Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ollie válasza aelod (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahhoz képest kompaktak, hogy mekkorák lennének normál simmel és (ugyanakkora kapacitású) cserélhető akkuval.

***

(#52) oszi666 válasza Parallaxis (#7) üzenetére


oszi666
őstag

Ez egy kicsit olyan magyarázat hogy nem belesz@rnak valaki szájába, hanem ő maga applikálja az ajakait és a pofazacskóját a végtermék köré.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#53) Parallaxis válasza Ricardo (#30) üzenetére


Parallaxis
addikt

ha a tartalom a notch alatt kezdődik akkor akár lehetne felül keret is, hiszen kihasználatlan a terület, ha meg a tartalom kiér a notch mellé, akkor meg kitakar a sziget.

A notch átveszi a státusz bar szerepét, így a hasznos területet megnöveli. Ha felül keret lenne, akkor a a kijelző hasznos területe 4-5 mm-el kevesebb lenne.

--

A gondom az, hogy a megoldás hasznos és megfelelő szoftveres támogatás mellett (amit iOS-en meg is kap) még jól is néz ki. De divat fikázni, mert az Apple hozta be, ha a Samsung mutatta volna be, akkor mindenki lefosná a bokáját, hogy milyen jó dolog ez. Ahogy tették ezt az edge kijelzőnél is, ami még ennyire sem hasznos, sőt sok probléma okozója.

--

Itt egy példa. Nagyon jól néz ki a kép teteje

A példád nem jó, mert a kép eredeti aránya nem ilyen. Ha az eredeti képaránnyal nézed meg, akkor semmi nem takar bele (pont annyit látsz amennyit egy sima iPhone esetében), ha meg belenagyítasz, akkor pont annyival látsz többet a képből, amennyit a két fül felül megmutat (normál esetben ott egy fekete káva lenne). Szóval nem kevesebbet, hanem többet látsz ilyenkor is. :)

(#54) Samott


Samott
addikt

Oyan vegtelenul szanalmas, ahogy az alma elcseszett megoldasat masoljak esz nelkul. Megertem, ha valami jo es alkalmazzak masok is, de ami ilyen benak kenyszermegoldas azt nem kellene koppintani. Az alma se egy olyan nyomorult ikszet akart csinalni mint amilyenre sikerult, hanem valami olyasmit mint amilyen a Vivo Apex lesz. Csak akkor (meg talan meg ma se) nem volt meg hozza az osszes technologia (eleg lassu a kepernyobe integralt ujjlenyomat olvaso). Kihoztak ezt a kriplit mert van egy reteg ami amugyis mindet megvesz ha almalogo van rajta, es a sok hulye meg elkezdte masolni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#55) Straw válasza Parallaxis (#49) üzenetére


Straw
senior tag

Számomra érthetetlen, hogy ezt képtelenek felfogni páran. Páran?!
Azért itt annál kicsit nagyobb számról van szó szerintem. Ha csak a HSZ-eket nézed eddig nem igen volt aki egyet értett volna veled a túl lógás extra kijelző feature témában.

Egyébként baromira mindegy hogy honnan nézzük, hogy kitakar-e vagy sem, kicsit sem elegáns, az meg hogy a rendszer nincs rá felkészítve.... ideális esetben nem is kellene hogy fel legyen, mert csak a zug kínai gyártók másolnának mint mindig, és ahoz nem kell a gugli, főznek azok saját romot. De ez nem egy ideális helyzet.

42

(#56) mg1992mg válasza Parallaxis (#13) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Mint írtam, szerintem... :U

(#57) Szakiii válasza Parallaxis (#50) üzenetére


Szakiii
addikt

Ja csak kompletten telefon tulajdonosok száma is megtízszereződött. Ettől függetlenül persze többet adnak el arányaiban is de kár az összehasonlítás, más világ volt..

(#58) Parallaxis válasza Johnny_vT (#42) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Samsung megoldása a design céljait szolgálja, csakúgy mint az az elkorcsosult legfelső kijelzőrész az iX-en.

Az iX esetében pozitív az, hogy nagyobb a hasznos képernyőterület, mivel a státusz bárt kitolták a felső káva területére. Az edge viszont semmilyen célt nem szolgál már (eredetileg, mikor a Note 4 Edge-n bemutatták,a akkor még volt funkciója, de azóta elkorcsosult designelem lett csak belőle).

Tulajként pedig megnyugtathatlak

Tulajként megnyugtatlak, hogy az edge széleken torzulnak a színek.

A törékenységet pedig csak nem tenném a Samu számlájára

Az edge miatt ezt még meg is növelték a többi készülékhez képest, ráadásul irreálisan drága a kijelzők cseréje, így egy leejtés konkrétan gazdasági totálkárral egyenlő.

(#59) Bossyy válasza ollie (#35) üzenetére


Bossyy
tag

Tiszteletben tartom a véleményed, hogy szerinted ezek szükséges újítások voltak, de szerintem ezzel együtt sem igen nevezhetőek a mai készülékek compactnak, nano SIM kártya ide, vagy szétszedhetetlen, fix akkumlátor oda. Szerintem furcsa egy 5/5,5' os készüléket compactnak nevezni. Egy Nokia 8810, vagy 8860 (ha jól emlékszem), na az tényleg az volt, mégis rendelkezett rendes SIM kártyával és szétszedhető házzal, cserélhető akksival. Vagy egy C7 es ami már simán okostelefon volt a fenti erényekkel, mégis akkora, hogy a mai telefonok között kiállítva észre sem lehetne venni egy pulton :-)
Nekem mindig is furcsa, hogy a mai péklapátokon, illetve a belsejükben állítólag nem fér el a rendes SIM, a Jack, a cserélhető akksi, de belátom erre megy a világ, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#60) griffin90 válasza ollie (#51) üzenetére


griffin90
csendes tag

illetve összeszerelést tekintve is sokkal stabilabb, fixebb, masszívabb. szóval jobban egyben vannak szerintem. emlékszem amikor régen a buszon elejtett valaki egy telefont és négy darabra repült szét :D

Google Pixel 7

(#61) Parallaxis válasza Ricardo (#45) üzenetére


Parallaxis
addikt

Full screen videónál ugyanaz a helyzet.

Nem, ott az a helyzet, hogy értelmetlen dolog, mert a képarány miatt a videó 20%-át kitolod a képernyőn kívülre (belenagyítasz), hasonlóan, mint mikor a 4:3-as képarányú TV-n 16:9-es videót nézel (csak ott két oldalt vágsz bele, ami kevésbé problémás, mert a széleken kevesebb a releváns tartalom).

(#62) BenHans válasza Bossyy (#28) üzenetére


BenHans
addikt

Így van. Pl a HTC is gyártott egy keveset még OEM-ként pl Color palm-size PC (1999), az első Windows PDA (1998), az első Windows telefon (2002), első 3G okostelefon (2005), érintőkijelzővel is.
Aztán 2006-tól önállóan folytatták, első androidos okostelefon (2008 T-Mobile G1), első 4G-s készülék (2008), első f2.0 apertúrájú okostelefon burst shot móddal és videóba fotózással (2012).

2009-ben pedig megjelent a HTC Sense ami utat mutatott a kezelőfelületek terén.
Elég csak megnézni mit írt anno ezekről Bog és Bocha.

Az Apple is szépen keretbe foglalta a kérdést az iPhone-nal. Amit vállalt az működött is, egységes volt és egyszerű. A saját szemléletük alapján összefoglalták azt amit mástól is láttak és precízen megalkották azt, ami szerintük az okostelefont vagyis "An iPod, a Phone, and an Internet Communicator... ...this is one device." jelentette, és jó volt, plusz volt egy képük az egységes alkalmazásboltról. Az első lépés(ek) a valóban átütő és okos iPhone 4 felé.
Az csak mítosz, hogy az első kapacitív kijelzővel szerelt telefon az iPhone volt, mert az az LG Prada volt, csak éppen összességében nem volt jó, az LG kicsit fogalmatlan volt még ehhez.

Sajnos így Jobs után már kicsit más irányt vettek. Bizonyos dolgok biztos nem kerülnek a felhasználók kezébe, legalábbis nem olyan formában, ha ott van.

A Notch-hoz csak annyit tennék hozzá, hogy ennél van jobb megoldás és így talán nem ezt kéne követni.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#63) mrThomi


mrThomi
addikt

lesznek nem notchosak is megkell nyugodni. abbol kell valasztani es kesz. majd rajonnek a gyartok h ez nem a helyes ut...

Nothing Phone (2a)

(#64) eclipse19


eclipse19
senior tag

Nem is értem miért vesződtek a képernyő alá beépített ujjlenyomat-olvasóval.

Egyszerűen berakták volna alulra a szokásos helyre és ott hiányozna egy diszkrét home-gombnyi darab az egyébként faltól falig érő képernyőből. Az Apple marketingjével biztos el is lehetett volna adni a rajongóknak, hogy "meg lehet szokni" vagy "nem is annyira zavaró".
Aztán, ha az almánál már bejött, lehetne utánozni...

Én mindenesetre NEM fogok notch-os mobilt venni, amíg másféle is van.
Akármennyibe is kerül.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#65) atike válasza Parallaxis (#61) üzenetére


atike
nagyúr

Azzal tisztában vagy, hogy a telefon rögzít 4:3-ban vagy 16:9-ben ugye...? A filmek és sorozatok jó része már réges rég nem ebben a két formátumban dolgozik... Lista Számtalanszor leírtad már érvként ezt a videós dolgot, gondoltam jelzem, hogy nem egészen pontos a meglátásod... :U

[ Szerkesztve ]

(#66) #16820480 válasza Parallaxis (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

De most nem az iX megoldásáról van szó, mert az őszintén nem igazán érdekel, nem a notch miatt nem veszek szifont, hanem mert marha drága és nem szeretem az iOS-t. Maga a kialakítás amúgy egy jó ötlet volt, mert ahogy régebben volt egyértelműen beazonosítható sziluettje, úgy most is egyedit kapott, egészen eddig. Mert most mindenki erre akar hasonlítani, ésavatatlan szem elsőre nem biztos, hogy megmondja az eredetit.

A probléma azzal van, hogy az Android állapotsáv ezek szerint sokkal több funkcióval bír, mint iOS-en, lehet oda tenni állandó ikonokat (időjárás, billentyűzet, stb értesítése), órát, állapotjelzőket és persze az alkalmazások értesítéseit. Ez mind nem fog kiférni, ha középen elvesznek egy darabkát a notch miatt. Akkor sem, ha a Google majd beteszi az AOSP-be, attól még nem fog ugyanannyi információ kiférni kisebb helyre.

Mondjuk az meg az én személyes problémám, hogy az állapotsáv tök rossz helyen van fent, a képernyő legnehezebben elérhető részén. Főleg amióta nagy telefonok vannak, azóta nem értem, hogy minek erőltetik továbbra is oda. Alulra kellene az összes vezérlőszerver és interakciót igénylő elemet tenni, mondjuk középre egy multifunkciós gombot a három külön gomb helyett, és mellé az állapotjelző dolgokat, hogy alulról húzza fel az ember, ne a felső részért kelljen nyújtózni.

[ Szerkesztve ]

(#67) neoforce


neoforce
aktív tag

Remek összefoglaló! :C :C

(#68) Parallaxis válasza Bossyy (#59) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy Nokia 8810, vagy 8860

Egy mai készülék (még a középkategóriában is) egy szuperszámítógép az általad említettekhez képest.

Egyébként lehet, hogy kicsit kisebbek voltak ezek a készülékek, mint a maiak, viszont legalább kétszer olyan vastagok is.

(#69) ShadowX


ShadowX
őstag

Olyan jó látni, hogy a legtöbb készüléknél semmi értelme ennek a notchnak, pusztán azért csinálják, hogy a telefonjaik összetéveszthetőek legyenek a szifon x-el. :(

(#70) Parallaxis válasza atike (#65) üzenetére


Parallaxis
addikt

A filmek és sorozatok jó része már réges rég nem ebben a két formátumban dolgozik...

Én még nem láttam 16:9-től eltérő sorozatot, mint ahogy Youtube-on se nagyon van más és a filmek is csak akkor térnek el, ha az eredeti mozis arányt adják ki, egyébként azok is 16:9-esek (már csak azért is mert minden más megjelenítő /TV, projektor/ ilyen képarányú).

(#71) Johnny_vT válasza Parallaxis (#58) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Sikerült csak azokra a szövegrészekre reagálni, amikben úgy érzed, hogy igazad van. Egy retorikai zseni veszett el benned :)

Az első idézetet másolom ismét: "a design céljait szolgálja".
Erre te: "semmilyen célt nem szolgál". És felhozod a Note 4-et példának, amikor annak az egykori funkcionalitását meg sem említettem.

Nos, ha neked is van GS8-ad és torzulnak a színek a szélén, akkor vagy spektroszkóp a szemed, vagy valami gond van vele. A kerekítés miatti eltérő betekintési szögből fakadhat eltérés, de ez
1) ha érzékeled is nem zavaró
2) nem egy 3 centi széles, vastag, belógó fekete sáv, amit nemvótjobbhely tettek oda

Jó, hogy felhoztad a szervizköltségeket, ha már Apple termékekről beszélünk. Ezt a témát nem fejteném tovább (mert igazad van, hogy az S8 és tsai szervize tényleg költségesebb egy Xperiánál), akit jobban érdekelnek az árak az nézzen utána és hasonlítsa össze a két gyártóét ;)

Akkor egyetértünk végre, hogy a notch egy marék inkompetens mérnök, és/vagy költségcsökkentés, és/vagy igénytelenség miatt került oda és valódi pozitív funkcióval nem rendelkezik?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#72) Parallaxis válasza #16820480 (#66) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mint írtam, Android esetén nincs vitánk, egyetértek.

Mondjuk az meg az én személyes problémám, hogy az állapotsáv tök rossz helyen van fent, a képernyő legnehezebben elérhető részén.

Azért örülök, hogy nem rakják máshova :)
Alul elég idétlen lenne, főleg, hogy a kezeddel ki is takarnád a készülék használata közben.

(#73) atike válasza Parallaxis (#70) üzenetére


atike
nagyúr

:D

Az nem tűnt fel, hogy a 16:9-es tévén/projektoron alul és felül esetlegesen fekete sáv jelenik meg filmnézés közben...? Szerinted annak mi az oka...? :) Szerinted ha ilyen tartalmat nézel egy notch-os csodán (bármelyik gyártó modellje is legyen az) akkor az hogyan fog megjelenni ott...? :U

Nem mellesleg már terjed elfelé szépen a 21:9-es képarányú megjelenítő is...

Ja, hogy te nem láttál még. Értem. Felesleges "vitatkozni"... Mivel te még nem láttál és a Youtube-on 16:9 és 4:3 az alap akkor nincs is más.

(#74) Weeman1 válasza atike (#19) üzenetére


Weeman1
veterán

Szerencsére még nem olvastam.
:)

Xiaomi 11T Pro

(#75) Parallaxis válasza Johnny_vT (#71) üzenetére


Parallaxis
addikt

És felhozod a Note 4-et példának

Igen, mert eredetileg volt funkciója az Edge-nek és az nekem is tetszett és bosszant, hogy egy elkorcsosult designelemmé degradálták ezt.

Nos, ha neked is van GS8-ad

S7 Edge-m van.

A kerekítés miatti eltérő betekintési szögből fakadhat eltérés

Erről van szó. Nem véletlen, hogy szép margót használt a Samsung az UI megtervezésekor, hogy lehetőleg semmi ne lógjon ki az edge területére, mert ott torzul a kép. Mondjuk emiatt kevesebb is a valóban hasznos terület.

Akkor egyetértünk végre,

Nem.
Egyrészt van a notch-nak hasznos funkciója, már fentebb leírtam. Másrészt eleve a kedves felhasználók igényelték a kávamentes készüléket és ezt megoldani jelenleg csak így lehet (az, hogy Samsung módra hagyunk alul/felül kávát, az nem kávamentesítés).
Ne, ne gyere az Apex-el, mert az használjon vibrációs hangkeltést, meg béta tesztes biometrikus azonosítást, aki mazochista.

(#76) Cifu válasza Parallaxis (#70) üzenetére


Cifu
nagyúr

ha az eredeti mozis arányt adják ki,

Mármint melyiket a sok közül? Mert akad egy pár "mozis" képarány...

BTW én továbbra is nevetek azon, hogy véded a notch-ot, mint "jó" döntést... Igen, hozzá kell szabni az alkalmazásokat, esetleg a weboldalakat (ha eldöntve akarsz tartalmat fogyasztani), de kit zavar, a lényeg az, hogy a képernyő nem ott kezdődik, hanem... ott kezdődik, na...

Másrészt eleve a kedves felhasználók igényelték a kávamentes készüléket és ezt megoldani jelenleg csak így lehet (az, hogy Samsung módra hagyunk alul/felül kávát, az nem kávamentesítés).

Vajon a felhasználókat megkérdezték, hogy a notch árán akarnak-e kávamentes készüléket? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77) Parallaxis válasza atike (#73) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerinted ha ilyen tartalmat nézel egy notch-os csodán (bármelyik gyártó modellje is legyen az) akkor az hogyan fog megjelenni ott...?

Alapból pont úgy, mint mondjuk az S9-en, mivel a notch nélküli hasznos terület ugyanúgy 18:9-es.
Ha meg belenagyítasz, akkor ez a te döntésed..

Szóval még mindíg nem értem, hogy mi a problémád.

(#78) #16820480 válasza Parallaxis (#72) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem jobban bejönne lent. De ha már lent, akkor olyat is el tudok képzelni, mint WP-on, hogy ha nincs rajta semmi érdemleges, akkor eltűnik.

(#79) mrThomi válasza Parallaxis (#49) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem a notch nem is szep es nem is hasznos. a sarkokban csak a statuszbar fer el semmi mas ... értjuk h a dolgok az alatt kezdodnek es nem a kijelzo alatt es igy nagyobb a kijelzo viszont akkor sem szep. lasd mi mix 1,2 . na azok formak. nekem ne legyen semmi extra a kijelzon, a samu edge megoldasait sem birom elviselni...

Nothing Phone (2a)

(#80) -secret- válasza #67656192 (#48) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

+1

Specko arcfelismero kamerakat, hogyan lehetne notch nelkul odatenni? Sehogy... igy meg legalabb nincs levagva a kijelzo es melle odafernek a statuszikonok.

[ Szerkesztve ]

(#81) Parallaxis válasza Cifu (#76) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igen, hozzá kell szabni az alkalmazásokat, esetleg a weboldalakat (ha eldöntve akarsz tartalmat fogyasztani)

Még mindig nem érted :)
Adva van egy 18:9-es kijelző, pont úgy, mint a Samsung S9-én, ott pont ugyanúgy jelenik meg minden tartalom (alkalmazás, játék stb.). Ellenben ezen kívül, van még két fül, ahova információt lehet kirakni. Nem vesz el ez semmit a felületből, mert ez többlet terület.

Ha a tartalom egy S9-en jól meg tud jelenni, akkor az itt is pont ugyanúgy jelenik meg, max. van egy kis többlet ahhoz képest. Azt, hogy ezt a területet kihasználod-e vagy sem (belenagyítasz a videóba, képbe, tartalomba), vagy sem, ez a te döntésed. De kevesebbet nem kapsz, csak többet.

[ Szerkesztve ]

(#82) Parallaxis válasza mrThomi (#79) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem a notch nem is szep

Szerinted. Sokak szerint meg igen. Ez csak a szoftveres körítésen múlik. Az iOS-es megoldás szerintem kifejezetten szép, de ezt mindenki maga dönti el.

értjuk h a dolgok az alatt kezdodnek es nem a kijelzo alatt es igy nagyobb a kijelzo

Szóval érted, hogy nagyobb a hasznos terület, de azért nem hasznos, mert nem tetszik :D

lasd mi mix 1,2

No az az alsó batár káva az garantáltan nem szép és az alulra helyezett kamera meg végképp egy félresikerült megoldás.

(#83) passatgt


passatgt
aktív tag

"A Galaxy S9+ szimmetrikusan és szemrevalóan oldotta meg a kávamentesítést. A megmaradó kerettel együtt lehet élni"

Nem szimmetrikus, felül nagyobb keret, mint alul

(#84) <Lacy85> válasza Ricardo (#45) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Tudom, de neki hiába magyarázod (magyarázzátok).
Nála nem az érvek számítanak, hanem hogy ki csinálta. Ha a samsung kezdte volna el tolni a notch hülyeséget, az apple meg az edge-et, akkor most az edge-et védené foggal, körömmel. :D
Android-nál zavarja, ha belassul, amikor meg kiderült, hogy az apple lassít, akkor már androidon is inkább azt választaná. :D
Stb.
Kicsit beteges. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#85) Jeanne d'Arc

Minden csoda 3 napig tart, majd elmúlik ez a notch őrület is.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#86) Parallaxis válasza <Lacy85> (#84) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha a samsung kezdte volna el tolni a notch hülyeséget, az apple meg az edge-et, akkor most az edge-et védené foggal, körömmel.

Ez inkább rátok jellemző.
Ha az S9-es notch-al jött volna, akkor most mindenki el lenne ájulva tőle.

Mint írtam, én örültem az Edge-nek.. egész addig, míg volt hasznos funkciója.

Android-nál zavarja, ha belassul, amikor meg kiderült, hogy az apple lassít

Mert Androidon a használat közben érezhetően lassul, de a benchmarkok ezt nem mutatják ki, iPhone esetében meg a benchmarkokkal mérhető a lassulás, de hétköznapi használat közben nem venni észre sebességcsökkenést. Nos ez szerintem eléggé lényeges különbség.

(#87) .DLL


.DLL
veterán

Undorító ez az egész trend, de min csodálkozunk? Anno az iPhone, majd az iPhone 4, majd az iPhone 6 dizájnját másolta majd' minden kínai, csak Apple-el ellentétben tartalom nuku. Volt amelyik csak azért rakott antennacsíkokat a keretbe, mert "ez a trend", különben meg a hátlap rádiójelek szempontjából transzparens volt. Édes f_szom....

Szerintem a Mi Mix 2 a császár, csak nekem túl nagy maga az egész, méretileg pont a Sharp Aquos Crystal lenne a megfelelő, csak kicsit felmodernizálva (NEM betüremkedéssel! :D), de a Vivo Apex is tetszik és a Mix 2S is okés, csak gondolom ezek is 6-7" körüliek... :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#88) Parallaxis válasza Jeanne d'Arc (#85) üzenetére


Parallaxis
addikt

Minden csoda 3 napig tart, majd elmúlik ez a notch őrület is.

Semmi gond, az S10-nél már tetszeni fog mindenkinek :D

(#89) madgie válasza Parallaxis (#81) üzenetére


madgie
titán

Információs terület, ahová nem fér ki az akkumulátor százalékos kijelzése, nem fér ki, hogy be van-e kapcsolva az ébresztő, BT, GPS, stb. Milyen információs terület az, ahol nem fér ki semmilyen információ a térerő meg idő kivételével?

(#90) #16820480 válasza Parallaxis (#86) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem túl valószínű, hogy ha a Samsung jött volna elő vele, akkor istenítenék. Nézd csak meg, hogy az itthon utóbbi időben talán legnépszerűbb gyártó, a Huawei mennyi kritikát kap a P20 topikokban :)

(#91) passatgt válasza madgie (#89) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ébresztő az szerintem is hiányzik, viszont a többi tök felesleges... GPS-t, Bluetooth-t soha nem kapcsolgatom, mindig megy. Az akksi %-ot már pár verzióval ezelőtt kilőtte az Apple, beállításokban lehet csak visszakapcsolni, amiről valszeg kevesen tudnak az átlag felhasználók közül. Személy szerint még a térerőt sem mutatnám: mi változik akkor, ha csak 1 csík van a 4-ből? Akkor is fogok telefonálni. Elég lenne akkor mutatni valamit, ha abszolút nincs térerő.

(#92) aelod válasza ollie (#51) üzenetére


aelod
veterán

Ahhoz képest pedig irgalmatlanul megnőttek. Az xperia z1 compakt pl. egy referencia pont. Attól meg nem kicsit térnek el méretben a mai telefonok amik kompaktnak mondják magukat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#93) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszi, hogy ezt így összeszedtétek egy cikkbe, számomra hasznos volt :K

A betüremkedésen meg pár év múlva mindenki csak nevetni fog. Ez a jelenlegi kávamentes forradalom egyik csorbája.

Az XZ2 is tökre jól néz ki. Sőt szerintem sokkal felnőttebb, elegánsabb, szofisztikáltabb, mint ezek a félig kávamentesített próbálkozások.

(#94) Totheground


Totheground
addikt

A legtobb hurrogo max mas kezeben latott X-et, igy a velemenye nyugodtan mehet a szemetdombra. 1 nap hasznalat utan az embert baromira nem zavarja (es itt kicsit nagyobb mintabol tudok meriteni, mint sokan Mo.-n, csak a kozvetlen kollegak kozott van 10 X).
w/e

BTW az kit let meg, hogy az S9+nak jobb az aranya? Az i8+-nak is jobb, mint az i8-nak, ez nem jobb design choice hanem a nagyobb kijelzo inherens elonye.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#95) Ispy


Ispy
veterán

Soha nem szerettem a sonyt, telefonban sem, de a cikkből az a telefon néz ki valahogyan egyáltalán, mybad :DDD

Szerintem ezt a kávanélküliséget túltolták egy kicsit a fiúk, remélhetőleg lehet majd kapni ezután is notchtalan, kávás készülékeket is, így aki akar az tud venni magának.

Mondjuk engem eddig sem fenyegetett az a veszély, hogy 200k+-os készülékek között keljen válogatnom, lejjebb meg azért van miből választani bőven.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#96) madgie válasza passatgt (#91) üzenetére


madgie
titán

Naná, nem fontos a GPS helyzete, mikor iOS-en csak az képes a háttérben futtathatóvá tenni 3rd party appokat. Aztán majd pislogsz, mitől merül a telefon.

Az akkuszázalék alapból mindig ki volt kapcsolva, de energiatajarékos módban mindig be is kapcsolt automatikusan. Ez a mód meg kábé kötelező volt a 4.7" iPhone-oknál, másképp nem nagyon bírt ki egy napot a lufi kis akkuja.

(#97) Straw válasza Parallaxis (#88) üzenetére


Straw
senior tag

Ha a samsung az SGS10-nél villant egy notch-ot akkor meg is érdemlik hogy ne adjanak el egyet sem belőle, de nem hinném hogy így lenne.
Azt nem érted hogy itt nem az iX ellen szólnak a kommentek, ( jó egy része lehet) hanem a notch ellen, A kettő nem ua.

42

(#98) Johnny_vT válasza Parallaxis (#86) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"Mint írtam, én örültem az Edge-nek.. egész addig, míg volt hasznos funkciója."

Hát hasznosabb, mint a notch melletti kis fülek az biztos... Ezzel együtt az sem volt túl használható, amit a Samsung beismert és megváltoztatott. Így lett a fícsörökkel teletűzdelt újító, de bukott megoldásból egy olyan signature design megoldás, ami azóta is egyedülálló.

Ezzel szemben az Almát boldog-boldogtalan másolja, mert ehhez nem technológia kell, csak egy üveg whisky a dizájnereknek. Le merném fogadni, hogy (ha észhez térnek a cupertinoiak) a következő telefonjukban már nem lesz benne ez a batárság.

...Ja de! Hiszen "most revolucionálisan csodálatos módon a notch méretét sikerült 1 cm-rel csökkenteni és ez megreformálja a mobiltelefonpiacot, ezért gyertek és vegyétek meg most csupán $1200-ért!"

Nem gonoszságból írom, ez az Apple-módi. Visszatartanak feature-öket, hogy aztán azzal vegyék rá a birkákat a vásárlásra, mikor az előző telefonról még szinte le sem kopott az új-szag. (Lásd pl.: mozgóképfelvétel az eredeti iPhone-on, ami nincs.)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#99) chipesz


chipesz
őstag

"Oké, a Vivo Apex motorikusan kiemelkedő szelfikamerájával és képernyőjébe integrált ujjlenyomat-olvasójával nem végtermék, csak koncepciókészülék: vagy eljut a polcokig, vagy nem."

Elvileg eljut a polcokra, és az első hírekkel ellentétben mégiscsak elérhető lesz a nagyközönségnek.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#100) darvinya


darvinya
titán

Úszó sziget nincs?

Mint anno golyóstollban úszó hölgy, stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.