Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) <Lacy85> válasza Parallaxis (#857) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja, csak épp jóval kisebb felületen, mert a képernyőméretbe a notch is bele számít.
Tehát a papíron 5,8-as telefonod még 5,5 sincs.
De a notch nem elvesz, hanem hozzáad. :DDD

(#902) madgie válasza Parallaxis (#893) üzenetére


madgie
titán

Magyarul kiderült, hogy igazam van, és tényleg sz*rba se nézi a grafikus/designer szekció ezt a vizuális borzalmat (ugye nekik ez a munkájuk), te meg szokás szerint terelsz, félrebeszélsz. Nem is vártam mást.

(#903) Parallaxis válasza <Lacy85> (#901) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tehát a papíron 5,8-as telefonod még 5,5 sincs.

..és zavar ez téged?
Sokaknak ez pont, hogy előny, tekintve, hogy egy keskenyebb, jobban kézbe illő és könnyebben kezelhető készülékről van szó, amit a gyártó nem butít le, ahogy ezt a Samsung teszi a kisebb készülékeinél.

De a notch nem elvesz, hanem hozzáad.

Már kérdeztem, hogy melyik készüléken látsz több infót: S9, vagy S9 plusz?
Ja, hogy ugyanazt a tartalmat látod, pedig jóval nagyobb az utóbbi kijelzője?
Ja, hogy nem a fizikai méret határozza első sorban meg a látott tartalmat?

Hagyjuk.. reménytelen...

(#904) Somatom válasza Parallaxis (#898) üzenetére


Somatom
veterán

Még szép, hogy a kijelző tartalmat jelenít meg és érintésérzékeny. Sztem az a baj, hogy valami tévképzet folytán Te azt gondolod, hogy az a notch része, mint hozzá tartozó elem, feature. Nem, ez nem így van. Az a felület két, szerencsétlen kijelzőmaradvány, amik a notch nevű betüremkedés miatt keletkeztek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#905) <Lacy85> válasza Parallaxis (#903) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"..és zavar ez téged?"

Nem arról van szó, hogy kit mi zavar, hanem arról, hogy elvesz a hasznos felületből, nem pedig hozzáad.
Kb. 800 hsz. óta ezt magyarázzuk.

"Sokaknak ez pont, hogy előny, tekintve, hogy egy keskenyebb, jobban kézbe illő és könnyebben kezelhető készülékről van szó"

Ahhoz képest szélesebb az iX, mint az S9. :DDD

"Már kérdeztem, hogy melyik készüléken látsz több infót: S9, vagy S9 plusz?"

Már én is kérdeztem párszor. Melyik telefonnál lesz kitakarva a képernyő felső része teljes képernyős használatnál? Aminél van notch, vagy aminél nincs?

De ha szerinted egy 5,8-as kijelzőre több minden fér ki így, mint így, akkor tényleg

"Hagyjuk.. reménytelen..."

(#906) Parallaxis válasza <Lacy85> (#905) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem arról van szó, hogy kit mi zavar, hanem arról, hogy elvesz a hasznos felületből, nem pedig hozzáad.

Értem, akkor a Samsung meg szintén elvesz a hasznos felületből, csak nem egy szigetnyit, hanem egy egész káványit!
Amit állítasz ez konkrétan ez. :D

Már én is kérdeztem párszor. Melyik telefonnál lesz kitakarva a képernyő felső része teljes képernyős használatnál? Aminél van notch, vagy aminél nincs?

Aminél notch van, ott csak a notch területén van a kitakarás, ahol nincs, ott egy teljes káványi kitakarás van ugyanott. Tekintve, hogy a notch a normál 18,5:9-es képarányú kijelző felett van.

Nem én rajzoltam, de elég egyértelművé teszi a dolgot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#907) Johnny_vT válasza Parallaxis (#906) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

MEGFEJTETTEM!!!

Hát Parallaxis barátunk abból indul ki, hogy minden telefon 19,5:9 képarányú! EZÉRT mondja azt megállás nélkül, hogy minden telefonon "teljes szélességű kitakarás" (a.k.a. káva) van, míg az iPhone-nál kapunk extra benyúló területet! :DD :DD :DD :DD :C

Valójában nem erről van szó, hanem a kettős mérce klinikai esetét mutatja be 900+ hozzászólás óta. Ugyanis amikor a notch-ról van szó, akkor 18,5:9 a vitaalap, amihez a notch hozzáad, míg amikor más készülékről van szó, akkor 19,5:9 a vitaalap, amiből a kávák elveszik a hasznos felületet.

Ez nem érvelési hiba.

Vagy szándékosan csinálja, mert nincs jobb szórakozása / elgurult a gyógyszere / szándékosan gyakorolja a provokációt...
Vagy olyan szinten elbutította az Apple marketinggépezet, hogy...nos így :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#908) BenHans


BenHans
addikt

Előre is elnézést, hogy beleszólok, de a számos hozzászólás után továbbra is arra törekedtem, hogy megértsem mit szeretne a notch mellett kardoskodó kolléga. Nem érdekel az S9 vs iX vita, mivel nem ez a lényeg, ezek csak a két top dizájn megoldás demonstrálása miatt érdekesek. Az edge sense-t sem keverem ide mivel semmi köze ehhez szerintem, és eleve tovább tördeli a témát mivel megosztó a kezelhetősége és ergonómiája, fénytörés stb. Én sem szeretem, de legalább alapból nem bántja a szemet, nem üt el a kinézettől maga a kialakítása.

Nekem az jött le, hogy ő törvényszerűen teljes előlapot kitöltő kijelzőből indul ki, ami alul, felül és kétoldalt is a készülékház adta lehetőségekhez képest teljesen kávamentes és edge sincs. Emellett nem törődik az esztétikummal és a megjelenítés kihasználtságával.

Majd arra épít, hogy így is el kell helyezni valahova a szenzorokat, a kamerát...
Itt a Mi Mix 2S-ről szóló cikkben látható, hogy amennyiben az előlap csak kijelzőből áll szükségszerű valahol kivágni picit a kijelzőből, hogy az előlapi kamera elférjen.
Az Essential Phone ilyen formában nem védhető mivel van alsó káva ahol elfért volna a kamera, tehát nem volt szükségszerű a felső betüremkedés.

Tehát az iPhone X így nézne ki notch nélkül, az S9 pedig így szigettel együtt, tehát ahol kék ott kijelző lehetne, és ha úgy tetszik notch-csal együtt kisebb is lehetne a készülék.
Bocs a gyorsan összecsapott paintért... :D

Szerintem ez kicsit félig üres félig teli vita. A kijelző betölthetné az előlapot ha nem lenne notch, tehát elvesz belőle, de valamennyire szükségszerűen. A nagyobb gond, hogy amennyit a mellé érő kijelzőfelület ad az hiába bír funkcióval a megjelenített ikonokat illetően ha használat közben így is kiesik. Tehát összességében haszontalan az egész.
Ha kötelező kivenni valamennyit a kijelzőből (notch) a szenzorok miatt, szerintem az lenne a legjobb megoldás ha mellette úgy funkcionálna szoftveresen az a kijelző sáv mintha önálló másodlagos "passzív" értesítési kijelző lenne, és alapból nem keltené hasznos tartalom megjelenítési felület illúzióját, hanem úgy válna hasznossá hogy programozható notibar lenne, lásd LG V20 és HTC U Ultra, így pl egy videó egy része ránagyítva sem mehetne a notch mellé, mert csak az "aktív" kijelzőfelületet kezelné.

Ez android mindenképp, de szerintem iOS-en is élhetőbb lenne. Nem venne el a megjelenített tartalomból, a haszna ki lenne használva és ha ránéz az ember akkor nem egy ormótlan benyúlást látna, hanem szenzorokat és mellettük hasonlóan éjfekete háttérrel (amolednél sima ügy) szerkeszthető interaktív értesítőpanelt személyre szabható ikonkészlettel. Nem venne el esztétikailag sem a hasznos területből ahol 100%-ig egységes, takarásmentes tartalmat akarunk látni.

ui. Véletlenül sem védek senkit, a jelenlegi notch megoldásokkal én sem szimpatizálok. Engem személy szerint az sem zavar ha nem csak egy kijelzőt fogok hanem van káva, de kávával együtt nem védhető a notch, márpedig a kávából is faraghatna még az iX és a notch is lehetne szűkebb talán. Véleményem szerint jelenleg ott valamit el is vett dizájnban és hasznos tartalom megjelenítésében ahol adni próbált.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#909) Johnny_vT válasza BenHans (#908) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Igen, valami hasonlót fogalmaztam meg én is.

Annyit fűznék még hozzá (amit fél mondatként említettél te is), hogy az "iPhone kávamentes lenne notch nélkül" kijelentés hatványozottan badarság. A képernyő széleitől a készülék széléig ugyanis körben 2,57 mm széles túlnyúlása van a készülékháznak, ami kifejezetten szembetűnő (lásd a fagyiszendvics hasonlatom).

Szóval amíg az oroszlános kolléga azon kardoskodott, hogy milyen sokat kitakar a káva a kávamentesnek ható androidos kijelzőkből, addig lazán elsiklott amellett a tény mellett, hogy az iX-nél nem a notch miatt nem kávamentes a telefon.

És aztán végig úgy "érvelt", mintha kávamentes lenne.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#910) Parallaxis válasza Johnny_vT (#907) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ugyanis amikor a notch-ról van szó, akkor 18,5:9 a vitaalap, amihez a notch hozzáad, míg amikor más készülékről van szó, akkor 19,5:9 a vitaalap, amiből a kávák elveszik a hasznos felületet.

Félrebeszélsz.

Arról van szó, hogy 18,5:9-es az alap képaránya a jelenlegi készülékeknek (S8, S9, LG G6 stb.).
Az iPhone X-nek is pontosan ugyanilyen 18,5:9-es képarányú a normál tartalmat megjelenítő képernyőfelülete.
Ezen felül van a két felső rész, ami ehhez a mondjuk úgy kvázi szabványos képarányú területhez ad hozzá plusz területet.

Az S9 esetén azért írtam tréfásan, hogy a káva elveszi a területet, mert ott ahol az iX-nél egy információs felület van (notch), ott a többi készüléknél konkrétan a semmire nem jó káva leledzik. :)

A vicc az, hogy még le is rajzoltátok ezt, de elfogadni képtelenek vagytok, mert kiderülne, hogy 800 hozzászólás arról szólt, hogy egy alapvetően egyszerű dolgot nem vagytok képesek (nem akartok) felfogni.

De mint írtam, ennek csak egyetlen oka van, hogy ezt a megoldást nem a Samsung mutatta be, mert akkor máris esztétikus és hasznos dolog lenne, pont, mint az edge.

(#911) judas13 válasza Parallaxis (#893) üzenetére


judas13
addikt

"edge a teljes felületén érintésérzékeny. Tehát utasításokat tud fogadni, és tartalmat tud megjeleníteni. Erre a notch nem képes."

Viszont te erre elkezdtél "sziget két oldalazni" amiről ismétlem nem volt szó!
Olvasás, értelmezés.

Te erre azt írtad, hogy a benyúlások is teljes egészében érintésérzékenyek. Kifelejtettél megemlíteni egy apróságot, méghozzá a benyúlások közötti részt, ún. notch-ot, ami nem érintésérzékeny. A kolléga csak ezt helyesbítette neked.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#912) Parallaxis válasza Johnny_vT (#909) üzenetére


Parallaxis
addikt

addig lazán elsiklott amellett a tény mellett, hogy az iX-nél nem a notch miatt nem kávamentes a telefon.

Mondjuk az S9-nél sem sokkal kisebb az a káva, ha eltekintünk attól, hogy optikailag elrejtik, mert az edge miatt ráhajtják a készülékházra (és ezzel jóval sérülékenyebbé is teszik).

(#913) Johnny_vT válasza Parallaxis (#910) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

1) Logikáddal élve: ahol az S9 esetén az edge panel lenyúlik szinte teljesen a készülék széléig, ott az iX-en egy 2,5 mm vastag káva van.

2) A Samsungoknak még mindig nagyobb felületét foglalja el a kijelző az alul-felül kávákkal együtt, mint az iX-nek. Sőt, volt itt korábban egy toplista, még a Mate 10 Pro is megelőzi azt.

3) A vita továbbra sem a kávák meglétéről szól, hanem a káva kamu eltüntetéséről (lásd 2. pont), amire az Apple azt erőlteti rá, hogy hasznos, esztétikus és extra helyet ad. A valóságban kényszermegoldás (lásd: korábbi hosszú hsz-em), nem szép (lásd szavazás a cikk alatt) és nem ad, hanem elvesz (lásd: hosszú hsz, 2. pont és mindenki más véleménye rajtad kívül).

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#914) judas13 válasza judas13 (#911) üzenetére


judas13
addikt

Idézet tőle Johnny_vT

Ha te következetesen másról beszélsz mint amire itt sokan utalnak, akkor hagyni kell a fenébe az egészet mert a süketek párbeszéde Nobel díjas tudósok eszmecseréje lesz ehhez képest.
Ezt a bögrét neked küldték Redmontból. Üzenik így tovább. Ne add fel!

atike

Mindig ezek a megjegyezhetetlen nevek :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#915) Parallaxis válasza BenHans (#908) üzenetére


Parallaxis
addikt

A nagyobb gond, hogy amennyit a mellé érő kijelzőfelület ad az hiába bír funkcióval a megjelenített ikonokat illetően ha használat közben így is kiesik. Tehát összességében haszontalan az egész.

Miért esik ki használat közben?

az lenne a legjobb megoldás ha mellette úgy funkcionálna szoftveresen az a kijelző sáv mintha önálló másodlagos "passzív" értesítési kijelző lenne

Konkrétan ezt teszi most is.

így pl egy videó egy része ránagyítva sem mehetne a notch mellé, mert csak az "aktív" kijelzőfelületet kezelné.

Már bocsi, de ez szoftver kérdése most is. Ha olyan lejátszót használsz, akkor te döntöd el, hogy meddig nagyítasz bele a videóba. Ha akarod, akkor a sziget nem lóg bele a képbe, de a videó kitölti a helyet és pont annyit látsz belőle, mint mondjuk egy S9-nél. Ez egész konkrétan a felhasználó döntése, hogy mivel játssza le a videót és mennyire akar belenagyítani.

márpedig a kávából is faraghatna még az iX és a notch is lehetne szűkebb talán.

A használat rovására menne a kisebb káva, épp elég szívás néha az edge, nem kéne, hogy az Apple is elmenjen ebbe az idióta irányba.
A notch meg éppen elég kicsi így is, tekintve, hogy arra a kis területre mit zsúfoltak be.

(#916) Johnny_vT válasza Parallaxis (#915) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A használat rovására menne a kisebb káva
:C :C :C

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#917) Parallaxis válasza Johnny_vT (#913) üzenetére


Parallaxis
addikt

Logikáddal élve: ahol az S9 esetén az edge panel lenyúlik szinte teljesen a készülék széléig, ott az iX-en egy 2,5 mm vastag káva van.

Nem, mert az S9 az edge felülettel együtt adja ki a 18,5:9-es képarányt, ezt meg az iX hiánytalanul mutatja.
(Ha nem hiszed nézz meg egy screenshoot-ot.)

A Samsungoknak még mindig nagyobb felületét foglalja el a kijelző az alul-felül kávákkal együtt, mint az iX-nek

Cserébe nagyobbak (hosszabbak) fizikailag a készülékek.

3) A vita továbbra sem

- A kávák eltüntetése nem hasznos, hanem felhasználói igény (szerintem konkrétan marhaság). Ennek ellenére szerintem az Apple oldotta ezt meg legjobban jelenleg a technológia jelenlegi állása alapján.

- A notch kényszermegoldás, ezt is leírtam már többször is (mint ahogy azt is, hogy valószínű mi lesz a megoldás rá.

- A felülethez (mivel az Apple a jelenleg kvázi szabványként elfogadott képernyőarányon felül használta a szigetet) hozzáad. Érdektelen, hogy ki mit mond, ez konkrétan tény.
Bár, ha valaki meggyőz, hogy a normál képterület nem 18,5:9-es képarányú, mint az S9, S8, G6 stb. készülékek esetében és a sziget nem ezen felüli felület... :D

[ Szerkesztve ]

(#918) BenHans válasza Johnny_vT (#909) üzenetére


BenHans
addikt

Így van szerintem is. Utaltam is rá, hogy addig nincs értelme a notch-nak amíg az ez esetben leginkább számító alsó és felső káva együtt pont olyan széles kihasználatlan csík mint amilyen széles a notch.
Tehát ha az alsó kávát a felsőhöz hozzátennék az megszüntetné a notch - szenzorok elhelyezésével magyarázható - szükségét.
Így nézve megmaradhatna a teljes kijelző a notch helyét is kitöltve, anélkül hogy méretben bármi változás történne és így a hasznos területet tekintve már csak az edge miatt lenne jobban kihasznált az S9 féle előlap ami létjogosultságán kár vitázni mivel ha nincs akkor sem ront olyan mértékben a kihasználtságon, a haszna és kényelme pedig ízlés kérdése.
Aztán hogy a felső 1db vastagabb káva dizájnban milyen lenne az iX-en azt lehet vitatni de használat tekintetében előnyösebb volna az az említettek miatt biztos.

(széles = amilyen mélyen belóg)

szerk. Elolvastam az előző hozzászólásomra írt pontokba szedett választ.
Próbáltam megérteni megértetni amit írt a kolléga, de még ezt is támadja valamivel, ráadásul úgy hogy a káva és a notch is hasznos szerinte.
Megpróbáltam alátámasztva összefoglalni a saját gondolataim és a többi hozzászóló gondoltait, amik makacs tényeket tartalmaznak. Ha nem sikerül ezen információkat összetetten kezelni és csak külön külön egy részletet sikerül megragadni akkor sajnálom.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#919) Johnny_vT válasza Parallaxis (#917) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

És folytatod a demagógiát.

Ha nem is olyan fontos a kávamentesség (merthogy szerinted marhaság), akkor mi a bajod azzal a ténnyel, hogy szerintünk (mindannyiunk szerint) a notch egy randa csökevény? Vagy ott már hirtelen pont fontos lett a kávamentesség? Meg amikor más telefonokkal hasonlítod össze, akkor hirtelen fontos a kávamentesség? De persze csak alul-felül fontos, mert oldalt igazából marhaság, ugye? :R

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#920) Somatom válasza BenHans (#918) üzenetére


Somatom
veterán

"Aztán hogy a felső 1db vastagabb káva"

Csak megjegyzésképpen írom, hogy ne merüljön feledésbe. Egy telónak melyik a "felső" kávája? Persze, értem, hogy mire gondolsz, csak arra utalok, hogy Androidon ez egyáltalán nem annyira egyértelmű. Másképp megfogalmazva, a notch elvesz a kijelző oldalának a közepéből. Az egyik kérdés az, hogy ezt hogyan fogják lekezelni az alkalmazások. Mondjuk, pl. ott az IGO, ami érzékeny a kijelző felbontására és méretarányára.
Ezért sztem jobb a káva és a konvex kijelző forma, mint a notch.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#921) #96302336 válasza arnyekxxx (#865) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jobban pörög, mint akármelyik másik. És nem fogy ki a szufla, hihetetlen.

(#922) vodrosjozsi válasza #96302336 (#921) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Itt vagy még Sasi? Nem kapta le a zasszony a fejed? ;]
Eléggé fejetlen vagy mostanában már notch

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#923) Dr. 444Hertz válasza vodrosjozsi (#922) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Hát sáska ő szegény, nem tehet róla...
A zasszonynak kell a feje a szaporodáshoz.
;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#924) #96302336 válasza vodrosjozsi (#922) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én vagyok a hétfejű sá-ska. Izé..... most már csak hat. :D

(#925) somogyib válasza #96302336 (#924) üzenetére


somogyib
őstag

Csa hét aktus egy életre? ...az elég gáz.... ;]

(#926) Dr. 444Hertz válasza somogyib (#925) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Honnan tudod, hogy hét?
Lehet, hogy becsúszik egy-két édeshármas is ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#927) vodrosjozsi válasza Dr. 444Hertz (#926) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Szegény sasi fejét 2 felé szedi a zasszony meg a pasija ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#928) somogyib válasza Dr. 444Hertz (#926) üzenetére


somogyib
őstag

:D Igen, az javíthat a helyzeten.

vodrosjozsi már csak az a kérdés, hogy kié a zasszony. A sasié vagy a pasié. Vagy sasi a pasié.. de inkább nem folytatom... :D

[ Szerkesztve ]

(#929) vodrosjozsi válasza somogyib (#928) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A sasié mindkettő. A zasszony és a pasi is ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#930) #96302336 válasza vodrosjozsi (#929) üzenetére


#96302336
törölt tag

Honnan is jöttél? Abból a kis faluból? :DDD Láttad a Kung-fu pandát? Abba szerepel a rokon is, szólok ám nekíjje ;]

(#931) vodrosjozsi válasza #96302336 (#930) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A degeczi falura gondol sasi? :DDD
Láttam ám, saslik lesz belőle ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#932) <Lacy85> válasza Parallaxis (#915) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hmmm...
Szóval ha a kijelző "lóg rá" a kávára, akkor az rossz, ha a káva lóg rá a kijelzőre, az király.
Nem rossz logika.
Arra meg még mindig kíváncsi lennék, hogy az eddigiek tükrében akkor miért S7 Edge-ed van. :D

(#933) S e t h válasza <Lacy85> (#932) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mert ő Jézus reinkarnációja és megváltja az androidosokat, közben végtelen szenvedéseket él át értük.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#934) nrg_52 válasza S e t h (#933) üzenetére


nrg_52
addikt

Hat ezen besirtam. :C

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#935) ZavaBalazs válasza ZavaBalazs (#869) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Hahó, erre valaki? A mai napig így néz ki a vízszintes mód iX-en?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#936) Lami66


Lami66
őstag

Egy mítosszal kevesebb: a noccsot nem a mobilipar találta fel.....

Elég gyenge hajnali kép, de talán látszik a noccsban a felirat: CITROEN

[ Szerkesztve ]

(#937) Lami66 válasza Lami66 (#936) üzenetére


Lami66
őstag

Így talán jobban látszik:
[/ L]

(#938) Johnny_vT válasza Lami66 (#936) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

PLÁGIUM!! :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#939) akooos válasza Lami66 (#937) üzenetére


akooos
veterán

De milyen jól néz ki, hogy a notch miatt nagyobb lett a hasznos kijelző és felkúszik a kávára két oldalt az a nagyon sok információ. :)) Igaza van a Para oroszlánnak.

(#940) somogyib


somogyib
őstag

Már a Pepsi is noccsol:

(#941) vodrosjozsi válasza somogyib (#940) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De ők legalább kihasználják a noccsot és üresen hagyják a két oldalán lévő területet.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#942) Dr. 444Hertz válasza ZavaBalazs (#935) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem ne remélj választ...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#943) atike


atike
nagyúr

De készek... :) :DDD

(#944) Lami66 válasza akooos (#939) üzenetére


Lami66
őstag

Sokkal több információ fér a kijelzőre. Cserébe sokkal többet lehetett fizetni érte. :((
Egyedi megjelenés, azonnal felismerhető melyik autómárka
Sajnos az egyik tengerentúli mobilcég ellopta ezt a tökéletesen európai innovációt. Mivel ennek nem lett jogi következménye, ezen felbátorodva több mobilcég is felhasználta a Citroen 10 évvel ezelőtti fejlesztését.

[ Szerkesztve ]

(#945) ZavaBalazs válasza Dr. 444Hertz (#942) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

igazából mindegy is, ha mást nem, azt mindenképp bizonyítja a fenti kép, hogy bemutatáskor még az apple szerint is a noccs lógott bele a képernyőbe, és nem a képernyő a noccsba. :C

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#946) <Adamsky> válasza atike (#943) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez a második anim-GIF csak egy rossz vicc, ugye?

Egyébként ez a topic eléggé rekord gyanús. Nem emlékszem hasonló témára, ami ennyi ideig kitartott volna :D

(#947) ZavaBalazs válasza <Adamsky> (#946) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez csak egy concept, hogy hogy lehetne megoldani a noccs belógása miatti kitakarást felhasználni a noccs által kreált extra felületet :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#948) atike válasza ZavaBalazs (#947) üzenetére


atike
nagyúr

Na igen.

Mert így:

nincs kihasználva,

így meg:

nem az igazi... :)

(#949) judas13


judas13
addikt

A megfejtéseket a szerkesztőségbe várjuk.✌

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#950) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Na, vége van? Topic zárható ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.