Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83) aggleány válasza Apollyon (#81) üzenetére


aggleány
addikt

Tegnap este nem tudtam válaszolni, de majd most! :DDD

A Titok nekem is tetszett, mert nagyon sok igazság van benne. Sajnos rengeteg olyan könyvet lehet kapni, ami tele van teljesen elszállt dolgokkal, és az ezoterikus irodalom magyar nyelven kapható része semmit nem ér. Rengeteg dologgal oltják azokat az embereket, akik keresnek valami kapaszkodót, valamit, amiben hihetnek. Ha ezt, akkor ezt. Találnak benne valamit, ami igaz, és onnantól kezdve gondolkodás nélkül elhisznek mindent, amit az adott könyv állít. Részemről elég hitetlen vagyok minden téren - nekem bizonyíték kell, nem ígéret. ;]

Én úgy vettem észre, hogy azért vannak többségében nők az ilyen témákban, mert szó van angyalokról, hitről és egy csomó olyan dologról, amihez nem kell bizonyítani semmit, elég, ha megcsinálja az ember. Ebben a témában nincs kihívás, csak útmutatás. A férfiaknak inkább a kihívás, a bizonyítás számít, a nők elég kényelmesen megvannak enélkül is.

Azzal én sem értek egyet, hogy bármilyen történés mögött valami érdekességet kell gyanítani. A komolyabb dolgoknak (betegség, baleset) szerintem is oka van, de amíg az ember nem ismeri fel az összefüggéseket, addig ez hülyeségnek hangzik. Ahhoz, hogy valaki felismerje az ilyesmit, elég komoly önismeret és annak az elfogadása kell, hogy mi magunk irányítjuk az életünket, nem pedig külső erők irányítanak.

Van egy pár betegséges könyvem, és mindben ugyanaz a lényeg, csak kissé más szempontból megvilágítva. Pl. a bőrrák oka a szeretet hiánya. Levezetés: a bőr az érintés felülete. Akit gyakran megérintenek, azt szeretik. Akit nem érintenek meg gyakran, azt nem szeretik. Ugyanez a típusú okfejtés kicsit más témára és máshogyan alkalmazva: méhnyakrák. Műtét után tilos a szex legalább három hónapig. A méhnyakrák fél év múlva visszatért. Megint műtét. Fél év múlva megint. Ismét műtét. Műtét után pár nappal aktuális pasas kirúgva - azóta is minden rendben, elmúlt a méhnyakrák. Miért is volt? Nem volt megfelelő a pasas, nem volt jó vele ágyilag, ezért a szervezet megakadályozta a dolgot, ha már a nő nem tette meg. Mivel felismerte, hogy mitől van a betegség, az elmúlt, már nem volt rá szükség. Stb. Ha az ember odafigyel, egy csomó betegségnek meg tudja fejteni az okát, akkor is, ha nem olvasta a vonatkozó irodalmat. A betegségek valaminek a hiánya, vagy valaminek a túltengése miatt alakulnak ki. Logikusan: pl. vitaminhiány vagy vitamin túltelítettség.

A mugli kifejezést mi is szoktuk használni, de csak olyan illetők esetén, akik azt állítják, hogy valami hülyeség, pedig fogalmuk sincs arról, hogy miről beszélnek.

A csontkovácsolás valóban jó dolog, ha hozzáértő ember csinálja. :K Én a kézrátételes gyógyítást nem úgy értettem, hogy rádteszi a kezét, és tekerget, hanem pl. csak hozzád ér, vagy még azt sem, csak föléd tartja a kezét. Nagyon hatékony tud lenni pl. vese-vagy epekő szétzúzására. Se műtét, se lézer, semmi. Kicsivel egyszerűbb, és nem fájdalmas.

Én kb. 15 éve foglalkozom komolyabban ezoizével, de ha találkoznánk, nem hiszem, hogy rájönnél. Nem látok mindenben jeleket, nem vagyok elszállva vele, mert nem arra való. Aki folyton erről beszél, az nem értette meg a lényegét. Ez a fajta tudás nagyon sok helyzetben tud segíteni, ha helyesen használják. Sajnos nagyon sokan nem jól használják, és csak a könnyű pénzszerzés lehetőségét látják benne.

Anno egyszer elég vacak napom volt, ezért felhívtam egy hűdenagymestert az újságból. Azt állította magáról, hogy ő Reiki II-vel (az egyik kézrátételes gyógyítási módszer) mindent gyógyít. Érdeklődtem, hogy ez mégis micsoda. Elmondta, hogy ezt egy olyan ember, mint én, nem értheti meg, ehhez különleges képességek kellenek - neki a beavatás miatt magasabb a rezgésszintje, ezért tud engem meggyógyítani. Kedvesen mondtam neki, hogy akkor nem lesz jó a dolog, mert én Reiki mester-tanár vagyok. Néma csend, majd mondta, hogy ő Szellemgyógyászat II-t is végzett, és az azért már komolyabb dolog. Mondtam, hogy abban is mester-tanár vagyok. Még kísérletezett párat, de mindig ő maradt alul, aztán elmondott mindennek, én voltam az utolsó szemét, aki szórakozik vele. Na ezért nem szeretem mindenfelé mesélgetni, hogy miket tudok. Az ilyen elfuserált alakok lejáratják az egész témát, és nem óhajtok magyarázkodni. Csak azért baj, hogy a laikusok nem tudják, hogy ki az, aki tényleg tud, és ki az, aki nem, mert így mindenkit hülyének néznek, és nem tudnak élni a segítséggel, amiket egy komoly gyógyító tudna adni. Néha, amikor valaki olyasmire panaszkodik, amit kb. 3 perc lenne megoldani, megemlítem, de általában hülyén néznek érte. Lassan le fogok szokni róla. Pl. egy csigolyaelcsúszást pillanatok alatt helyre lehet tenni, de az emberek inkább járnak több hétig injekciókúrára, minthogy keresnének valakit, aki pikk-pakk megoldja a dolgot.

A Titokról: ez már elég régóta nem titok, nagyon sok helyen le van írva, nagyon sokféle módon, de ebben a könyvben nagyon jól szedték össze a dolgokat, jobban, mint máshol. Aki full mater, az is azt csinálja, ha bútort akar venni, hogy szétnéz a szobában, eltervezi, hogy milyen asztalka kell, aztán elkezd agyalni, hogy milyen formájú és színű legyen, és hogy hova kellene tenni. Ha eldöntötte, elmegy, megveszi, odateszi. Ennyi. Először a gondolat, utána jön az asztalka. :K

Kicsit hosszú lett, bocsi. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.