Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Parallaxis válasza Somatom (#850) üzenetére


Parallaxis
addikt

Miért? Pont akkora lenne a helypazarlás, mint az S9-en alapból, vagy mintha egyáltalán nem létezne a notch.
Vagy, lassan tényleg eljut az agyakig, hogy az egy plusz felület ami nem is olyan rossz, hogy ott van?:)

(#852) madgie válasza Parallaxis (#851) üzenetére


madgie
titán

Hát ja, egy időben ez is menőnek tűnt, meg magasabb lett tőle az ember :DDD

(#853) lugosi válasza judas13 (#840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ebben az a szép, hogy az android tábor részéről ment a cikizés emiatt, majd most pedig szépen csendben a gyártók lemásolják (ezt is). Innentől fogva gondolom ez egy jó és logikus megoldás lesz számukra. Pl “lehet ezt jól is csinálni” szöveg vagy valami ilyesmi. :D

(#854) ZavaBalazs válasza lugosi (#853) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Igen, a szavazás eredménye is ezt mutatja. :U

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#855) Somatom válasza Parallaxis (#851) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a notch alatt van a notibar, akkor mi jelenik meg a notch -tól jobbra, és balra? Androidon a notibar feletti, megjelenítés szempontjából kihasználatlan felületet kávának hívják.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#856) Reinhardt válasza lugosi (#853) üzenetére


Reinhardt
őstag

Egy ilyen jellegű hozzászólást találj kérlek!

(#851) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....

[ Szerkesztve ]

(#857) Parallaxis válasza Somatom (#855) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha a notch alatt van a notibar, akkor mi jelenik meg a notch -tól jobbra, és balra?

Semmi. Simán fekete kávaként fog szerepelni, ha már annyira zavarja.
Így pont ugyanazt látja majd, mint mondjuk egy S9 tulaj :D

(#858) Parallaxis válasza lugosi (#853) üzenetére


Parallaxis
addikt

Innentől fogva gondolom ez egy jó és logikus megoldás lesz számukra.

Lásd pl. edge :D

"Mennyire más az S6 edge, mint bármelyik eddig nálunk járt mobil? Nos, a legtöbb ismerősömnek elakadt a szava, amikor a kezébe nyomtam, és az ívelt képernyőt bekapcsoltam, az egyikük meg is jegyzete, hogy a Super AMOLED kijelző olyan, mintha egy matricát ragasztottak volna az üveglapra. Az S6 edge szemre és fogásra is a szűk felső elit tagja, a kissé éles, ám masszív fém oldalkeret, az elöl-hátul edzett Gorilla Glass 4-es üveglap és a finoman csiszolt ívek nagyszerűen harmonizálnak"

"Nos, a néhány extrán felül az S6 edge hi-tech erődemonstráció és mutatós mobil, az eddigi visszajelzések alapján pedig a közönség harap az ívekre."

Idézet az S6 tesztjéből.
Ha a szigetet a Samsung mutatta volna be, akkor hasonló teszteket olvashattunk volna erről is :D

[ Szerkesztve ]

(#859) madgie válasza Parallaxis (#858) üzenetére


madgie
titán

Az Edge a használhatóság rovására megy, tok nélkül pláne, de esztétikailag csak hozzáad valamit a képernyőhöz, nem elvesz. Notch esetében minimum viszonylagos ez, szerinted hozzáad, más szerint elvesz, de egyébként bármelyik grafikus/designer azt mondja rá, hogy olyan ronda és oda nem illő, hogy hihetetlen.

És ennek semmi köze ahhoz, hogy néhány fantáziatlan androidos gyártó elkezdte másolni ezt is.

Egyébként zöldhályogosként szívesen hallanék olyan érveket a szemészeten, hogy az esetleges látótérkiesés tulajdonképpen nem baj, mert nem elvesz, hanem a kieső területnél körben hozzátesz...

(#860) Somatom válasza Parallaxis (#857) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt neveztem pazarlásnak. A kávának fölösleges az Amoled, elég a közönséges műanyag.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#861) Somatom válasza madgie (#859) üzenetére


Somatom
veterán

Az edge -nek semmi köze a notch -hoz. Az egy olyan kijelző felület, ami önálló funkciókkal is bírhat. Sőt! A Samsung nyílt API -kat publikált hozzá, így bárki fejleszthet tartalmat az edge felületre. LINK.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#862) Dottore válasza Reinhardt (#849) üzenetére


Dottore
addikt

Azt gondolom igen, csak nem így élik meg (igaz ez a reménytelen harcot folytató másik oldalra is). Van mikor a konstruktivitás hiánya, a csökönyös ragaszkodás vélt igazunkhoz, túlmutat ezen.

Egy jó tanács mindenkinek. Olyan helyzetben ami arra van kihegyezve, hogy kinek van igaza, kinek nincs, nem pedig egy közös megoldás felé halad, nem érdemes sokáig benne maradni. Mindenki tegye fel a kérdést, miért fontos ez neki valójában, mert a problémát megoldani akkor lehet ha felismerjük. A probléma pedig nem itt és nem ezekkel az arányokkal van.

[ Szerkesztve ]

(#863) Parallaxis válasza madgie (#859) üzenetére


Parallaxis
addikt

de esztétikailag csak hozzáad valamit a képernyőhöz, nem elvesz

Némi színtorzítás az amit hozzáad, semmi más :)
(Nem véletlen, hogy igyekszik az alkalmazásaiban akkora margót hagyni a Samsung, hogy még véletlenül se legyen releváns tartalom az edge széleken.)

de egyébként bármelyik grafikus/designer azt mondja rá, hogy olyan ronda és oda nem illő, hogy hihetetlen.

Ez persze nem igaz, de jól hangzik :)

(#864) Parallaxis válasza Somatom (#861) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az edge -nek semmi köze a notch -hoz. Az egy olyan kijelző felület, ami önálló funkciókkal is bírhat. Sőt! A Samsung nyílt API -kat publikált hozzá, így bárki fejleszthet tartalmat az edge felületre.

A notch egy olyan kijelző felület, ami önálló funkciókkal is bírhat.
Az Apple-t nem tudom, de Google biztosan fog nyílt API-t publikálni hozzá.

Szóval hol a különbség?

(#865) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ez a kedvenc topikom. Valami fergeteges. Remélem egyszer filmet is csinálnak belőle.

(#866) akooos válasza arnyekxxx (#865) üzenetére


akooos
veterán

+1 :C

(#867) arnyekxxx válasza Parallaxis (#864) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szóval hol a különbség?

A notch ocsmány. Ez pl eléggé jelentős különbség szvsz.

(#868) Dottore válasza Parallaxis (#863) üzenetére


Dottore
addikt

Nyilván nem bizonyíték, csak árnyalni akarom a képet, de én senior grafikus vagyok és nagy bizonyossággal állíthatom, hogy a szakma nagy része, egyértelműen rondának találja.

A grafika és az arányok az matek, csak az ízlés szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#869) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

komoly kérdés, nem trollkodás: ez a mai napig így néz ki, vagy csak kezdeti nehézség?

tulajoktól várom a választ.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#870) Somatom válasza Parallaxis (#864) üzenetére


Somatom
veterán

Mi vaaan? Milyen funkciók? Ha a notch -ban levő hardverelemek a kijelző alatt is tudnának működni, akkor nem lenne notch.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#871) akooos válasza ZavaBalazs (#869) üzenetére


akooos
veterán

Tartsd fordítva. Régen volt a tartsd máshogy a kezedben, most is ezt tanácsolják ;]

(#872) Parallaxis válasza Somatom (#870) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mi vaaan? Milyen funkciók?

Néha hihetetlenül értetlenek egyesek.
Természetesen nem a szenzorszigetre gondoltam, hanem a két oldalon meglévő képernyőterületre, de ez szerintem egy minimális gondolkodás után egyértelmű lett volna.

(#873) arnyekxxx válasza Parallaxis (#872) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az én telefonomban takonysziget nélkül is mindenféle funkciókat ellát a képernyő felső sávja.

(#874) Somatom válasza Parallaxis (#872) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg nehéz eset vagy. Ebben a megoldásban nem a kijelző belógó részeivel van a probléma, hanem közötte azzal a minekkel. Azt hívják notch -nak. Ha az nem lenne, akkor belógó kijelzőrészek sem lennének. Mégis, mit találnak ki azokra a kijelzőrészekre? 1x1 -es widgeteket?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#875) Parallaxis válasza Somatom (#874) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mégis, mit találnak ki azokra a kijelzőrészekre? 1x1 -es widgeteket?

Miért, az edge-re mit találtak ki arra a 1,5 mm-re? :D

(#876) Parallaxis válasza arnyekxxx (#873) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az én telefonomban takonysziget nélkül is mindenféle funkciókat ellát a képernyő felső sávja.

.. és a felső káva milyen funkciókat tud nálad okoska?
.. mert a notch melletti terület az, ami nálad egy halott üvegfelület.

(#877) vodrosjozsi válasza Parallaxis (#876) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Rosszabb vagy mint Aryon némely esetben. Ez pedig nem bók volt.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#878) Samott válasza vodrosjozsi (#877) üzenetére


Samott
addikt

Szorakoztato lesz visszaolvasni ezt a topicot, ha az alma le tud szamolni a notch-al majd egyszer. :) Akkor kiderul majd hogy igazabol gyuloltek a notchot es milyen franko, hogy nincs mar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#879) Johnny_vT válasza vodrosjozsi (#877) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szerintem a 4622 eddigi "szakmai" kommentje három ehhez hasonló topikból jött össze :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#880) arnyekxxx válasza Parallaxis (#876) üzenetére


arnyekxxx
veterán

. és a felső káva milyen funkciókat tud nálad okoska?

megvédi a gyomromat a hányásgörcstől minden ránézéskor. NAGGGGYON hasznos

(#881) Johnny_vT válasza Parallaxis (#876) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Én ott tartom a Hello Kitty matricáimat

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#882) Somatom válasza Parallaxis (#875) üzenetére


Somatom
veterán

Az edge a teljes felületén érintésérzékeny. Tehát utasításokat tud fogadni, és tartalmat tud megjeleníteni. Erre a notch nem képes. Értem én, hogy ha már megosztja a kijelzőt, akkor a maradék ficakokat próbáljuk meg hasznossá tenni. Csakhogy ez több problémát is felvet. Az egyik, mint korábban írtam, a home fordulásnál az asztal elemeinek átrendeződése. Engem ez érzékenyen érint, mivel szinte csak fekvő nézetben használom a telóimat.
Arra egyébként kíváncsi lennék, hogy iX -en screen mirroringnál mi jelenik meg a monitoron? Vagy, iPhone -okon olyankor sem fordul fekvőbe a home?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#883) Johnny_vT válasza Somatom (#882) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A korábbi screenshotokon látszik, hogy a status bar folytatódik a notch helyén. Tehát a telefon ténylegesen rendereli az ottani pixeleket, csak aztán a megjelenítő eldobja, lévén ott ninch pixel.

Szerk.: Ja és ugyanezeken a screenshotokon látszik az is, hogy milyen bazi vastag a status bar a notch miatt - csak ez ugye optikailag nem tűnik fel annyira normál használatnál.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#884) judas13 válasza lugosi (#853) üzenetére


judas13
addikt

Minden felmérés + a józan ész is épp az ellenkezőjét mutatja - szerencsére. Ez minden telefonon gáz - még azonis aminek tudjuk nem mondjuk ki a nevét.

....

EclipseGT

Egy bolond százat csinál :)

....

joey04

Valszeg így is lehet.

....

Dr. 444Hertz

Most erre mit is mondhatnánk, tényleg gáz.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#885) Parallaxis válasza Somatom (#882) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az edge a teljes felületén érintésérzékeny.

Mert a sziget két oldala ugye nem?

Tehát utasításokat tud fogadni, és tartalmat tud megjeleníteni.

A sziget két oldala is.
Mondjuk az edge nem tud tartalmat megjeleníteni, mert arra nincs felülete.
Tartalmat lehet behúzni a normál felületre, erre jó, másra nem, de ezt edge nélkül is meg lehet tenni, szóval gyakorlatilag semmi haszna.

Az egyik, mint korábban írtam, a home fordulásnál az asztal elemeinek átrendeződése.

A home képernyő szerintem nem fordul el.
(Mondjuk ez engem nem izgat, mert droidon is letiltom a home screen forgolódását.)
Az alkalmazások meg lekezelik ezt gond nélkül.

Arra egyébként kíváncsi lennék, hogy iX -en screen mirroringnál mi jelenik meg a monitoron?

[link]

Kipakolja egyben az egész képet. Elég béna a képarány miatt állva és fekve is.

[ Szerkesztve ]

(#886) vodrosjozsi válasza Parallaxis (#885) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Miért nem váltasz iX-re és beszélsz magadban inkább? Mindenre van kifogásod hogy miért ez a legprofibb cucc. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#887) judas13


judas13
addikt

Hivatalos reklám kép.
Van Isten! NinccsNoccs! :C
Jó lesz lesz lent a camera a többi biszbasszal majd.
A 8/256-os modell kerámia hátlappal kijelző mögé dobott FS-el jön (úgy olvastam)+ a cég elsőként megoldotta az idáig technikailag nem előállítható színes kerámia lapok sorozat gyártását is már.

Köszönjük Emese!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#888) Ricardo válasza judas13 (#887) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jól hangzik. Kíváncsi vagyok a tesztekre.

(#889) Somatom válasza Parallaxis (#885) üzenetére


Somatom
veterán

A sziget, az a betüremkedés, aminek egyik oldala sem érintésérzékeny. A kijelző érintésérzékeny, de annak semmi köze a szigethez.

Azt olvastam, hogy az új TW már fekvőbe tudja forgatni a home -ot. De, ha nem, akkor egy custom launcher -rel ez síma ügy. Már az SGS 2 -t is így használtam (ADW, később Apex). Sok telón a gyári launcher is tudja. Nagyon hasznos, ha kitolod a képet monitorra. A linkelt videóról pont a fektetett nézetű kitöltés hiányzik. Gondolom azért, mert az iPhone ilyet csak médiatartalom (képek, videók) esetén csinál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#890) judas13 válasza Parallaxis (#885) üzenetére


judas13
addikt

Nem tisztem megvédeni a kollégát nincs is rá szüksége(#882)de amúgy ő a notchról beszélt(bemetszést, bevágást jelent nagyvonalakban) és nem a noccs két oldaláról. Csak kiforgatni másnak a szavait vagy ami még rosszabb szimplán hülyének nézni nem túl korrekt.

.....

Somatom

Esküszöm csak utólag olvastalak ☺

....

Richardo

Én is!!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#891) mentic18


mentic18
tag

Nem is tudom mit keresek itt, nekem csak káva meg notch van a telefonomon, kijelző egy centi se (galaxy a5 2016). Főleg akkor mondhatom ezt, amikor ki van kapcsolva a képernyő.

Samsung Galaxy A53 5G

(#892) Parallaxis válasza Somatom (#889) üzenetére


Parallaxis
addikt

A sziget, az a betüremkedés, aminek egyik oldala sem érintésérzékeny.

Olvass már vissza légy szíves... én mindenhol úgy írtam, hogy a sziget két oldalán lévő rész, sehol nem a szigetről írtam.

A linkelt videóról pont a fektetett nézetű kitöltés hiányzik. Gondolom azért, mert az iPhone ilyet csak médiatartalom (képek, videók) esetén csinál.

A 7 és 8 plus esetében elfordul a home screen, szóval ez csak a kisebb készülékek sajátossága iOS-nél.
A széles képarány miatt egyébként az X-nél elfordulva sem lenne jobb a TV-s mirroring.

(#893) Parallaxis válasza judas13 (#890) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem tisztem megvédeni a kollégát

Tekintve, hogy ő reagált az én hozzászólásomra és én nem a szigetről beszéltem... szóval akkor ki kinek a mondanivalóját forgatja ki?

(#894) Johnny_vT válasza Parallaxis (#892) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ő azt írta, hogy az edge teljes egészében érintésérzékeny.

Te erre azt írtad, hogy a benyúlások is teljes egészében érintésérzékenyek. Kifelejtettél megemlíteni egy apróságot, méghozzá a benyúlások közötti részt, ún. notch-ot, ami nem érintésérzékeny. A kolléga csak ezt helyesbítette neked.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#895) atike válasza judas13 (#887) üzenetére


atike
nagyúr

Inkább Enrique mint Emese, bár a fene tudja ezeknél a keleti népeknél... :U

;] :P

(#896) Somatom válasza Parallaxis (#892) üzenetére


Somatom
veterán

Már bocs, de egy sziget bármelyik oldalán állsz, mindenképpen a szigeten vagy. Amiről Te beszélsz, az a szigettől jobbra és balra elterülő tenger kijelző, aminek semmi köze a szigethez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#897) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

kis off, nem is tudtam, hogy Parallaxis cikkíró a PH lapcsaládnál:

"Az S9+ legdrágább komponense nem meglepő módon a 18:5 arányú Super AMOLED megjelenítő..."

bocs :DDD

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#898) Parallaxis válasza Somatom (#896) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez semmit nem von le abból a következtetésből, hogy ezen területek érintésérzékenyek és képet jelenítenek meg. No meg lényegesen hasznosabbak, mint az edge, ami szimplán csak egy design elem, ami több hátránnyal jár, mint előnnyel (konkrétan semmi előnye nincs, mert a rá épülő funkciókhoz valójában nincs is rá szükség).

(#899) Reinhardt válasza Parallaxis (#893) üzenetére


Reinhardt
őstag

(#857) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#858) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#863) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#864) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#872) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#875) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#876) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#885) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#892) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#893) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....
(#898) Parallaxis: no comment.... ez már tényleg a fájdalmas kategória....

(#900) ZavaBalazs válasza ZavaBalazs (#815) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

erre amúgy még nem válaszoltál :( :( :(

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.