Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sipi16


Sipi16
senior tag

Jó az írás csak az engedélyek beszerzéséről nagyon rövid részt ejtettél meg. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2) ngabor2 válasza Sipi16 (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a hely napijegyes.

a horgászengedély is megvan, annak a megszerzése se volt bonyolult. egy 12 kérdésből álló tesztet kellett kitölteni, amiben alapismeretek voltak (tilalmi idők, méretkorlátok, védett halak, megkülönböztetés, határidők). költsége egyesületi tagdíjjal olyan 7k körül volt

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

jó írás nagyon... várom a fejleményeket :) nekem kb 1hónapja voltak hasonló élményeim: pár tucat küszt fogtam ki a balcsiból és engedtem vissza... egy spiccbottal szórakoztam, de kedvet kaptam hozzá, hogy komolyabban is csináljam... majd szerintem sógorral elmegyünk valahova, aztán tudok kitől tanulni :) később meg majd veszek valami normálisabb botot meg felszerelést...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Jééézusom de nem így képzeltelek eeeel :D Na már van képem rólad, tudom mit kell keresni ;) ;] ;]

Amúgy fenekezésre bőven elég egy 0.30-as mono, vagy 0.15/20-as sodrott.. Amúgy ha bármi kérdésed van, nagyon szívesen segítek, gyerekkorom óta pecázom én is. :R

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#5) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Fasza ki írás, én is pecáznék, ha tudnám hol érdemes, meg lenne vki, aki megmutatná :))
De a csuka az állati szép méretes példány!
Ha máskor nincs mit csinálni a hallal, akkor szólj, segítek fát aprítani egy bogrács alá... :DDD

(#6) ngabor2 válasza zolikaDB (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gyere táborba, és megmutatjuk, hogy kell csinálni :K

(#7) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem perverz dolog arra varni, hogy egy nyalkas eloleny egy aceltuskere harapjon, majd az elolenyt kirancigaljuk a termeszetes elohelyerol, megfullasztjuk vagy halalra farasztjuk es boldogan pozolunk a teteme felett.

(#8) ngabor2 válasza twollah (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szeriszerinted perverz. igen sok ember szerint nem. és a halászlé amúgy is finom :D

jobb esetben (99%) nem a hal teteme fölött "pózol" a horgász, hisz a hal él, és vissza lesz engedve.

(#9) mephi666 válasza ngabor2 (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

én ekkora halakat fogtam :DD termetes példányok voltak...

egyébként pont ma tervezgettük asszonnyal, hogy szombaton odaverünk az élvezeteknek és elmegyünk a helyi halászcsárdába valami jóféle halászlét enni... neki szerintem a ponty lesz most is a befutó, én meg szerintem a harcsa mellett fogok dönteni :) kicsit megalapozom neki a helyet valami jó pálinkával, aztán megúsztatom pár sörben... több nem is kell... elfogadják a kajacsekket legalább :DD

amúgy meg perverz dolognak lehetne nevezni a tyúktartást és a disznóhízlalást/vágást is... a disznóvágás szó szerint egy marhanagy örömünnep a "szerencsétlen" sertés teteme fölött... szerintem "betegebb" dolog, mint a pecázás :DD egyébként meg qrvajó...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) csimav


csimav
senior tag

Szeva!
Én is járok horgászni faterral néha.
Van 1-2 nagyon jó tó felénk:
Egyik az
Aranypony Őrspusztai horgásztó és a másik
Ezerjómajor Móri horgásztó.

Apám legnagyobb pontya eddig 11,8 kg-os volt, harcsa 17,2 kg és volt egy termetes csuka is.

A csukát épp most ettük meg:)
Tepsibe beletettük az előleg bepácolt csukadarabokat, mellé a lecsó alapanyagait. Sütöttük egy ideig és ráöntöttünk 4-5 tojást. Utána még sütöttük egy ideig. Nagyon finom!

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#11) gamerkiller válasza csimav (#10) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Az Aranyponty-ot csak ajánlani tudom, rengetek a kettes tóban a kárász és keszegféle. Volt olyan, hogy ott 3 horog volt fent, és bedobás után 1 percel 3 kárászt húztam kifele, és nem kis 3 centisek, hanem szép tenyérnyi. Imádom azt a műanyag tavat..;) Nem lehet unatkozni.

Egész közel lakunk egymáshoz csimav..;)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#12) Winner_hun


Winner_hun
félisten

kifejt. a halat
akarok? kb.
cuccot. a bot
6004. mint
segíteni. tudott
elmerül. gyorsan

Caps on plz thx:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) #51736960


#51736960
törölt tag

a mostohaapám nagy pecás, bár a legutóbbi közös élményünk eléggé felemás.
elkezdte pucolni a kifogott halat, de előtte nem csapta le rendesen, így még egy kicsit életben volt szegény.
szóltam a fazonnak, hogy üsse már le rendesen, erre ő azt mondta: "jól van ez így, üsd le te ha zavar"
persze azonnal nyúltam a fejszéért, de egy pillanatig eljátszottam a gondolattal, hogy az öreg fejébe állítom inkább...

(#14) Alexios


Alexios
veterán

0.28-as, ez lett felcsévélve az egyik dobra. De mivel én maximalista vagyok sok mindenben, ezért vettem rá egy 0.35-öst

Tyűha, mire mentetek horgászni?:D Én félve jegyzem meg, hogy 0.18-as zsinórral szoktam, 0.16 előkével:D

[ Szerkesztve ]

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Én a halaknak drukkolok. :K

A küzdelem egyenlőtlen. Csóró kajára vár, és acélhorgot kap. Tud védekezni?
Egyenlő esélyeket!
Üveg sör a parton, vagy szendvics, pecás ráharap, egy hal meg jól beakasztja a szájába a horgot, és irány a víz mélye. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) gamerkiller válasza Vakegérke (#15) üzenetére


gamerkiller
senior tag

De senki nem tiltja meg nekik hogy ne csinálják.. A halak túl buták..:D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#17) Vakegérke válasza gamerkiller (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Buták? Fel kell zárkóztatni őket.
Jogot a halaknak!
Tessék szépen megszervezni az oktatásukat, és kiképezni őket önvédelemre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Eastman


Eastman
őstag

Gratula a halakhoz!

...és az új hobbihoz! Legalább többet leszel majd a levegőn és kevesebbet a gép előtt.

...hát ha még a pergetést is kipróbálod majd! A rablózás az igazi horgászat!

(#7) twollah: Vega vagy?

(#16) gamerkiller: :K ...de legalább nem okosak. [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Alexios válasza Vakegérke (#17) üzenetére


Alexios
veterán

Hát, vannak akik megadják az esélyt is a halaknak, pl. szakáll nélküli horgot használnak, meg nem 1cm vastag zsinórt, hogy az elsüllyedt hajóroncsokat is ki tudják szedni;] Főleg akik nagyon hangoztatják, hogy ők adnak esélyt a halaknak, azok a műlegyezősök, bár én nem szeretem őket, mert kb. mindenki mást lenéznek, és magukat tekintik a horgászat "csúcsának":D

Eastman: Én pl. nem szeretek annyira pergetni(talán azért mert sose volt túl nagy sikerélményem benne:) ), akkor már inkább feederezek:)

[ Szerkesztve ]

(#20) Vakegérke válasza Eastman (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudtom szerint a vegáknak sem tilos a halétel. Tévednék?

adam014: Abszolút nem értek a pecázáshoz, horgászathoz, halászathoz, vadászathoz. Távol áll tőlem a gyilkolás. Ha nekem kéne megszereznem a kajámat, akkor lehet, hogy együtt legelnék a birkákkal. Képtelen lennék akár horoggal, hurokkal, puskával, késsel megteremteni a vacsorára valót.
Természetesen megeszem a húst, bár tudom, hogy leölt állatból való. De hogy én vessek véget egy életnek, arról szó sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Alexios válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem az is hús, legalábbis miért lenne más a vegák szempontjából, hogy most sertés vagy ponty?:)

(#22) Vakegérke válasza Alexios (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Régi reklám:
Mondja marha, m'ért oly bús?
Olcsóbb a hal, mint a hús!

Tévedhetek, nem kizárt. De pillanatnyilag úgy tudom, hogy a hal nem tilos a vegáknak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) Alexios válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet, majd idejön egy vega, és elmondja, hogy mi a helyzet:D

[ Szerkesztve ]

(#25) gamerkiller válasza Alexios (#21) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát azt hiszem igazat kell adnom Vakegérke barátunknak, a vegák megszokták enni a halat, mert szinte tiszta fehérje. Úgy mint a csirkét is (?) talán..

Szerk: Vak: :L!

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#26) Alexios válasza gamerkiller (#24) üzenetére


Alexios
veterán

Látod, ezt furcsálom. Nekem eddig minden vega ismerősöm azt mondta, legalábbis majdnem mind, hogy állatvédelmi okok miatt nem eszik húst(ugye meg kell ölni az állatot, stb.) Gondolom a halnak is fáj amikor lecsapják, illetve horgászás közben kifogják, így igazából a kettő egyre megy, de ha még csirkét is esznek akkor már végképp nem értem, hogy a többit miért nem. Sőt húgomnak, még általános iskolában volt olyan osztálytársa akinek a szülei vegák voltak, ezt (okos módon...) belenevelték a gyerekbe, na ő nem evett semmilyen húst(se hal, se csirke stb.) sőt még tojást se. És ez volt egy olyan kb 10-12 éves gyerek akkoriban, okos szülők lehettek..

(#27) gamerkiller válasza Alexios (#26) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát ezt tényleg egy vegának kellene megerősíteni, illetve megcáfolni.

LOL! Nincs találat a ph! fórumon a vegetáriánus szóra.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#28) Alexios válasza gamerkiller (#27) üzenetére


Alexios
veterán

Hát mindent még a ph-n se lehet megtalálni ezek szerint:D
uhh, 967 napja vagyok regisztrálva, de nem nagyon fórumoztam ennyit még "egyhuzamban":D

(#29) gamerkiller válasza Alexios (#28) üzenetére


gamerkiller
senior tag

És látod milyen jó? Nekem összesen körülbelül már 4000hsz-em van..:D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#30) Alexios válasza gamerkiller (#29) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem olyan 200, aminek a fele hardveraprón van:D

(#31) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Te, aki ezt most olvasod, és vega vagy, segíts nekünk, légy szíves.
Eszel halat, vagy sem?

Szerk: Pontosabban egy vega ehet halat?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) ngabor2 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem vagyok vega, de nem eszik halat. az is állati eredetű. vannak, akik a tejjel és a tojással kivételt tesznek (mondván, azzal nem pusztítják el az állatot). én meg azt mondom, hogy az ember felépítése alapján mindenevő, a normális élethez szüksége van az állati fehérjére.

szerintem a böjti kajával kevered, ott lehet halat enni, húst nem.

és a halak igenis megtanulják, hogy mi az, amit nem érdemes felvenni. legalábbis egy idő után. ennek mondjuk feltétele a "catch and release" azaz fogd meg és engedd vissza hozzáállás.

vannak olyanok, akik a boltban veszik a húst, és megeszik. vannak, akik az olyan húst nem eszik meg, aminek a származását nem tudják pontosan. vannak olyanok, akik akkor nem eszik meg, ha látják, hogyan készül. én olyan vagyok, aki ha kell, megpucolom a csirkét (a nyakát nem vágtam még el, azt mindig másra hagyom, de utána ha kell, szét is szedem). a halat egyszerűbb, ráadásul nekem jobban is ízlik :D

Winner: köszi, pedig 2x is átnéztem. az elején gondolkodtam, hogy végig kisbetűvel írjam, ahogy szoktam, de aztán mégis úgy döntöttem, hogy az írásban a mondat kezdődjön naggyal. a hsz az más ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) csimav válasza ngabor2 (#32) üzenetére


csimav
senior tag

EZT neked írtam ám. ;] :DDD

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#35) gamerkiller válasza csimav (#34) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hagyjad, én is írtam már neki egy párszor, de én megszoktam hogy nekem nem jön válasz soha :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#36) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Udv

NG jol sikerult az iras.

Tobieknek: nem vagyok se vegetarianus se allatvedo de altalaban ha horgaszom (az esetek 99%ban) az altalam megfogott hal az vissza kerul termeszetes kornyezetebe. Ezt NG is lathatta mikor a haverom szivfajdalom nelkul engedte vissza a 6kgos pontyot. Aztan erre meg volt egy par pelda. Ezt hivjak sporthorgaszatnak (nem osszekeverendo a versenyhorgaszattal)
Amugy meg ez ilyen mesterseges vizeken (telepitett) a fo cel az hogy fogd meg es vidd el. Ezek a halak erre vanna tenyesztve ugyan ugy mint a hazi sertes vagy a csirke.

Es akarki akarmit mond a horgaszat kellemes megnyugtato pihenteto jo idotoltes.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#37) csimav válasza ,,no name" (#33) üzenetére


csimav
senior tag

Te Pécs felé laksz, ugye?
Abaliget nincs tőled messze. A cseppkőbarlanggal szemben van egy nagyon fasza maszek tó. 5 órán át pecáztunk és fogtunk:
4-5 db 3kg feletti pontyot
kb. 25 db kárászt
6-7 db 5-6 kg-os harcsát

És ott a harcsák virslire jönnek! Nem kell megfőzni, hanem "nyersen" kell feltenni a horogra. Bedobás után pár percen belül rajta lesz egy harcsa.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#38) ngabor2 válasza csimav (#34) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mit kezdhetnék vele? debrecen környéki vizeket fogok úgyis felkeresni, ugyanis itt lakom.

(#39) csimav válasza ngabor2 (#38) üzenetére


csimav
senior tag

A kaja része szólt neked:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#40) Vakegérke válasza ngabor2 (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

"szerintem a böjti kajával kevered..."
Igazad van. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) gamerkiller válasza csimav (#39) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Na! Beszéltem egy helyi (szomszéd) vegetáriánussal, azt mondta ő megeszi a halat de a csirkét nem.. :K

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#42) lorcsi


lorcsi
veterán

ez nagyon tetszik nekem is :) főleg úgy ha nem csak a botot fogom, hanem van kapás is :D
egy barátnőm szeret horgász ni van szereléke is, de sosem tudjuk összehozni :(
táborban , ha az idő úgy hozza kipróbálom :K

(#43) Alexios válasza csimav (#37) üzenetére


Alexios
veterán

Abaligetnél voltam én is, hát csak meg kell venni a halat utána, ami azért elég húzós tud lenni. Nekem Orfű jobban bejött, ott van 2 tó is, sokkal nagyobbak, és nem érzem azt, hogy akváriumban horgászom:) Az afrikai harcsáknak meg nem kell semmi, még virsli se szerintem, nekem csontira is jöttek:D

(#44) gamerkiller válasza Alexios (#43) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Dömsödön jártunk úgy hogy semmire nem kaptak az afrikai harcsák, csak lecsókóbászra.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#45) Alexios válasza gamerkiller (#44) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet, én az abaligeti harcsákra mondtam, nekem annyira nem jött be az a tó, orfű jobb volt:) De ha már ennyi horgász van itt, akkor nemcsak tábort, hanem vmi horgászeseményt is lehetne szervezni:D

(#46) Winner_hun válasza ngabor2 (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak azért írtam be mert láttam hogy megpróbáltál normálisan írni;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47) Depression


Depression
veterán

Az a fontos, hogy élvesd az ott létet, és ne hagyd, hogy elkeserítsenek azok a napok, amikor még kapás sincs.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#48) lakisoft


lakisoft
veterán

ez komoly :DDD grat!

(#49) Peat;)


Peat;)
veterán

Gratula a fogáshoz, nagyon sok területen esélytelen ilyen fogást összehozni a legfurmányosabb és legjobban felszerelt horgászoknak is.

Akik szerint meg a horgászat is egy szívtelen dolog, a tények:
Horgászat: a hal vagy természetes módon szaporodik majd fogják ki, vagy a haltenyészetről viszik a horgásztóba. A hal a kifogásig végig természetes környezetben van, majd a szákban van csak fogságban, már ha nem engedik vissza. Majd kap egy fejest és örök álom.
Vásárlás: ha a hal természetes vízből származik és elő van készítve akkor hálóval fogják, ez az a módszer amikor beleakad a hal és pár óra kín után szenderedik el. A másik módszer pedig amikor a haltenyésztő telepről nem a horgásztóba hanem az áruházak "akváriumaiba" kerül a hal. Ezek az akváriumok mocskosak, minden egyes perc kínzás az élőlénynek benne, amikor néha odanézek akkor "hozzáértés" okon látom ahogy egy két ponty szó szerint rothad benne, már nem csak az uszonya hanem a hús is.

Mindenki eldöntheti melyik a jobb a halnak.

A horgászat e mellett pedig egy elég nagy részt hasít ki a turizmusból, így a nem éppen olcsó napijegy, engedély és felszerelés igen sok ember megélhetése. Illetve a mai horgászat a természet tiszteletével igen szoros kapcsolatban áll, már ritka az olyan tó aminél ne lennének kint a szemetesek, wc-k és ne lenne lenyírva a fű. Ennek hátránya hogy sok a fürdöző ott ahol baromira nem kéne.

No ezt leírtam, csak hogy a horgászok felől is legyen egy vélemény ;)

(#50) malwy


malwy
senior tag

Ha így folytatod a bejegyzéseket, megtanulok horgászni!

Lehet, hogy elsőre szokatlan kérés lesz, de felkérnélek rá, hogy kb. 10 év múlva, mikor talán gyerekeim lesznek, legyél a télapó.Vagy mikulás. Na arra a szakállas pofára gondolok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51) ngabor2 válasza malwy (#50) üzenetére


ngabor2
nagyúr

remélem, én is megtanulok addig ;]

erre térjünk vissza 10 év múlva, azt meg kell érni :D

(#52) Louies


Louies
tag

6 éves koromtól horgászok és most vagyok 25. Szerintem ez a világ legjobb sportja.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#53) ngabor2 válasza Louies (#52) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor majd ajánlasz egy pár jó helyet a közelben :K

(#54) lakisoft


lakisoft
veterán

Tisza-tavi Törpeharcsafogó Verseny 2009. - ha érdekel valakit és van állami horgászjegye befér az autóba.

ngabor: felszerelésed van már? vagy kölcsönkapottal jársz?

[ Szerkesztve ]

(#55) ngabor2 válasza lakisoft (#54) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van saját felszerelés. már az első horgászatnál is volt. igaz, akkor csak 1 bot, most már 3 is.

ez a törpefogó érdekelne, de sajnos pont rossz időben van (előtte nap érek haza Siófokról) :(

(#56) lakisoft válasza ngabor2 (#55) üzenetére


lakisoft
veterán

Mikor megyünk horgászni újra? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.