Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza Keeperv85 (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én párezer éve voltam szakközepes, akkor még az volt a gyakoribb :P

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) Keeperv85 válasza hcl (#51) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Olcsó és hatékony, de az én kedvencem a hidrogén peroxidos fürdő. Gyors, tiszta, nem fogja össze az edényeket, meg a cuccaid.

(#53) darvinya válasza Keeperv85 (#52) üzenetére


darvinya
titán

Gyors, tiszta, nem fogja össze az edényeket, meg a cuccaid.

Az biztos, de még keze sem lesz.
Ha csupasz kézzel nyúl bele. :(

Így vas sokkal barátságosabb.
Én a mai napig azt használom otthon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54) priti válasza Keeperv85 (#46) üzenetére


priti
addikt

Kalapácsfej? :DDD Tipikus. Az elektronikai műszerészeknek annyira kellett a fémipari alapképzés, hogy nálunk is abból állt, hogy "na gyerekek, akkor reszeljetek szabályos gömböt, én meg elmentem akkumlátort venni a kocsiba" csoda hogy nem csukták le a szakoktatót. Otthagyott minket, mi meg... Miután az összes nem elzárt helyen lévő kondit felrobbantottuk két lökött osztálytársam rájott, hogy a két vasreszelő szikrázik és nekiálltak jedi lovagot játszani, persze az összecsapás kb. 1 percen belül azzal végződött, hogy az egyiküknek a kezében maradt a nyél, a reszelő meg kirepült. Na tudod milyen hegyes annak a vége... Egy másiknak a lába mellett reült el fél centire a reszelőlap a hegyes végével... ha az beleáll a combjába, vagy a gyomrába... 30cm hosszú, kb. 1cm vastag kétoldalas reszelőlap+ a végén a tüske még vagy 10-12cm... volt súlya, simán letérdelt volna a srác tőle. Az ablakot persze kitörtük... na mindegy...voltak történetek.

Hardverlesen

(#55) bambano válasza priti (#54) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nálunk a csengőreduktor formájáról sikerült hiteles másolatot készíteni deszkába úgy, hogy a szekunder oldalát kötötték be a 230-ba :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) priti válasza bambano (#55) üzenetére


priti
addikt

Pótolhatatlan évek, egy gimi a közelében sincs. Nekünk egy szó szerint betegesen precíz szökött mérnökember tanította a "műszerek és mérések" tárgyat aki egyébként piszok jól tudott festeni. Németországba járt eladni a festményeit és gyakorlatilag abból élt, igazából nem volt tanárnak való fazon, de értett hozzá és nagyon precíz volt. Borzasztóan türelmetlen, de a hajadat leordította már azért is, ha úgy húztál magad felé egy mérővezetéket, hogy valahol volt rajta még egy gubanc. Vezeték vagy kábel helyett madzag vagy zsinór hagyta el a szádat verekedett szabályosan, de komolyan. Egy gyűrű vagy egy nyaklánc rajtad maradt és kész, véged volt, onnantól vért adtál egy kettesért nála. A légy zümmögését lehetett hallani az óráján, rettegtünk tőle.
Egy időben előfordult, hogy a gyakorlaton próbapanelre tettünk össze kapcsolásokat, amit át kellett vinni műszerekre végigmérni, miközben az egész mérés alatt ott állt fölötted ez a killer és pontozott. Volt egy srác, akit szivattunk és az egyik hülyénél volt a suliban elméleti héten a táskában egy pisztolypáka, ez a szerencsétlen akit szivattunk meg ügyeletes volt aznap a folyosón. Kiloptuk a táskájából a panelját amit a gyakorlati héten épített és megfordítottuk rajta valami pufferkondit, persze nem vette észre, mert ezeken a próbapaneleken elég nehéz volt átlátni egy komplexebb kapcsolást első ránézésre, mert nekünk kellett a pontokat hidalni és persze elkezdte mérni az órán jegyre. Hatalmasat szólt, qrva büdös az egész teremben hát én úgy röhögtem hogy a könnyem kifolyt, de még akkor is amikor már a szaktanárit írták be érte. Életemben nem röhögtem úgy azóta se. Mindenkit kizavart. Ha láttad volna a fickó fejét, szerencsétlen gyerek mit kapott, mire kiderült hogy megszivattuk, fetrengünk a folyosón miközben halljuk ahogy ordít, hogy hogy lehet maga ekkora címeres barom, hogy harmadévesen nem tudja egy elektrolit kondenzátor polaritásai megkülönböztetni. Hó fehér volt a srác még a szünetben is. Érettségin még a tanár is ezen röhögött. Szegény ahogy végzett soha többet nem vett a kezébe nyák panelt. Elment valami bölcsésznek :DDD szerencsétlen egy életre megutálta akkora trauma érte.

Hardverlesen

(#57) bambano válasza priti (#56) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tényleg az ilyen köcsög évfolyamtársak nem voltak gimiben, de egyébként minden mást gimiben is megtaláltál, ha akartál, csak jobban. valóban, a gimi a közelében sincs egy szakközépnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) priti válasza bambano (#57) üzenetére


priti
addikt

ááá ez kihagyhatatlan volt, ha ismerted volna azt a tanárt... Ilyen asztalra felépített, kvázi bebútorozott műszerek voltak, laborszintű patika tisztaság ahogy csillog az igazi kommunista fólia a bútorlapon, egyedül az oszcilloszkóp volt külön és ha a síri csendben csak másképpen kattant egy kapcsoló te ez felpattant és szinte odarohant, hogy te mit művelsz az ő műszereivel. :DDD Hozzá egy kollégista asszem romhányi parasztgyerek akinek a szeme se állt jól, de olyan feje volt, hogyha az elkezdett vigyorogni nem tudtad megállni röhögés nélkül, mert tudtad, hogy valami lesz. De ha nem tudtad hogy mi a szitu akkor is röhögtél, mert olyan feje volt hozzá, hogy beszartál rajta. És akkor ez a fazon elkezdte ott húzkodni a szemöldökét és nyomta a suskust, hogy "figyeld meg hogy rányomja a tápot, figyeld-figyeld most nyomja rá a tápot" és tudod hogy nem lehet röhögni, mer' nem lehet és már a könnyed folyik úgy röhögsz magadban és akkor nyomja tovább, hogy "te ez nem kapcsolja le, á ez hülye, ez tényleg nem kapcsolja le, figyeld már púposodik, már púposodik" és akkor piff még el is durran neki, hááát te az akkora só volt, hogy olyat ember nem látott soha. Bárki más az osztályból áhh hát azonnal lenyomja ha szkópon nem azt látja amit kell egy tizedmásodperc alatt, rögtön elnézést kér hogy biztos a táskában megsérült és megpróbálja menteni a menthetőt, ami már 90%-ig biztos, hogy karó. Ááá, hát ott nem volt olyan, hogy feszültség alatt kézzel hozzányúlsz a panelhez, mert rögtön egyes ha észreveszi. Nem lehetett ott elkezdeni forgatni, hogy mi van vele, hol jött le a kábel vagy ilyesmi hiába törpefeszültség, vagy akármi. Szigorú volt kegyetlenül. A mérés az egy szent rítus volt érted? és akkor ez a hülye meg... óóó hát én a mai napig elröhögöm magam, ha eszembe jut. Lehet hogy köcsögségnek hangzik, de azért ehhez kellett egy hülye is amúgy.

Hardverlesen

(#59) Keeperv85 válasza darvinya (#53) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Micsoda nem lesz?! :U Na ne már, akkor én mivel írok?! a műszerrel csapkodom a billentyűzetet? Alig van benne sósav. 3:2:1 arányban kell keverni. 3 rész víz, két rész hidrogén-per-oxid (eddig anyám hajszínezője az szint...), 1 rész sósav. Nem tömény, jó a bolti.

[ Szerkesztve ]

(#60) darvinya válasza priti (#58) üzenetére


darvinya
titán

Míg törpe feszültséggel szórakoztatok, addig villanyszerelőként komolyan kellett venni a mérés órákat.
Mert mi nem 1-2V-al szórakoztunk, inkább 1-2kV-al úgy 100A-ig.
Na ott egy toroid volt fele akkora mint én 90cmx25cm amivel állítottuk az áramot.
Ellenállások és kondik ehhez mérten nagyok.
Ha ott pukkan a kondi, akkor terem robban.

Igaz szakgyaktáblánál azért nem bírtuk ki egy két munkánál ne szakadjunk meg röhögéstől.
Amint kifakadt az oktató a behányt kábel, stb. miatt.
Csak úgy vörösödöt a feje.

(#59) Keeperv85

Biztos elsőre így keveri?
Haj színezőhőz és nem haj szőkítőhőz, vagy még durvábban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61) Keeperv85 válasza darvinya (#60) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ennyi erővel megihatja a vaskloridot is. :U Ha a tömény sósavban kotorászol, akkor sem lesz bajod. P.csafüst, csak a szemedbe, vagy a szádba ne kend...

[ Szerkesztve ]

(#62) vicces válasza priti (#58) üzenetére


vicces
addikt

nem vácra jártál suliba?? ;]

:)

(#63) #27483136


#27483136
törölt tag

Elkészült a fejhallgató erősítő, ami a következő blog tárgya/végeredménye lesz.
(Rögtön a kávéfolttól jobbra látható, már üzem közben.)

(#64) bkercso válasza mr_ricsi (#39) üzenetére


bkercso
nagyúr

Potiból a lineárisoknak jobb az együttfutása, ráadásul ha egy R ohmos lineárisat leterhelsz R/5 ohmmal, jobban közelíti a logaritmust a karakterisztikája, mint a két egyenessel közelített gyáriaké.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

jó a cikk :) gratula hozzá :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.