Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) tigrici válasza Josearc (#7492) üzenetére


tigrici
aktív tag

Plex adat bázis:Elöször letöltöd a pőrt-plugint ,bemásolod a megfelelő helyre. Éa amikor hozzá adsz mondjuk 10 filmet. elöször felveszi őket,és elkezdi keresni a metaadatokat "boritó,fanart,leirások " ezeket minden egyes filmhez.A találati arány erősen függ a rendes elnevezéstől,Könyvtár magyar,film cim angol .Azt ami hiányos kézileg lehet javitani.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7502) junkpod


junkpod
nagyúr

hali, a médiaplayerem a mappákban lévő xml és jpg fájlokból épített infot meg tudja jeleníteni, létezik olyan app a NAS-ra ami legenerálja nekem ezeket a fájlokat? Esetleg van olyan app ami értelmes GUI-t ad (akár pc-n) és tudom ezeket javítgatni?

Box's don't touch!

(#7503) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Mit gondoltok, érdemes lecserélni a 310-et egy 310S-re?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#7504) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani, hogy bárhonnan neten keresztül elérjem a NAS-omat?

A "Webes közzététel"-t engedélyeztem a NAS beállításánál, a 80-as porttal.
A routeren mit kell beállítani?

Köszi!

(#7505) Anonymus23 válasza Bélaaaa (#7503) üzenetére


Anonymus23
veterán

Milyen megfontolásból?
Én nem látok benne (akkora) előrelépést mint pl a 210 vs 310 között volt, vagy 310 vs 325 esetében.
Nem hiszem, hogy jobban járnál vele.

;) - The Power of the Light Side

(#7506) Anonymus23 válasza Thomas16 (#7504) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mit akarsz konkrétan elérni?

Ha a NAS kezelő felületét:
Nekem nincs engedélyezve a webes közzététel, viszont a 80-as port mellett a a port mappingben be van állítva egy másik is, és az van a routerben forwardolva, és azon keresztül elérhető a kezelő felület netről.

;) - The Power of the Light Side

(#7507) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni, hogy mire jó a btSync és hogy hogyan tudom pontosan használni ?

nagyon hálás lennék érte.

-.-

(#7508) #79335424 válasza Thomas16 (#7504) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a router tud VPN szervert, akkor inkább azt használd. Ha nem, akkor a NAS -ban, a megfelelő megosztásnak (pl. video) engedélyezni kell a webes közzétételt. Az admin elérésének a portját állítsd át 80 -ról, mondjuk 92 -re, hogy ne akadjanak össze. Aztán a routerben állandó IP a NAS -nak (static dhcp, static client, vagy ehhez hasonló menüpont), majd a portforwardingnál a NAS 80 -as portját forwardold a routered egy külső, lehetőleg 5számjegyű portjára. Az elérés a http://router külső elérés:5jegyű port/video szerint történik. Megjegyzem, ez a megoldás egyáltalán nem biztonságos.

Update: Most esett le, hogy Te nem streamelni akarsz, hanem az admint akarod elérni. Ebben az esetben nem a webes közzététel kell, hanem az általam leírt beállítás esetén a NAS 92 -es portját kell forwardolni.

[ Szerkesztve ]

(#7509) asanotadanob válasza ubid (#7507) üzenetére


asanotadanob
tag

Olyasmi, mint a dropbox, vagy az owncloud, csak torrent alapon működik. Szinkronizálja a megadott fájlokat, de nem kell hozzá szerver, csak hogy a két eszköz egyszerre be legyen kapcsolva. Ezért jó, ha felteszed a nassra, mert az valószínű többet megy, mint a géped. Nekem jobban bejött, mint az Owncloud, sokkal kiforrottab, egyszerűbb, de nincs webes fájlszerkesztő felülete. (Mondjuk ez az Owncloudnál is olyan lassú volt, hogy rá sem néztem.)

Haználat:
Felteszed az eszközökre, megadod az egyiken a szinkronizálni kívánt mappát, generálsz egy kulcsot hozzá, aztán a másikon is beállítod a mappát és hozzáadot a korábban generált kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#7510) ubid válasza asanotadanob (#7509) üzenetére


ubid
őstag

Értem.

És ehhez szükséges valami konfig ?
(feltettem, de nemtom melyik porton hallgat, vagy ilyesmi )

Estleg az ezzel felpakolt torrenteket képes elindítani a nas (ahogy a dropbox esetében NÉHA sikeresen elindítja )

-.-

(#7511) asanotadanob válasza ubid (#7510) üzenetére


asanotadanob
tag

Vagy a 8888 vagy a 9999 portot kell forwardolni.
Én is ezzel pakolom fel a torrenteket, mert nem megy folyamatosan a nas. Megadtam a telómon meg a gépemen egy mappát, ahova a torrenteket letöltöm, és ami szinkronizál a nason lévő, a tm-ben beállított watched dir-rel Amikor automatikusan bekapcsol a nas, a btsync lekéri a fájlokat a gépről vagy telóról, a tm meg elindítja a torrentet.

[ Szerkesztve ]

(#7512) ubid válasza asanotadanob (#7511) üzenetére


ubid
őstag

igen, a dropbox is ezt csinálná .... vagy csinálja, viszont nekem most nem megy ez a watch-dir móka valamiért.

Egy config fájlt nem tud valaki adni ?

-.-

(#7513) ubid


ubid
őstag

PyLoad-al miket lehet letölteni ? vagy hogy működik ez ?

-.-

(#7514) #79335424 válasza ubid (#7513) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én pl. a data.hu -hoz használom, de nagyon sok tárhelyhez van beépített plugin (pl. rapidshare és társai), ezeken kezeli a prémium accountokat is. Pl. telón (Android) a megfelelő fórumokon kinézem, hogy este milyen linux disztrót szeretnék nézegetni, a letöltési linkeket és esetleg a tömörített állományok jelszavait webes felületen, vagy Androidos kliensben bemásolom és amikor hazamegyek, akkor a megadott mappában ott várnak a disztrók kicsomagolva, összefűzve, nézegetésre készen. Persze nagyon sokféleképpen beállítható. Tömörítéseken belüli tömörítések kezelése, cpu teljesítmény kicsomagolásnál, sávszélesség, párhuzamos letöltések, letöltési szálak, idöbeállítás, kicsomagolás késleltetés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7515) dmc válasza #79335424 (#7514) üzenetére


dmc
aktív tag

Nekem eddig ezek egyáltalán nem sikerültek :D
Letölteni tudtam de azonkívül mást nem :D

(#7516) Bélaaaa válasza Anonymus23 (#7505) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Csak kíváncsiságból érdeklődtem, van-e igazán elorelépés hardver szinten.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#7517) #79335424 válasza dmc (#7515) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az hogy lehet? Sajnos, nem emlékszem a webgui alapértelmezett portjára (talán 7272), de azt írja a NAS a Pyload menüpontban. Az Androidos kliensé 7227. Maradjunk a webguinál! Ha bejelentkeztél, akkor a config menüben van három ablak. A general -nál az általános beállítások vannak (letöltési idő, szálak, web, remote elérés, stb). A másik két menüpont adja magát. Pl. a plugins - extract archive -nál (csak fölé kell vinni az egeret és megjelenik a lista) találod a kicsomagolás beállításait. Ha végeztél, akkor "confirm". Én úgy szoktam kezdeni, hogy a general download time -ot 0:00 - 0:01 re állítom, majd confirm. Aztán vissza a főoldalra és az "add" -gombra feljövő ablakban megadom a letöltés adatait (copy - paste). Felül a név (többrészes csomagoknál minden résznél ebben az ablakban ugyanazt kell írni). Aztán a link, majd alul esetleg a jelszó. Aztán add és jöhet a következő. Lehet, hogy amelyik oldalhoz van plugin, ott automatizáltan is működik. Sajnos, a datához nincs. Szóval, ha mindent hozzáadtam, akkor a configban visszaállítom a time -ot 0:00 - 0:00 -ra és confirm -ra indul a móka. A Quene ablakban lehet változtatni a sorrenden, meg szerkeszteni a letöltéseket. Az Androidos kliens pedig megjelenik a megosztás menüben, így lehet átdobni a linket.
Nagyon fontos, hogy a Pyload csak az ASCII kódot érti! Tehát ha a letöltés, vagy a könyvtár nevében bármilyen eltérő karakter (pl. ékezet) van, abból error lesz!
Remélem, így már többre jutsz vele!

[ Szerkesztve ]

(#7518) dmc válasza #79335424 (#7517) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm a segítséget!!
Régebben próbáltam akkor még volt előfizetésem egy két helyre de mostanában csak torrentezek ez is elég.
Addig eljutottam hogy megadtam honnan töltsem le meg hozzáadtam a bejelentkezési dolgaimat és szépen letöltötte.
Azért még egyszer köszönöm a részletes útmutatót :D

(#7519) zambozoli válasza Bélaaaa (#7503) üzenetére


zambozoli
senior tag

Van egy NSA310 és egy NSA310S nálam különbség:
eSata nincs a 310S-en kívül
Másolási sebesség 66MB/s a 310S-en és kb 50-55MB a 310-en lefelé
A 310S-re nem jó a web-prefix módszeres frissítés így az FFP csak spec módon felrakható a hdd-re (később leírom a módszert mindenkinek)
NSA310S vissza tud indulni tápelvétel után, ha úgy van beállítva. Ugyanaz a menü mint a 320-ban!
NSA310S-nél nem kell a 00:00:00:00:00:30 mac címmel szórakozni a wol csomagnál, ha el akarod indítani a hálózatról, megy a saját címén is még tápelvétel után is!

MSA310 1,2GHz, NSA310S 1GHz proccal rendelkezik.
Többi ua.
Mintha a kisebb proc ellenére gyorsabb lenne, de lehet hogy csak belemagyarázás.

Szerintem egy cseppet sem éri meg lecserélni a NSA310 -et.

Újként, viszont nincs más 1 rekeszes Zyxel!

Üdv:ZZ

(#7520) spiky03


spiky03
veterán

Ez jó lehet akkor a NAS-ba?
Toshiba

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7521) #79335424 válasza zambozoli (#7519) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ez hasznos. Kíváncsi voltam a különbségekre. Közben én is ráakadtam egy-két érdekességre. Tudtátok, hogy a 210 -en van soros port? A 310 -en nincs kivezetve, de a forrasztási pontok megvannak. Ezzel telepíthető és futtatható más linux disztró is. Talán még lakásautomatizálást is lehetne vele végeztetni. Jó kis kütyü ez.

(#7522) zambozoli


zambozoli
senior tag

NSA310S FFP telepítés!

FFP telepítése HDD-re az egyetlen, ami nincs meg itt a fórumon. A többi alkalmazás a kezdőcikkben és egy általam nagyra becsült Tonyk fórumtárs által már felrakott információk alapján megtalálható.

FFP telepítés USB Stickre:
FFP telepítése USB Stickre megegyezik a kezdőcikkben leírtakkal kis eltéréssel.
A letöltött FFP Stick csomagot kicsit módosítani kell. Kicsomagolás után az „nsa310_check_file_C0.libzy.so” fájlt át kell nevezni „nsa310_check_file_C0” –ra, majd ki kell cserélni az eredeti „nsa310_check_file_C0 –t” a módosítottra.
Ezután mehet a csomag a Stickre többi ugyanúgy, mint a leírásban.

FFP és egyéb csomagok telepítése a HDD-re:
Sajnos a cikkben említett web_prefix bemásolós frissítéses megoldás egyenlőre nem működik, ezért kicsit agresszívebb megoldáshoz kell folyamodni.
Telepítés:
Töltsük le innét a számunkra szükséges
ffp_0.7_arm_004.zpkg a ZYPKGS, illetve ZYPKG_INFO.tgz fájlokat és másoljuk a NAS admin/zy-pkgs mappájába.
Ha ez megvan, vegyük el a NAS internet hozzáférését (én átállítottam az átjárót nem létező IP címre nem szép, de hatásos). A netet azért kell elvenni, hogy a csomagokat ne tudja frissíteni. Ellenkező esetben telepítés előtt mindenképp körülnéz az interneten és mivel ott „nincs” számára semmi, törli a telepítési feladatot és a kívánt csomag is eltűnik a csomaglistából.
Ez után indítsuk újra a NAS-t. Újraindulás után a csomagok között ott a kívánt programcsomag. NE kérdezzük le a listát az internetről! Válasszuk ki a kívánt csomagot és telepítsük. Az elején lassan fog elindulni, mert keresni akar frissítést, mivel nincs net, jó lesz neki a bemásolt xxxx.zpkg is és feltelepíti. Ha kész a telepítés az indítócikk 3. pontjától folytathatjuk a tevékenységünket.
Telneten is fog felhasználót (root) és jelszót (a korábban megadott) kérni!

Ha kész vagyunk a telepítéssel, adjuk vissza az internet hozzáférést a nasnak.

Egyéb listában nem szereplő programcsomag telepítése megegyezik az FFP HDD-re történő telepítésével.

Sok sikert mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#7523) Joshi válasza zambozoli (#7522) üzenetére


Joshi
titán

Mindenki nevében köszi az infót. :R

(#7524) tigrici válasza zambozoli (#7522) üzenetére


tigrici
aktív tag

Szintén köszönet, :C

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7525) kmarci25 válasza spiky03 (#7520) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó lehet. Ha minden igaz Tonyk fórumtársnak van ilyen a 320-asban, de egy ideje nem látogatja a topikot. Nekem ilyen volt (az 1 terrás) 310-ben. Annyit azért tudj, hogy ha bármivel megkeresed a supportot, akkor az lesz az első, hogy biztos a HDD-vel van gond, mert nincs rajta a hivatalos kompatibilis HDD-k listáján. Mondjuk amúgy sem nagy segítség a support, az itteni, és a külföldi fórumon többet segítenek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7526) spiky03 válasza kmarci25 (#7525) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is az infót.
Tonyk már jelezte, hogy jó hozzá. ;)

Szerintem akkor be is ruházok egy ilyenre, nah meg kell még egy külső ház a mostani 500 GB-nak ami a NAS-ban van, és akkor jó lesz minden. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7527) spiky03


spiky03
veterán

Egy gyors és vsz hülye kérdés. :D

Elég ha csak a NAS és a router közé teszek jobb kábelt? Pl cat6-ost, hogy legyen rendes sebesség.
Most amúgy nem tudom milyen kábellel vannak otthon összekötve az elemek. Délután megnézem és cserélem ami olyan. Mert nekem volt, hogy néha a sima 1080p mkv is beszaggatott. Mondjuk angol DTS hanggal néztem, ami 15, mega volt ugye, meg amikor szakadozás volt, akkor a film bitrátája 20 mega fölött volt ha jól emlékszem. De az volt fura, hogy csak néhány jelenetnél volt így.

Nálatok amúgy ilyenkor amikor filmeztek pl, akkor is megy a le-feltöltés rendesen?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7528) kmarci25 válasza spiky03 (#7526) üzenetére


kmarci25
veterán

Külső ház, ilyet vettem. Nem úgy néz ki, mint a képen, sokkal szolidabb, semmi felirat, csak egy fekete ház, plusz egy kék led, ami akkor világít, ha aktív a HDD.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7529) #79335424


#79335424
törölt tag

Kétségbeesetten próbálok egy 210 -est beüzemelni. Ez a fos router csak a dyndns.org -ot és vmi tzo.com -ot engedi. Úgy tűnik, hogy mindkettő fizetős. A NAS -ban a következő lehetőségek vannak:
dyndns.com
noip.com
3322.org
zoneedit.com
dhs.org
Van ezek között ingyenes? Úgy emlékszem, hogy a noip -ből csak az .org ingyenes, a .com nem.

(#7530) zambozoli válasza #79335424 (#7529) üzenetére


zambozoli
senior tag

Egy nyomurult Custom URL sincs?

Üdv:ZZ

(#7531) dmc válasza #79335424 (#7529) üzenetére


dmc
aktív tag

A dyndns nek is van ingyenes része csak úgy emlékszem havonta meg kell újítani és küld egy emailt hogy mit kell csinálni.
Meg ha emlékeim nem csalnak itt volt valami hozzászólás hogy elég csak megadni a NAS ba dolgot de lehet hogy hülyeséget írok :D
Remélem jól emlékszem :D

[ Szerkesztve ]

(#7532) #79335424 válasza dmc (#7531) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy a routert regelem és azon keresztül érem el a NAS -t, vagy átengedem a NAS -t a routeren és akkor közvetlenül. De regelnem mindenképpen kell valamelyik dyndns szolgáltatásra. Itt meg lett vásárolva egy katasztrófa router, amiben csak ez a két lehetőség van. Nincs custom url, nincs custom firm rá és hogy igazán meg legyen kötve a kezem, egyben van a modemmel.

(#7533) Anonymus23 válasza #79335424 (#7529) üzenetére


Anonymus23
veterán

A noip-nek van ingyenes része, 1 felhasználói ".biz" van benne ingyen.
Öcsémnél állítottam be egyet, mivel a routerben nem lehetett normális ddns-t beállítani, így a NAS-ban lett belőve, de tökéletesen működik.

;) - The Power of the Light Side

(#7534) #79335424 válasza Anonymus23 (#7533) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. Sztem az a noip.org. Én is azt használom. De itt csak noip.com van. A minap olvastam egy topikban, hogy a .com fizetős. Ez nálad ingyenes, vagy Te is .org -ot használsz?

(#7535) mobilizmo válasza dmc (#7531) üzenetére


mobilizmo
addikt

Csak a régi ingyenesek maradtak azok, újat már nem tudsz regisztrálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7536) zambozoli válasza #79335424 (#7534) üzenetére


zambozoli
senior tag

Most néztem:
A noip.com esetén egy DNS =0$
ennek lesz a vége no-ip.biz

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#7537) mobilizmo válasza #79335424 (#7534) üzenetére


mobilizmo
addikt

no-ip.com-on is megy az ingyenes .biz

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7538) Anonymus23 válasza #79335424 (#7534) üzenetére


Anonymus23
veterán

De az nem számít, mivel a bejelentkezéshez nem maga a "webcím" kell, hanem a felhasználói név és jelszó alapvetően. No IP. com-on regisztrálsz, de az ingyenes a -biz lesz.

De ha belemész akkor szerintem hasonló mint a 310-esé, ott így van:
NOIP

Szerk:
Na közben beelőztek, de a lényeg látszik.
;)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7539) #79335424 válasza Anonymus23 (#7538) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Közben el kellett jönnöm onnan, de legközelebb innen folytatom.

(#7540) junkpod


junkpod
nagyúr

mit kell beállítani a böngészőben, hogy a Zyxel web felülete pont egy képernyő nagyságú legyen? Most állandóan le fel kell görgetnem mert magasságban nagyobb mint a képernyő.

Box's don't touch!

(#7541) junkpod válasza junkpod (#7540) üzenetére


junkpod
nagyúr

illetve létezik esetleg valami windowsos app ami jobb felületet ad mint a webes fájlkezelő?

Box's don't touch!

(#7542) zambozoli válasza junkpod (#7541) üzenetére


zambozoli
senior tag

TC ;)

Üdv:ZZ

(#7543) junkpod válasza zambozoli (#7542) üzenetére


junkpod
nagyúr

a TC tudja azt, hogy ha a NAS-on belül végzek fájl műveletet, akkor nem húzza át a PC-re hanem nason belül megoldja?

Box's don't touch!

(#7544) Anonymus23 válasza junkpod (#7543) üzenetére


Anonymus23
veterán

FFP+MC

;) - The Power of the Light Side

(#7545) #79335424 válasza junkpod (#7543) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha Volume1 -et használod TC -ben (vagyis a teljes merevlemezt csatolod), akkor két megosztás közötti áthelyezésnél csak partíción belüli átcímzés történik, nem valós adatmozgatás. Így az azonnal végrehajtódik.

[ Szerkesztve ]

(#7546) junkpod válasza spiky03 (#7527) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez szetintem a lejatszo gyengesége lesz.

Box's don't touch!

(#7547) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Lenne egy problémám, iszonyú lassan tudok másolni merevlemezen belül egyik kötetből a másikba. Ez miért lehet?

(#7548) Tonyk válasza hosszug (#7547) üzenetére


Tonyk
veterán

Úhh, ezer bocsánat mindenkitől! Nem akartam ide írni...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7549) #79335424 válasza hosszug (#7547) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a NAS -sal végezteted a másolást (webes felületen), vagy FFP+MC és úgy lassú, akkor a NAS erőforrásai a szűk keresztmetszet. Ha PC -n levő programmal csinálod, akkor az adat átmegy a PC -n és vissza a NAS -ba. Ha erre még rátesz egy lapáttal, hogy a hálózat valamelyik eleme nem képes a gigabites átvitelre, akkor tényleg nagy türelem kell a művelethez.

[ Szerkesztve ]

(#7550) kmarci25 válasza Tonyk (#7548) üzenetére


kmarci25
veterán

Véletlenül idetévedtél? :)) :P

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.