Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Tonyk válasza Rascally81 (#7143) üzenetére


Tonyk
veterán

Hiába adom ki a parancsot "chmod 777 /i-data/md0/public/OwnCloudData/admin/files"

chmod -R 777 /i-data/md0/public/OwnCloudData/admin/files ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7152) Tonyk válasza Tonyk (#7151) üzenetére


Tonyk
veterán

Bocs, nagyon félreolvastam, tehát a következő belépéskor zárolt a mappa (nem pedig az alatta lévők. Nem is értem miért "olvastam" ezt :W )

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7153) mrrr74 válasza Gallup (#7147) üzenetére


mrrr74
aktív tag

:C :C

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7154) Doky1988 válasza Rascally81 (#7134) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ha kell adok neked szivesen owncloud tárhelyet, rendes hosting alatt van nem otthoni net.. :) Persze attól függ mekkora tárhelyre van szükséged.

[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#7155) dcenter


dcenter
csendes tag

Sziasztok!

Az új csomagletöltési címről telepítettem énis az owncloudot. Mit kell átállítani, hogy az ékezeteket normális jelenítse meg? (Gondolom a mysql táblákat kéne valahogy birizgálni, de ott pontosan mit? :) )

köszi előre is!

hopp vaklárma, bocsi. rájöttem, hogy a gépemen van egy k.csög font, ami vmiért chrome alatt ékezetek nélkül jelenik meg, de ie alatt megy rendesen. user error :)

[ Szerkesztve ]

(#7156) Rascally81 válasza Doky1988 (#7154) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Köszönöm, de már megoldottam! :D
Azért kedves gesztus! :R

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#7157) Thomas16


Thomas16
tag

Hi all!

NSA310 beüzemelés közben akadt egy kis gondom:
Elindítottam a Starter Utility-t, de nem fogadja el a "admin"-"1234" párost az elején.

Hibaüzenet ugrik elő, és azt írja, hogy nem válaszol a nas.

Router beállítás lehet a gond?

Üdv: Thomas

(#7158) Thomas16 válasza Thomas16 (#7157) üzenetére


Thomas16
tag

Most meg azt írja ki, hogy "helytelen jelszó". :))

(#7159) zambozoli válasza Thomas16 (#7158) üzenetére


zambozoli
senior tag

Böngésző előzmények törlése erősen javasolt! :K

Üdv:ZZ

(#7160) Thomas16 válasza zambozoli (#7159) üzenetére


Thomas16
tag

Nem működik így sem! :(

Valami más megoldás?

(#7161) zambozoli válasza Thomas16 (#7160) üzenetére


zambozoli
senior tag

Állítsad le a power gombbal majd indítsad újra!
Ha nem jön össze akkor passzolom.

Üdv:ZZ

(#7162) Thomas16 válasza zambozoli (#7161) üzenetére


Thomas16
tag

Az már előtte is megvolt, de semmi.

A "Discovery" fül alatt pedig online jelzi a nas-t.

(#7163) tigrici válasza Thomas16 (#7162) üzenetére


tigrici
aktív tag

A nas használt?Mert akkor lehet más a jelszó,akkor a reset segithet.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7164) Rascally81 válasza tigrici (#7163) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Srácok kellene egy kis segítség!
Szerintetek mitől lehet az, hogy ma reggel leültem a gép elé, és azt tapasztaltam, hogy nincs internet.
Gondoltam semmi gond, modem és router(TP-Link WDR3600) restart, ismét van internet, kb fél percig.
Ezt eljátszottam kb 5x, aztán hívtam a szolgáltatót (UPC) de ő semmi hibát nem észlelt a modemig.
Ennek hatására a routert kiiktatva valóban tökéletes az internet!
Gondoltam azt is megpróbálom, hogy a NAS-t iktatom ki, és a routert visszadugom.
Így is van internet!
A kérdésem az, hogy mi a fészkes fene jön a NAS-ra, hogy megbolondítja a routert???
Kb 1 hónapja csinálta ezt utoljára, de akkor sem sikerült rájönni, csak pont akkor cseréltem ki az 500Gb wincsit egy 3TB-ra és újra raktam az egész NAS-t, eddig tökéletesen működött. :W

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#7165) tigrici válasza Rascally81 (#7164) üzenetére


tigrici
aktív tag

a nas fix Ip van?Ugyanazok a beállitások mint előzőleg voltak?Esetleg torrent fut rajta?Szolgáltató szokta korlátozni a p2p forgalmat.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7166) Rascally81 válasza tigrici (#7165) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Szia!
Igen minden ugyan az!
ill. arra jöttem rá, ha nem nyitok portot a Transmission-nak 5mp múlva minden fasza!!
Egy biztos, hogy a Transmission csinál valamit...Ha véletlenszerűre, vagy ha én nyitok neki portot, ugyan az. 5-10mp múlva nincs net!
Szolgáltató blokkolna valamit?

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#7167) dmc válasza Rascally81 (#7166) üzenetére


dmc
aktív tag

Próbáld meg a kapcsolatok számát lejjebb venni a TM be.
Gondolom WIFI d nincs.
Nekem is ugyan ez volt a gondom a WIFI m mindig szakadt de kábellel tökéletesen működött .

(#7168) tigrici válasza Rascally81 (#7166) üzenetére


tigrici
aktív tag

ezek szerint elképzelhető,

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7169) Rascally81 válasza dmc (#7167) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Wifi-n és kábelen ugyan az a szitu!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#7170) Tonyk


Tonyk
veterán

Sajnos a probléma itt kezdődik : TP-Link

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7171) dmc válasza Tonyk (#7170) üzenetére


dmc
aktív tag

MI a gond vele?
Abba is vannak jó ruterek.
Te mit használsz?

(#7172) Thomas16 válasza tigrici (#7163) üzenetére


Thomas16
tag

Hát ez érdekes. A NAS teljesen új, a héten vettem az edigitalban, de a reset segített rajta.
Mintha a boltban babráltak volna már vele...

Na mindegy, most már működik.

[ Szerkesztve ]

(#7173) Tonyk válasza dmc (#7171) üzenetére


Tonyk
veterán

Sajnos tapasztalatból mondom (cégesz szinten belefutottunk jópár példányba), hogy totálisan megbizhatatlan eszközök. Az ellenségemnek sem kívánnnám. (pl. hihetlen hektikusan működő routerek, rendszeresen lefagyó gigabites switchek (még csak nem is managelhetőek, hanem simák), stb. )
Jönnek majd a "nekem is ilyen van semmi gondom vele", de akkor is ez a véleményem és nem csak nekem , hanem jópár kollégának akik mondjuk nagyban foglalkoznak vele. Volt már itt is róla szó, de itt pl egy egyetemről is szó van, ahol már oktatják, hogy ha lehet ne használják: [link].

Én egy Asus RT-N16-ot használok Tomato fw.-el. Előtte Linksys WRT54GL szintén tomatoval. Én csak olyan routert veszek és ajánlok, amire linuxos fw. felmegy, (tomato esetleg openwrt, dd-wrt). Kicsit drágábbak, de lényegesen megbízhatóbbak még soho kategóriában is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7174) dmc válasza Tonyk (#7173) üzenetére


dmc
aktív tag

Nekem is előtte Linksys WRT54GL volt csak elfüstölt :(
Szerintem a régebbi TP linkek jók. Az újabbak amik ilyen lekerekített meg szépen kinézős az tényleg felejtős.
Ha Linksys WRT54GL lett volna gigabites portja megint vennék egyet

(#7175) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Erre a NAS-ra szeretném telepíteni a transmissiont a leírás alapján, de a telnet elérésnél (puttyal) elakadtam.
Connection refused hibát kapok.
A nas fw-je: V4.61, és én nem az ffp-stick beta-t töltöttem le, hanem az FFPStick-2013-11-24-et. Lehet ez a baj? :F bár a beta-t egyszerűen nem is tudom letölteni, esetleg ha valaki feltöltené valahova, megköszönném.
A letöltött rar-t kicsomagoltam egy mappába, és a mappa tartalmát másoltam a pendrive-ra. Ugye ezután jönne a Putty, de itt el is akadtam :S
Esetleg tudna valaki segíteni?

(#7176) dmc válasza kozicsd (#7175) üzenetére


dmc
aktív tag

program csomagba benn kel hogy legyen a TM

(#7177) Rascally81 válasza Tonyk (#7173) üzenetére


Rascally81
aktív tag

És ha felteszem rá a Vargalex féle OpenWrt-t? Szerinted azzal jobb lenne?
Korábban már volt fent, csak mikor megvettem a NAS-t, vissza tettem rá a gyári Fw-t.

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#7178) tigrici válasza kozicsd (#7175) üzenetére


tigrici
aktív tag

elöször is pen format 16 bitesre,majd utána másolás.Ha meg van akkor ki kapcs.picit vár.ujra inditás és ha már megvan a 2 partició csak utána jöhet a putty.De a log file megmondja mi a bibi.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7179) kozicsd válasza dmc (#7176) üzenetére


kozicsd
tag

Nekem az ffpstick-beta kellene, mert a linkelt oldalról nem tudom letölteni valamiért :S

(#7180) zambozoli válasza Rascally81 (#7177) üzenetére


zambozoli
senior tag

ugyan nem ide tartozik, de jobb! sokkal, ég és föld.
Ide kukucs: [link]

Üdv:ZZ

(#7181) Anonymus23 válasza kozicsd (#7179) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért nem inkább a winchesterre telepíted az FFP-t?
Kezd a 8. oldalon a leírást, annyi változtatással, hogy a web_prefix fájlba a Tonyk által jelzett címet írod be a leírásban szereplő helyett.
ftp://ftp.zyxel-tech.de/
Azonnal lesz a telepíthető csomagok között FFP is, és ha nem akarsz SSH-n telepítgetni TM-et, akkor akár a 2.82-es (jelenlegi legfrissebb) TM-is ott van a "gyári" csomagok között.
Ettől egyszerűbben szerintem nem nagyon lehet most felnyomni.

Lehet érdemes lenne a leírást felfrissíteni (bár Bélaaa-t sem láttom már itt régen :) ), mert azóta jó pár változás van már, ami jelentősen megkönnyíti a feltelepítést.

;) - The Power of the Light Side

(#7182) kozicsd válasza Anonymus23 (#7181) üzenetére


kozicsd
tag

Köszönöm a segítséget, viszont itt is elakadtam :DDD
"Azonnal lesz a telepíthető csomagok között FFP is"
Ezek a telepíthető csomagok merre vannak?

szerk:
sikerült, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#7183) kozicsd válasza Anonymus23 (#7181) üzenetére


kozicsd
tag

Fentvan az ffp, viszont nem megy az ssh a putty-al, fatal error van: Server unexpectedly closed network connection hibával. Esetleg ez tudod hogy mi?
A transmission-t szeretném beállítani, hogy kérjen jelszót valamint felhasználónevet, ehhez gondolom kellene az ssh :(

(#7184) noxika72 válasza kozicsd (#7183) üzenetére


noxika72
tag

SSH: 22 porton próbálod?
A Telnet: 23 port már nem megy a 004-es ffp óta

[ Szerkesztve ]

(#7185) Anonymus23 válasza kozicsd (#7183) üzenetére


Anonymus23
veterán

Újraindítás után is?

;) - The Power of the Light Side

(#7186) kozicsd válasza Anonymus23 (#7185) üzenetére


kozicsd
tag

Sikerült, most már megy minden :))

(#7187) hzcs


hzcs
senior tag

Owncloudnál hogy lehet megváltoztatni a portot? Jelenleg úgy jön be, hogy ip/pkg/owncloud, de én úgy akarom, mint a transmissiont, hogy ip:port. Googlen kerestem, de nem lettem okosabb.

(#7188) aut119


aut119
csendes tag

hali,
hátha tudtok segíteni. meghülyült az nsa 310-em. előtte 2 dolgot csináltam: firmware update (v4.62) és feltettem a polkastot. ma reggel még rendesen működött, aztán meghülyült: sokáig nem is volt látható/hozzáférhető egyáltalán, aztán igen, de így se sokkal jobb: szakadozva lehet csak lejátszani fájlokat, teljesen instabil lett. ki se tudom rendesen kapcsolnil, csak hosszú gombnyomásra reagál. reset se működik. mit lehet tenni? köszi

(#7189) #79335424 válasza aut119 (#7188) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha még be tudsz lépni, akkor nézz egy processzorterhelést és ramhasználatot. Akkor szokott ilyen lenni, ha valamiért nagyon dolgozik. Tipikusan ilyen egy médiaszerver adatbázis feldolgozás (vagy hiba). Egyébként a személyes véleményem az, hogy az a Polkast egy ruppót nem ér. Kár foglalni vele a helyet. Az Androidos klienséről nem is szólva. Ezt természetesen visszavonom, ha esetleg az utóbbi 3 hónapban sikerült volna csodát tenniük vele.

(#7190) aut119 válasza #79335424 (#7189) üzenetére


aut119
csendes tag

sajnos most éppen nem tudok belépni sem, egy órája még sikerült:-( felteszem, inkább a firmware frissítés miatt van ez, gondolom, downgrade-elni nem lehet. főleg, ha be se tudok lépni. ha nem tudok belépni, akkor mit tudok még csinálni?

(#7191) noxika72 válasza aut119 (#7190) üzenetére


noxika72
tag

lehet downgradelni
vedd ki a vinyót, indicsd újra ha akkor sem éred el, akkor nagy reset

(#7192) Tonyk


Tonyk
veterán

Nálam is szokott olyan lenni, hogy az admin felületre lépve és abban matatva teljesen meghal az adminisztrációs felület. Belépni nem sem lehet, csak pörög a folyamatjelző vagy fekete a bömgésző ablaka a login gomb megnyomása után. Persze ssh, tm, minidlna, stb megy. zyshclient 98%-on megy ilyenkor. Pár óra után aztán megint használható, ha addig nem indítom újra.

Tapasztalta már valaki ezt?

Úgy vettem észre, hogy akkor csinálja ha linux alól lépek be. Win alól mintha jó lenne (bár wint elég keveset használok mostanában).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7193) hzcs válasza Tonyk (#7192) üzenetére


hzcs
senior tag

Szerencsére nálam még nem produkált semmi ilyesmit, igaz én win alól és chrome-mal használom, linux alól nem próbáltam. 4.62 fw

(#7194) aut119 válasza noxika72 (#7191) üzenetére


aut119
csendes tag

vinyót kiszedtem, visszatettem, utána egy darabig elérhető volt az admin felület. aztán most már megint nem:-( mikor be tudtam nézni, a cpu használat normálisnak tűnt, ami viszont szemet szúrt, hogy a ventilátor sebesség 0 volt. ha az halt be, az okozhat ilyen komoly gondokat? lehet, hogy letilt automatikusan, hogy ne melegedjen túl?

(#7195) hzcs válasza aut119 (#7194) üzenetére


hzcs
senior tag

A statusnál kiírja a cpu hőmérsékletet is, az mennyi volt? Nálam 44-45 fok szokott.

(#7196) #79335424 válasza Tonyk (#7192) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha az Androidot Linuxos bejelentkezésnek tekintjük, akkor nem tapasztaltam ilyet.

(#7197) aut119 válasza hzcs (#7195) üzenetére


aut119
csendes tag

fú, nem emlékszem. most kikapcsolom, hagyom pihenni, aztán újra próbálom. ha sikerül bemenni, csinálok printsceen-t

(#7198) aut119 válasza hzcs (#7195) üzenetére


aut119
csendes tag

amúgy most ott tartok, hogy nem barkácsolok, csinálja meg a Zyxel. egy éve vettem, elvileg 2 év gari van rá. vam vkinek tapasztalata a hivatalos szervizzel?
köszi

(#7199) yuhui válasza Tonyk (#7192) üzenetére


yuhui
tag

Nálam is volt ilyen régebben. Volt hogy több zyshclient process is futott és azok terhelték (egy vagy több nem emlékszem). Akkoriban Win + Chrome párost használtam és úgy, hogy miután bejelentkeztem az admin felületre sosem léptem ki csak bezártam a böngészőt, loginnál meg bepipáltam, hogy 2 hétig maradjon bejelentkezve (a böngésző meg úgy volt beállítva, hogy induláskor nyissa újra a bezárás előtti lapokat). Mióta kilépek az adminból logouttal nem tapasztaltam ezt. Szóval vagy ez volt az oka vagy csak véletlen. :) Annyi, hogy én is vagy újraindítottam a masinát vagy kilőttem a processt ami ette a CPUt.

(#7200) mrrr74 válasza aut119 (#7190) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nekem is ezt csinálta, aztán újraindítottam (bekapcs gombbal) és jó lett.
Azt vettem észre, hogy az eddigi cím is változott a frissítés után, így könyvjelzővel nem is ment.
Viszont FTP-n elértem, így annyira nem aggódtam. Azóta megy jól

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.