Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) nrg_52


nrg_52
addikt

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1152) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#1151) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ebben van benne az oroszlány?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1153) Somatom


Somatom
veterán

Hogyan működik ez a helykihasználás a gyakorlatban? Írok egy példát. Elfordítom a telót (notch balra). Behozom Opera -ban a PH fórumot (asztali nézet, nem mobil). Fullscreen -be rakom az Opera -t, és ránagyítok a szövegre. Ekkor az Opera széltől, szélig rakja a szöveget, és a nagyításhoz áttördeli. Tehát, a szöveg mindíg széltől, szélig tart. Hogyan jelenik ez meg egy notchos telón?
-Kimarad a "plusz" kijelzőfelület és a notch szélétől indul a szöveg?
-A kijelző szélétől indul és a notch -nál eltolódik? Mi lesz aklor a jobb szélével?
-A notch figyelembe vételével tördeli át a szöveget? Mondjuk, eleve kényelmetlen lehet úgy olvasni, hogy a sorok máshol kezdődnek.
-A notch kitakar a szövegből és találgatni kell, hogy mi lehet a notch "alatt"?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1154) fateless válasza nrg_52 (#1151) üzenetére


fateless
veterán

No, és mi az utolsó kívánságod?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1155) nrg_52 válasza fateless (#1154) üzenetére


nrg_52
addikt

Hogy ne zarjak be ezt a topikot, mert reg sirtam kacagva ennyit.😂

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1156) fateless válasza nrg_52 (#1155) üzenetére


fateless
veterán

Oké, akkor ha alszanak a gyerekek este, majd írok. ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1157) fateless válasza Parallaxis (#1123) üzenetére


fateless
veterán

No, megyek tovább az önkínzásba az olvasók kedvéért :B

Hogy könnyebb legyen a megértés, a "notch" szót lefordítom, és "bemetszés" szót használom.

Catan telepesei
Ha valóban szeretnéd tudni, hogy milyen részt takar ki, természetesen pár másodperces google kereséssel egyből látnád, hogy néz ki a játék képernyője, hiszen az első találat megmutatja. Az egyik oldalon az adatokat látod szélen, a másik oldalon találod azt a menüt, ami az egész játék vezérléséhez szükséges.
Természetesen játszható a játék, csupán csak állandóan át kell forgatni a telefont 180 fokkal - vagy bemetszésmentesítőt kell használni.

Videó lejátszás
Látom, hogy következetesen a 16:9-es képarányú filmekről beszélsz, majd azt mondod, hogy az én döntésem, hogy széthúzom-e a képet. Én kiemelten a 21:9-es filmekről beszéltem. Megmondom őszintén, én nem nézek telefonon filmeket, de azok számára, akik ezt teszik, gondolom ez nem olyan marginális kérdés. Leginkább azért nem, mert a mozifilmeket az 1950-es évek óta 2,35:1 (nagyjából 21:9) képaránnyal készítették. Manapság már a 2,39:1 a sztenderd. Persze amikor a TV-ről beszélsz, vagy a youtube-ról, akkor beszélhetsz a 16:9-ről, mint általános felbontásról, de úgy alapban filmet hoztam fel példának, ha már egyszer bő 60 éve a 21:9 közeli az általános méretarány a filmek esetén. (Az, hogy egy HD TV adás esetén a filmekből levágnak oldalt, nem hiszem, hogy mérvadó lenne - nekem semmiképp sem az, ha már egyszer a szélesebb felbontás a sztenderd filmek esetén)
Márpedig egy ilyen videó lejátszásakor belóg a bemetszés. Most nem írom le újból azt, amit korábban, minek ismételjem magam, csupán jelzem, hogy én a filmek képernyőarányát kérdeztem tőled, amire te a 16:9-es képaránnyal akartál válaszolni.
Már előre látom, hogy erre a rögtönzött válaszod az, hogy állítsam be úgy a 21:9-es videót, hogy csak a bemetszés aljáig érjen, és akkor ugyanazt látom, mint pl a Samsung S8-on, de még megmarad a két kis fülecske. A gondunk eddig sem azzal volt, hogy ugyanazt látjuk-e, hanem hogy nem ugyanakkorát. A gond itt van ezzel, erről beszélek, beszélünk. A látható kép területe egyszerűen kisebb lesz. Mégpedig a bemetszés miatt lesz kisebb

Bemetszés és Apple
Az Apple folyamatosan és konzekvensen notch-nak, azaz bemetszésnek nevezi a szenzorszigetet. Értem én, hogy magyarul ez nem annyira triviális, de angolul az. Újra és újra azt mondják, hogy a szenzorsziget bemetszés a kijelzőbe. Ha segít, olvasd úgy a cikkeket, hogy notch helyett mindig bemetszést olvasol (elvégre ezt jelenti), és egyből könnyebb lesz megérteni.

Látom egyébként, hogy az alapvető félreértés közted és a fórumozók nagy többsége között abban rejlik, hogy mikor kisebb látható képet említünk, akkor te a képarányról beszélsz, azaz arról, hogy megvan az iPhone X esetén is a 18,5:9 képarány, valamint ezen felül még van két extra kis terület is. Ezzel szemben mi rendre a látható képernyő felületéről beszélünk adott kijelzőméret esetén (éppen ezért adja magát az iPhone X kapcsán a Samsung S8 példája, hiszen mindkettő készülék 5,8" átmérőjű kijelzőt használ). A látható felület tekintetében gondold át, kérlek, mindazt, amit válaszoltál eddig és amit válaszként írsz.

Megpróbálok kicsit könnyíteni a "játékon" szarkasztikusan:

1. feladvány:
Mekkora az iPhone X kijelzőjének átlója? (Ezen feladványnál használhatnánk más készüléket más adatokkal, nem csak ez a készülék él a notch adta "kiemelkedő lehetőségekkel")

a. 5,6"
b. 5,8"
c. 6"

2. feladvány:
A készülék kijelzőjének méretét milyen síkidomra vetítve adják meg?

a. téglalap
b. kör
c. hexagram

3. feladvány:
A fenti síkidomba történő bemetszés után hogyan változik a síkidom területe?

a. nő
b. nem változik
c. csökken

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1158) #96302336 válasza fateless (#1157) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#1159) fateless válasza #96302336 (#1158) üzenetére


fateless
veterán

Tisztában vagyok azzal, hogy Mr Hyde nem ettől változik Dr Jekyll-lé, de attól még Stevenson kész volt szolgálni a publikumot.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1160) Dr. 444Hertz válasza fateless (#1157) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Edzett politikusok ellen hiába írsz bármit is...
Azért respekt, szép próbálkozás :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#1161) vodrosjozsi válasza fateless (#1159) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Erre nem is fog válaszolni ugye tudod? De szép írás, mehetne az összefoglalóba ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1162) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#1161) üzenetére


nrg_52
addikt

Van ra egy kinder tojasom, hogy valaszol ra. 😁

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1163) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#1162) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Neked csak egy tojásod van? ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1164) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#1163) üzenetére


nrg_52
addikt

Nehez idok jarnak a baromfikra. 😂

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1165) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#1164) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A kiskacsáknak már csak ez jár

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1166) judas13 válasza fateless (#1157) üzenetére


judas13
addikt

5*

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1167) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Mashol is utaljak? Hmm...

(#1168) Somatom


Somatom
veterán

Azért az "vicces", hogy ezer hsz. -en keresztül megy a szájkarate, de egy gyakorlati kérdésre senki sem tudja a választ.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1170) #96302336 válasza Ricardo (#1169) üzenetére


#96302336
törölt tag

A notch a világ legkirályabb megoldása, mindenkinek követnie kell!

(#1171) Somatom válasza #96302336 (#1170) üzenetére


Somatom
veterán

Az Apple -nél stimmel, hiszen még a logójukban is notch van. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1172) #96302336 válasza Somatom (#1171) üzenetére


#96302336
törölt tag


:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
:D
Április bolondjai. :DDD :DD :C :)

(#1173) #96302336 válasza Somatom (#1171) üzenetére


#96302336
törölt tag

Talált süllyedt :C

(#1174) fateless válasza Somatom (#1168) üzenetére


fateless
veterán

Meglepő lett volna, ha mondjuk a 862. Hsz-ben válaszolnak az 1153. Hsz-re...

Jövő héten vasárnap ha ott lesz az ismerősöm a találkozón, megint elkérem tőle, akkor megnézem neked, ha addig nem jön válasz, vagy nem találsz yt videót.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1175) nrg_52 válasza fateless (#1174) üzenetére


nrg_52
addikt

:D

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1176) Somatom válasza fateless (#1174) üzenetére


Somatom
veterán

Korábban is kérdeztem már hasonlót. Arra sem jött válasz.
Köszönöm, hogy tesztelsz nekem!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1177) Ricardo


Ricardo
félisten

Arra való tekintettel, hogy milyen rohamosan terjed a szenzorszigetes megoldás, itt az ideje, hogy legyen notchos locsoló vers is.

Mobilboltba mentem
Sok sziget várt engem
Át kell ezt gondolni
Szabad e Notch-olni?

További jó húsvétot mindenkinek.

(#1178) fateless válasza Ricardo (#1177) üzenetére


fateless
veterán

Ha az ezért a versért kapott tojást leejted, notch keletkezik rajta.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1179) vodrosjozsi válasza Ricardo (#1177) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ne haragudj de nem ez a legszebb notcholó vers.
U.i.: hol vannak a modik?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1180) Somatom válasza Ricardo (#1177) üzenetére


Somatom
veterán

A notch annyira népszerű téma, hogy még a notcholó verseknek is külön topikja van. :W

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1181) nrg_52


nrg_52
addikt

Hallod kakas? Es meg a degeci topik bolt felesleges. 😁

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1182) Ricardo válasza Somatom (#1180) üzenetére


Ricardo
félisten

"A notch annyira népszerű téma, hogy még a notcholó verseknek is külön topikja van. "

Ezt nem is tudtam.

(#1183) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#1181) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Oda is írtam a topicba hallod, nem hiszem el.. ez meg itt mindjárt szárnyra kap. Besz@rok :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1184) Samott


Samott
addikt

The Almost All-Screen Smartphone :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1185) judas13


judas13
addikt

Az LG már nem biztos benne, hogy jó ötlet a kijelzőbe belógó szenzorsáv

A Redditen kérdezték a rajongókat, hogy mit gondolnak a képernyőbe benyúló érzékelőszigetről.

Minél több ember utálja a kijelzőbe belógó szenzorsávot, annál több gyártó jelenti be, hogy a jövőbeli csúcskészülékén lesz ilyen. Furcsa dolog ez - legutóbb éppen a OnePlus próbálta meggyőzni az embereket arról, hogy a szenzorsáv jó dolog, és maradnia kell.

Miután a OnePlus hivatalosan is megerősítette, hogy a OnePlus 6-nak lesz belógó szenzorsávja, Carl Pei, a cég ügyvezetője a rajongók haragja miatt arra kényszerült, hogy törölje egyes tweetjeit.

A történések fényében az LG már nem olyan biztos benne, hogy jó ötlet beállni a sorba. A dél-koreai gyártó a Redditen kérdezte a rajongók véleményét a benyúló érzékelőszigetekről. A visszajelzéseket a kutatás-fejlesztési csoportnak szánták, bár jó kérdés, hogy az eredmények mennyire befolyásolják a G7-et.

A válaszok túlnyomó többsége nagyon negatív volt, ami a szenzorsávot illeti. Általában azt mondták az emberek, hogy "ronda, mint a dög", "ne csináljátok", vagy, hogy a "amit a Samsung csinál, az sokkal jobb".

pcworld.hu

És jeleznénk az LG és minden más cég felé, hogy nem a szenzorsáv lóg bele a kijelzőbe, hanem a :.........a válaszokat több száz alkalommal ezen topicban elolvashatják attól a bizonyos értelmi szerzőtől, aki konkrét tényekre ugye érdemben nem reagál(marad a személyeskedés), de hisz azokra a makacs tényekre, százalékokra mit is lehetne mondania mint max. egyetérteni vele még ha valahol lelke mélyén fáj is azaz igazság...

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1186) Johnny_vT válasza judas13 (#1185) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Na basszus nem hittem volna, hogy mi itt páran akkora súllyal bírunk az LG és a OnePlus szemében, hogy miattunk áttervezik az egész telefont :O :O :O

Parallaxis szólj nekik, hogy NE! Elvégre a szenzorsziget jó és mindenki szereti, igazad van. De mi elkövettük azt a hibát, hogy túl tényszerűen érveltünk ellene, így nem maradt hely a szenvedélynek, a forma, a dizájn imádatának. Nem akarjuk, hogy emiatt csődbe menjen az egész LG vállalatcsoport telefonostul, monitorostul, kenyérpirítóstul, mosógépestül :Y

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#1187) Dr. 444Hertz válasza Johnny_vT (#1186) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Gyártsanak szxrobotokat noccs frizurával, és szárnyalni fognak :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#1188) judas13 válasza Johnny_vT (#1186) üzenetére


judas13
addikt

:C :C :D

Bízom benne, hogy pár megmondóember véleménye nem tántorítja el a gyártókat ezen forradalmi megoldás további használatától majd elterjesztésétől egyéb más területeken is!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1189) Johnny_vT válasza judas13 (#1188) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ha megbocsájtasz, most pár percre félrehúzódnék a mellékhelyiségbe, ettől a káprázatosan innovatív és formadús képtől megmozdult valami a nadrágomban :DDD

APROPÓ!
Tudtátok-e, hogy minden férfinak alapból van notch-a? Ugyanis a longitudinális nemiszerv nem belóg középen a két láb közé, hanem mellette a lábunk húzódik jobban szét, hogy helyet adjon a kubikus nemiszerveknek. Tehát a két golyesz igazából a derék alatti notch-nak köszönhetően megszerzett szervpár, ami egyben a fajunk fenntartását is lehetővé teszi!!!44 Micsoda kihasználtság!!! :DD

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#1190) judas13 válasza Johnny_vT (#1189) üzenetére


judas13
addikt

Húzódjál s csak óvatosan a noccsal! :) :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1191) Somatom válasza Johnny_vT (#1189) üzenetére


Somatom
veterán

Ez is attól függ, hogy honnan nézzük. Mert, ha pl. landscape -ben helyezkedek el, akkor ... :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1192) somogyib


somogyib
őstag

Mi történt ezzel a topikkal?

Szxrobotok, meg MacBook-ba belógó egérpad...

Az utolsó kommenteket inkább nem is kommentelem. :D

(#1193) vodrosjozsi én mondtam, hogy kell egy topikgazda, de az oroszlán nem vállalta.

[ Szerkesztve ]

(#1193) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

És nincs itt egy modi se? Na megyek a modkerbe akkó ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1194) Somatom válasza somogyib (#1192) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor szakmai kérdést tettem fel, arra nem volt válasz, illetve várok a válaszra. Addig meg poénkodással ütjük el az időt. Mi ezzel a baj?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1195) somogyib válasza Somatom (#1194) üzenetére


somogyib
őstag

Baj az nincsen, én is poénkodtam. :)

(#1196) Dr. 444Hertz válasza Somatom (#1194) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szxrobot is elég szakmai.
Egy telefongyártó cég jövője függ tőle ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#1197) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Nincs valami olyan funkció, ami egyben kitolja nekem a teljes topik összes hozzászólását olvasmányos formában, PDF-ben? Eltenném emlékbe.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#1198) Dr. 444Hertz válasza Johnny_vT (#1197) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Maximum annyit tehetsz, hogy 200hsz-enként rendezed a hsz-eket, és egész oldalas képernyőmentést csinálsz minden tömbről.
5 képfájl.
Vagy ugyanez, csak szöveges formátumban.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#1199) somogyib válasza Johnny_vT (#1197) üzenetére


somogyib
őstag

Szólj lezso-nak, szerintem ő kitolja neked az sql táblát csv-be. :D

(#1200) nrg_52 válasza Dr. 444Hertz (#1198) üzenetére


nrg_52
addikt

Vagy 200hsz enkent nyomtatas pdf-be aztan osszeilleszt.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.