót.
Meg nyilván ez nem érint mindenkit, csak azért írtam le, mert ez is lehet zavaró tényező.

Hitvitát meg főleg nem csinálok belőle. Egyszerűen csak nem tartom jó megoldásnak.

(#696) Totheground válasza <Lacy85> (#695) üzenetére


Totheground
addikt

Arra gondoltam, hogy ha egy 18:9-és kijelzőn jelenti tesz meg full-screen 16:9 tartalmat, az vagy levág vagy torzít amúgy is.
De ha otthon van az 55” oled, pont nem érdekel, ha a telon nem tökéletesek a videók. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#697) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Youtube-ot eleg gyakran nezek videokat. Nem olyan gyakori meg, de egyre tobb a 16:9-nel szelesebb keparany.
Mint pl. ez.
Most ugye ez alapbol igy nez ki az S8+ -omon:

Ha pinch zoomolom akkor ugye kihuzza a szelekig:

Na, a kerdesem az lenne, hogy egy 18:9 + notch extra feluletekkel telefonon ez csak a 18:9-es teruletre nagyit? Vagy ugy nagyit, hogy a notch megis kitakar?

[ Szerkesztve ]

(#698) Totheground válasza Reinhardt (#697) üzenetére


Totheground
addikt

Belelóg.
Ha valami fontosat kitakar, írhatsz egy rage-lettert a rendezőnek, hogy adja vissza a papírjait, mert senki nem lehet olyan hülye, hogy oda tegye a lényeget. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#699) fateless


fateless
veterán

Az Apple szeretné csökkenteni a következő telefonján a notch méretét.
Azaz "fórumosítva" mondva ez azt jelenti, hogy a gyártó nem szégyelli lecsökkenteni a most még nagy, extraként adott notch melletti kijelzőfelületet. Vagy lehetséges, hogy csak a látható kijelzőfelületet szeretnék növelni? Hogy is kell akkor ezt értelmezni majd? A kijelző felületét növelik, vagy elveszik a kiegészítést? Segítsetek ennek megértésében :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#700) Reinhardt válasza Totheground (#698) üzenetére


Reinhardt
őstag

En csak Para az nem takar ki semmit, ez egy 18:9-es telefon extra feluletekkel felvetese miatt gondolkoztam el ezen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.