Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sb válasza Johnnyxy27 (#100) üzenetére


sb
veterán

Ismerem az elvi előnyöket. Gyakorlati előnyét egyiknek sem látom jelenleg.
Az M.2 szerintem irreleváns otthoni, normál használatban, a DDR4-et kifejezetten kerülöm egyelőre. Ára van, jobb paraméterei még kevésbé. Annak valós, kézzelfogható teljesítménynövekedése pedig kvázi nincs. Az USB 3.1 ami a legérdekesebb, de az eszközöket tekintve arra is várhatunk még 2-3 évet mire igazán hasznos lehet. Bár a magam részéről még arra is azt mondanám, hogy a 3.0 bőven elég lesz átlagusernek akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#102) DudeHUN válasza secretgarden (#86) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ott valami más baj lesz, ha YT videók is akadnak. Amíg a 270x volt a gépben akkor sem volt semmi lassulásbeli problémám. Sem most Nvidia kártyával,sem amikor a VGA is AMD volt. 24p video lejátszásban még jobb is volt.

Gamer for Life

(#103) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Na igen, csak az az érdekes, hogy ezeket két teljesen különböző AMD-s procis/videókártyás gépen is tapasztaltam, amiknek egyetlen alkatrésze sem volt ugyanaz, ugyanakkor négy különböző Intel procis és Nvidia/Intel videókártyás gépen meg egyiken sem.
Nem vagyok elfogult Intel irányába, bár lenne az AMD ugyanolyan jó (vagy jobb és még olcsóbb is :-)) mint az Intel.

(#104) #06658560 válasza Reggie0 (#93) üzenetére


#06658560
törölt tag

Figyelembe véve, hogy FEA-ban meglépték, ha tényleg gyorsítana, nyernének vele bármit is, meg tették volna már CAD-ben is. Ahogy a CAd programok FEA része képes több szálon futni, miközben a klasszikus CAD részek maradnak ahol vannak.

(#105) Reggie0 válasza #06658560 (#104) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a FEA pont a legkonnyebb resze az egesznek meg ha ujra is kell irni, mert eleg altalanos es sokan foglalkoznak vele.
A parhuzamositassal az a baj, hogy a meglevo kod optimalizacioit vissza kell csinalni, mert jellemzoen azok egyszalas optimalizaciok, es a nyers alap problemabol, azaz kb. 0-rol kell nekiiindulni, majd tobbszalra leprogramozni(ez meg egyszeru), majd tobb szalra optimalizaciokat keresni/vegezni(na ez az ami igazan szivas). Emiatt nagyon sok munkat igenyel. Nagyon sokszor a parhuzamos problemat nem lehet olyan jol optimalizalni, mint az egyszalut, tehat vegeredmenyben a teljesitmeny novekedes annyira kicsi lesz, hogy nem eri meg belefektetni energiat. Ez nem azt jelenti, hogy a problema nem parhuzamosithato, csak egyszeruen nem eri meg.

[ Szerkesztve ]

(#106) Yutani válasza secretgarden (#103) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nem is értem, hogy tudnak emberek AMD géppel bármit is csinálni, mivel AMD-n minden akad, laggol, kilép, visszafelé játszik. Be is kéne tiltani az AMD-t az ilyenek miatt.

#tarcsad

(#107) jedis válasza Yutani (#106) üzenetére


jedis
senior tag

Pont ezért nyúzok én is már több mint 14 éve fullpiros konfigokat . Folyamatos kreativitást, és készségfejlesztés igényelnek ezek a gépek, nem lehet mellettük unatkozni ( és itt most nem az önfeledt játékra gondolok ). Olyan képességeid erősödnek meg, melyekről az előtt még azt sem tudtad, hogy léteznek. Huzamosabb ( az az 10+ év ) idő után, a fekete mágia alapszintű elsajátítása egyenesen elkerülhetetlen. Egy full win. reinstall driverekkel, alap progikkal együtt , 7 perc 28.7 másodperc ( és ezen még mindig lehet javítani ). Annyira sokoldalú leszel, hogy az már szinte gömb ! Igaz van árnyoldala is, a hajad kb. 2/3-ada, és a gyógyszerfüggőség, de hát valamit, valamiért nem ? :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#108) MongolZ válasza secretgarden (#103) üzenetére


MongolZ
addikt

Melletted meg milliónyi más ember tapasztalja, hogy ez nem igaz.
Ha a YT videók is akadnak, akkor az hatalmas user fail. Még egy ezeréves Brazos is akadásmentesen játsza azokat.

(#109) Johnnyxy27 válasza MongolZ (#108) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Pedig tényleg lassabb a FX8320 bizonyos taskokban, mint az inteles megfelelője, ezt azóta tudom, mióta megtapasztaltam a különbséget. Az a sok millió azért nem érzékeli, mert nincs viszonyítási alapja, talán azért. És ezt úgy mondom, hogy egész életemben AMD-m volt előtte. Nekem YT-al nem volt bajom, de volt minden mással. Még a gép leállítása is egy örökkévalóság volt randomban, meg mint ahogy a kolléga írta, néha még egy számológép megnyitása is másodpercekbe tellett. Összes C state, cool'n'quiet kikapcsolva, turbo lekapcs, fix 4 gigahertzen beállítva. Olyan fps droppok voltak egy gtx 970-el egy egyszerű starcraft 2 legacy of the voidban, hogy gondolkodtam a grafika levételén, 2013-as Bioshock Infinite-ban is a minimum fps-ek random leestek, emiatt bizonyos helyeken darabos volt érezhetően. Ugyanazzal a windózzal újratelepítés nélkül a problémák megszűntek, tehát az amd-s rendszerrel volt a gond. Plusz utána lehet olvasni, 1440-n ár az fx8350 is bottleneck a csúcs vga-knak, egy radeon 280x-et vagy egy gtx 960-at ki tud hajtani 1080p-n, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#110) derive válasza Johnnyxy27 (#109) üzenetére


derive
senior tag

Ha ujratelepites nelkul megszuntek a problemak, akkor alighanem nem raktad fel a drivereket... ;]

(#111) HalasKYO válasza Johnnyxy27 (#109) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Nekem volt intelem (cerka, utána pentium4)
Utána jött AMD x2 majd phenom 2 965be.
Ezt gyűrtem sokáig, olyan lassulásokat amiket írsz soha nem tapasztaltam.
C'nQ bekapcsolva, 3,4 undervoltolva.
Most van még egy dual Xeon x5650 meg 2 inteles laptop.
Egyik i5, másik c2d .
Ezek a lassulások nekem hdd vagy ram hibának tűnnek.

Az, hogy 40x szer írod le hogy AMD "szar" intel isten, szép és jó, de úgy, hogy végig olvastam a topikot csípi a szemem.
Ha lenne is ilyen akkor abból elég szép botrány lenne és nagy volumenben reprodukálható hiba lenne (ha lenne, és valóban MINDEN AMD - terméket érintene)
A gond az , hogy azt várod egy kisebb teljesítményű procitól, hogy ugyanazt tudja mint a 2x annyiba kerülő konkurencia.
Tudod minek hívják ezt azt amikor ugyanazt csinálod és más eredményt vársz ? Őrültségnek.
Nincsen bajom se az intellel se az AMD-vel.
Személy szerint jobb szeretem azt, hogy egy cég segíti a fejlesztőket és nem gátolja.
És ebben a pirosak magasan vezetnek, ezzel szimpatizálok.

Az intel procik erősek . Tény. És drágák is . Remélem lesz valami a ZEN-ből és látunk végre jó meccseket.
A fenti procik szerintem is kissé izzadtság szagúak (kérdés, hogy mire fel ?)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#112) Johnnyxy27 válasza derive (#110) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

win10 alapból mindenből a legfrissebbet felrakja. Tényleg ég és föld a különbség egy budget meg nem rendszer között, és azt csak akkor látod, ha közvetlen kipróbálod egymás után vagy közben. A vga az megmaradt, az egy jó sarokpont a viszonyításhoz.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#126) Fiery válasza #32839680 (#125) üzenetére


Fiery
veterán

Igy van, en is azokat az idoket sirom vissza. Na nem mintha 1000 dollart akarnek eleve egy procira kolteni... :)

(#142) Johnnyxy27 válasza #32839680 (#141) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

mint az lga 1366... most néztem aranyárban mérik még mindig őket... pedig ha lenne egy olyan lap egy i7 920x-el, még mindig odaverné a fx8320-at:) hehe na abbahagytam. Keserédes ez az egész. Pont most néztem itt egy másik cikkben hogy jönnek az új amd procik azt ilyen 2 magosak:)

4790K simán ott van mint a 6700K ezek között csak szinte árkülönbség van.

[ Módosította: radi8tor ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#153) Adultnapper válasza Johnnyxy27 (#49) üzenetére


Adultnapper
csendes tag

:R :R

Bye Bye Boom Biddy (Cypress Hill)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.