Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Reinhardt válasza somogyib (#199) üzenetére


Reinhardt
őstag

3.5mm jack?

(#202) somogyib válasza Ispy (#200) üzenetére


somogyib
őstag

Még kicsi vagyok, csak most tanulom... :P

(#203) hajsza válasza SkyLine3000 (#198) üzenetére


hajsza
aktív tag

A shinkansent emlegette, amiből arra következtetek, hogy Japánban tartózkodik. Ott pedig 8 órával előrébb járnak, tehát jelenleg 02:24 van.

(#204) Carbonado11


Carbonado11
tag

18 : 9 -es kijelzők mellé még ez a fotch! Komolyan mondom, szerintem mindenki direkt puruttya telefont gyárt! Minek előlapi kamera? A sok pojáca idiótának? Szánalmas emberiség! Utálok mindenkit! 😅

Redmi Note 8

(#205) batai15 válasza Carbonado11 (#204) üzenetére


batai15
félisten

A 18:9 egy a sokak szerint is értelmes változás.

(#206) SkyLine3000 válasza hajsza (#203) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor meg mit csinál ilyen későn? :D

(#207) somogyib válasza Reinhardt (#201) üzenetére


somogyib
őstag

A 3.5-es jack elhagyásának miértjét sem értettem. Remélem ez a notch-őrület is ugyanúgy lecseng.

(#208) Totheground válasza SkyLine3000 (#206) üzenetére


Totheground
addikt

Elb*szott alvásrendje van. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#209) #16820480 válasza SkyLine3000 (#206) üzenetére


#16820480
törölt tag

Japánban van, ott ilyenkor még dolgoznak :D

(#210) somogyib válasza #16820480 (#209) üzenetére


somogyib
őstag

Akkor ezt meg Kopernikusz ba*ta el, nem az Apple. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#211) exedoc


exedoc
senior tag

Ez notch téma kicsit olyan kinek a pap... Kár rajta vitatkozni. Egyébként nekem is okádnom kell tőle, attól meg méginkább, hogy mindenki utánozza. Dehát ez van.

(#212) Fall-N válasza Parallaxis (#88) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát egyáltalán nem, ha Samsung is átállna rá akkor sem. Egyébként nem fog két okból sem:
1. Vigyáznak az ilyen dolgokkal mert már volt per kevesebbért is. Egy jó ideje a saját dizájn útját járja nagyon helyesen.
2. Kiszivárgott infók alapján az Apple is dobja a notch-ot, mert nem lett népszerű.

Saját véleményem:
Nem tetszik semmilyen idióta eltérés a normális téglalap kijelzőtől. Nem kell Edge, 1:1-es arányú Passport, notch, ívelt kijelző stb.

Ezek mind öncélú dizájnelemek, amik előbb-utóbb kihalnak.

A 18:9-es arány, ami nem zavar egyedül, mert tényleg növeli a hasznos képernyő területet. Az Apple meg nem igaz, hogy nem oldhatta volna meg máshogy. Vagy nagyobb lett volna a káva vagy nem is kellett volna ez a fölösleges arcfelismerő kamera marhaság.

[ Szerkesztve ]

(#213) Parallaxis válasza Reinhardt (#151) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tegyuk fel, hogy megoldottak a kamera es az ujjlenyomat olvaso kijelzo ala helyezeset (kinek kene akkor face ID).

Ezért írtam, hogy ma még a notch a legjobb megoldás, ha kávamentes kijelzőt akarunk.
Ha gyártásérett lesz az átlátszó kijelző, ahol szükség szerint adott terület teljesen átlátszóvá tehető, akkor fog eltűnni a notch (bár akkor is lesz valami ott felül a hangszóró miatt, mert a vibrációs hangkeltés zsákutca).

(#214) Reinhardt válasza Parallaxis (#213) üzenetére


Reinhardt
őstag

Megszamoltam, egyetlen kerdest tettem fel, csak arra nem valaszoltal.

(#215) Parallaxis válasza szucsy89 (#179) üzenetére


Parallaxis
addikt

egyszer majd rájönnek, hogy a szeretett cégük hülyére vette őket,

Ezzel az a gond, hogy az Apple ezt a megoldást teljesen jól oldotta meg, rendszer és app szinten is támogatja (és ha fanyalogsz, akkor ott a házon belüli testvér az iPhone 8/8 Plus).

Ellenben a legtöbb droidos gyártó értelem nélkül átvette és pont ti droidos tulajok fogjátok lenyelni a békát, mert nem lesz választásotok. :)
Szóval melyik társaság van hülyére véve? ;)

(#216) tibcsi0407 válasza Parallaxis (#215) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinted melyik, ha egyedül hadakozol egy egész topikkal? :)

https://utdetailing.hu/

(#217) Parallaxis válasza Reinhardt (#214) üzenetére


Parallaxis
addikt

Értő olvasás?

Szerintem válaszoltam.

(#218) Parallaxis válasza tibcsi0407 (#216) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerinted melyik, ha egyedül hadakozol egy egész topikkal?

Hát per pillanat úgy néz ki, hogy az összes nagyobb Androidos gyártó lemásolta ezt a Sony és a Samsung kivételével (és nem mernék ellene fogadni, hogy nem fognak ők is beállni a sorba).

Szóval aki ma itt köpködik, az fél év múlva megveszi a következő készülékét, ami notch-os lesz és rájön, hogy együtt tud élni vele, sőt tetszik neki. Hidd el, nem egy ilyen pálfordulást láttam már itt (volt jó pár vérpistike, droid fan, aki ma már az iPhone topikokban lakik és maximálisan elégedett).

[ Szerkesztve ]

(#219) #16820480 válasza Parallaxis (#218) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sony nem fog mostanában, 5 évükbe telt az óriási kávából 1-2mm-t lefaragjanak.

(#220) Ispy válasza Parallaxis (#218) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem kár ezen rugóznotok, neked tetszik, másnak nem, az meg, hogy mi lesz, majd kiderül (egyébként a zsák kukoricám is elfogyott már), szóval mindenki nyugodjon le a 3,14csába. :DDD

Ja egyébként meg a nocs egy szar, apple meg pffff.... ;] :D Na jó, mára már elég volt a trollkodásból.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#221) Reinhardt válasza Parallaxis (#217) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ne haragudj, nem ertem.
A jobb vagy a bal?

(#222) Parallaxis válasza Fall-N (#212) üzenetére


Parallaxis
addikt

Vigyáznak az ilyen dolgokkal mert már volt per kevesebbért is.

Nincs levédve, nem lesz per. Sőt eleve ők gyártják ezeket a kijelzőket.

Kiszivárgott infók alapján az Apple is dobja a notch-ot, mert nem lett népszerű.

Pontosabban az összes jövőbeli készülék megkapja, kivéve talán a következő SE.

Ezek mind öncélú dizájnelemek, amik előbb-utóbb kihalnak.

Hát ez az, a notch (legalábbis az X-nél) pont nem az.

Az Apple meg nem igaz, hogy nem oldhatta volna meg máshogy.

Nem, nem oldhatta volna meg, mert jelenleg nincs erre megbízható és jól működő technológia.

vagy nem is kellett volna ez a fölösleges arcfelismerő kamera marhaság.

Végül is ha neked marhaság, akkor nem is kell...
Apró szerencse, hogy erről nem te döntöttél :)

(#223) Parallaxis válasza Reinhardt (#221) üzenetére


Parallaxis
addikt

Akkor még egyszer:
Ma még nem oldható meg a notch nélküli kávamentes kijelző!
Ha megoldható lesz, akkor természetesen az lesz a jobb megoldás. De ezt szerintem senki nem is vitatta.

(#224) somogyib válasza Parallaxis (#213) üzenetére


somogyib
őstag

"Ha gyártásérett lesz az átlátszó kijelző, ahol szükség szerint adott terület teljesen átlátszóvá tehető, akkor fog eltűnni a notch"

Ezzel arra akarsz célozni, hogy a FaceID csak egy átmeneti megoldás, és ha átlátszó kijelző lesz, akkor jöhet vissza a TouchID?

(#225) DS39


DS39
nagyúr

Király topik ez. :)

(#226) tibcsi0407 válasza DS39 (#225) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kellett ez, mert máshol mindig vitába ment át a dolog és offtopikba vitt el több telefonos cikket, itt legalább mindenki kidühöngi magát. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#227) Reinhardt válasza Parallaxis (#223) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ugyan mar:
- Fingerprint Scanner hatra az apple logoba (veres szaju iphone user ismerosom ezert nem valt X-re mert neki jobban bejon az ujjlenyomat olvaso)
- Mi Mix 2 egy hasonloan vekony/vastag kavaba bele tudta rakni a hangszorot, akkor egy apple duplan bele tudja.
- Kamera meg mehetne mint az Apex kibujo szelfikameraja, es akkor minden fanboy verhetne a segget a foldhoz, hogy milyen letisztult design.

Mind mai technologia, es ott van maris a bal oldali iphone x verzio.

(#228) DS39 válasza tibcsi0407 (#226) üzenetére


DS39
nagyúr

Amúgy nekem az a véleményem, hogy a notch egy béna megoldás lett, nem tetszik, de az szánalmas hogy ennyire nincs más gyártóknak ötletük hogy másolniuk kell ezt.

Hiányzik az igazi innováció ebből az iparból.

(#229) Juhaszatti válasza atike (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mert akkor óriási piacokat veszítenének, könnyen le is húzhatnák a rolót.

(#230) tibcsi0407 válasza DS39 (#228) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert csövesek. Huawei a legnagyobb csalódás, ha valóban a P20-on is lesz Notch. Ott volt a Mate 10 Pro egy gyönyörű külsővel, erre beállnak a sorba totál feleslegesen..

https://utdetailing.hu/

(#231) Reinhardt válasza tibcsi0407 (#230) üzenetére


Reinhardt
őstag

A legnagyobb csalodas ez lett volna:

Huawei egyebkent is kinai, ezt varja toluk az ember.
Az LG viszont...

(#232) tibcsi0407 válasza Reinhardt (#231) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Huawei a világ második legnagyobb mobilgyártója volt már tavaly Q4-ben, ha jól tudom,általában stabilan a harmadikak.
Mindegy, hogy kínaiak, vagy nem, akkor sem engedhetik meg ezt a luxust.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#233) Fall-N válasza Parallaxis (#222) üzenetére


Fall-N
veterán

Le vagy maradva: link

De még lehetett volna oldani, ha máshogy nem akkor vastagabb felső káva árán. Vagy hátra / oldalra az ujjlenyomat szenzort.

tibcsi0407: +1 Kár a Huaweiért.

[ Szerkesztve ]

(#234) batai15 válasza Reinhardt (#231) üzenetére


batai15
félisten

Valóban, ha így lett volna samsungot is kihagynám következőnek.
Szerencsére, az egyetlen gyártó (sajnos) aki nem megy a csorda után.

[ Szerkesztve ]

(#235) janeszgol válasza Polarstar (#188) üzenetére


janeszgol
félisten

Szepek, stilusosak ezek a BB-k. Lehet ez hianyzik a mai telefonokbol? Egy-ket kivetel talan meg akad.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#236) Juhaszatti válasza Parallaxis (#223) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A helyzet az, hogy ma még sehogy sem oldható meg a kávamentes kijelző. Közelítenek hozzá, de kávamentes nincs. A kávamentesség egyetlen objektív mérőszáma jelenleg a screen to body ratio. Minden más szubjektív humbug.
A "legkávamentesebb" telefonok jelenlegi sorrendje a következő:

1. Galaxy S9+ 84,2%
2. Galaxy S8+ 84%
3. Xiaomi Mi Mix/Galaxy S9/Galaxy S8/Asus Zenfone 5z/ 83,6%
4. Galaxy Note 8 83,2%
5. iPhone X 82,9%
6. Huawei Mate 10 81,6%
7. LG V30 81,2%
8. Huawei Mate 10 Pro 80,9%
9. Mi Mix 2 80,2%

Az LG G6, Honor V10 stb 80% alatt van. Elképzelhető hogy kihagytam valamit, meg az is hogy a közeljövőben érkező kicsi notch-al szerelt kínai telefonok ezt megdöntik, de ugye azokon gyakorlatilag felesleges a notch az alsó káva (tehát lesz káva ott is) és a hátlapi ujjlenyomatolvasó miatt.
Ezek mindegyike csak "kvázi kávamentes" mert vagy lent, vagy fent, vagy oldalt, de valahol mindig van káva.

A kávamentességhez legközelebb a Vivo Apex áll majd, de az jelenleg koncepciótelefon. Bár már rendelhető, úgyhogy nem sokáig. 98%-ot ígér, meglátjuk mennyi lesz végül, de biztosan nem messze ettől.
Felmerülhet persze a kérdés hogy tényleg szükség van-e ilyen szintű kávamentességre. Én azt vallom hogy addig van értelme, amíg nem kell komoly kompromisszumokat kötni miatta. Így is úgyis tokba tenném, úgyhogy a sérülékenység számomra nem szempont, és az a véletlen érintéseket is megoldja, de pl legyen tökéletes a beszédhangszóró.

(#237) sohajda90


sohajda90
tag

Felesleges erről ennyit vitázni.

Az iPhone-t évek óta sarazták amiért nem változott a signature design, ezért amikor végre új design mellett döntöttek beleépítettek egy addig egyedi elemet, ami az iPhone X software melett ABSZOLÚT SEMMILYEN PROBLÉMÁT NEM OKOZ, BÁR EXTRÁT SEM AD. X tulajodonosként mondom, én észre sem veszem használat közben a notch-ot, mivel tényleg olyen helyen van, amit az iOS korábban sem nagyon hasznosított. Egyedül az akkumulátor százalékos indikátora nem fért el, csak a lehúzható konroll bárra, de erre csak annyit tudok mondani, hogy mivel én nem vagyok nagyon "heavy" user, és az iOS mindig is bajnoka volt a standby időnek, így a mostani ~2500 mAH-s X-em látványosan tovább brja, mint a második telóként megtartott 4000 mAH-s Huawei Mate 8 elődje (bár mentségére legyen szólva, hogy ő azért csak két éves készülék már). Na mind1, ezzel a kis kitérővel annyit akartam, hogy nekem a százlékos indikátor hiánya sem probléma, a zárt képernyőn meg amúgy is megjelenik...

Ami viszont k**** nagy pacsi ebben az egészben az almának, hogy most tényleg bebizonyították kik a trend diktálók és kik a trend követők/másolók: a notch tényleg egy egyedi, de funkció semleges (azon kívül, hogy a hardvernek helyet ad) DESIGN ELEMnek készült, ami abszolút NÉLKÜLÖZHETŐ, a sor birka mégis neki állt non-stop másolni, ezzel nem lehet vitatkozni...

(#238) Millerchris válasza Reinhardt (#231) üzenetére


Millerchris
tag

Nekem ez pont tetszik.

A holnap mèg messze van!

(#239) balazs1022


balazs1022
őstag

Notc-osítsd fel Te is telefonod!

Nincs pénzed iPhone-ra vagy más androidos csúcs telefonra?!?!?
Itt a megoldás:Légy kiemelkedő a társadalomban! Megérkezett a vadi új univerzális notch készlet. Bármilyen telefonra, TV-re, okosórára vagy bármire, aminek szabályos téglalap alakú képernyője van.

A termék a PA04300 cikkszámon elérhető. Akciós áron 500 Ft-ért elviheted! Ha most azonnal telefonálsz grátisz +1 db jár.

Érdeklődni privátban. ;]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#240) #16820480 válasza janeszgol (#235) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak használni őket szörnyű volt :N Hogy vártam a 8900-t, amikor végre lett rá pénzem, aztán annyi szívást azóta sem és előtte sem tapasztaltam telefonnal. A legkevesebb ideig birtokolt telefonom volt, kb másfél hónapig bírtam használni.

(#241) Quasi_modo válasza Parallaxis (#223) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ma még nem oldható meg a notch nélküli kávamentes kijelző!
Ebben akár igazad is lehet, de azért tudd, hogy az iX az minden csak nem kávamentes.

valami

(#242) Juhaszatti válasza balazs1022 (#239) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Felesleges, itt van a cikkben hogy az új Androidban már szimulálni is lehet a notch-ot. Nálam eddig ez az év legszánalmasabb húzása, bár biztos vagyok benne hogy lesz még versenyző.. :))

(#243) fateless


fateless
veterán

Az a vita oka, hogy vagy kocka szemmel nézitek a kérdést, vagy "alma" szemmel, és ebből jönnek a támadások és védekezések. Nézzétek inkább üzleti szemmel.

Az Apple kihozott egy olyan telefont az iPhone X képében, ami azonnal felismerhető, megkülönböztethető nem csak a csúcs androidos telefonoktól, hanem az összes többi apple telefontól is. Ez által olyan eladásokat generálhatnak, amik nem realizálódtak volna abban az esetben, ha nincs egy ilyen készülékük (lényegtelen, hogy nem lett akkora siker, mint szerették volna, így is célt ért).
A következő "alsóbb" iPhone kategóriákban gondolom kihozzák ezt a kinézetet, hogy már mások is megkaphassák a látható különbség érzetét. Így szinten tarthatják a bevételeiket, amik más gyártóknál még mindig marginálisak az Apple-höz képest.
A rá következő évben majd kihoznak egy olyan készüléket, amin nincs notch, valamint kisebb lesz a keret körben. Ezzel megint elérik azt, hogy a generációváltás látható lesz a készülék első pillantásakor, mindenki tudni fogja, hogy neked melyik széria van.

De mielőtt valaki azt mondja, hogy a buta Apple vásárlónak fontos csak ez, nem árt kicsit megismerni az emberi psziché működését - ez mindenkinél működik, max nem mindenki esetében telefonokban jelenik meg mindez, és nem mindenki "enged" ebbéli vágyódásainak.
A Samsung is ezt használja ki, amikor az A8-as az S8-ast akarja követni külcsínyben. Vagy épp a P9 és P9 lite, Mate 10 pro és lite és még sok másik készülék esetében. A fő különbség az, hogy az Apple sokkal profibban teszi mindezt, illetve azok esetében, akik erre fogékonyabbak, már hamarabb elérték őket, mint a többi gyártó, akik e téren nem ébredtek elég gyorsan.
Természetesen tudom, hogy itt sok ember "kivétel", őbennük semmiféle vágy nem ébred, véletlenül sem akarnának beállni a sorba és hasonlók... ;)

Szerintem az notch visszataszító, mégis remek dolog. Öncélú, hiszen simán meg tudta volna csinálni az Apple úgy a készülékét, hogy ne kelljen ez rá, de akkor nem lenne a formai megkülönböztetés. Ügyesen kreáltak hozzá szoftvert is, amivel meg tudják magyarázni a két kis nyelvecske létjogosultságát is. Meg fogják majd azt is tökéletesen magyarázni, amikor elhagyják. Mindezt pedig azért, mert pofik a maguk területén. A Samsunk és a Huawei hiába nagyok, ezen a területen még gyerekcipőben járnak. az Apple ugyanis nem csak egy készüléket ad el, hanem egy életérzést, egy filozófiát, már egy ökoszisztémát is. Olyan dolgot, amit nem lehet leírni számadatokkal, MHz-ekkel és GB-okkal. Próbáltam pár Apple terméket, egyik sem vált be nálam, mégis példaértékű, ahogyan ráéreznek arra, hogyan kell eladni dolgokat. (Milyen érdekes, hogy a Xiaomi az egyedüli, aki ezt a filozófiát le tudja másolni - elég csak arra gondolni, milyen boldogan vesznek meg emberek bármit, ha "mi" felirat van rajta - mert az a jó minőségre is garancia a hasonló árú termékek között)

Szóval érthető, hogy miért vált ki ennyi érzést minden Apple termék, ez pedig épp a cég malmára hajtja a vizet.
Bravo Apple, ti tudtok valamit :R
(Amire hál'Isten, nekem nincs szükségem) ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#244) somogyib válasza sohajda90 (#237) üzenetére


somogyib
őstag

"SEMMILYEN PROBLÉMÁT NEM OKOZ, BÁR EXTRÁT SEM AD"
"olyen helyen van, amit az iOS korábban sem nagyon hasznosított."

Nincs extra egy olyan helyen, ahol eddig se volt sok minden, de legalább problémát nem okoz. ...végeredményben ez is valami...

"a notch tényleg egy egyedi, de funkció semleges (azon kívül, hogy a hardvernek helyet ad) DESIGN ELEMnek készült, ami abszolút NÉLKÜLÖZHETŐ"

Tehát semmire se jó, de kafa!
Értelme nincs, de f*sza!

Ennél azért már jobb érvek is elhangoztak itt... :D

[ Szerkesztve ]

(#245) Snowy_owl válasza balazs1022 (#239) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem akarom az üzleted elrontani de itt az ingyenes notch app amivel ingyen notchossíthatod a telefonod: [link]

Csináltam gyorsan egy screenshotot a playstore oldalán található képről, és előre is elnézést hogy fent belóg a notch...

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#246) sohajda90 válasza somogyib (#244) üzenetére


sohajda90
tag

Nagyon akarsz kötekedni, kár, hogy az értőolvasás nem megy.

Mind a két kiragadott idézeted csak nyomatékosítja, hogy egy DESIGN elemről van szó, ami semmilyen funkcionalitás problémát nem okoz, funkcionalitás beli extrát meg nem kell neki, mert nem arra készült, hanem a megkülönböztetés jegyéül. A sok kínai meg másolja ész nélkül és nem esik le nekik, hogy ez miért gáz...

(#247) somogyib válasza sohajda90 (#246) üzenetére


somogyib
őstag

Lehet kicsit nyers voltam :) , de nehogy azt mondjuk már, hogy csak dizájnelem. Elég sok szenzor sorakozik abban a notch-ban, nem beszélve az új FaceID szkennerről.

(#248) Mr.Silkó válasza griffin90 (#39) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A screenshot szabályos téglalap alakú, tudtommal.

(#249) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ez pont arra jó, hogy beszéljenek róla. És ez a cél.

Mert lakni, muszáj.

(#250) #96302336 válasza Parallaxis (#13) üzenetére


#96302336
törölt tag

Megetted te is a marketing dumát rendesen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.