Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rive válasza philoxenia (#50) üzenetére


Rive
veterán

Az csak azért kellett, hogy hatásosabbak legyenek a mennyel kapcsolatos ígéretek szvsz.....

Pedig nem :N Az állandó félelem, flusztráció primán kiaknázható és - vallásos alapokon - nagyon jól formázható társadalmi erőforrás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#52) Geri Bátyó válasza philoxenia (#50) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Fene tudja, hogy eredetileg mit akartak vele, de az kétségtelen, hogy szinte minden hívő fejében megfordul időnként "Mi lesz, ha mégis pokolra kerülök" és ez már elég ahhoz, hogy irreális módon féljen a haláltól.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#53) Sir Pocok válasza Rive (#49) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Számomra mindegy, hogy ki milyen módon rendezi magában a halállal kapcsolatos frusztrációit. Én csak leírtam a véleményemet.

"de ennek megvalósitása biz' nem sok embernek sikerült tökéletesen: az átlagember számára pedig a fentiek - bocs - csak plusz egy nullértékű vigasztaló bullshit ha szembejön a durvája, akár kivül, akár belül."

Meg fogsz lepődni de teljesen egyetértek veled. Sokak számára az egész megmarad jól csengő filozófiának és gyakorlatba nem tudják átültetni. Mondjuk ennek az az oka, hogy ezért tenni is kell, hogy sikerüljön.

Más:

A menny és pokol kérdése számomra azért kényes mert manipulációra ad lehetőséget.

Szerk: látom ezt mások is írták.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54) philoxenia válasza Geri Bátyó (#52) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából hívő vagyok, katolikusként gyerekeskedtem, most nem vallanám magam annak, /bár ma kaptam egy levelet, hogy tegyem.../, de csak egészen kisgyermekként hittem a pokolban....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55) Geri Bátyó válasza philoxenia (#54) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én nem vagyok hívő (gondolom, ez nem lep meg), de annak neveltek. A családom anyai ágon mélyen vallásos (a szó jó értelmében) és én 3-tól 14 éves koromig hittanra is jártam. Nincsenek rossz élményeim, nagyon jó fej volt a pap. Érdekesen beszélt a bibliáról és jó meglátásai voltak arról, hogy milyen erkölcsi normák szerint kell élni.
Nagymamám bátyja veszprémi érsek volt (már nyugdíjas), de ő is teljesen normális. Elfogadták azt, hogy én nem tudok ebben hinni.
A neveltetésem a legkisebb befolyással sem volt a halálról alkotott elképzelésemre és az ahhoz való hozzáállásomra, de ez azért szerintem nem túl gyakori.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#56) philoxenia válasza Geri Bátyó (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ez a kijelentés azért nem átgondolt, amennyit a pszichológiáról tudok, nem tudsz teljesen függetleníteni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) Geri Bátyó válasza philoxenia (#56) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Sokkal nehezebb magunkat megismerni és magunkat megítélni, mint másokat, mert magunkkal szemben nem igazán tudunk objektívek lenni, úgyhogy egyáltalán nem kizárt, hogy igazad van. :N
Minden esetre - jelenleg - úgy érzem, hogy nem befolyásol.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) philoxenia válasza Geri Bátyó (#57) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az nagyon "érdekes", hogy amikor kiderült, hogy magas a cukrom és nem igazán ismertem az állapotot, zsigeri ijedtség fogott el, a pokol eszembe sem jutott, ellenben a Hit segített.....
Tehát nálam a vallásosságból a pozitív dolgok maradtak meg....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) Geri Bátyó válasza philoxenia (#58) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Végülis az a lényeg, hogy a pozitív maradt meg és segít abban, hogy teljes legyen az életed. Ez a fontos. Nem kell mindent szó szerint elfogadni, hanem le kell szűrni belőle, amiben mi magunk is hinni tudunk.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#60) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én úgy gondolom teljesen felesleges rajta gondolkodni, hogy van e utána valami. Hiszen ha van (lélekvándorlás pl.), akkor születésünk előtt is máshol/mások voltunk, de semmire sem emlékszünk az egészből akárhogy is éltünk akkor (irreleváns a mostani életünkre nézve... elvileg)
Ha meg nincs semmi, akkor meg ugyanabban az állapotban leszünk mint születésünk előtt (tehát születésünk előtt és "halottak" voltunk és utána is azok leszünk, tehát abban az állapotban már voltunk egyszer eszerint.)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én nem vagyok semmilyen vallásnak a híve, nem hiszek ilyesmikben, csak magamban ;)
Nem akarok senkit sem lelombozni, de szerintem a halál után nincs semmi. Olyan mintha elaludnál, közben nem álmodsz, de soha nem ébredsz fel.
Amikor alszik az ember általában álmod valamit, van amikor nem és az olyan hogy lecsukja a szemét éjjel egykor, mire kinyitja reggel 6 óra van. Az a pár óra egy pillanat alatt múlt el, miközben 300 percig egy helyben szinte mozdulatlanul feküdt.
Mégsem érezzük, szerintem full ugyanez a halál, semmi fény meg menny meg blabla, hanem sötétség és kész, de fel sem fogod hiszen a tudat végleg leállt, megszűnt.

Szerintem olyan sincs hogy lélek, az ember olyan mint egy robot, csak nem áramkörök tartják életben, hanem biológiai funkciók. Ha megsérül az agy, akkor a tudat is, ezáltal a személyiség is, minden. Az agy csak egy szerv, mégis abban van szinte mindenünk amik mi vagyunk, tehát én a lelket mint olyant is kizártnak tartom.

Személyiségünk is csupán az agyunkban található idegkisülések összessége, és kb ennyi. Bonyolultságából adódóan rájött saját tudatára, de csak mert van olyan tekervényes az agy hogy tudjon magáról. Ez még nem jelenti azt hogy van olyan hogy lélek, ez is fikció mint sok minden más természetfeletti, bizonyíthatatlan feltevések. A test tudat nélkül is működne, hiszen csak a megfelelő anyagoknak kell eljutni a megfelelő helyekre (szervekbe). Test nélkül viszont nincs tudat, így kizárható hogy a lélek = lenne a tudattal.
Szóval szerintem a lélek csak egy magyarázat próbál lenni arra hogy érzünk, tudunk magunkról, el tudjuk magunkat képzelni más bőrében. De ez csak abban rejlik hogy fejlett a képzelőerőnk, lélek nem létezett soha, az évmilliárdok során egysejtűekből fejlődtünk fel óriási szervezetekké. Szal ha lenne lélek már az amőbának is lenne, nekik meg nem hiszem hogy lenne lelkük... Vagy időközben jöttek a lelkek, és meglátták hova kell menni? Bah.. :U

Tehát a halál után nincs semmi, senki nem megy át sehova, hanem marad ott, csak többé nem kel fel, amiről már nem fog tudni. Úgyhogy szerintem mindenki használja ki az életét amíg lehet, és ne a halálon gondolkodjon! :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#62) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Én nem a haláltól félek, hanem az oda vezető út fájdalmaitól.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#63) SimonMágus válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Én pedig leírtam, hogy szerintem ez nem így van, a keresztény felfogást sem lehet egy kalap alá venni, hiszen ahány ága van, annyi felfogást prezentál a halálról. Nem támadom az írót, csak azt mondom hogy, hogy én máshogy gondolom a dolgot.

Természetesen sok olyan témát tudnál felhozni, amihez nem értek, éppen ezért nem fogalmazok meg állításokat ezekről a területekről. Csak mert én úgy gondolom.

Nagyon sok ember olvas filozófiai témájú könyveket, úgy, hogy nem is tud róla. A szépirodalom is hemzseg a filozófiai gondolatok felhasználásától, csak éppen nem az van írva a borítóra, hogy "Filozófiai (vagy teológiai) témájú könyv.)

Azt hiszem te pedig engem értettél félre, messze nem azt írtam hogy műveletlen a szerző, csak azt, hogy nem olvasott utána a publikáció témájának. Se többet, se kevesebbet.

(#47) Sir Pocok

A fentiek részben tartalmazzák a választ a hozzászólásodra.

"Az a baj, hogy nem rendszer szemlélettel nézed a dolgokat." Ez pedig egy picit vicces, miután kiragadsz egy momentumot egy hatalmas kérdéskörből, redukálod a végtelenségig, majd állításokat fogalmazol meg róla a kontextusok látszólagos ismerete nélkül. Pont erre a hiányosságra szerettem volna felhívni a figyelmed.

[ Szerkesztve ]

(#64) Noddy


Noddy
senior tag

Szerintem ez az egész arról szól, hogy az ember szeretne elmenekülni a valóság elől és mindenfélét kitalál, hogy megnyugtassa magát.
Aki pedig ijesztgetésnek és félelem keltésnek veszi a végső elszámolást, tetteinek számonkérését és a poklot, azon látszik leginkább hogy fogalma sincs a keresztyénségről...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#65) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

Buddhistáknak üzenem:

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban. :DD

[ Szerkesztve ]

(#66) aggleány


aggleány
addikt

Érdekes olvasni ezt a fórumot. Mindenki leírja a véleményét, aztán lehet rajta gondolkozni. Kár, hogy egyesek olyan dolgokat állítanak tényszerűen, amire nincs bizonyítékuk.

Bebizonyította valaha valaki, hogy nincs semmi a halál után? Bebizonyította valaha valaki, hogy van valami a halál után? Amíg egyik oldalra sincs bizonyíték, addig mindenki azt gondol, amit akar, és nem kell a másikat leszólni azért, mert ő máshogy gondolja.

(#67) Sir Pocok válasza SimonMágus (#63) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én még annyit szeretnék ehhez hozzátenni, hogy egy ilyen jegyzet szerűség nem alkalmas arra tartalmi szempontból, hogy egy ilyen mélységű témát körbe járjon. Sokaknak ez több száz oldalon se sikerül. Én leírtam a véleményem. Ezzel lehet egyetérteni és nem egyetérteni. Magam részéről ezzel én lezártnak tekintem ezt a kérdést. Persze negatív kritika is jó mert ezzel is tanulhatok.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#68) #21346560 válasza aggleány (#66) üzenetére


#21346560
törölt tag

Bizony az emberek már csak ilyenek. Mindegyik azt hiszi, hogy neki van igaza s képesek a saját igazukat foggal-körömmel védeni, még ha arra semmi bizonyíték nincs. Mert ember.

Egyébként tuti van "valami" a halál után. Mindjárt be is bizonyítom.
Édesapám meghalt.
Én meg itt vagyok....

(#69) SimonMágus válasza Sir Pocok (#67) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Értem én hogy nem alkalmas, gondolatébresztőnek szántad, arra a célra pedig teljesen jó, hiszen egész sok embert megmozgatott. Én összevontan csak annyit akartam jelezni, hogy ha állításokat fogalmazol meg, azt érdemes előtte körbejárni, ugyanígy a publikációk fogalmi hátterét is, ez saját magunk részére is mindig tanulságos. (nekem is jó volt most frissíteni)

Azért arra még kíváncsi vagyok, hogy hogy értetted azt, hogy nem rendszerszerűen gondolkozok, mert ezt azóta sem sikerült megfejtenem. Jöhet priviben is.

(#70) aggleány válasza #21346560 (#68) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, ezt már én is megfigyeltem. Nem számít, hogy mi az igazság, mindenkinek van egy sajátja, és ha ezt egy másik ember nem ismeri el, akkor az hülye. Pont. Mondjuk soha nem értettem, hogy ezt miért kell csinálni, de hát ez van.

Lökött vagy! :C Akkor inkább "valaki" van a halál után, nem?

(#71) #21346560 válasza aggleány (#70) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igaz, de "valakin" van "valami" ;)

[ Szerkesztve ]

(#72) aggleány válasza #21346560 (#71) üzenetére


aggleány
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#73) Apollyon válasza aggleány (#66) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha ezzel a hsz-eddel az enyémet is érintetted, akkor az enyémhez hozzátenném még hogy persze nekem sincs bizonyítékom rá, és nem állítom én se hogy 100% hogy igazam van.
Azért nagyobb a valószínűsége hogy nincsenek ilyenek hogy lélekvándorlás, se menny meg pokol mert ezek abszolút az ember agyszüleményei amik akkor keletkeztek amikor az ember még életében volt, és csak tippelhetett mi lehet akkor amikor már nem tér többé magához halott társa.

A tudomány pedig már elég sok mindent bebizonyított ahhoz, hogy logikusan ki lehessen következtetni hogy azért nem igazak ezek a topikban is említett természetfeletti butaságok. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#74) #21346560 válasza Apollyon (#73) üzenetére


#21346560
törölt tag

Természetfeletti butaságok.... aham, mint annak idején amikor azt mondták:

"Hogy lehet ilyen butaságot állítani, hogy a föld gömbölyű?!"

(#75) aggleány válasza Apollyon (#73) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, érintettem, mint ahogy mindenkiét, aki kinyilatkoztatja azt, amit igazságnak vél minden bizonyíték nélkül. :K

Most is azt írtad, hogy természetfeletti butaságok. Mivel jól észrevehetően nem ástad bele magad a témába, nem tudom, hogy milyen alapon nyilatkozol erről a témáról. Soha nem értettem, hogy miért szeretnek az emberek véleményt mondani olyasmiről, amihez nem értenek. Én sem nyilatkozom részecskegyorsítás témában, mert nem értek hozzá. Azt sem mondhatom, hogy nincs Isten, mert nekem még nem bizonyította be senki, hogy nincs. Persze azt sem, hogy van - éppen ezért azt hiszek, amit akarok.

Mellesleg a lélekvándorlást és társait jóval a kereszténység kezdete előtt már ismerték. Menny és pokol ügyhöz nem értek, de lélekvándorlás szerintem van, meg az a fény is, amit említenek. Én láttam. Ezt abszolút nem kell elhinni, de én elhiszem, mivel számomra valóság volt.

A placebo-hatás is butaság? Mert ott kísérletekkel bizonyítják, hogy az egyik hatóanyaggal, a másik hatóanyag nélkül gyógyul. Az mitől van, ha nem a hit miatt?

Vagy pl. van egy csomó könyv, amiben arról van szó, hogy valaki emlékezik az előző életére/életeire. Az is mind hülyeség?

Nem kötözködni akarok, csak érdekel, hogy utánanéztél ilyesmiknek, vagy annyira azért nem érdekel.

A kérdés mindenki felé nyitott, várom a véleményeket. :K

Runo

:C

Vagy:

i.sz. 100: Edd meg ezt a növényt, ettől meggyógyulsz!
i.sz. 1000: Idd meg ezt a gyógynövényes főzetet, ettől meggyógyulsz!
i.sz. 1980: Vedd be ezt a gyógyszert!
i.sz. 2010: Edd meg ezt a növényt!

[ Szerkesztve ]

(#76) Apollyon válasza aggleány (#75) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Először is ha valamit feltételezel, hiszel benne hogy van, akkor neked kell bebizonyítani a létezését, nem nekem hogy nincs. Ennyi erővel én mondhatnám hogy én egy szilikon alapú bolygóról érkeztem, ahol kékeszöld nyílméregpárducok az alattvalóim.. Bizonyítsd be hogy nem így van :DDD

Az hogy a Föld kerek bebizonyították. :U A vallások meg kezdenek elkopni, mert kezdenek az emberek rájönni hogy is van ez... Én is voltam már vallásos, katolikus oldalon, de hagytam a fenébe az egészet, rájöttem magamtól is hogy eléggé ellentmondásos a valósággal/igazsággal. Számomra. Persze nem ítélem el aki vallásos, mindenki abban hisz amiben akar.
A "hit"-tel, meg azzal hogy higgyél ebben meg abban, mint például a lélekvándorlás, meg halál utáni élet, ezzel magyarázkodnak az ellen hogy be kelljen bizonyítaniuk hogy valóban az az igazság amit állítanak. De mivel nem tudják marad a mellébeszélés.

A placebo effektet én is elismerem. De itt ne a betűszerinti 'hit' szót használjuk mert ebben az esetben ez itt eléggé szerencsétlen kifejezés. Az hogy meggyógyulok egy cucctól és azt gondolom hogy meggyógyít nincs benne semmiféle (un)holy power hanem egyszerűen csak biológia. Immunrendszer nélkül a placebo hatás is mehetne a kukába.

Annak hogy valaki emlékszik az előző életére kb annyi igazság vagy valóságtartalma lehet mint az én nyílméregpárducaim :U

Én a tudományban hiszek, abban hogy valahogy lett az Univerzum, keletkeztek a bolygók és ezeken szükségszerűen kialakult az élet. A többit már csak az ember találta ki hozzá ;)
Runo te meg próbálhatnál felhozni valami észérvet filó helyett :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#77) aggleány válasza Apollyon (#76) üzenetére


aggleány
addikt

Röviden összefoglalva: Te abban hiszel, amit a tudósok már bebizonyítottak? Azért kérdezem, mert én így értem, amit írtál. Ha nem, akkor javíts ki. :K

(#78) #21346560 válasza Apollyon (#76) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az hogy a föld gömbölyű, szerintem abszolute észérv és nem filó :))

(#79) Apollyon válasza aggleány (#77) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ajjaj, remélem nem fogsz belekötni a tudomány valóságosságába... :U
A kérdésedre válaszolva: Igen, számomra bizonyíték amit a tudósok bebizonyítottak, mert csillió könyv van, és ha kiemelek egy tudományágat és utánatanulok akkor magam is meggyőződhetek róla, illetve akár meg is tapasztalhatom a bőrömön hogy valóban úgy van. Ezzel szemben a topik (nem írás) témájáról ezt nem lehetne elmondani.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#80) aggleány válasza Apollyon (#79) üzenetére


aggleány
addikt

Én nem kötök bele semmibe, nem szokásom.

Egyesekkel szemben képes vagyok elfogadni azt is, hogy mások máshogy gondolják a dolgokat.

Tehát akkor pl. az ezotéria is létező dolog szerinted? Mivel arról is van rengeteg könyv. Pl. ha elvégeznél mondjuk egy kézrátételes gyógyítással foglalkozó tanfolyamot, és éreznéd magadon a hatását, akkor elismernéd, hogy létező dolog?

Nem arra akarok kilyukadni, hogy a tudomány hülyeségeket mond, hanem arra, hogy olyan dolgok is létezhetnek, amiket a tudomány nem tud bebizonyítani, mert nem ért a mérésükhöz.

(#81) Apollyon válasza aggleány (#80) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Régebben volt egy barátnőm és eléggé benne volt az ezotériában, sőt az egész családja, és mivel elég sokat voltam együtt ezzel a hölgyezettel, engem is berántottak ebbe a dologba.
Az egész azzal kezdődött hogy nézzem meg az "A Titok" c. filmet. Teljesen hatással volt rám, és bár én inkább realista beállítottságú vagyok, kicsit húzok a pozitív gondolkodásmód felé is. Később meg is vettem a könyvet (és még az sem zavart hogy Édesvíz Kiadó, aminek jellemzően ilyesmi témájú könyvei vannak, pedig már akkor is úgy voltam vele hogy iszonyat kemény butaságok is vannak közöttük), e könyv eléggé hatással is volt rám, amiről vitatkoztunk is itt egy jót Dany007 fórumtárssal.
Azóta megváltozott a véleményem a könyvvel kapcsolatban, gondolom ismered és ezt mindenféle elő- vagy bármilyen más ítélet nélkül az ilyen ezotériás oldalakon azt vettem észre hogy túlnyomórészt nők vannak. Ők is kb hasonlóképp voltak benne a témában mint a már volt barátnőm, aki kb mindenről (ami nem azonnal megmagyarázható jelenség volt) valami felsőbb hatalmat vagy másik dimenziót vélt felfedezni. Pl készült rólam nem egy kép, amin ilyen halvány gömbszerű (sztem inkább kör alakú) foltok, elmosódásszerű foltok vannak. Nos a csajszi azt mondta rá hogy ezek energiagömbök meg stb, holott csak a fényképező optikájának áldozatul esett közellévő porszemek valójában.
Aztán amikor ott voltunk náluk, akkor egyszercsak csöngeni kezdett az egyik fülem, ilyen ugye bárkivel előfordul, de az anyukájától azt kaptam válaszként hogy egy angyal van a közelben és így figyelmeztet valamire. Ne már... :U
Volt egy könyvük is, már nem emlékszem sajnos a címére, ez is valamiféle Édesvíz kiadós könyv lehetett de ez sem biztos. A lényeg hogy betegségekről volt szó benne, és az ezekből eredően olyan tényekre hogy valójában miért is szenvedi az adott ember a betegséget. A-Z-ig minden betegség ott volt, és valami ezotériás magyarázat, hogy viselkedésre visszavezethető az adott betegség, pl a szifilisz, hogy azért fertőződött meg szifilisszel emberünk, mert nincs rendben a nemi élete merthogy nem tudja mit akar és ezért kapta meg eme betegséget.. Véletlenül sem azért mert balszerencséje volt és a nagy számok törvénye alapján belefutott egy ilyenbe.

Vagy vegyünk engem, nekem akkortájt épp porckorongsérvem volt, ami azt jelentette orvostudományilag hogy a derekamban található két gerinccsigolya között kicsúszott a porc, ami nyomott egy ideget a jobb lábamban ami miatt az egész jobb lábam zsibbadt, és egyre súlyosabb lett a végén már nem tudtam derékból hajolni, az orvosok azt mondták hogy gerincműtét lesz a vége. Ennél rosszabb már komolyan nem is lehetett volna, majdnem tolószékbe kerültem.
Annyi mákom volt, hogy elküldött a csaj muterja Kiropraktikába, ami végülis ilyen csontkovács szerűség, 6 ezer / alkalommal majdnem otthagytam összesen 100 ezer forintot, de kb 1 perc hosszú/alkalom (!) masszázsszerűséggel már az első alkalom után jobban lettem! Számomra itt merül ki a kézrátételes "csoda" ami egyszerű biológia, csak többet hitetnek a dolog mögé. Valójában a doki ahogy nyomorgatott a masszázsával ami nagyon jól esett a kötelező előadásán elmondta idegpályák rendbetételével "veszi rá", vagyis inkább nyomorgatja át a testet hogy az meggyógyítsa önmagát. Így kerültem el a dokim által javasolt gerincműtétet, szerintem ő is tudta volna, de van egy olyan véleményem/meglátásom hogy az orvosoknak az a jó, ha az ő általuk felírt gyógyszereken élek... ez nekik nem gyenge pénz ugye.
BTW azóta teljesen jó vagyok, mert a masszázs meggyógyított. Ezt sem kötném ezotériához, inkább annak a hatása lehet kb mint amikor megmasszíroznak, és utána már nem fáj az érintett testrész.
A betegséges ezotériás könyv meg amúgy azt mondta, hogy azért lett porckorongsérvem mert nem vagyok tisztában önmagammal, vagyis félek magamat kimutatni meg hasonlók, nem pont ez, de valami ilyesmi volt. A lényeg hogy nekem semmi bajom nincs önmagammal, sőt szokták mondani azt is hogy egoista vagyok kicsit, szal szerintem ez totál ellentétes a könyv tippelésével. Mivel nem hittem el teljesen amit az a könyv írt, meg is kaptam az akkor még anyósjelölttől, hogy "mugli" vagyok, mint a Harry Potterben a varázstalan emberek akik még csak nem is hisznek benne.
Visszatérve A Titok-ra, az ugye azt tanítja (inkább javasolja) hogy gondolkozzon úgy az ember, hogy amit el akar érni azt el fogja, kb mint egy csoda, csak hogy ugye nem az. De a lényege abban rejlik, hogy motiválja az embert a cselekvésre, így valójában nem az "arra gondolok hogy ez meg az a jó történik velem és EZÉRT fog is velem megtörténni", hanem mert szükségszerűen bekövetkeznek a dolgok, és már nem mindegy viszont hogy élem át. Szóval inkább egy mesebundába öltött pozitivista motivációs cselekvésre ösztönző könyv, ami a mese nélkül is működne. Szerintem. Amikor írtam a fentebb linkelt bejegyzést, akkor még a másik oldalon kardoztam, bevallom akkoriban ez a dolog engem is beszippantott. De számomra az ezotéria manapság már inkább mese, és nem nevezném se tudománynak, de áltudománynak sem, inkább féligazságokra hivatkozó filozófiák. Nem rosszindulatból, de én próbáltam azt az oldalt is, és az a baj vele, hogy ez is olyan ami a hitemre próbál alapozni, amiből viszont sok ilyen van és azok már tagadhatatlanul bizonyítottak magukról egyet s mást.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#82) aggleány válasza Apollyon (#81) üzenetére


aggleány
addikt

Úgy látom, hogy itt egy kicsit nagyobb lélegzetvételű válaszra lesz szükség. :K Este megírom. Ráadásul el kell olvasnom a linkelt topikot is, hogy érdemben tudjak írni valamit.

Elöljáróban annyit, hogy nem a konyhaezoterikusokra gondoltam, akik mindenben jeleket látnak. Én úgy gondolom, hogy ha bevertem a lábujjam az asztal lábábra, akkor azt a jelet kaptam, hogy figyeljek oda jobban arra, hogy merrefelé rohanok, nem pedig egy felsőbb hatalom figyelmeztetett az akármire.

A betegséges könyvekből is nagyon sok van, nem mindegy, hogy melyiket nézi az ember. Sajnos nagyon lejáratták már ezt az egész témát.

Este bővebben leírom a véleményem. :K

(#83) aggleány válasza Apollyon (#81) üzenetére


aggleány
addikt

Tegnap este nem tudtam válaszolni, de majd most! :DDD

A Titok nekem is tetszett, mert nagyon sok igazság van benne. Sajnos rengeteg olyan könyvet lehet kapni, ami tele van teljesen elszállt dolgokkal, és az ezoterikus irodalom magyar nyelven kapható része semmit nem ér. Rengeteg dologgal oltják azokat az embereket, akik keresnek valami kapaszkodót, valamit, amiben hihetnek. Ha ezt, akkor ezt. Találnak benne valamit, ami igaz, és onnantól kezdve gondolkodás nélkül elhisznek mindent, amit az adott könyv állít. Részemről elég hitetlen vagyok minden téren - nekem bizonyíték kell, nem ígéret. ;]

Én úgy vettem észre, hogy azért vannak többségében nők az ilyen témákban, mert szó van angyalokról, hitről és egy csomó olyan dologról, amihez nem kell bizonyítani semmit, elég, ha megcsinálja az ember. Ebben a témában nincs kihívás, csak útmutatás. A férfiaknak inkább a kihívás, a bizonyítás számít, a nők elég kényelmesen megvannak enélkül is.

Azzal én sem értek egyet, hogy bármilyen történés mögött valami érdekességet kell gyanítani. A komolyabb dolgoknak (betegség, baleset) szerintem is oka van, de amíg az ember nem ismeri fel az összefüggéseket, addig ez hülyeségnek hangzik. Ahhoz, hogy valaki felismerje az ilyesmit, elég komoly önismeret és annak az elfogadása kell, hogy mi magunk irányítjuk az életünket, nem pedig külső erők irányítanak.

Van egy pár betegséges könyvem, és mindben ugyanaz a lényeg, csak kissé más szempontból megvilágítva. Pl. a bőrrák oka a szeretet hiánya. Levezetés: a bőr az érintés felülete. Akit gyakran megérintenek, azt szeretik. Akit nem érintenek meg gyakran, azt nem szeretik. Ugyanez a típusú okfejtés kicsit más témára és máshogyan alkalmazva: méhnyakrák. Műtét után tilos a szex legalább három hónapig. A méhnyakrák fél év múlva visszatért. Megint műtét. Fél év múlva megint. Ismét műtét. Műtét után pár nappal aktuális pasas kirúgva - azóta is minden rendben, elmúlt a méhnyakrák. Miért is volt? Nem volt megfelelő a pasas, nem volt jó vele ágyilag, ezért a szervezet megakadályozta a dolgot, ha már a nő nem tette meg. Mivel felismerte, hogy mitől van a betegség, az elmúlt, már nem volt rá szükség. Stb. Ha az ember odafigyel, egy csomó betegségnek meg tudja fejteni az okát, akkor is, ha nem olvasta a vonatkozó irodalmat. A betegségek valaminek a hiánya, vagy valaminek a túltengése miatt alakulnak ki. Logikusan: pl. vitaminhiány vagy vitamin túltelítettség.

A mugli kifejezést mi is szoktuk használni, de csak olyan illetők esetén, akik azt állítják, hogy valami hülyeség, pedig fogalmuk sincs arról, hogy miről beszélnek.

A csontkovácsolás valóban jó dolog, ha hozzáértő ember csinálja. :K Én a kézrátételes gyógyítást nem úgy értettem, hogy rádteszi a kezét, és tekerget, hanem pl. csak hozzád ér, vagy még azt sem, csak föléd tartja a kezét. Nagyon hatékony tud lenni pl. vese-vagy epekő szétzúzására. Se műtét, se lézer, semmi. Kicsivel egyszerűbb, és nem fájdalmas.

Én kb. 15 éve foglalkozom komolyabban ezoizével, de ha találkoznánk, nem hiszem, hogy rájönnél. Nem látok mindenben jeleket, nem vagyok elszállva vele, mert nem arra való. Aki folyton erről beszél, az nem értette meg a lényegét. Ez a fajta tudás nagyon sok helyzetben tud segíteni, ha helyesen használják. Sajnos nagyon sokan nem jól használják, és csak a könnyű pénzszerzés lehetőségét látják benne.

Anno egyszer elég vacak napom volt, ezért felhívtam egy hűdenagymestert az újságból. Azt állította magáról, hogy ő Reiki II-vel (az egyik kézrátételes gyógyítási módszer) mindent gyógyít. Érdeklődtem, hogy ez mégis micsoda. Elmondta, hogy ezt egy olyan ember, mint én, nem értheti meg, ehhez különleges képességek kellenek - neki a beavatás miatt magasabb a rezgésszintje, ezért tud engem meggyógyítani. Kedvesen mondtam neki, hogy akkor nem lesz jó a dolog, mert én Reiki mester-tanár vagyok. Néma csend, majd mondta, hogy ő Szellemgyógyászat II-t is végzett, és az azért már komolyabb dolog. Mondtam, hogy abban is mester-tanár vagyok. Még kísérletezett párat, de mindig ő maradt alul, aztán elmondott mindennek, én voltam az utolsó szemét, aki szórakozik vele. Na ezért nem szeretem mindenfelé mesélgetni, hogy miket tudok. Az ilyen elfuserált alakok lejáratják az egész témát, és nem óhajtok magyarázkodni. Csak azért baj, hogy a laikusok nem tudják, hogy ki az, aki tényleg tud, és ki az, aki nem, mert így mindenkit hülyének néznek, és nem tudnak élni a segítséggel, amiket egy komoly gyógyító tudna adni. Néha, amikor valaki olyasmire panaszkodik, amit kb. 3 perc lenne megoldani, megemlítem, de általában hülyén néznek érte. Lassan le fogok szokni róla. Pl. egy csigolyaelcsúszást pillanatok alatt helyre lehet tenni, de az emberek inkább járnak több hétig injekciókúrára, minthogy keresnének valakit, aki pikk-pakk megoldja a dolgot.

A Titokról: ez már elég régóta nem titok, nagyon sok helyen le van írva, nagyon sokféle módon, de ebben a könyvben nagyon jól szedték össze a dolgokat, jobban, mint máshol. Aki full mater, az is azt csinálja, ha bútort akar venni, hogy szétnéz a szobában, eltervezi, hogy milyen asztalka kell, aztán elkezd agyalni, hogy milyen formájú és színű legyen, és hogy hova kellene tenni. Ha eldöntötte, elmegy, megveszi, odateszi. Ennyi. Először a gondolat, utána jön az asztalka. :K

Kicsit hosszú lett, bocsi. :B

(#84) #21346560 válasza aggleány (#83) üzenetére


#21346560
törölt tag

"Kedvesen mondtam neki, hogy akkor nem lesz jó a dolog, mert én Reiki mester-tanár vagyok. Néma csend, majd mondta, hogy ő Szellemgyógyászat II-t is végzett, és az azért már komolyabb dolog. Mondtam, hogy abban is mester-tanár vagyok"

:C

(#85) aggleány válasza #21346560 (#84) üzenetére


aggleány
addikt

:R

Te érted, hogy miért nem örült meg a kollégának??? :F :DDD

(#86) KillHates válasza Dr. Romano (#60) üzenetére


KillHates
nagyúr

"tehát születésünk előtt és "halottak" voltunk és utána is azok leszünk, tehát abban az állapotban már voltunk egyszer eszerint."

Szerintem ott a pont! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#87) KillHates válasza Apollyon (#61) üzenetére


KillHates
nagyúr

De mégis az éntudat annyira komplex dolog, hogy annyira nehéz elhinni, hogy valami motorikus dolog lenne...
Abban én is egyetértek, hogy a halál vegetatív szempontból egy végtelen alvás. Én tudok olyan álomtalanul aludni, hogy nem veszem észre, hogy már reggel van. Az az érzésem, hogy álmodom, hogy felkeltem. De aztán nem találok semmi szürreálisat a reggeli vakaródzásban és rá kell, hogy döbbenjek; bizony ez a piros pirula... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#88) KillHates válasza bLaCkDoGoNe (#62) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt úgy hívják, hogy élet :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#89) Apollyon válasza aggleány (#83) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazság szerint a Titok nekem már nem tetszik. Legalább négyszer láttam a filmet (többek közt azért mert reklámoztam másnak is hogy milyen jó ez bakker), a könyvet kétszer elolvastam, és azt kell mondjam hogy nélküle is simán mennek a dolgok. Ha egyszer összejön amit szeretnék az nem azért lesz mert (attól függetlenül hogy hiszek/nem hiszek benne) a Titok működik, hanem mert én az akaratomból fakadó motivációm által értem el a célomat. Ha végiggondolom újat nem mutatott a könyv, csak leírta amit már eddig is tudtam. Persze az oké hogy pozitívan kell hozzáállni az élethez, de egy megkeseredett, folyton panaszkodó, zsémbes, szürke, negatív ember kinek kell? Az ilyeneket sehol sem látják szívesen, még jó hogy nem megy úgy a sora ahogy szeretné. Persze ez a rosszabbik véglet, abban is biztos vagyok hogy az sem fogja feltétlenül megnyerni a lottót aki őrült módon ennek szenteli az életét. Szóval a véleményem szerint ez egy lehúzás, a csajszi aki írta a könyvet csak jól összedobta a szavakat, és a kvantumfizikát belevonva (ehh :/ ) próbálja full igazságosnak és nagyszerűnek beállítani a szedd össze magad b+ és minden rendbejön közhely fogalmát. Persze az embernek hinnie kell valamiben, szerintem higgyen magában, és ne már megint egy (nem létező^^) felsőbb hatalomban... :U Mondjuk itt Univerzumnak nevezi, de akkor már megint ottvagyunk mint a horoszkópnál, ami állítása szerint egy (vagy több) sok millió fényévre lévő gázgömb befolyásolja az életemet/személyiségemet. Hja és csak azért mert ekkor meg akkor születtem.. Fogadjunk teljesen máshogy fogsz hozzáállni a véleményemhez, hogy most megtudod én skorpió vagyok, és a skorpiót utálják a legtöbben, ha nem mindenki, mert ilyen meg olyan arrogáns/agresszív kötözködő, meg még nem tom miket hallottam már magamról mástól ismeretlenül mert megtudta mikor születtem. Majdnem mindenki beállít így jót/rosszat ez alapján, és begurulok és lecseszerintem mekkora hülyeség ez, és ha meghallom már kiborulok hogy mekkora baromság és én elmondom hogy ez nem úgy van. Ebből meg már látszik hogy ez az egész önmagát gerjeszti, ha nem bazogatnának azzal hogy mekkora terrorista vagyok csak azért mert skorpió a csillagjegyem, akkor nem gurulnék be, nem cseszerintenék le senkit miatta.. Ez most csak egy egyszerű példa volt. Aztán ezek direkt úgy vannak összeállítva, hogy van 50 tulajdonság, aztán ebből 2 igaz az adott emberre, és már kivan hogy hú honnan tudják stb... Aztán most mondhatnád hogy ne általánosítsak, de sajna ebben nincs olyan amit el lehetne hinni. Amióta inkább tudományos olvasmányokkal foglalkozom sokkal inkább elhiszem azt mint ezek az édesvíz kiadós cuccok voltak.
Ezzel kapcsolatban: nem szeretnék veled szemben tiszteletlennek látszani, meg nem röhöglek ki meg semmi, és nem is olvastam ennek a témának, és fogalmam sincs hogy a Reiki-t eszik e vagy isszák, de ez hogy magyar nyelven nem jelent meg értelmes kiadvány ezzel kapcsolatban az egyik fórumtársat juttatta eszembe, aki egy vallást próbált ide behozni a fórumba, és amikor megkérdőjelezték, akkor a felmutatott forrásokra azt mondta hogy ahh, az bullshit, az nem úgy van ahogy a wikin le van írva. Persze te nem egy ilyen szektás megnyilvánulás oldalon vagy (gondolom), csak kicsit izé ez hogy megint egy megkérdőjelezhető témával találkozom, és megint azt mondják hogy áhh, amit olvasol forrás az rossz...
Ez sem ellened szól, de ez a téma meg egyenesen az agyfrászt hozza rám, hogy valaki úgy gyógyít meg hogy hozzám se ér. Egy kicsit megint az az érzésem, hogy itt az emberünk hiszi azt hogy meggyógyul, és ezért gyógyul meg, nem pedig azért mert valaki fölé tette a kezét :U Kb mint a placebo pirulák a dokinál. De a doki aki engem meggyógyított szerintem máshogy nem nagyon tudott volna ha nem boxolja helyre a hátamat, mert magától meg ilyen csipcsupcsoda energiáktól nem hiszem hogy most is ugyanolyan jól lennék, mint a doki tudományától. Persze én ebben a témában valóban laikus vagyok, de ha mégis megerőltetem magam annál többre nem futja hogy egy ilyen kézrátétellel csak afféle elektrosztatikus töltések kerülnek át egyik testről a másikra, vagy max ionok, mint amikor felveszek egy műszálas pólót, és a műszálak és dörzsölődés hatására a póló kivonja a testem felületéről az elektronokat, ki a levegőbe, ezért elektronhiányos lesz a véráram, emiatt rosszul érzem magam. Ha legalábbis a fizikai oldalát nézzük, a porckorongom sem ment volna a helyére csak mert szépen megkérem rá. Az epe meg vesekő meg inkább a magas folyadékbevitel (pl pár kiadós sörözés) hatására folyna ki, szép lassan. Legalábbis olvastam ilyenről, akiket ismertem veseköves embereket, azoknak kiműtötték, és meg is mutatták, hát nem voltam valami boldog tőle. Az egyik ilyen málnaszerű és blackberry (nem telefon :P) nagyságú cucc volt, majdnem kidobtam a taccsot. Ha ezt valaki kiszedte volna műtét vagy egyéb nélkül simogatással, hát akkor nobel díjat neki.

Ez a méhnyakrákos dolog amit meséltél ez elég rideg. Gondolom te vagy az érintett, bocs ha nem, de szerintem nem azért volt ilyen problémád mert nem jöttetek ki a csávóval.. Ez kicsit most közönséges lesz, de ez kicsit olyan mintha a csajom azért hagyna el mert allergiás a spermámra. Persze egyébként minden oké köztünk, de mégis allergiás. Ez is inkább az immunrendszer, és nem azért allergiás mert nem jövünk ki. Persze nem volt még ilyen barátnőm csak egy példát írtam le. A rák azért más dolog, azért az nem azért alakul ki, mert szarul választasz partnert :U A nők egyébként is képesek néha halálgáz béna srácokkal összeállni, és a többségük mégsem jön rá, csak már évekkel később a szakítás után, hogy úbakker mitakart őtőle.
Ezekből kiindulva én inkább amondó lennék, hogy nálad is valami hasonló volt és akkor is ez lett volna amit mesélsz ha jól kijössz azzal a valakivel akivel együtt voltál, nem kellett volna neki ehhez feltétlenül rossz partnernek lennie. Így ezután azt gondolnám, hogy mivel te hajlamosabb vagy erre az ezotéria témára, egy kicsit ezt a párkapcsolati dolgot is ezzel próbálod magyarázni. Tudom mondtad hogy te nem figyeled mindenhol mindenképp a jeleket, meg már biztos több évtizede (?) foglalkozol ezzel az (okkult?) tudománnyal, de azért könnyebben veszed elő ezt kiindulópontnak mintha csak egyszerű véletlen egybeesésnek könyvelnéd el. Azt elmondanád hogy pl az én porckorongsérvem mitől lehetett? Ha már így mondtad több könyved is van erről amiben ezekről szó van hogy mindennek oka van... Már azóta egyébként abszolút teljesen meggyógyultam mintha misem történt volna, csak úgy érdekel hátha mégis beletalálsz. Nem tesztelni akarlak hogy mennyire vagy otthon a szakmádban, csak ha mégis valami ponton meg tudsz fogni, akkor lehetséges hogy nem leszek ennyire szkeptikus ezzel az egésszel kapcsolatban.
Még1x, én abszolút nem akarok tiszteletlen lenni, nem vagyok fizikus sem, csak hobbi szinten olvasok fizikát meg kvantumfizikát, én inkább a zenékben és zenélés témában vagyok benne, viszont vannak dolgok amikben egy logikus következtetés levonása után egyszerűen nem tudok hinni. Ebből talán látszik hogy te is és én is másképp közelítjük a témát, és talán parttalan a vita a különböző meggyőződések miatt. Mondjuk most végiggondolva én abszolút nem tudom elképzelni hogy másképp legyen mint ahogy leírtam, de remélem tudsz mondani olyat ami a mugli gondolkodásmódomnak keresztbetesz. BTW, ha már a Titkot így kibeszéltük, 2012-ben bekövetkező bármiféle változásról van valami véleményed? (Az ezo családban erről is sokat beszéltünk anno)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#90) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel kicsit a Vallás topik témája felé mozdult el a dolog, annyit leírnék, hogy a tudomány és az istenhit nem annyira távoli dolgok...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#91) Weißturul


Weißturul
senior tag

Nekem erről a reinkarnáció dologról mindig az Avatar: The Last Airbender c. mesesorozat jut eszembe...

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#92) aggleány válasza Apollyon (#89) üzenetére


aggleány
addikt

A Titokban egy csomó olyan dolgot írnak le, amit az ember magától is tud, csak még nem fogalmazta meg, és nem szedte össze így. Ez benne a nagy dolog. Szerintem. Aztán persze vannak olyanok, akik egyfajta bibliaként kezelik.

Nem a csillagjegyed, hanem a napjegyed Skorpió. :DDD (Bocs, ezt nem tudtam kihagyni.) Szóval most máshogy kellene hozzáállnom a véleményedhez? Miért is??? Engem nem igazán érdekelnek az ilyen bekategorizálások, nem sok értelmét látom a dolognak. Az valóban igaz, hogy vannak olyan tulajdonságok, amik erősen jellemzőek egy adott napjegy szülötteire, de ez sem vonatkozik mindenkire. Ha úgy gondolod, hogy én máshogy fogok hozzád állni, akkor valamennyire értesz hozzá. Szerinted mi az én napjegyem?

Nem azt írtam, hogy magyar nyelven nem jelent meg értelmes kiadvány a témában, hanem azt, hogy nem sok. Nagy különbség. :K

A Reiki egy ősi gyógymód, elég ismert. Nyitottabb országokban működnek Reiki klinikák, ahol a gyógyítók folyamatosan ott ülnek a betegek mellett, és kezelik őket. Nem kell elhinni, attól még van ilyen. Én soha nem mondom semmire, hogy hülyeség, mert az is lehet, hogy csak én nem találkoztam még a dologgal, ezért vagyok szkeptikus.

Nem vagyok szektás, de már ilyet is hallottam magamról. :DDD Azt mondjuk nem szeretem, amikor valaki azokat szidja (ok nélkül), akik másban hisznek, máshogyan gondolkodnak, mint ő - persze úgy értem, hogy ezzel a mássággal senkinek nem okoznak kárt.

Készítheted a Nobel-díjat, mert én már három vesekövet szedtem ki. Persze nem egyben, először feloldottam őket, aztán a gazdi szépen önerőből eltávolította a maradékot a toaletten. Természetesen nem kell elhinni. :N

Tapasztaltál már valaha olyasmit, hogy jól esett, ha megsimogattak, vagy ha csak ott volt melletted valaki? Na kb. így működik a kézrátételes gyógyítás is. Mint tudjuk, minden energia. A gyógyító az energiatestet kezeli, és ez bizonyos idő alatt átmegy a fizikai testbe. Nem írok róla többet, mert ha érdekel, úgyis utána tudsz nézni. Ha meg nem érdekel, akkor minek strapáljam magam.

Igen, nekem volt méhnyakrákom, és a pasi miatt volt. Nem volt jó, én is tudtam, hogy nem jó, mégis kellett. A szervezetem meg okosabb volt, és megszabadított tőle. Ennyire egyszerű. Az, hogy Te nem így gondolod, nem fog változtatni azon, hogy én így gondolom. Mellesleg semmi gond nincs az immunrendszeremmel, ennek a dolognak ahhoz semmi köze. A pasival soha nem jöttem ki jól, de szerelmes voltam, ezért eltűrtem mindent. Tőle tanultam a legtöbbet: soha nem fogok eltűrni semmi olyat, ami határozottan nem tetszik. Ha nem érzem jól magam valahol, akkor eljövök. Stb. Nem kell ezen a ballépésen semmit magyarázni. Eleve nem kellett volna szóbaállni vele, és nem kellett volna átmennem ezen a tapasztalaton. Akkor viszont lehet, hogy most is egy vacak kapcsolatban ülnék, önmagamat feladva, ne adj isten megtagadva.

Fogalmam sincs, mitől lehetett porckorongsérved, mivel nem ismerlek. Ahhoz, hogy ilyeneket tudjon az ember, ismernie kell a körülményeket is. Az ilyen típusú könyvek csak útmutatást tudnak nyújtani, de kell hozzá az ember is, aki értelmezni tudja a dolgokat.

Abszolút nem vagy sem tiszteletlen, sem más negatív jelzőt nem tudnék mondani. :N Egyszerűen máshogy látjuk a dolgokat. Nagyon nagy dolognak tartom, hogy nem azzal kezdted, hogy milyen hülye vagyok, mert általában ez szokott lenni. Azok, akik nem hisznek az ilyesmiben, kapásból hülyének tartanak mindenkit, aki hisz bennük. Az nem érdekli őket, hogy a másik milyen ember, mert csak hülye lehet. Szerintem nem is vitatkozunk, csak leírjuk, hogy hogyan gondoljuk a dolgokat. Az ilyen beszélgetéseknek szerintem elég sok értelme van, mivel meg lehet ismerni a másik nézőpontját, és akár még olyat is tud mondani az illető, ami megingathat az eddigi elképzelésemben. :K

A csoporton belül, ahova járok (évente két hétvége, + még egyéb fakultatív lehetőségek), elég gyakran téma ez a 2012-es mutatvány. Szerintem meg hülyeség. :DDD Mondjuk ezen a csoporton belül ketten vagyunk hitetlenek a barátnőmmel együtt, mivel mi nem vagyunk hajlandóak azt kántálni, hogy "Mert XY megmondta." A púpom tele van attól, amikor valami azért igaz, mert valaki azt mondta. A fenét! Majd akkor hiszem el, ha én a saját kis kezemmel, szememmel, akármimmel fogtam az adást. Addig meg bátran lehet bizonygatni, dehiddelmertígyvan-ozni, nem nagyon hat meg.

Alapból szerintem az a legnagyobb különbség kettőnk között (ilyen téren), hogy én már sokkal több dolgot tapasztaltam meg, mint Te. Én sem hiszek el légből kapott állításokat. Azt, hogy úgy van, csak olyan dologra mondom, amit én tapasztaltam meg. Amit nem tapasztaltam, csak gondolom, hogy úgy van, arra azt mondom, hogy szerintem.

Ami még furcsa, hogy elég ritkán hallok olyan esetről, amikor az ezoizé beállítottságú valaki hülyézi le azt, aki nem olyan. Ha jól vettem ki a szavaidból, az exed családja ilyen volt?

philoxenia

:C

[ Szerkesztve ]

(#93) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

"Én csak annyit kívánnék mindenkinek, hogy az élethez ne ragaszkodjon hanem élje azt.
Ez az első lépés a boldogság felé."

Ha nem is az első (azért valljuk be, nem mindennap gondolkodik az ember ilyesmin, sőt), de fontos, (általánosítással) hogy ne a negatív dolgokat nézzük.
Sok mindentől lehet egy ember boldog, ez leginkább a pénz és a "normáis" emberek körülötte, családtagok, stb... nem érdemes a halálon gondolkodni, igaz, én egy őszintén nem tudnék rajta nevetni, már csak azért sem mert annyira nem érdekel.
Mindenki éli a kisebb nagyobb életét, és ez így van rendjén, sokszor gondolkoznia nincs ideje egy embernek, nemhogy ilyeneken merengjen. Köszi a cikket!
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#94) Weißturul válasza aggleány (#92) üzenetére


Weißturul
senior tag

tipp: a te napjegyed oroszlán :)

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#95) Bigpapa_


Bigpapa_
csendes tag

Jó cikk!

Alapjában véve minden embert érdekel a halál témája már csak abból az egyszerű okból kifolyólag is, hogy nem igen lehet elkerülni.
Ha szóba kerül a téma mondjuk egy baráti társaságban jobb esetben mindenki szépen elmondja a véleményét, de itt meg is állnak és a legtöbbjük ezután nem is nagyon foglalkozik a témával, tehát érdekességképp érdekli, de annyira már nem hogy utána is járjon. Rosszabb esetben nem is lehet leállni ilyen kérdésekről beszélgetni, mert az embert helyből hülyének nézik.

Ahhoz, hogy a halált valaki elfogadja nem ártana elméletben megismerni, hogy mi is a halál pontosan.

Aki teljesen ateista, szerinte a halál beálltával teljesen megszűnik az élet és az élet addigi értelme az kimerült abban, hogy megszületett, végig dolgozta az egész életét esetleg közben családot alapított és elhalálozott. Erről eszembe jutott egy kép, leegyszerűsítve ebből a nézőpontból tényleg ez a szörnyű valóság:
Kép
Ergo végül is teljesen mindegy, hogy hogyan élt, milyen ember volt, mert a halál után úgy sincs semmi.

Mások szerint a halál nem valaminek a vége, hanem egy egyszerű állapotváltozás, mint ahogy a vízből hő hatására gőz lesz, tehát csak átalakult egy másik halmazállapotba.

Itt rendszerint megjelenik egy szellemvilág és a reinkarnáció fogalma is. Ezek több dologra is magyarázatot adhatnak, amiket hallani a különböző médiákból. Pl.: Beszélgetés az elhunyttal, itt-ott megmagyarázhatatlan (fizikai nézőpontból) dolgok történnek, úgynevezett kísérteteket látnak, vagy emberek képesek visszaemlékezni az előző életükre pl.: regressziós-hipnózis alkalmával.

Az a kísérlet is érdekes, amikor egy kórházban a haldoklók testsúlyát ágyastul mérték folyamatosan és a halál pillanatában minden esetben megfigyelhető bizonyos súlyveszteség, tehát valami elhagyja a fizikai testet a halál pillanatában.

Ilyen és ehhez hasonló dolgok, ha az ember esetleg nem hinne semmiben, arra engednek következtetni, hogy a halál után mégis csak van valami.

Persze mindenre lehet mondani, hogy ez marhaság, marhaságokkal pedig minek foglalkozzon az ember.

Ha feltesszük, hogy a halál után nincs semmi. Tehát teljesen felesleges is ezzel a témával foglalkozni, aki mégis csak megteszik az elég sok időt elpocsékol az életében főleg akkor, ha még van esetleg egy merőben más elképzelése a világról is. De hát úgyis mindegy mindenki úgy osztja be az életét ahogy neki tetszik, a halállal úgy is mindennek vége.

Ha viszont azt feltételezzük, hogy a halál úgymond valami "újnak" a kezdete, akkor az aki semmit nem foglalkozott a témával, az a halál után igen csak meglepődik majd.
Viszont ha van élet a halál után és már nem állja meg a helyét pl.: a Darwinizmus.
El kell fogadnunk egy teremtő létét, ezzel együtt azt is, hogy az életnek kell lennie egy értelmének, ami miatt az ember megszületett a földön.

Aki pedig úgymond céltalanul élte az életét, közel elpocsékolt egy életet, ha nem halad az életfeladata teljesítése felé. Itt persze egyéb fogalmak is bekapcsolódnak a gondolatmenetbe, úgymint a karma fogalma, tehát mint kiderül nem teljesen mindegy, hogy hogyan is élte le az ember az életét.

A lényeg talán annyi, hogy minden embernek van a világról egy elképzelt világképe. És az a lényeg, hogy a rendelkezésre álló információk alapján a neki az adott pillanatban legmegfelelőbb világlépe alakuljon ki és nem szabad, hogy valakinek ez a nézete a világról és annak értelméről megkövesedjen, hanem mindig készen kell állni arra, hogy az általunk logikusnak és/vagy igaznak vélt dolgokkal szélesítsük/formáljuk a világképünket.
És nem szabad sajnálni arra az időt, hogy gondolkodjunk, főleg az ilyen fontos témákról, mint a halál is.

Nem is beszélve arról, hogy szerintem a legtöbb emberben felvetődnek bizonyos kérdésem az élete folyamán. Pl.: Mi az élet értelme? Mit keresünk itt valójában? Mi a feladatunk?

A kereső ember ezen puszta tények mellett, persze rengeteg vallást/filozófiát is találhat, amikben választ lelhet, de ott sem minden arany, ami fénylik. De a lényeg, hogy ha az ember késztetést érez rá, akkor keresnie kell a kérdéseire a válaszokat.

Nem tudom, hogy mennyire jött át, amit mondani akartam, de azért remélem, hogy sikerül kihámozni a lényeget.

(#96) SimonMágus válasza Bigpapa_ (#95) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Átjött. Szimpatikus hsz. Köszönjük. :R

(#97) aggleány válasza Bigpapa_ (#95) üzenetére


aggleány
addikt

Átjött, átjött. :K Teljesen egyetértek Veled, én is így gondolom.

(#98) oxox válasza Bigpapa_ (#95) üzenetére


oxox
addikt

komolyabb a hozzaszolas mint a cikk...atjott mit szerettel volna, de szerintem az efajta elmelkedes mint irtad csak az idot veszi el az eletedbol...jo volt 16-17 eves koromban mikor osszeultunk a haverokkal, az "Isten", az "foldonkivuliek" mellett vesezgetni ezt a temat....de valaszt nem kapsz ra se magadtol, se mastol, se senkkit[l, lehet hinni, lehet bizakodni, es lehet beszelni rola (ez a legszorakoztatobb, mert az ember amellett, hogy ragaszkodik az elethez, meg tarsas leny is)...

En "sajnos" foldhoz ragadt a jozan paraszti eszre hallgato ember vagyok...elhiszem, hogy jonnek a radiohullamok a tv-be :) (pedig nem latom oket), meghogy a "sarkoknal" behorpadt gombre hasonlit a fold...mert tudomanyosan magyarazatot kaptam ra....bar az ido/gravitacio viszonya mar a hataraimat surolja :K . Azt tudom, hogy minel tobbet tudunk annal jobban latjuk mennyire nem tudunk "semmit" (legyen az atomi szint, vagy akar az univerzumokrol szo)...szoval az elet/halal/Isten/ufok mind-mind meddo vita....ezek kozul az Isten a legnehezebben kezelheto talan....

(egyebkent hallottam ezt a sulyvesztest en is, de ha igaz lenne, akkor azt tanitanak, es maig az egyik legnagyobb megoldatlan feladvany lenne...szerintem marhasag...ha van lelkem ami elhagy akkor szeretnem azt hinni, hogy nincs tomege :)) )

a cikk amugy nem tetszik....sorozgetes kozben jobban "beleastuk" magunkat....lehetett volna egy jo cikket irni, de ez kb olyan volt mint ha valakinek el akarjuk mondani/mutatni milyen az alma (RIP Steve Jobs), es, hogy megismerje meghamozom es annyi...

tovabbi hozzaszolast nem irok rola...van egy elkepzelesem meggyozni nem lehet egyetlen fenti temaban sem, es en sem szeretnek senkit a sajat elkepzeleseimre formalni...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#99) Met


Met
nagyúr

Nekem először még egészen kis koromban (4-5 osztály) eszembe jutott, hogy meg fogok halni és megijedtem, azután végig gondoltam a családom hogy kor szerint milyen sorrendben fognak meghalni ami persze teljesen nem logikus :) és én leszek az utolsó.
kb. 15-20 évvel később eljutottam arra a szintre, hogy jaj mi lesz a cuccaimmal, el is határoztam, hogy szólok egy barátomnak égessen el minden holmimat:)
Most eljutottam oda, hogy néha megijedek, hogy mi lesz velem, nem fizikailag hanem az elmémmel, egyfolytában gondolkozok mindenen, mi lesz utána? Valahogy nem tudom elképzelni hogy megszűnik minden, kíváncsi is vagyok és meg is rémít.
Valamelyik nap a metrón arra következtetésre jutottam, hogy talán olyan lesz mint az alvás álmok nélkül, csönd, feketeség és nem tudok magamról de akkor mi értelme az egésznek?
Remélem, hogy újjászülethetek de kiválaszthatom, hogy hol és milyen körülmények között :K
Nem vagyok vallásos, nem hiszek se istenben se pokolban se menyországban.

Mindegy 35 évesen egészségügyi okok miatt tisztában vagyok vele hogy már kevesebb van vissza, örülök is neki meg nem is, már elmúlt hogy minden áron élni akarok.

Majd ha felfordulok bebújok egy számítógépbe és ideírom milyen "odaát" :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100) #64791808


#64791808
törölt tag

Maga a cikk nem igazán ad semmit, de két dolog miatt elismerésem:

1., Józanul közelíti meg a kereszténységet. Nem bigott vallásos, de nem is mérges ateista, tárgyilagos, tényszerű.

2., A cikk megnyitja a lehetőséget, hogy az emberek erről beszéljenek, és érezzék azt, hogy mást is foglalkoztat a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.