Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) felhasználóx válasza ghiottone (#50) üzenetére


felhasználóx
tag

Ohh, igazad van pár ezerrel félrenéztem......?.(xt1622): http://b-tel.hu/motorola/9140-motorola-moto-g4-xt1622-dualsim-lte-16gb-blue.html

(#52) tybsen


tybsen
addikt

Na csak megjelent, orulok neki! :) Most nem volt idom elolvasni de megnezem, grat hozza! :)

(#53) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én még jelenleg is az első generációs G-t használom. Nagyon jó kis teló, imádom. Mostanában már nézegetem a lehetséges utódokat. Szomorúan látom, hogy biztos nem ez a készülék lesz az. Ha belegondolok, hogy mennyiért vettem anno a Moto G-met és ez mennyibe kerül... Hááát, a két ár között van egy kettes szorzó. A kijelző méretről meg inkább ne is beszéljünk. Sajnos azt kell mondanom, hogy egy Xiaomi teló sokkal jobb választás ennél, legyen az Redmi 3 Pro, vagy Redmi Note 3 Pro. :( :O

Minden szavam magánvélemény!

(#54) ghiottone válasza tothmaxy182 (#53) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ahogy egyik haverom mondaná:
"papa, nem ugyanaz a minőség" :DDD

A Redmi Note 3 Pro olcsóbb és erősebb a proci, de ebben ki is merült az előnye. Használtam 1-2 hétig, de alig hittem, hogy eladjam...

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55) tothmaxy182 válasza ghiottone (#54) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Kétségtelen, hogy egyik sem volt még a kezemben, de ha már minőség, akkor egy fémházas telót jobbnak gondolnék. Javíts ki, ha tévedek. :)
Illetve az akkuméret sem éppen elhanyagolható!
De egyébként megértem az álláspontod, hisz én sem tudok szabadulni a Moto G-mtől. Valahogy tökéletesen teszi a dolgát, és ennyi nekem elég!

Minden szavam magánvélemény!

(#56) updog válasza tothmaxy182 (#53) üzenetére


updog
senior tag

"Én még jelenleg is az első generációs G-t használom" Szintén zenész :) Full gyári 5.0.nemtomhányas rendszerrel, simán bírja 1+ napig az akksi, rendesen nyüstölve.

Annyi baja van, hogy néha random merülget 10-20%-ot éjszaka, és Aliex. app szlopálja néha indokolatlanul, bár ez kevésbé a telefon hibája :)

Pont nézegettem én is a G4-et, de az ár láttán egy elfojtott WUTtal le is zártam a dolgot :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57) Lovi24 válasza tothmaxy182 (#53) üzenetére


Lovi24
senior tag

Párom is cserélt Redmi3-ra,egy 1 generációs X-et ( előtte G-je volt ).
Lényegében neki a bika akku volt a fontos,ami valóban nagyon jó a Xiaomi-ban.
De..... azt mondta,elég sok kompromisszumot kell ezért a bika akkuért kötni.
Tele van a szoftver olyan alkalmazásokkal ,amik hasztalanok ( cleaner és egyéb xiaomis cuccok) számára és ha letiltja problémát is okozhat. Azt mondta,hogy olvasgatja a teló fórumát és romolgatások vannak hegyekben,többek között ezeknek a programoknak az eltüntetése miatt. Az Ő telóját magyar rommal vettük,itt az Aprón. Ő romolgatni nem akar,így a heti frissítés sem jön rá,nem tudom javítottak-e már ezeken a dolgokon.
Térerő... hát az a Motokban elég jó,sok gyártóval ellentétben. Sokszor amikor hívom, " pillananatnyilag nem kapcsolható ", ahol eddig azért volt neki 1-2 -es térerő ( igaz a Samsung telós kollégái is panaszkodnak ).
Beszélgetés hangminősége.... sokkal jobban behallatszik a külső zaj ( de egyébként nem bugyborékol,csak ritkán " dobozabb " hangja van).
Nem rossz telókat csinál a Xiaomi,sőt a kínaiak közül még az egyik legjobb,de azt hiszem én is maradok a Motonál. ( habár nekem nincs G4 plus-om ,de volt már jópár Moto-m ) :)
Egyébként meg majd lejjebb megy még ennek az ára , akkor kicsit vállalhatóbb lesz :)

_ghiottone jó lett a teszt ,gratula :C

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#58) ghiottone válasza tothmaxy182 (#55) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elvileg igen, egy fémházas telónak minőséginek kellene lennie, csak épp a Xiaomi nem a legjobb anyagot használja - vékony aluminium, ami még csúszik is -
"a hátlapi és a sarokívek továbbra is kényelmes tartást biztosítanak, bár a kivitelezés csúszós maradt...
...a fémházas borítás (a hátlap aljára és tetejére műanyag sáv került) meglehetősen vékony, amit tapintásra és kocogtatásra is érezni egy minőségibb LeTV Le 1s-sel összevetve, és erősebben megmarkolva a Redmit, némi halk recsegést hallatni lehet."
- Bone123 Redmi Note 3 Pro teszt

Az aksi pedig érdekes, mert nem éreztem nagyon azt a +400 mAh-t a Moto X Play után a RN3Proban. Az XDA-n 10 órás kijelzőidőt is posztolt már egy srác Moto G4 plussal. + a G4 Plus simán hozza azt nekem, mint az X Play 600 mAh-val kisebb aksival.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#59) rankesz


rankesz
veterán

Meh

(#60) ghiottone válasza rankesz (#59) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem is kell számítani a havi frissítésekre. De legalább a firmware-t amit kiadtak nem kell hetente hegeszteni, mert bugos. Valamennyire figyelnek azért a G4 Plusra, mert a megjelenése óta most jön a 2. update hozzá. Én már úgy vettem, hogy az 1. -vel adták ki.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#61) felhasználóx válasza ghiottone (#54) üzenetére


felhasználóx
tag

Ezért nézem a kevésbbé kínai Lenovo P70 et....jókat mondanak róla a 4.4.4 droiddal. Mókolni amúgy sem fogom.

(#62) ghiottone válasza felhasználóx (#61) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Flottában vettem 5 hónapja egy Vibe P1m-et - remekül muzsikál. Mondjuk frissítés még nem volt rá...

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#63) felhasználóx válasza ghiottone (#62) üzenetére


felhasználóx
tag

A mobilaréna tesztje lehúzta...

(#64) ghiottone válasza felhasználóx (#63) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem az egy hibás példány lehetett, mert az 1 kártyás Telenoros verzió rendben van és az aksi ideje nagyon brutál.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#65) HerbertSobel


HerbertSobel
csendes tag

(#66) basaja válasza HerbertSobel (#65) üzenetére


basaja
senior tag

A prociban nem 2x4 mag van?🤔

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#67) HerbertSobel válasza basaja (#66) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

Leírásban ez van.: Quad Core / 1,5 GHz / Quad Core / 1,2 GHz /

(#68) basaja válasza HerbertSobel (#67) üzenetére


basaja
senior tag

Vagyis összesen 8 mag...😏...de ez csak szőrszálhasogatás... :DD

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#69) Uzi74


Uzi74
senior tag

Érkezett ma OTA frissítés (MPJ24.139-63), július végéig security patch + bugfixek, 500mb-os darab volt. Egyelőre megy gond nélkül ez is

[ Szerkesztve ]

(#70) ghiottone válasza Uzi74 (#69) üzenetére


ghiottone
nagyúr

aha - eddig ami változást észrevettünk az anyi, hogy a Moto Displayen a jobb felső sarokba kirakták az akkuszázalékot (anno az 1. genes X 5.1-es frissítésénél volt ilyen) + a hibajavító csomag július 1-re frissült. Gondolom még más is lehet, mert 500 mega az combos egy frissítés csak úgy.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#71) ghiottone


ghiottone
nagyúr

7.0 Soak teszt elindult Braziliában - 1-2 hét és indulhat az India, majd Európai modellekre is - a korábbi modelleken szerzett tapasztalatok alapján.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#72) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Mennyibe kerül most egy ilyen telefon? Érdemes vétel lehet?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73) DVlad válasza BogyóBP (#72) üzenetére


DVlad
őstag

pl.

Urak, volna pár kérdésem.
Tegnap üzemeltem be egyet a családban. Jól láttam, hogy nincsen benne galéria? Próbáltam letölteni rá, de az összesben reklámok vannak, még abban is, ami másik kettőn (x style, x 2. gen) reklám mentes.
Csengőhangnak úgy kell betenni valamit, hogy be kell húzni a gyári hangok közé, ugye?
Előre is köszönöm!

(#74) ghiottone válasza DVlad (#73) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aha,annyira stock,hogy a Google Fotók tölti be ezt a szerepet. Dèlután átküldöm a Moto Galèria appot.
Csengőhangnál rakd be a belső memória/ringtones mappába.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#75) DVlad válasza ghiottone (#74) üzenetére


DVlad
őstag

Stockabb a x style-nál? :D
Grazie mille!

(#76) ghiottone válasza DVlad (#75) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csak annyiban, hogy ugyanúgy, ahogy a Nexusokon, Pixeleken, itt sincs Galéria - másban nem stockabb. ;)

Moto Galéria alkalmazás. - simán telepíthető, nem frissül.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#77) DVlad válasza ghiottone (#76) üzenetére


DVlad
őstag

Értem. :D

Az áruházból nem letölthető ez? Mi ez pontosan?

(#78) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

A tesztedhez annyit fűznék hozzá, hogy nálam a 4g megy a kettes SIM helyen is. Lehet, hogy az egyesen is, de azt most lefogyasztottam, így nem látom még.
Problémám is lenne, mégpedig az ujjlenyomat olvasóval: Nagyon megbízhatatlanul old fel. Kb. 20-ból egyszer.
Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul a regisztráláskor? Sokszor végig csináltam, trükközve is... (Pl. egy ujjat többször megadva.)

noob... rooter... geek

(#79) Uzi74 válasza kakukkmarci (#78) üzenetére


Uzi74
senior tag

Csak az elsődleges internetre állított slot-ban megy a 4g, nem? (az persze lehet mindkettő, de párhuzamosan csak 1-en van 4g nálam)

(#80) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ezt a 4G-t már nem tudom megnézni, mert elajándékoztam a telót, de valami olyan rémlik, hogy egyszerre csak az egyik kártya tudja a 4G-t.
Nálam nem volt gond az ujjlenyomatolvasóval :F

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#81) JayZ


JayZ
tag

Srácok, lenne egy bugyuta kérdésem.
Ugye, amazonde-ről már lehet rendelni nekünk is, ingyen szállítják, ha jól tudom a dolgokat onnan (35 eur fölött). HA vennék mondjuk egy motorola telót (aminek a hivatalos magyar forgalmazása gariztatása...???), ÉS itthon akarnám gariztatni..az működőképes? Vagy ez hogy van ez? Mikor ilyen 120 dollár körül vannak moto g4 play-ek, erős a csábítás.. :DDD

(#82) ghiottone válasza JayZ (#81) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aha, 39 euró fölött már ingyen szállítás van. Mivel Magyarországi szervíz nincs hivatalos márkaképviselet hiányában, így ha gond van akkor levelezés és miután visszaküldted pénzvisszatérítést kapsz, nem bajlódnak a javítással.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#83) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Rájöttem, mi okozza az ujjlenyomat problémámat. Ha a power button-nal, vagy az időkeret lejártával záródik a képernyő, semmi gond nincs a felnyitással. Viszont ha egy 3rd party app-pal zárom (nova launcher, screen off), akkor biztos, hogy kéri a mintát is...
Hogyan lehet ezt kikerülni ? Szeretnék spórolni a gombbal...

noob... rooter... geek

(#84) ghiottone válasza kakukkmarci (#83) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezt sugalltam én is korábban, hogy a Nova lesz a ludas - az alkalmazás engedélyeit kell megnézni - Kisegítő lehetőségeknél legyen "be"-re állítva a Nova Launcher alatti opció, eszköz felügyeletnél eszközrendszergazdaként is legyen bepipálva. - legalábbis most nézem egy Mi s-en és így működik nálam a dupla koppos képernyő zárolás, ami után simán oldja is az ujjlenyomattal. A G4 Pluson már nem tudom kipróbálni, új gazdijánál van.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#85) tybsen válasza ghiottone (#84) üzenetére


tybsen
addikt

Most olvasom csak, nagyon jó írás lett gratulálok hozzá! :)

Épp most néztem az amazonon hogy a moto g4 csak 169 euro.

Igazából hosszas sérülés után úgy döntöttem hogy lenovo p2 lesz a nexus 6 utódja de most kicsit elgyengültem, mert moto g4 fele annyi, mint a lenovo p2 a maga 349 € árával.. nyílván a lenovo sokkal többet tud meg ujjlenyomat olvasó megőrült nagyon meg satöbbi satöbbi... De 170€ nem rossz ár, és tudom hogy nem ezt a modellt használtad, de majdnem ugyanaz, s617 a moto g4 is.

(#86) ghiottone válasza tybsen (#85) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Köszönöm ;)
A P2 inkább a Z Playhez van közelebb, még árban is :(. Amúgy tényleg a kamera + az ujjlenyomat olvasó, ami a legfontosabb különbség, de a G4 is jó "kis" teló, így főleg, hogy megy lejjebb az ára.
Amúgy januárban jön a Moto M is 87 ezer forint környékén a Z és a Z Play mellett Magyarországra is. 4gb ram, fém készülékház, a G4 plus kamerája + hátlapi ujjlenyomat olvasó.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#87) Uzi74


Uzi74
senior tag

G5 is kopogtat az ajtón, Z Play helyett nekem lehet hogy elég lenne a tudása... Kiváncsi leszek az utcai árára

(#88) ghiottone válasza Uzi74 (#87) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A sima 65 körül lesz, a Plus verzióban 90 ezer lesz 3/32 GB-os változatban. - de mondjuk abban már az S7 féle Sony IMX260 vagy az újabb 362-es kerül.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#89) Uzi74


Uzi74
senior tag

Elérhető a 7.0 a System update alatt, van aktuálisan valami szívás ami miatt érdemes várni?

(#90) Uzi74 válasza Uzi74 (#89) üzenetére


Uzi74
senior tag

Feltettem, frankón gyorsabb lett és 5GB-al több helyem van a 16GB-is telón, előtte majdnem tele volt....

(#91) ghiottone válasza Uzi74 (#90) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Most jön lefele a G4 Plusunkra :)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#92) Uzi74 válasza ghiottone (#91) üzenetére


Uzi74
senior tag

Talán minimálisan jobban merül mint a 6, de nincs vele probléma (és szabad GB-ok végre)

(#93) DVlad


DVlad
őstag

(#94) ghiottone válasza DVlad (#93) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen. 8.-tól elérhető a Z a Telekom kínálatában, majd a Z Play is. 20. környékén majd jön a többi szolgáltatóhoz és kiskereskedelmi forgalomba. + Jön a utána áprilisban a G5 / G5 Plus is. A G4-et nem láttam.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.