Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) kezman válasza Lalikiraly (#14449) üzenetére


kezman
őstag

Fent az elején az összefoglalót olvasd el, ott minden fontosat megtalálsz! :K

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#14452) Rinita


Rinita
tag

Úgy néz ki mi is kapunk 8.1-et.
[link]

Ez pedig a várva várt Black :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14453) mikersz1 válasza Lalikiraly (#14449) üzenetére


mikersz1
senior tag

Rádugod a gépre, bedob egy ablalakot, bal felső sarkában ír valami olyasmit, hogy program letöltése, letöltöd.
Beállítások -> névjegy, itt tudod megadni a telefon nevét.

(#14454) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#14449) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

jajj bedugtam a telót a gépbe és megoldódott :)

Köszönöm! Na ez a rendszer működik csak még megkell szoknom hogy mindent elémrak :D

Amúgy nálatok az eszközkezelőben felismeri a telefont a gép? Nekem Win7 csak valami RM akármi usb eszközt ír ki...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14455) mikersz1 válasza Rinita (#14452) üzenetére


mikersz1
senior tag

És a t-mobile-osok mennyivel később szokták megkapni?

(#14456) Lalikiraly válasza mikersz1 (#14455) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem még most nem jelezte hogy lenne frissítés...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14457) agszabv


agszabv
csendes tag

Régebb óta olvasom ezt a fórumot, és tudom hogy ez az a fórum ahol dicsérd a telefont vagy ha nem tetszik vegyél másikat fajtát

Software:
Véleményem hogy a windowsphone8 sokkal jobb alapokra épül mint a droid, de jelenlegi állapotába a funkció és testre szabhatósági hiányokat nem ellensúlyozza a stabilabb, gyorsabb működés. (Az hogy stabil azt jelenti, hogy mondjuk fele annyit fagy le mint egy azonos árban levő droid, de ugyanúgy lefogyogat) (Az hogy gyors azt jelenti hogy 512mb rammal ilyen procival tényleg meglepően gyors, de nem sokkal drágábban lehet venni már droidokat amikben ugyan a lumiához képest jóval erősebb hardver van, de ezek már tudják a droidot megfelelő gyorsan mozgatni.) Hajrá windows, nekem tetszett, de egyenlőre ennyi elég volt sőt sok is.

Hardver:
2013.08 hó végén vettem a lumia520-at kb. 3,5 hónap használat után elromlott a középső bekapcsoló gomb mikrokapcsolója. Visszavittem garanciába és ma kaptam vissza. A garanciális illetve bármilyen javítást elutasítják mert folyadék, por, egyéb szennyeződés került a telefonba. Jelezem hogy a készülékem abszolút karc mentes, a kezdetektől fogva fólia volt rajta + szilikon tok, soha nem esett vízbe, koszba stb. A mellékelt fotók melyet a szerviz készített : [Szervíz fotók]

Nem tudom mi okozta, elég gyakran járok futni kerékpározni valószínűleg izzadás miatt be pállott a teló. :N Jelzem hogy ez előtt 2,5 évig volt Defy-m aminek soha semmi baja nem volt, a lumia 3,5 hónapot bírt....

1.) Szerintem a mikrókapcsoló hibájához nem sok köze van a mellette lévő szennyeződésnek, egyszerűen olcsó sz*r mikrókapcsoló van benne.
2.) A telefon felépítése is gagyi ha ilyen simán bele megy az izzadság, kosz...

Na nem akartam senkinek elvenni a kedvét, ennyi pénzért talán tényleg nem lehet jobbat venni, de ez nem egy jó telefon.

Amúgy a telefon tökéletesen működik, csak a fényképező gombjával lehet bekapcsolni, és mindig ki kell lépni a fényképezőből ha használni akarod a csempéket. Felrakom a hardverapróra kíváncsi vagyok mennyit fogna adni érte.

(#14458) mikersz1 válasza agszabv (#14457) üzenetére


mikersz1
senior tag

De a defy amúgy 50-60 volt újan, nem?

(#14459) agszabv válasza mikersz1 (#14458) üzenetére


agszabv
csendes tag

Igen, de 2,5 év és a 3,5 hónap rosszabb arány, ráadásul én 44 ért vettem a lumiát mert vodás vagyok...

(#14460) mikersz1 válasza agszabv (#14459) üzenetére


mikersz1
senior tag

Más kategória összeszerelésben, anyagminőségben. De értem én a problémád. Az a baj, hogy a kategóriák megnyúlnak, egyre nagyobbak. 4 éve még 33 ezerért fémházas telefont vettem, 6303-at. Most meg műanyag van..

(#14461) old rocker válasza lorinho (#14429) üzenetére


old rocker
veterán

Megértem. Ha van a környéketeken Nokia szerviz, oda vidd, ne a tébe.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#14462) br.rak válasza agszabv (#14457) üzenetére


br.rak
őstag

Nagyjából egyetértek, viszont pár dologban tévedsz.
- A Defy egy strapatelefon, a Lumia 520 nem és egy jó rommal még bőven jól használható manapság is
-az ár kérdés megint csak viszonylagos, most 25e a T-nél, volt egy idő amikor 28 volt. Ilyen áron használható droid ilyen felbontásban nem volt

Mondjuk lehet hogy gyárilag nem valami f*sza a telefon "szigetelése" ha izzadt kéztől ilyen lesz, lehet te fogtál ki egy rossz példányt (tudom, sovány vigasz)

[ Szerkesztve ]

(#14463) old rocker válasza mikersz1 (#14455) üzenetére


old rocker
veterán

Sokkal.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#14464) kezman válasza agszabv (#14459) üzenetére


kezman
őstag

Azért azt se felejtsd el hogy a Defy por és vízálló telefon, nekem is volt sőt MÁV-Startnál ezt használjuk, enyémet simán beraktam a söröspohárba onnan videóztam a bulit, ezt nem kellene hasonlítani az 520-hoz. ;)

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#14465) agszabv válasza kezman (#14464) üzenetére


agszabv
csendes tag

Mihez hasonlítsam ? 3,5 hónapot a fenekembe dugva is ki kellett volna bírnia :)
És ne mondja nekem senki hogy nem igénytelen megoldás a hátlapon az a műanyag biszbasz amivel megnyomod a mikró kapcsolót, ennél primitívebb megoldás nem is létezik.

(#14466) duo válasza agszabv (#14457) üzenetére


duo
őstag

nokia ilyen ólommentes forrasztási technológiát használ. ezért másabb/gyengébb a mikrokapcsólós megolása. már úgyértve hogy kevésbé tartós. 620-as topikban írta valaki hogy így járt neki a hangerő gomb.
elvitte egy helyi szakihoz aki ólommal újraforrasztotta (3 vagy 4 ezerért.) azóta tökéletes.(a garit bukta de falun lakik, elmondása szerint rohadt messze lett volna nokia care vagy akár a szolgáltató. hát így.
szóval esetleg meg lehet próbálni. akkor is ha eldöntötted eladod. hibátlan működéssel nyilván többet kapsz érte.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#14467) miqlas válasza agszabv (#14457) üzenetére


miqlas
őstag

„Felrakom a hardverapróra kíváncsi vagyok mennyit fogna adni érte.”

... egy leizzadt sz*rért? :Y :DD

42

(#14468) dr.laci1 válasza agszabv (#14457) üzenetére


dr.laci1
tag

Én mielőtt beadtam a telefonom szervizbe,szétszedve csináltam képet,hogy nincs beázva.Egyszer jól jött,s muszáj volt megcsinálniuk garanciában (igazából cserélték,mert nem tudom mit csináltak vele,de a vizes címke tényleg el volt színeződve)

[ Szerkesztve ]

(#14469) miqlas válasza dr.laci1 (#14468) üzenetére


miqlas
őstag

... talán egy havernak kellett egy elszíneződés mentes alaplap?!

42

(#14470) agszabv válasza miqlas (#14467) üzenetére


agszabv
csendes tag

Milyen leizzadt szarért :DD Ez egy Lumia520, hogy beszélsz ebben a fórumba ?

(#14471) miqlas válasza agszabv (#14470) üzenetére


miqlas
őstag

... amire rácsorgattad az izzadságodat! :DD Ezt akarod rásózni valakire? :Y ;] :))

42

(#14472) zsoltek válasza agszabv (#14465) üzenetére


zsoltek
aktív tag

A Defy egy IP minősítésű telefon, továbbra sem ildomos egy IP minősítéssel nem rendelkező, alsó kategóriás telefonnal összehasonlítani. Kerékpározáshoz talán jobb lett volna a Defy-t használnod, vagy helyette egy strapatelót választani.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#14473) csaba1203 válasza agszabv (#14457) üzenetére


csaba1203
addikt

Kiváncsi lennék melyik az a telefon,amelyik 25000 ft-ért megfelelő sebességgel futtatja a droidot?
Most új készülékről van szó.Általában a belépő szintű droidok kerülnek ennyibe és azokba csak 512mb ram van,ami nagyon gyorsan el tud fogyni ez tapasztalat.Sajnos azok a telók,amikben min 1gb van a duplájába kerülnek alaphangon de jót inkább 60-70 körül tudsz venni,amin nem akad meg a jó öreg robot :)

(#14474) csaba1203


csaba1203
addikt

Úgy néz ki hétfőn nekem is megjön a teló és remélem 2 év droid után felgyorsul a felhasználói élményem is :D :DD

(#14475) zzola válasza csaba1203 (#14473) üzenetére


zzola
félisten

Én S Galaxy S3, Note II, LG Optimus G után jöttem ide. Mind drága készülékek, a 4 mag és 2 giga RAM ellenére ott voltak röccenések a menüben, frissítés utáni szolgáltatások leállása előfordult. Itt nincs ilyen, minden működik, kicsit az iOS-hez tudnám hasonlítani. Feleségemnek is van egy i5-ös készüléke, az 520 jóval lassabb nála, na de az majd 10x ennyibe került....
Maximum a kamera hiányzik, minden másban kielégít a készülék tudása. 36 már elmúltam, nekem nincsen már türelmem szórakozni a droiddal...

[ Szerkesztve ]

(#14476) agszabv válasza zsoltek (#14472) üzenetére


agszabv
csendes tag

Jó, jó nem defy, de nem volt a használati utasításba hogy izzadó tenyerűeknek vagy sportoláshoz nem ajánlott.

(#14477) zsoltek


zsoltek
aktív tag

Na tessék türelmetlenek, már nem kell sokat aludni.... már csak az approval-t kell véjtingelni.
[link]

További info

Huawei P30

(#14478) mdraco válasza zsoltek (#14477) üzenetére


mdraco
őstag

Még csak pár hónap :D
Ambernél mennyit kellett várni?

(#14479) zsoltek válasza mdraco (#14478) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Nemtom, én már embörrel vettem.

Huawei P30

(#14480) agszabv válasza csaba1203 (#14473) üzenetére


agszabv
csendes tag

Teljesen igazad van 25-ért nem lehet használható droidot venni minimum 50 de inkább 80 tól van normális.
Viszont szögezzük le a windowsphone8 funkció és testre szabhatóságban messze le van maradva a droid-tól, illetve itt is vannak fagyások, és mint kiderült számomra, a hardver sincsen a topon, 3,5 hónap bírt.

Tényleg jól elnevetgélünk itt a problémámon, de csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a telefon úgy látszik nem igazán bírja a párát, izzadságot, sportot...

(#14481) old rocker válasza agszabv (#14470) üzenetére


old rocker
veterán

Adok érte egy hibátlan N95-öt

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#14482) duo válasza agszabv (#14480) üzenetére


duo
őstag

lásd #14466

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#14483) agszabv válasza duo (#14482) üzenetére


agszabv
csendes tag

Szerintem megveszi valaki (1 órája adtam fel de már többen érdeklődtek) 10.000 Ft-ért, valaki nekiáll és átforrasztja és van egy Lumia520-a, és jöhet ide dicsérni a telefont :)

Amúgy tavaly kínomba vettem egy Nexus4-et, tudom hogy 3x annyiba kerül és nem lehet összehasonlítani az 520-al, de ég és föld a különbség (amúgy meg szégyen hogy egy 4 magos atomerőmű kell a droidhoz).

(#14484) orangutan4 válasza agszabv (#14483) üzenetére


orangutan4
tag

Én azért örülök, h leírtad a tapasztalatodat, így már elgondolkodok, h elvigyem e futáshoz. Amúgy remléem nem ez lesz az utolsó találkozásod WP vel és nokiával. :)

(#14485) br.rak válasza agszabv (#14483) üzenetére


br.rak
őstag

Annyit simán megér, kár hogy vodás .

(#14486) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

na szóval akkor most kijött az új frissítés a black?
nekem független a telefon... reméljük fogja jelezni... Ha egy alkalmazáshoz elérhető frissítés akkor azt az áruház ikon jelzi?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14487) cattus válasza Lalikiraly (#14486) üzenetére


cattus
őstag

Igen. Fogja. Igen.

Do the thing!

(#14488) mdraco válasza Rinita (#14452) üzenetére


mdraco
őstag

Na lám mi hasznos az öthúszra ebből a fekete frissitésből:
Alkalmazás választó: ronda.
Nokia Glance Screen 2.0:nem kapja meg.
Bluetooth LE (Low Energy): : Valamit ér, bár sok haszna nincs.
Nokia Refocus: 1 GB RAM.
Nokia Beamer: 1 GB RAM.
Nokia Storyteller: érdekes...
Nokia Camera: ezt már megkaptuk, csak beta.
Ezek vannak kiemelve, gondolom még egyéb apróság, optimizálás stb. Na meg a GDR3.
Ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#14489) zsoltek


zsoltek
aktív tag

Huawei P30

(#14490) Lalikiraly válasza cattus (#14487) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

köszönöm! Értettem!!! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14491) csaba1203 válasza agszabv (#14483) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen nekem is ezzel van a gond folyamatosan. Meguntam és ezért döntöttem a váltás mellett. Az androidhoz valóban erőmű kell. Nincs felesleges 80-100 ezer forintom és ha lenne sem telora költenem. A frissítés sem erőssége a robotnak pedig azon is múlik a sebesség ez tapasztalat. Kitkat már ok azonban ez még csak a töredékén fut a teloknak sajna.

(#14492) fagyalllo válasza agszabv (#14483) üzenetére


fagyalllo
őstag

A mellékelt fotók alapján egy egyszerű forrasztás nem elég, durván oxidálódott a telefon, az érintőpanel csoda hogy még működik...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#14493) StarKiller89 válasza mdraco (#14488) üzenetére


StarKiller89
senior tag

glance screent miért nem kapja meg? :O :F

| Samsung Galaxy S23 |

(#14494) kaliber válasza orangutan4 (#14484) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nyugodtan vidd el "futni" a telefont én már 4 hónapja használom arra is (természetesen karpánton hordom) és semmi baja, egyébként a képeken látszik, hogy nagyon durván oxidálódott a telefon, rendesen bele folyhatott a (jó sós) izadság amit imád a (bármilyen) elektronika.

(#14457) agszabv

Egyébként elhiszem, hogy savanyú a szőlő 3.5 hónap után a kukába került 44ezer ft, de ez előfordulhatott volna bármelyik nem vízálló mobillal. Van egy hasonló árkategóriás droidos tel. a családban, de szinte használhatatlan, pedig csak 4alkalmazás fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#14495) nightshadow


nightshadow
veterán

Microsoft confirms all Windows Phone 8 users to get 8.1 update [link]

(#14496) mdraco válasza StarKiller89 (#14493) üzenetére


mdraco
őstag

Hardweres korlát miatt.

(#14498) Vesztor87 válasza agszabv (#14457) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szia! Látom hogy jártál a telóval. Hogy mehetett bele az izzadság? Hol hordtad? Egyik munkatársam most vett pár hete ilyen telót, neki is a középső vomb romlott el. A hölgy abszolúte vigyázott rá... Remélem az enyémmel nem lesz ilyen... Én is vigyázol rá ahogy csak tudok:)
Jól látom hogy április körül lesz Wp 8.1? Ez mindenképpen pozitív, kicsit már le is mondtam róla:)

(#14499) old rocker válasza zsoltek (#14489) üzenetére


old rocker
veterán

LOL!!!!!!!!!!!! :DDD :DDD :DDD

és mikor lesz glansszkrín, meg GDR6 a szoftveres előlapi kamerával meg vakuval???

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#14500) old rocker válasza Lalikiraly (#14486) üzenetére


old rocker
veterán

Sajnos, a Microsoft és a Nokia kötöttségei miatt ezeket csak akkor jelzi ki, ha hajnali 5.33-kor leülsz szemben a felkelő nappal finndingi lótuszülésben, kezedben a telefonnal és mantraként hússzor elzümmögöd:
Játszott Vejnemöjnen ujja,
Csattogott a fityma húrja.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.