Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Parallaxis válasza #96302336 (#642) üzenetére


Parallaxis
addikt

Kijött az i8. Csalódást okozott. Óriási várakozás volt az iX felé. Szintén csalódás, az ár és a kinézet miatt egyaránt. És csodálkoznak, hogy nem fogy?

Ugye tudod, hogy nem csak bevételben volt rekord az utolsó negyedév, hanem az eladott darabszámban is beelőzték a Samsungot?

Vagyis, ha az iPhone nem fogy, akkor a Samsung mit szóljon? :D

Státusz-szimbólum miatt venni telefont az idiotizmus szinonimája is lehetne.

Ugye tudod, hogy csak itthon számít annak?
Tőlünk nyugatabbra egy gyerek megveszi a zsebpénzéből és még fagyira is marad :D
(vagy apu ingyen megkapja a családi flottás kedvezményéhez a szolgáltatójától).

Csak itthon ilyen ostobák az emberek, hogy egy telefon alapján akarnak kitűnni, de kis ország vagyunk és még csak nem is célpiaca az Apple-nek, így az itthoni idiótákból levonni globális következtetéseket 40-50 milliós
negyedéves eladások mellett eléggé vicces dolog.

(#702) Parallaxis válasza <Lacy85> (#688) üzenetére


Parallaxis
addikt

És az a legdurvább, hogy nem trollkodik, hanem ezt tényleg el is hiszi.

Nem, az a legdurvább, hogy még mindig képtelen felfogni pár vérpistike, hogy nincs igaza, de hát ugye divatköpködés miatt szar lenne beismerni, hogy tévedtetek.

(#703) Parallaxis válasza <Lacy85> (#691) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem bele nagyítok, hanem képernyőhöz igazítok.

A legprosztóbb megoldás.. Kitöltöd ugyan a képet, csak szétnyújtod a francba..

Ilyet max. a 80 éves nyugdíjas csinál az unoka által megvett laposTV-n, mert nem ért hozzá és olyan igénytelen, hogy nem zavarja, hogy minden szét van lapítva.

Lehet, hogy alapból 16:9-es, de mindenféle észrevehető torzulás nélkül ki lehet húzni 18:9-re.

Ha te nem veszed észre a torzulást, akkor menj el szemészhez mihamarabb.. és ezt most komolyan gondolom..

--

Ne haragudj, de ilyen erőltetett, izzadtságszagú érvelés már rég hallottam :(

(#704) Parallaxis válasza DS39 (#694) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezen elgondolás alapján az Apple ne gyártson autót, soha. Köszönöm.

Vagy akkor a ti logikátok szerint a panoráma tető nem plusz ablakfelület, hanem bevágás a szélvédőbe :D :D

Tényleg röhejesek vagytok, de nem gond, jól szórakozom... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#705) Reinhardt válasza Parallaxis (#702) üzenetére


Reinhardt
őstag

Epp az elobb cafolt meg az egyik elvtarsad:

Belelóg.
Igaz, hogy azt mondja, hogy inkabb a tartalomgyartora kellene kopkodnom, hogy miert keszit olyan filmet amire ralog a notch. De a lenyeg, hogy a tenyed meg van cafolva.

(#706) <Lacy85> válasza Parallaxis (#703) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Először is térjünk vissza az alap felvetéshez, utána foglalkozhatunk a többivel is.
Ha nem elvesz, hanem hozzáad, akkor hogy tud belelógni a videóba?

Ez a nyugdíjas, meg szemész bullshit is sajnos elég életképtelen (mint általában minden agyament baromságod. de nyomjad csak, baromi jól szórakozunk rajtad), mivel épp előtted néhány sorral linkelték be az eredeti, valamint a széthúzott képet is. Mekkorát torzult, nem?
De segítek. Gyakorlatilag semmit.

"Nem, az a legdurvább, hogy még mindig képtelen felfogni pár vérpistike, hogy nincs igaza, de hát ugye divatköpködés miatt szar lenne beismerni, hogy tévedtetek."

Sajnos még mindig nincs mit beismerni. :DD

Meg lett már mutatva pár napja az is, hogy még csak több tartalom se fér ki rá. Sőt, kevesebb.
Ha megy a matek, akkor a képernyő felületéből is elvesz, mert így kisebb lesz, mint egy notch nélküli telefonnál.
Ha valamit kiraksz full screen-be, belóg a notch.
Maradt még valami?

[ Szerkesztve ]

(#707) #96302336 válasza Parallaxis (#701) üzenetére


#96302336
törölt tag

Téged tényleg nem zavar, hogy egyedül te mész a forgalommal szemben az autópályán?
Vagy marketinges pozícióra pályázol az Apple-nél és ez a vizsgamunkád?
Pedig itthon ez a helyzet, hogy zömében azok vesznek Apple-t akik ki akarnak tűnni.
És hogy a témánál maradjak:
Szerinted mi a bánatos ló.....ért másolják a noccsot? Azért, hogy a csóróknak is legyen iX kinézetű telefonja. Kína az egyik ilyen hely, ahol igenis státuszszimbólum a mobil. Az pedig nem egy hangyapöcsnyi kis ország...
És igen idiótáknak készül, mert az idióták fogják gondolkodás nélkül is kinyögni a noccsos telefon árát, mert ha nem trendi, akkor egy lúzer. Tőlünk egyre keletebbre egyre inkább státusz egy telefon, és jobb, ha tudod, a világ lakosságának kétharmada arra lakik. Ezért is van annyi kopipészt-company Kínában. De csak nyugodtan áltasd magad, hogy kedvenc gyártód fossá keresi magát, még akkor is, ha felére kellett a gyártást visszavenni.
De tudod mit? Csináljatok Apple békemenetet, hogy milyen király dolog a noccs, mert hozzáad, és nem elvesz. :W A kopi meg csak az innováció mocskos lenyúlása, amit üldözni kell.
Walking Dead szindróma.

(#708) Totheground válasza Reinhardt (#705) üzenetére


Totheground
addikt

"iPhone X-em lenne osszetornem"

0/10, welcome to ignoreville. Arrol meg mar ne is beszeljunk, hogy szamdekosan felremagyarazol. A filmek 99%-a 16:9es, ami meg 21:9-es, azt ne egy kibaszott mobilon nezd 5-6 inchen. Az meg f@sznak is kicsi, nemhogy mozikepernyonek. Nem mellesleg, azt a legkomolyabb OLED tv-ken sem fogod rendesen latni, mert, kepzeld, azok is 16:9-esek. Szoval igen, szandekosan keresve lehet trollfuel-t talalni, ami a mindennapi hasznalatban kurvara nem fog zavarni. De te mar csak tudod, gondolom eleget hasznaltal notch-os telot es kurvara zavart, azert kopkodod.
Ne faradj a valasszal, nem fogom latni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#709) #96302336 válasza Parallaxis (#704) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#710) <Lacy85> válasza Totheground (#708) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"De te mar csak tudod, gondolom eleget hasznaltal notch-os telot es kurvara zavart, azert kopkodod."

Nem nehéz reprodukálni. Csak oda kell tenni a notch helyére az ujjad.
Ja de várj, az úgy nem jó, mert ha oda teszem, akkor az elvesz. A notch meg hozzáad. A franc se érti már ezt. :DDD

(#711) Somatom válasza Totheground (#708) üzenetére


Somatom
veterán

A notibar a teljes felületen kihasználható. Ha ebből elveszünk, akkor hasznos felületből veszünk el.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#712) Totheground válasza Somatom (#711) üzenetére


Totheground
addikt

"A notibar a teljes felületen kihasználható."

Androidon lehet. Az iOS a kozepet nem nagyon hasznalja. Ettol persze kevesebb dolog fer el (az en szivfajdalmam a headset ikon, amikor az Airpods csatlakoztatva van, az akku %-ot pont leszarom), de nem veszes egyeltalan.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#713) Reinhardt válasza Totheground (#708) üzenetére


Reinhardt
őstag

Az utolso film amit neztem az a Netflix fele Annihilation, nem mozis film, direk tv vagy egyeb eszkozon valo lejatszasra gyartottak, es nem 16:9. Mint ahogy a filmek donto tobbsege se az.
De en egyebkent sem film nezesrol irtam, hanem, hogy youtobe-ot nezek, ahol egyre tobb a szelesebb tartalom.
Es valoszinuleg meg tobb lesz, hogy az apple is beallt a 18:9+ os megjelenitok moge.
De ez ugye nem szamit, egyesek csak azt latjak bele a dologba amit ok szeretnenek.
Mar eloszor is ertettuk, hogy

OLED

tv-d van. Kepzeld nekem is. Es ki nem szarja le?

Valaki legyen oly batyam es egy uj uzenetbe (ne valasz erre) masolja mar ezt be neki, csak, hogy ne legyen igaza :DD

(#714) #96302336


#96302336
törölt tag

Noccsok legyünk vagy szabadok?
Ez a kérdés válasszatok!
A mobilok istenére esküszünk,
Esküszünk, hogy noccsot tovább
Nem veszünk.
:D :D

(#715) #96302336 válasza Reinhardt (#713) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az Annihilation eredetileg mozis lett volna, csak megvette a Netfix ;)

(#716) Somatom válasza Totheground (#712) üzenetére


Somatom
veterán

Én csak a notch -ra, mint megoldásra koncentrálok, az IOS nem nekem való. Nem szeretném, ha átterjedne Androidra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#717) Reinhardt válasza #96302336 (#715) üzenetére


Reinhardt
őstag

Rossz pelda volt ezek szerint.
Remelem a Stranger Things nem moziba keszult, mert az se 16:9.
Ezek az utolso filmek amiket neztem (TV-n neztem oket):

Csak a Roman J. Israel, Esq. volt 16:9, a tobbi szelesebb.

[ Szerkesztve ]

(#718) Totheground válasza Somatom (#716) üzenetére


Totheground
addikt

De epp ebben van a velemenykulonbseg. A notch-ot nem lehet onmagaban nezni, hanem a design es szoftver koritessel egyutt, illetve a sajat hasznossaganak tukreben. Egy FaceID szintu rendszer nem oldhato meg nelkule. Vagy de, ha annyival magasabb a telefon es vegigviszik a tetejen a savot. Az egy masik design choice. Van, akinek jobban tetszik, van akinek nem.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#719) <Lacy85> válasza #96302336 (#715) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egy sima youtube videónál is van ilyen.
Ma délelőtt néztem meg telón, és faltól-falig ért, pedig nem nagyítottam / nyújtottam rajta semmit.

(#720) Parallaxis válasza <Lacy85> (#706) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha nem elvesz, hanem hozzáad, akkor hogy tud belelógni a videóba?

16:9-es videóba sehogy (és teszik, vagy sem, ma még a videók 99%-a ilyen, tekintve, hogy a TV-k ezt az arányt használják).

mivel épp előtted néhány sorral linkelték be az eredeti, valamint a széthúzott képet is. Mekkorát torzult, nem?

Nem 16:9-es képarányú videót húzott szét, szóval köze nincs ahhoz, amit én írtam.

Meg lett már mutatva pár napja az is, hogy még csak több tartalom se fér ki rá. Sőt, kevesebb.

Az a kevesebb tartalom kissé fura, mert egy fejléccel több fért el, meg legalább 6 sorral több infó, mivel az X-en több sorba tördelte a böngésző azt, amit a Samsung csak 1-be. Szóval ha teljesen megegyező lett volna a tördelés és a betűméret és szintén teljes képernyős böngésző futott volna, akkor 8-10 szövegsorral több látszott volna.

Ha megy a matek, akkor a képernyő felületéből is elvesz, mert így kisebb lesz, mint egy notch nélküli telefonnál.

A notch nélküli telefon 18:9-es képernyőjére pont ugyanannyi infó férhet el, mint bármilyen másik 18:9-es képernyőre, amin felül PLUSZBAN van egy sziget.

(#721) atike


atike
nagyúr

Nem semmi, hogy még mindig bírjátok... :U

(#722) Somatom válasza Totheground (#718) üzenetére


Somatom
veterán

Samsungokon nincs Face ID? A notch -tól nem lesz a teló teljes felületén kijelző, csupán az addig a kijelző fölé helyezett hardverelemek helyét más alakzatban vették el a kijelzőből. A megjeleníthető tartalom szempontjából egy konvex forma mindenképpen előnyösebb, mint egy konkáv. Ez egyszerű matek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#723) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Azta miez itten

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#724) Totheground válasza Somatom (#722) üzenetére


Totheground
addikt

Nincs?
Egy mezei 2D arcazonosítás nagyon nem ugyanaz.
Egyébként ezt írtam fentebb, ez egy design választás. Magasabb telefon notch nélkül, végigérő felső sávval vagy alacsonyabb telo notch-al. Az első út a Samsung-é (FaceID nélkül) a második az Apple-féle.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#725) #96302336 válasza <Lacy85> (#719) üzenetére


#96302336
törölt tag

Úúúú várós lesz ez is. :C

(#726) Totheground válasza #96302336 (#725) üzenetére


Totheground
addikt

En most futottam rá a trailerre először, fel is írtam a megnézendők közé. :DDD
Jó lesz az április, ez meg az új Pacific Rim is.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#727) <Lacy85> válasza #96302336 (#725) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ne is mondd. Teljesen kiment a fejemből, hogy ez idén jön. Mikor megláttam az előzeteseket (főleg, amit tegnap tettek fel), egyből elkapott a "Moziba vele! MOST!!!!" érzés. :D
Nem vagyok Marvel fan, dehogy. :DDD

(#728) Reinhardt válasza <Lacy85> (#727) üzenetére


Reinhardt
őstag

Latod? Nem telefonon akarod megnezni, akkor miert zavar a notch???

(#729) <Lacy85> válasza Reinhardt (#728) üzenetére


<Lacy85>
addikt

:DDD

Ez furcsa. Elrejtettem Para baromságait, és így végiggörgetve az oldalt, milyen kultúrált beszélgetés folyt itt. :D

[ Szerkesztve ]

(#730) Somatom válasza Totheground (#724) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez az arcfelismerős feloldás is hasonló minek, mint a notch.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#731) Totheground válasza Somatom (#730) üzenetére


Totheground
addikt

Nem ugyan az, nem véletlenül spekulálják az S10-re, hogy oda is meg fog érkezni egy hasonló megoldás.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#732) Dr. 444Hertz válasza <Lacy85> (#729) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azt esetleg megtudhatnám, hogy kb. hány hsz maradt? :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#733) somogyib válasza Reinhardt (#728) üzenetére


somogyib
őstag

Lehet, hogy egyszer még a mozikban is megjelenik a notch. Hiszen akkor nagyobb lesz a vászon. :D

(#734) <Lacy85> válasza Dr. 444Hertz (#732) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezt sajnos nem tudom megmondani, mert a sorszámozás maradt a régi, csak elrejtette a nem kívánatosakat. :DDD

Nem rendezi át a sorszámokat, csak kiveszi, ami nem kell. De erre lehet beadok egy újító javaslatot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#735) Dr. 444Hertz válasza <Lacy85> (#734) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Csak a kedvemért igazán megszámolhattad volna ;] ;]

somogyib: :C

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#736) Sebhelyes válasza somogyib (#733) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

:DD :C

(#737) #96302336 válasza somogyib (#733) üzenetére


#96302336
törölt tag

Bakker.... Most kiköptem a kólám miattad... :DDD

(#738) Reinhardt válasza <Lacy85> (#734) üzenetére


Reinhardt
őstag

EclipseGT valasza miert latszik?
Nagy problemak vannak itt :D

somogyib: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#739) <Lacy85> válasza somogyib (#733) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Comment of The Day. :DD

(#735) Dr. 444Hertz: Előbb veszek notch-os telefont, mint hogy ezt megszámoljam. :DDD

(#738) Reinhardt: Ideális esetben annak nem tudsz válaszolni, akinek nem is látod a hsz.-ét. Vannak még bugok :D .

[ Szerkesztve ]

(#740) Dr. 444Hertz válasza #96302336 (#737) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Hogy a popcorn is kiessen a kezedből:

:DDD

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#741) #96302336 válasza Dr. 444Hertz (#740) üzenetére


#96302336
törölt tag

És tényleg nagyobb ;] ;] :D

(#742) <Lacy85> válasza Dr. 444Hertz (#740) üzenetére


<Lacy85>
addikt

The Revolutionary iCinema with our brand new notchbuster movie.

(#743) somogyib válasza #96302336 (#741) üzenetére


somogyib
őstag

És nem is takar ki lényeges tartalmat. Ez a jövő. :DDD

(#744) Reinhardt válasza Dr. 444Hertz (#740) üzenetére


Reinhardt
őstag

(#745) #96302336 válasza Reinhardt (#744) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#746) judas13 válasza #96302336 (#745) üzenetére


judas13
addikt

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#747) Quqesz


Quqesz
nagyúr

(#748) Dr. 444Hertz válasza judas13 (#746) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Basszus, pont nem látszik a hüvelykujja... :( :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#749) ZavaBalazs válasza Reinhardt (#713) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

de amúgy minek? ignore-ra csak fizetős userek tudnak tenni, nem?

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#750) <Lacy85> válasza ZavaBalazs (#749) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem feltétlenül látszik, hogy prémium tag vagy. El lehet rejteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.