Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz aggleány #83 üzenetére

    Igazság szerint a Titok nekem már nem tetszik. Legalább négyszer láttam a filmet (többek közt azért mert reklámoztam másnak is hogy milyen jó ez bakker), a könyvet kétszer elolvastam, és azt kell mondjam hogy nélküle is simán mennek a dolgok. Ha egyszer összejön amit szeretnék az nem azért lesz mert (attól függetlenül hogy hiszek/nem hiszek benne) a Titok működik, hanem mert én az akaratomból fakadó motivációm által értem el a célomat. Ha végiggondolom újat nem mutatott a könyv, csak leírta amit már eddig is tudtam. Persze az oké hogy pozitívan kell hozzáállni az élethez, de egy megkeseredett, folyton panaszkodó, zsémbes, szürke, negatív ember kinek kell? Az ilyeneket sehol sem látják szívesen, még jó hogy nem megy úgy a sora ahogy szeretné. Persze ez a rosszabbik véglet, abban is biztos vagyok hogy az sem fogja feltétlenül megnyerni a lottót aki őrült módon ennek szenteli az életét. Szóval a véleményem szerint ez egy lehúzás, a csajszi aki írta a könyvet csak jól összedobta a szavakat, és a kvantumfizikát belevonva (ehh :/ ) próbálja full igazságosnak és nagyszerűnek beállítani a szedd össze magad b+ és minden rendbejön közhely fogalmát. Persze az embernek hinnie kell valamiben, szerintem higgyen magában, és ne már megint egy (nem létező^^) felsőbb hatalomban... :U Mondjuk itt Univerzumnak nevezi, de akkor már megint ottvagyunk mint a horoszkópnál, ami állítása szerint egy (vagy több) sok millió fényévre lévő gázgömb befolyásolja az életemet/személyiségemet. Hja és csak azért mert ekkor meg akkor születtem.. Fogadjunk teljesen máshogy fogsz hozzáállni a véleményemhez, hogy most megtudod én skorpió vagyok, és a skorpiót utálják a legtöbben, ha nem mindenki, mert ilyen meg olyan arrogáns/agresszív kötözködő, meg még nem tom miket hallottam már magamról mástól ismeretlenül mert megtudta mikor születtem. Majdnem mindenki beállít így jót/rosszat ez alapján, és begurulok és lecseszerintem mekkora hülyeség ez, és ha meghallom már kiborulok hogy mekkora baromság és én elmondom hogy ez nem úgy van. Ebből meg már látszik hogy ez az egész önmagát gerjeszti, ha nem bazogatnának azzal hogy mekkora terrorista vagyok csak azért mert skorpió a csillagjegyem, akkor nem gurulnék be, nem cseszerintenék le senkit miatta.. Ez most csak egy egyszerű példa volt. Aztán ezek direkt úgy vannak összeállítva, hogy van 50 tulajdonság, aztán ebből 2 igaz az adott emberre, és már kivan hogy hú honnan tudják stb... Aztán most mondhatnád hogy ne általánosítsak, de sajna ebben nincs olyan amit el lehetne hinni. Amióta inkább tudományos olvasmányokkal foglalkozom sokkal inkább elhiszem azt mint ezek az édesvíz kiadós cuccok voltak.
    Ezzel kapcsolatban: nem szeretnék veled szemben tiszteletlennek látszani, meg nem röhöglek ki meg semmi, és nem is olvastam ennek a témának, és fogalmam sincs hogy a Reiki-t eszik e vagy isszák, de ez hogy magyar nyelven nem jelent meg értelmes kiadvány ezzel kapcsolatban az egyik fórumtársat juttatta eszembe, aki egy vallást próbált ide behozni a fórumba, és amikor megkérdőjelezték, akkor a felmutatott forrásokra azt mondta hogy ahh, az bullshit, az nem úgy van ahogy a wikin le van írva. Persze te nem egy ilyen szektás megnyilvánulás oldalon vagy (gondolom), csak kicsit izé ez hogy megint egy megkérdőjelezhető témával találkozom, és megint azt mondják hogy áhh, amit olvasol forrás az rossz...
    Ez sem ellened szól, de ez a téma meg egyenesen az agyfrászt hozza rám, hogy valaki úgy gyógyít meg hogy hozzám se ér. Egy kicsit megint az az érzésem, hogy itt az emberünk hiszi azt hogy meggyógyul, és ezért gyógyul meg, nem pedig azért mert valaki fölé tette a kezét :U Kb mint a placebo pirulák a dokinál. De a doki aki engem meggyógyított szerintem máshogy nem nagyon tudott volna ha nem boxolja helyre a hátamat, mert magától meg ilyen csipcsupcsoda energiáktól nem hiszem hogy most is ugyanolyan jól lennék, mint a doki tudományától. Persze én ebben a témában valóban laikus vagyok, de ha mégis megerőltetem magam annál többre nem futja hogy egy ilyen kézrátétellel csak afféle elektrosztatikus töltések kerülnek át egyik testről a másikra, vagy max ionok, mint amikor felveszek egy műszálas pólót, és a műszálak és dörzsölődés hatására a póló kivonja a testem felületéről az elektronokat, ki a levegőbe, ezért elektronhiányos lesz a véráram, emiatt rosszul érzem magam. Ha legalábbis a fizikai oldalát nézzük, a porckorongom sem ment volna a helyére csak mert szépen megkérem rá. Az epe meg vesekő meg inkább a magas folyadékbevitel (pl pár kiadós sörözés) hatására folyna ki, szép lassan. Legalábbis olvastam ilyenről, akiket ismertem veseköves embereket, azoknak kiműtötték, és meg is mutatták, hát nem voltam valami boldog tőle. Az egyik ilyen málnaszerű és blackberry (nem telefon :P) nagyságú cucc volt, majdnem kidobtam a taccsot. Ha ezt valaki kiszedte volna műtét vagy egyéb nélkül simogatással, hát akkor nobel díjat neki.

    Ez a méhnyakrákos dolog amit meséltél ez elég rideg. Gondolom te vagy az érintett, bocs ha nem, de szerintem nem azért volt ilyen problémád mert nem jöttetek ki a csávóval.. Ez kicsit most közönséges lesz, de ez kicsit olyan mintha a csajom azért hagyna el mert allergiás a spermámra. Persze egyébként minden oké köztünk, de mégis allergiás. Ez is inkább az immunrendszer, és nem azért allergiás mert nem jövünk ki. Persze nem volt még ilyen barátnőm csak egy példát írtam le. A rák azért más dolog, azért az nem azért alakul ki, mert szarul választasz partnert :U A nők egyébként is képesek néha halálgáz béna srácokkal összeállni, és a többségük mégsem jön rá, csak már évekkel később a szakítás után, hogy úbakker mitakart őtőle.
    Ezekből kiindulva én inkább amondó lennék, hogy nálad is valami hasonló volt és akkor is ez lett volna amit mesélsz ha jól kijössz azzal a valakivel akivel együtt voltál, nem kellett volna neki ehhez feltétlenül rossz partnernek lennie. Így ezután azt gondolnám, hogy mivel te hajlamosabb vagy erre az ezotéria témára, egy kicsit ezt a párkapcsolati dolgot is ezzel próbálod magyarázni. Tudom mondtad hogy te nem figyeled mindenhol mindenképp a jeleket, meg már biztos több évtizede (?) foglalkozol ezzel az (okkult?) tudománnyal, de azért könnyebben veszed elő ezt kiindulópontnak mintha csak egyszerű véletlen egybeesésnek könyvelnéd el. Azt elmondanád hogy pl az én porckorongsérvem mitől lehetett? Ha már így mondtad több könyved is van erről amiben ezekről szó van hogy mindennek oka van... Már azóta egyébként abszolút teljesen meggyógyultam mintha misem történt volna, csak úgy érdekel hátha mégis beletalálsz. Nem tesztelni akarlak hogy mennyire vagy otthon a szakmádban, csak ha mégis valami ponton meg tudsz fogni, akkor lehetséges hogy nem leszek ennyire szkeptikus ezzel az egésszel kapcsolatban.
    Még1x, én abszolút nem akarok tiszteletlen lenni, nem vagyok fizikus sem, csak hobbi szinten olvasok fizikát meg kvantumfizikát, én inkább a zenékben és zenélés témában vagyok benne, viszont vannak dolgok amikben egy logikus következtetés levonása után egyszerűen nem tudok hinni. Ebből talán látszik hogy te is és én is másképp közelítjük a témát, és talán parttalan a vita a különböző meggyőződések miatt. Mondjuk most végiggondolva én abszolút nem tudom elképzelni hogy másképp legyen mint ahogy leírtam, de remélem tudsz mondani olyat ami a mugli gondolkodásmódomnak keresztbetesz. BTW, ha már a Titkot így kibeszéltük, 2012-ben bekövetkező bármiféle változásról van valami véleményed? (Az ezo családban erről is sokat beszéltünk anno)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés