Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) 13128814


13128814
tag

Szia!

Teljesen jó kérdésfelvetés, én is ezen agyalok 27 évesen. Világéletemben multis rabszolga voltam, magyarországi szinthez képest jó fizetéssel, aztán jött a Covid és az autóipari rabszolgatartók ennek örömére megkotlottak.

A poén az, hogy eddig ahány barátomnak mondtam "ördögi tervem", mindenki az alábbi reakciókat adta:

- jaj, ott dolgozni kell
- jaj, ott sokat kell dolgozni
- jaj, nem könnyű

Ez igaz is. A probléma az, hogy a multinál is sokat kell/kellett dolgozni, amit érts úgy, hogy a Covidot megelőző 2 évben, 4-5 olyan szombatom volt, amikor nem kellett bemennem. Arról nem is beszélve, hogy a reggel 6-tól délután 6-ig munkaidő teljesen elvárt volt (túlóra nékül, hisz jaj, rugalmas munkaidő, majd lecsúsztatod...), de amikor jött a makulátlan VW konszern 2 hetente látogatni minket (kiemelt prioritású projekt, sok line walk-al), akkor visszasírtam a 6-tól 6-ig tartó melót, mert jaj, itt hazudtunk, ott hazudtunk, össze kéne szedni mit hazudtunk, hát irány hajnaltól hajnalig. Jaj, kéne FMEA, reggelre legyen meg. Az más kérdés, hogy az FMEA nem one man show...

Aztán a kötelező seggnyaló "biznisz dinerek". Mikor tövig nyalod a Güntheréket, de arra nem veszik a fáradtságot, hogy átváltsanak angolra, és akkor még este 11-ig üljél velük az étterembe, majd másnap megint hajnalban indulás a gyárba, mert mi van ha ez nem jó, az nem jó, gyorsan össze kell tákolni a sort... Pedig pályakezdőként milyen jóknak tűntek ezek, aztán a nyakadba kapod... Baromi jó.

Aztán a "biznisz trippek". Utazd át a fél világot, irány ázsia ahol kutyába sem vesznek, ott basznak át a HQ-ban ahol csak szeretnének, regeltől estig szintén vár a gyár, igaz plusz 40 euró, de szopatnak is. Erre mondják ismik, hogy legalább utaztál. Aham, nagy élmény 90+-os páratartalomban a folyamatosan zúgó légkondi alatt megfagyni, miközben szinte értelmezhetetlen nyelven folyik az angol nyelvű meeting reggeltől estig, majd holnap ugyanaz. Mire jönne a hétvége, már a 13 órás repőlőutat töltöd hulla fáradtan. De nem baj, hétfőn jelenés a magyar telepen.

Igaz, mentünk németrszágba is, Wolfsburgba, a PM-hez. Hatalmas élmény, mikor a vevő arcába kel tolnod a kamut, hogy igen, a sor szuper, a Cpk az egekben, jöhetnek a kurvák meg a kokain tenger. Aztán jönnek ők, és kinek az arca lesz előttük? A tied. Köszönöm is szépen a gyémánt-platinafokozató-senior-assistant-managmentnek ezt az élményt.

Oké, végre nyugi van, itthon lehetsz. Mit kapsz? A divíziók úgy szopatják egymást ahol tudják, társosztályok betartanak, megy a folyamatos harc, szarkeverés. Van kedved ehhez? Nincs.

Aztán jaj "Géza", elérted a túlórakereted, gyere már puszira hétvégén. És mész, mert menni kell, kész, a vevői igényeket ki kell elégíteni. Kézzel, szájjal, mindenhogy. És mire elérkezel az SOP-ig, a sok "muszáj" hazudozásból az Egri végvár lesz, egymásra néztek az auditorral, és tudjátok, kibaszott felesleges volt minden, mert nekik úgyis kell a terméketek.

Na szóval, multis rabszolgaként is sokat dolgozik az emebr (persze nem az adminisztrátor lányokra gondolok). Csak az a szép az egészben, hogy van feletted egy üvegplafon. Esetleg kapsz egy céges Octavia-t, jó fizut, és ennyi. Ha magadnak dolgozol (persze van benne rizikó és árnyoldal) ugyanannyit mint egy mutinál, meg van az esélye, hogy többet profitálsz. És hogy azzal mit kezdel? Rád van bízva. Ha nem éled fel, szép megtakarítás lehet, és 50 évesen azt mondod, hogy faszomat az egészbe, dogloztam eleget, most chil van.

Szóval nem ördögtől való a felvetésed. Én villany/fuvarozás vonalra gondoltam, de most meg az a baj, hogy Covid van, nincs OKJ, nincs semmi. Addig marad a német tanulás. :)

Sok sikert!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.