Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Nab***meg, csütörtökön már igazán komolyan tényleg úgy tűnt, hogy ez a vita leáll, erre ma 330 új hozzászólást jelez a fórum. A legjobb, hogy Parallaxis még mindig itt van, garantálva a jó szórakozást :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#802) Parallaxis válasza Lirion (#797) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hogy tud több tartalmat megjeleníteni az iX kijelzője, mint az s9, miközben utóbbi fizikailag is nagyobb

Vonatkoztassunk el a szigetektől.

Az S9 Plusz több infót tud megjeleníteni, mint az S9?
Ja nem, mert ugyanazt látod rajta, csak nagyobb méretben.

Egyébként ugye tudod, hogy a Samsung nem a natív DPI-n hajtja meg a kijelzőit?
(Az S9 411 DPI-re, az S9 Plus 366-ra van belőve.)

Lehet, hogy csak korán van még, de ezt egyszerűen nem értem...

Kirakok egy FHD-s 16:9-es filmet mindkét kijelzőre, látsz majd eltérést?
(Fizikailag persze, hogy lesz minimális eltérés, de tartalomban semmit.)

A notch meg a sima 18:9-es felületen felül van, szóval az S9 csak ezzel a felülettel tud gazdálkodni, míg az iX-nek ott van pluszban az információs két fülecske.

(#803) Johnny_vT válasza Parallaxis (#802) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Kiteszek egy 16:9-es filmet teljes képernyőre, képernyőkitöltéssel. A Galaxy és az Apple is levágja a képek alját, hogy a képernyőmérethez igazítsa a filmet. Az Apple ezen túl levágja a szélét a notch miatt. Vagy tévednék?

Menjünk tovább. Mivel az iX 19,5:9 képarányú, ezért ez a "belenagyítás" is nagyobb mértékű, mint a 18,5:9-es Galaxy-knál. Tehát nem csak a notch-ot vágja ki a képből, de alul-felül is többet vesz el.

Keresztkérdés: ha ilyen nagy és szép kijelző van a telefonodon, akkor nem akarnád azt jobban kihasználni? Úgy értem: ha nem teszed "kitöltés" módba a filmet, akkor ennyi erővel egy 30 ezres kínai csodatelefonon is nézhetnéd a filmet, ugyanazt az élményt kapod.

Egyébként ugye tudod, hogy a Samsung nem a natív DPI-n hajtja meg a kijelzőit?
(Az S9 411 DPI-re, az S9 Plus 366-ra van belőve.)

Igen, ez az alapbeállítás, FHD+ a neve és takarékossági okokból ez a default, ugyanis normál használatban nincs különbség QHD+-hoz képest. Ez nem fedi el a tényt, hogy QHD+ kijelzőről van szó 570ppi sűrűséggel, amire és amiről két kattintással lehet váltani.

Az S9 Plusz több infót tud megjeleníteni, mint az S9?
Ja nem, mert ugyanazt látod rajta, csak nagyobb méretben.

Nem képet, hanem folyószöveget kéne itt összehasonlítani, ahogyan azt többször meg is tettük/tették itt a topikban és mindannyiszor bebizonyosodott, hogy az S9/S8 több tartalmat jelenít meg azonosan jól olvasható módon a nagyobb mérete miatt.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#804) ZavaBalazs válasza Parallaxis (#802) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

szóval ha mondjuk egy S9-en a szélső 1-1 centi sávot kikapcsolnánk, feketén hagynánk, akkor azzal nagyobb lenne a kijelző, mert már nem 18:9-ben, hanem mittomén, mondjuk 18:5-ben jelenítene meg tartalmat? :C

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#805) Parallaxis válasza Johnny_vT (#803) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én úgy írtam, hogy nem nagyítasz, hanem csak nézed a teljes tartalmat, de írhattam volna egy 18:9-es képarányú fotót, amit nem nagyítasz. Ilyenkor mindkét készüléken ugyanazt fogod látni, de ha belenagyítasz, akkor a sziget két oldalán lévő plusz területtel többet fogsz látni (landscape), ha meg álló helyzetben teszed, akkor a két tartalom teljesen azonos lesz, csak az iX-en lesz egy plusz státuszsornyi plusz felületed.

Igen, ez az alapbeállítás, FHD+ a neve és takarékossági okokból ez a default, ugyanis normál használatban nincs különbség QHD+-hoz képest. Ez nem fedi el a tényt, hogy QHD+ kijelzőről van szó 570ppi sűrűséggel, amire és amiről két kattintással lehet váltani.

Két malomban őrlünk. A DPI, amiről én beszélek, az az amihez az UI- van belőve. Állíthatod QHD-re, attól az még nem fog semmit változni. (Egyébként valóban tudod állítani a fejlesztői eszközök között, de nem érdemes, mert nagyon apró lesz minden, ha beállítod a natív DPI-t.)

Nem képet, hanem folyószöveget kéne itt összehasonlítani, ahogyan azt többször meg is tettük/tették itt a topikban és mindannyiszor bebizonyosodott, hogy az S9/S8 több tartalmat jelenít meg azonosan jól olvasható módon a nagyobb mérete miatt.

S9 és S9 Plus esetén tök mindegy mit raksz ki, azonos lesz a tartalom, mert így van beállítva.
S9 és iX között meg az utóbbin fér el több, ez itt is bebizonyosodott, olvass vissza, vannak screenshootok is.

S9/S8 több tartalmat jelenít meg azonosan jól olvasható módon a nagyobb mérete miatt.

A fizikai méretkülönbség nem annyira számottevő, hogy ezt befolyásolná.
De volt itt képernyőmentés ahol az iX-en befért a fejléc és több sorba is tördelte azt, amit az S9 csak egybe, mégis közel ugyanaz látszott. Teljes képernyős megjelenítésnél és azonos betűméretnél és tördelésnél 8-9 sorral többet jelenített volna meg, mint az S9.

(#806) Parallaxis válasza ZavaBalazs (#804) üzenetére


Parallaxis
addikt

Bocsi, de nem tudom értelmezni mit írsz.

Szerintem fuss neki még egyszer, hogy miről is volt szó.

(#807) Johnny_vT válasza Parallaxis (#805) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ha nem nagyítasz bele, akkor minek az extra hely?

Ha van extra hely, akkor meg nem úgy illene, hogy ne takarja ki a saját maga 2/3-ád?

Ok. Várom a magyarázatot!

(A méreteket pontosan vettem fel, a lekerekítést az egyszerű utánszámolás miatt nem vettem figyelembe.)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#808) Parallaxis válasza Johnny_vT (#807) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kitöltésnél kihagytad azt a lehetőséget, hogy az iX-nél csak a 18,5:9-es arányt tölti ki és nem fut ki a szigetre a tartalom. Ebben az esetben a képtartalom teljesen megegyezik az S9-ével.

--

Érdekes, hogy lassan 800 hozzászóláson keresztül cáfolja mindenki, hogy a sziget plusz terület a normál kijelzőterület felett, erre te pont így ábrázolod az S9-hez képest.
Vajon miért? :D

--

Ha nem nagyítasz bele, akkor minek az extra hely?

A nagyítgatás a te döntésed, de itt arról volt szó, hogy az S9-en mivel nagyobb a kijelző, több tartalom fér el. Nos ezt szépen ábrázoltad, hogy nem igaz. Mint ahogy azt is, amit már az elejétől állítok, hogy a notch nem más, mint a normál képernyőterület (18,5:9) feletti plusz információs sáv és az nem belóg a képtartalomba, hanem azt plusz területtel megnöveli.. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#809) Juhaszatti válasza Parallaxis (#802) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A notch meg a sima 18:9-es felületen felül van, szóval az S9 csak ezzel a felülettel tud gazdálkodni, míg az iX-nek ott van pluszban az információs két fülecske."

Az információs sáv az S9-en is a 18:9 felett van, ezért nem 18:9-es képarányú az sem.

(#810) Parallaxis válasza Juhaszatti (#809) üzenetére


Parallaxis
addikt

igen, mert mindegyiknél 18,5:9 a normál képarány, csak mindig lefelejtem ezt a 0,5-öt :D

(#811) Reinhardt válasza Johnny_vT (#807) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ne is próbálkozz, bármilyen cáfolatra képes beírni, hogy bebizonyítottad, hogy nek van igaza.

Egyébként tényleg neki van igaza, mert ha mindkét telefonon úgy tologatod a tartalmat, hogy csak a notch melletti részen jelenjen meg, akkor csak az iX-en lesz megjelenített tartalom. Más telefonokon a notch melletti rész is ki van takarva. :Y
Egyelőre, de szerencsére érkezik a megváltó notch androidra is.

[ Szerkesztve ]

(#812) Parallaxis válasza Reinhardt (#811) üzenetére


Parallaxis
addikt

Bocsi, de éppen, hogy nem cáfolt semmit, hanem ábrázolta azt, amit már a kezdetektől állítok, de semmi gond :D

mert ha mindkét telefonon úgy tologatod a tartalmat, hogy csak a notch melletti részen jelenjen meg, akkor csak az iX-en lesz megjelenített tartalom.

no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....

[ Szerkesztve ]

(#813) Reinhardt válasza Parallaxis (#812) üzenetére


Reinhardt
őstag

no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....

Mondhatnánk bármelyik hozzászólásodra, de vannak itt még akik próbálkoznak.

(#814) Somatom


Somatom
veterán

Nem értem ezt az emelt szintű matekot. Valaki segítene elmagyarázni egy konkrét példán? Van egy Apex launcherem, amin beállítom az ikonok számára a sor és oszlop számot. Beállítom, hogy margó nélkül tegye a szélekre a kezdő oszlopokat. A bal szélen szépen egymás alá kerülnek az ikonok. Aztán elforgatom balra a telót. Az elforduló home -on hol fognak kezdődni a szélső ikonok? Nem lesznek egymás alatt a sorok, vagy az egész kép eltolódik jobbra, hogy kihagyja a notch helyét? Sztem egyik sem lenne jó. Aztán ott van a notibar. Már alapból is varázsolni kell, hogy a fekvő módban megjeleníthető tartalom állóban is elférjen. Notchal ez végképp kilátástalanná válik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#815) ZavaBalazs válasza Parallaxis (#806) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na jó, kicsit szájbarágósabban akkor.

azt már megállapítottad, hogy a kisebb kijelző igazából ugyanakkora, mint a nagyobb kijelző (S9 vs S9+), ha ugyanaz látszik rajta, tehát ha mondjuk az S9-en az egykezes módban ugyanannyit látok, mint rendesen, akkor az is ugyanakkora:
kép1 kép2
na most ha itt meg lehetne úgy növelni a kijelzőméretet, hogy csak fölfelé, nem méretarányosan, akkor több hozzászólás férne el rajta, tehát nagyobb lenne, igaz?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#816) Johnny_vT válasza Parallaxis (#812) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Azt írtam, hogy 800 komment óta ostobaságot beszélsz.

16:9-es filmezéskor jobb az iX?
- Nem, mert a kép egyötödét vágja le teljes képernyős módban. Ha nincs teljes képernyős módban, akkor pedig a notch melletti (szerinted extra) részek feleslegesek.

Szöveg olvasásra jobb az iX?
- Nem, mert ugyanazt (vagy a ppi és a képernyőméret eltérés miatt) kevesebbet mutat, mint a Galaxy-k.

Játékra jobb az iX?
- Nem, mert a játék képébe vagy belenyúlik a notch, vagy a fejlesztő (erre gondolván) előre levágja mindkét oldalon a notch helyét (mert ugye tarthatod így is, meg úgy is fektetve), ergo még kevesebb a hasznos hely. Vagy 18:9-re optimalizálják a játékot, amivel ugyanott vagy, mint a többi mobillal.

Értesítésekben jobb az iX?
- Nem, mert a státusz bar-t feltolta a notch mellé, így a hely 1/3-ára szűkülnek az ikonok: akksi, térerő, GPS, Bluetooth, alkalmazások értesítései. Emiatt nem férnek ki, le kell húzni, hogy minden látszódjon (pl. az akksi százalék most akkor 64% vagy 79%, mert ez már nem mindegy).

18:9-es tartalomban jobb az iX?
- Preferencia kérdése. Ha megelégszel a csökevényes status bar-ral, akkor ugyanolyan jó az elvileg 19,5:9-es iX mint a 18,5:9-es Galaxy, OnePlus, stb, hiszen az effektív képernyőtartalom mindegyiknél 18:9-en jelenik meg. A status bar mindegyiknél felette van, csak ugye az iX-nél ketté osztva. Emiatt az iX-nél ha akarjuk sem tudunk valódi full screen tartalmat fogyasztani a notch miatt.

Szimmetriában jobb az iX?
- A kamera elhelyezésén kívül függőleges tengely mentén szimmetrikus a külseje. A Galaxy függőleges és vízszintes tengely mentén is szimmetrikus. Akinek meg zavarja a szemét, hogy a 3,5-es Jack nincs egyvonalban a hangszóróráccsal, annak üzenem, hogy egyrészt legalább van, másrészt ez a funkciót nem befolyásolja ellentétben a notch-csal, harmadrészt meg nekem az elmúlt 8 hónapban ez fel sem tűnt, amíg itt nem olvastam. Ellentétben a notch-csal, ami valamiért olyan jelentéktelen, hogy csupán 800+ hozzászólás óta vitatjuk a hasznosságát.

Divatdiktátor az iX?
- Természesen igen, mint minden iPhone. A divatnak is vannak zsákutcái és a vásárlói visszhang alapján ez az lesz. Per pillanat még senki sem tudja. Ezért ne is próbáljuk bizonygatni ezt vagy az ellenkezőjét, hiszen egyikünk sem időutazó.

Jó mobil az iX?
- Persze. Egy jó állapotú, régebbi használt autó áráért el is várja az ember.

Jó az iX kijelzője?
- Persze, Super AMOLED, ami a mai (egyik) legjobb technológia. A Samsung gyártja az Apple számára, így a Galaxy kijelzőjének nagyon közeli rokona. Ugyanazokkal a hátrányokkal is bír (beégés például). Hagyományosabb IPS kijelzővel nem lett volna megoldható a képernyő megvilágítása a notch környékén.

Indokolt az iX notch-a?
- Az ujjlenyomat olvasó dizájn döntés miatt eltűnt (a képernyő alatti ujjlenyomat olvasó akkoriban még nem volt elérhető technológia), de kellett valamilyen biztonságos zárolási mechanizmus. Ez lett a FaceID, ami - mint tudjuk - messze nem garantálja az ujjlenyomatok megbízhatóságát. Az Apple beállt a technológia mögé, viszont az emiatt sokasodó szenzorokat nem tudta sehova elrejteni. Megoldásként a szimmetria mellett szavaztak és egy középen belógó jókora fekete notch-ként realizálódott a szenzortömeg. A korai renderekhez és fantáziarajzokhoz viszonyítva ez tehát ténylegesen belóg.

De hiszen az Apple azt mondja, hogy a képernyő széleit tolták fel, ezzel adva extra tartalmat!?
- A dizájn egy vízióval kezdődik, ami az elmúlt pár év óta mindig a teliüveg, kávamentes küllemből indul ki. Így volt ez az iX tervezésénél is, ahogyan arról a neten fellelhető képek sokasága tanúskodik. (Például a Cult of Mac jelentése a korai tervekről üveg alatti ujjlenyomat szenzorral és sziget nélküli, apró hangszórósávval.) Na már most ez a technológia korlátai miatt nem jött össze, így kellett a FaceID, így kellett a több szenzor és így kellett a nagyobb hely mindezeknek. Így hát behozták a notch-ot a képernyő tetejére.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#817) <Lacy85> válasza Parallaxis (#805) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"S9 és iX között meg az utóbbin fér el több, ez itt is bebizonyosodott, olvass vissza, vannak screenshootok is."

Ja, vannak. Csak épp az S9-en fért ki +1,5 hsz., nem pedig az iX-en. :DDD :DDD

(#818) Reinhardt válasza Johnny_vT (#816) üzenetére


Reinhardt
őstag

A Galaxy függőleges és vízszintes tengely mentén is szimmetrikus.
Ebbe bele fog kotni, mert az also keret kisebb mint a felso.

A tobbire meg vagy nem reagal, vagy azt mondja, hogy na latod, hogy nekem volt igazam...

Amugy egy szep, atgondolt hozzaszolas, ezzel le is lehetne ezt zarni.

[ Szerkesztve ]

(#819) Johnny_vT válasza Reinhardt (#818) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Anyám borogass, hát tényleg. Lemértem, felül 7,0 és alul 6,6 mm a káva :O :O :O Ez ocsmányabb, mintha notch lenne rajta :o :( Így minden egyes érvem teljesen érvénytelen és tényleg Parallaxisnak lett igaza!

Kidobom az ablakon, 'oszt veszek egy Almát inkább, ők értik igazán a mobilipart! :))

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#820) Reinhardt válasza Johnny_vT (#819) üzenetére


Reinhardt
őstag

Egyszer mar feljott, csak azert mondom :D

(#821) judas13 válasza Johnny_vT (#816) üzenetére


judas13
addikt

Én ezzel mármint a te részletes és pontos tényszerű hsz-al zárnám is a topicot. De tudjuk egyes elvakult fanatikusoknak mondhatsz bármit. Ők a *Fanboy* nevű mantragépen utaznak (amúgy talán éves bérlettel szerintem) és nem is fognak még a végállomáson sem leszállni majd róla.
Hagyni kell a saját kis külön világukban őket. Ennyi nekik is jár.
Nekik is jár egy (fél)sziget ahová elvonulhatnak....

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#822) Johnny_vT válasza judas13 (#821) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Legalább a fodrászipart felvirágoztatják :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#823) <Lacy85> válasza Johnny_vT (#816) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És ez még mindig csak az iPhone volt, ahol még úgy, ahogy meg is lehet magyarázni.
Viszont a cikkre visszatérve, android oldalon szinte kivétel nélkül mindegyiken ott az alsó káva is.
Szóval rengeteg értelme volt copy-zni... :R

(#824) Parallaxis válasza Johnny_vT (#816) üzenetére


Parallaxis
addikt

16:9-es filmezéskor jobb az iX?
- Nem, mert a kép egyötödét vágja le teljes képernyős módban. Ha nincs teljes képernyős módban, akkor pedig a notch melletti (szerinted extra) részek feleslegesek.

Felesleges, vagy sem, ott van és a videó pont úgy látszik, mint bármelyik másik hasonló képarányú készüléken, ergo nincs probléma. Ha meg teljesen belenagyítasz, akkor a te döntésed és elfogadod, hogy belóg a notch.

Álló formátumban meg plusz infó terület. Tetszik vagy sem, ez van.

Szöveg olvasásra jobb az iX?
- Nem, mert ugyanazt (vagy a ppi és a képernyőméret eltérés miatt) kevesebbet mutat, mint a Galaxy-k.

A Galaxy S9-en van státusz sor és az alsó vezérlő gombok. Ha ugyanazt a szabad felületet akarod elérni, mint ami az X-nél alapból a rendelkezésedre áll, akkor ezeket el kell tüntetned. Ergo ha mással nem is, de egy státusz sorral kevesebbet fogsz rajta látni.
Az más kérdés, hogy a két eszköz teljesen máshogy rendereli le a képet, mert míg az iOS natív DPI-vel jeleníti meg az UI-t, addig a Samsung lényegesen visszább veszi azt. Szóval a vicc az, hogy az X által megjelenített kép jóval nagyobb DPI-vel van renderelve.

Játékra jobb az iX?
- Nem, mert a játék képébe vagy belenyúlik a notch

Nem jobb, de nem is rosszabb.
Mivel itt a fejlesztőknek erre oda kell figyelniük, így semmi nem lóg ki a képernyő területről a sziget miatt. Egy ilyen teljes képernyős kialakítás esetén amúgy is meg kell fogni valahogy a készüléket, így max a hüvelykujjad takarja a szigetet :D

Értesítésekben jobb az iX?

Nem jobb, de a többség számára nem is problémás.
A legfontosabb infók kint vannak, az meg, hogy 65%, vagy 68% az aksi töltöttsége, az a valóságban nem sokakat érdekel (a lényegi infók így is láthatók és biza 10-15 évig senkit nem zavart, hogy nem lát %-ot, gondolom most sem okoz komoly traumát).

18:9-es tartalomban jobb az iX?

Igen, mert minden bűvészkedés nélkül elérhető ez, míg mondjuk az S9-nél el kell valamit tüntetni hozzá (státusz bar, vagy vezérlők).

De hiszen az Apple azt mondja, hogy a képernyő széleit tolták fel, ezzel adva extra tartalmat!?

Ezt nem csak az Apple mondja, hanem bárki, aki logikusan gondolkodik.
Az alap a 18,5:9-es képarányú kijelző, ha nem lenne a sziget, akkor is ez lenne az arány és a szigettel együtt is ez az alap. Ehhez ad hozzá a felső káva terhére két információs sávot pluszban a szigetes elrendezés.
Ennyi.
Lehet arról vitázni, hogy ez tetszik-e valakinek, vagy sem, hasznos, vagy sem, de ezt vitatni szerintem marhaság.

Na már most ez a technológia korlátai miatt nem jött össze, így kellett a FaceID, így kellett a több szenzor és így kellett a nagyobb hely mindezeknek. Így hát behozták a notch-ot a képernyő tetejére.

Itt nincs vitánk, ezt én is leírtam már és szerintem erre megoldás a szintén Samsung által fejlesztési stádiumban lévő átlátszó kijelző lesz. Azzal megoldható, hogy szükség esetén a szenzorok és a kamera előtt átlátszóvá lehessen tenni a kijelzőt. A hangszórónak elég egy vékony kivágás, ami a jelenlegi kávavastagságban elfér (ennél vékonyabb káva úgyis már a használhatóság rovására menne szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#825) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Aki ezek után sem adja fel, kap tőlem egy Nutellát :N :N :N

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#826) Somatom válasza Parallaxis (#824) üzenetére


Somatom
veterán

Még mindíg nem érted, hogy ez nem IOS, vs. Android, vagy iX, vs. S9 vita. Itt a notch vs. no notch a téma. Írhatnám, hogy iX notchal, vagy notch nélkül, de ez sem az igazi kérdés. A cikk a másolásról szól, vagyis a notch -ról Androidon. Mondjuk, egy S9 notchal, vagy notch nélkül. Azonos kijelzők esetén is teljesen különböző a szitu a két rendszeren, mivel Androidon egyrészt foroghat a home, másrészt teljes egészében kihasználható a notibar. Itt nem csak arról van szó, hogy valami véletlenül odakerülhet, hanem arról is, hogy a felhasználó is beleszólhat a megjelenő tartalmak elhelyezkedésébe. Lehet, hogy az Apple a megjelenő tartalom szempontjából egy egyébként kihasználatlan felületet áldozott be, de Androidon az a terület is hasznosítható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#827) joey04 válasza Somatom (#826) üzenetére


joey04
titán

Szerintem baromira mindegy, hogy ios vagy android, vagy ix vagy s9, vagy putri kínai. Eleve nagy baromság ezt eldönteni, hogy a notch jó dolog-e vagy sem. ez attól függ, hogy a készülék többi része hogy néz ki. ha úgy mint az ix akkor van értelme, ha úgy, mint a copy gyárak telefonjain vagyis van még káva alul is, meg néha agyatlan módon mindenhol, akkor semmi értelme. Amúgy is pont androidon nem kéne sírni a notch miatt (amennyiben a minimál kávák miatt van és nem az apple majmolása miatt), mert ott aztán ott a nagy szabadság, el is döntheti a felhasználó, hogy fontos-e neki a teljes hosszúságú notibar vagy sem, aztán ha fontos, akkor alatta kezdődik az érdemi tartalom, úgy állítja be. Probléma megoldva. Pont az android az, ahol minden felhozott hátrányát meg lehet kerülni szoftveresen és már ugye jöttek hírek, hogy vannak is erre próbálkozások.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#828) Samott válasza joey04 (#827) üzenetére


Samott
addikt

"Eleve nagy baromság ezt eldönteni, hogy a notch jó dolog-e vagy sem. ez attól függ, hogy a készülék többi része hogy néz ki" - szerintem meg ha egy darab szar uszik a levesben attol a tobbi resze lehet barmilyen jo nekem nem jon be.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#829) somogyib


somogyib
őstag

(#824) Parallaxis: "...akkor a te döntésed és elfogadod, hogy belóg a notch." (kiemelés tőlem)

Nem hittem, hogy egyszer ide is eljutunk. :) Azt hiszem most már tényleg zárható a topik.

(#825) Dr. 444Hertz: sokba fog ez neked kerülni. :D

[ Szerkesztve ]

(#830) judas13 válasza Johnny_vT (#822) üzenetére


judas13
addikt

:C

.......

somogyib

Ezt írtam volna még én is, hogy a kis beismerés is csak beismerés a végére.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#831) Lirion válasza Dr. 444Hertz (#825) üzenetére


Lirion
addikt

Egy Nutelláért én még elölről is kezdem neked. :D

(#832) Reinhardt válasza somogyib (#829) üzenetére


Reinhardt
őstag

Szovegkornyezetbol valo kiemeles. Zseniális vagy ahogy megpróbálsz mindent kiforgatni. Szandekosan keresve lehet trollfuel-t talalni.
Igazi troll vagy. Jár a pacsi.

:DDD

(#833) Somatom válasza joey04 (#827) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nem értek egyet. Most így néz ki állóban a notibarom:

Ez az alap állapot, balról még bejönnek az értesítések. Ha aktív a Wifi, akkor a le/feltöltési sebesség már be sem fér középre, pedig nincs notch.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#834) somogyib válasza Reinhardt (#832) üzenetére


somogyib
őstag

Igazad van, köszönöm a helyreigazítást. (amúgy ezt szépen összeszedted. :DDD ).

(#835) joey04 válasza Somatom (#833) üzenetére


joey04
titán

igen. és ha lenne lehetőség egy szigetes telefonnál beállítani, hogy a notch alatt kezdődjön a notibár? tehát ne vegye figyelembe a szigetet? akkor szépen mindenki maga eldönthetné, hogy kell-e a plusz hely neki, vagy maradjon kihasználatlanul. akár ebben az esetben, akár bármelyik másik alkalmazásban. ennyi lenne megoldás és ezt pont androidon, ahol a buherálás a lényeg, nem lehet olyan nehéz megoldani.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#836) <Lacy85> válasza joey04 (#835) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Aztamegborultr@hadt******....

A notch miatt egy 5,8-as kijelzőnél így is kb. már csak ~5,6 a hely a hasznos tartalomnak.
Erre ideböfögni egy olyat, hogy "hogy kell-e a plusz hely neki, vagy maradjon kihasználatlanul. ".
Zsír!! Így akkor már csak ~5,4-5,5 marad. :DDD :DDD
Még 1-2 ilyen okos beszólás, és vissza is térünk a 4,7"-hoz. :C
És ezt még mindig komolyan is gondoljátok. :R

(#837) Dr. 444Hertz válasza Lirion (#831) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Asszem akkor adhatom el a lakásom....
Tényleg sokba fog fájni ez nekem :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#838) fateless válasza Dr. 444Hertz (#837) üzenetére


fateless
veterán

Esetleg rendelj párat Franciaországból...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#839) nrg_52 válasza fateless (#838) üzenetére


nrg_52
addikt

Ennyi birkat, istenkem.:C

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#840) judas13


judas13
addikt

Kép szöveg nélkül /2018/

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#841) <Lacy85> válasza judas13 (#840) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez aztán az innováció. :C

(#842) #96302336 válasza nrg_52 (#839) üzenetére


#96302336
törölt tag

És az a durva, hogy bármire érvényes, ha ledobják durván az árat. A méregdrága telefonokat is így fogják venni, ha ugyanígy levernék a mostaniak árát.

(#843) joey04 válasza judas13 (#840) üzenetére


joey04
titán

Csak a kisebb szigeten szarabb és kevesebb alkatrész fér el.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#844) madgie válasza joey04 (#843) üzenetére


madgie
titán

De lehet elfordított készülékkel is felismeri majd az arcod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#845) nrg_52 válasza #96302336 (#842) üzenetére


nrg_52
addikt

En nem veretnem le a vesemet egy x-ert, az tuti. 😈

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#846) joey04 válasza madgie (#844) üzenetére


joey04
titán

Ja. Vagy bárhogy bárkiét.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#847) Dr. 444Hertz válasza judas13 (#840) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Fruit Phone LOL

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#849) Reinhardt válasza Dottore (#848) üzenetére


Reinhardt
őstag

Egy Apple fanboy vajon tudatában van annak, hogy ő egy fanboy?

(Én hater vagyok és troll, ennek teljes tudatában)

[ Szerkesztve ]

(#850) Somatom válasza joey04 (#835) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval felül a notch, aztán a notibar, majd a home? Ezt te sem gondoltad komolyan. Helypazarlás a köbön.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.