Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) basaja


basaja
senior tag

Jó kis teszt,köszi.Csak megerősíteni tudom minden szavát,kèt hèt használat után maximálisan elégedett vagyok a telefonnal.Az előző telefonom is Moto volt,a 2.generációs G,így tudtam mire számíthatok.Nekem csak a sztereó hangszórók hiányoznak,minden egyéb okés. Akku nagyon jó,kamera ès a szoftver is jól dolgozik,szóval igazi Moto :R

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#2) marositech


marositech
senior tag

Iránytű nincs? Azaz megint kimaradt a gyro?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#3) csakany2001


csakany2001
aktív tag

Nagyon jó írás,a telefon pedig teljesen rendben van.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 11 -> 15 Pro

(#4) ghiottone válasza marositech (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy 3-axis Gyroscope Bosch ver:1 típus van benne, csak iránytűt hagyták ki.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#5) vlevi


vlevi
nagyúr

"Ha maradtak volna 5 colos méretnél "
Vagy-vagy.
Mert ez a telefon (és nagyon sok másik) úgy 5.5"-os, hogy a képernő egy részét elfoglalja a gombsor. Ami kis túlzással pont annyi, csájnafón, ami csak 5"-os, de vastag a kávája, és van rajta külön gombsor.

(#7) shifty!


shifty!
senior tag

Köszönjük az írást, patent cikk :) :R
Kár, hogy megnőtt főleg a virtuális gombsor miatt...használtam ilyen gombsoros telót, és soha nem értettem miért nem lehetett megoldani, hogy az amúgy jellemzően minden gyártónál vastag alsó kávát fel is használják valami értelmesre...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#8) Lenry


Lenry
félisten

szexi. pont abban a két dologban jobb, ami nagyon bánt a Moto G2-mnél: a RAM mennyisége és a 4G

kár, hogy nincs most keret másik telóra :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) vlevi válasza shifty! (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eeeegen. Én se nagyon vagyok kibékülve a virtuál gombsorral.
Annak ellenére, hogy a mostani telóm is ilyen, nem találtam normális, fizikai gombos alternatívát.
Mert így kicsit átb***ás az 5.5"-s méret, mert youtubeon kívül majdnem minden mástól elveszi a helyet a gombsor, így alig nagyonn egy 5"-snál, márpedig telefonom minden miliméter képernőméret számít.

(#10) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek leírás, köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#11) Gzolo válasza vlevi (#9) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nekem Lg-m van, bármelyik alkalmazásnál el lehet rejteni a virtuális gombokat, így például 5,5"-t teljesen ki tudom hasznalni böngészésnél, illetve a navigációnál.

[ Szerkesztve ]

(#12) ghiottone válasza vlevi (#9) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én már megszoktam. Valamiért a Moto, csak az 1. Droid Turbora rakott legutoljára fizikai "gombokat".
Egy valamit még elfelejtettem - az ujjlenyomat olvasó teljes kijelzőnél félig-meddig Home gombként müködik, mert érintésre felhozza a gombsort.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#13) TTTotya


TTTotya
senior tag

Köszi a tesztet! Nekem tetszik külsőre a teló, az ujjlenyomat olvasó gomb nekem a régi Blackberry gombját/optikai egerét idézi.

(#14) Upo válasza ghiottone (#12) üzenetére


Upo
addikt

Nekem az előlapi ujjlenyomatosok jobban bejönnek. Ha az asztalon van a teló és meg kell nézni valamit, akkor csak odanyúlok, feloldom, megnézem. A hátlapinál mindig fel kell emelni hozzá a készüléket és megkeresni a hátsó szenzort. Tehát kézben fogva az előlapi és hátlapi is ugyanúgy használható, de lerakva a hátlapi nem jó semmire.
Amúgy tényleg kihagyták az iránytűt? A régebbiekben meg az iránytű mellől hiányzott a giroszkóp, valahogy nem jön ez össze nekik, de hogy mire jó ez a szánalmas fillérközösülés? :(

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15) basaja válasza Upo (#14) üzenetére


basaja
senior tag

Plusz szerintem egy autós tartó szempontjából is egyszerűbb az élet egy előlapi szenzorral... ;]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#16) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszi a cikket! :) Jó volt olvasni. Viszont sok az ára, szerintem a G szériából elveszett már a varázs, ami miatt az emberek vették. :/

Finn the human

(#17) embe


embe
nagyúr

Gratulálok a cikkhez, jól sikerült! :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#18) Upo válasza Matada2.3 (#16) üzenetére


Upo
addikt

Jaja, a 1st gen-t 90£-ért vettem unlock kódostól, akkor kevesebb mint 36000 ft-omba került, 2013-ban azért a hardverért az az ár abszolút kínai verő volt. És méretben is tökéletes. Most 84-ért az iránytű nélküli péklapát labdába se tud rúgni...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19) marositech válasza Upo (#18) üzenetére


marositech
senior tag

85k? Jesszusom, egy kis övszorítás és lesz egy jó OnePlus 3 telód. Tényleg nem éri meg.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#20) dSERiES


dSERiES
senior tag

A Nexus 6P és az iPhone 6S kamerája azonos szinten van? :Y :F

(bocs, engem ez meglepett)

⊿sff⊿

(#21) batai15


batai15
félisten

Jó cikk, a widget letöltést , külön köszönöm régóta keresem.
Maga a telefon nem rossz,de csöppet drága az alap verzió is, és figyelembe véve a p9 lite árát ha már említetted , rá kell cafolnom hogy ,de igenis jobb vétel , hiába stock droid a moto ,ami a gyengém.
A fingerprintet meg meg lehetett volna oldani hogy akár htc 10 szeruen kapjon mellé gombokat ,mert így hülyén fest a dupla home gomb.meg értelmetlen is.
Plusz eleve vissza lépés a stereo elhagyása is, valamint ennyiért már usb ct kellene adni . Filléres dolog ez a Csati,n én értem miért adnak még ki egyesek micro usbvel telefont
Volt gen 1 moto g-m imádtam ,az eggyik legjobb telefonom volt .

[ Szerkesztve ]

(#22) batai15 válasza dSERiES (#20) üzenetére


batai15
félisten

Néhol még jobb is a 6p ..

(#23) rankesz


rankesz
veterán

A Motot ismerve nem lesz gond a frissítésekkel sem

Erre azért ne vegyél mérget, volt itt azért vásárlói hőzöngés, meg szervek általi elmarasztalás a moto frissítési szokásai miatt...

(#25) ghiottone válasza batai15 (#21) üzenetére


ghiottone
nagyúr

5 teljes napig használtam Honor 5C-t ami az ujjlenyomatolvasó hiányában ugyanaz, mint a Honor 7 Lite az pedig már Huwei P9 Lite fémházban. Úgy voltam vele, hogy spórolok 20 ezer forintot, nem veszek G4 Plust, úgyis a szeptemberi Z Play-re hajtok, addig jó lesz ez. A sebességre, EMUI-ra nem volt panaszom, főleg mert egy android n témával már hasonlított is egy cseppet a felület a stock droidhoz, de 2 simmel a 10 gb már kevés volt nekem, a kamera pedig nagy csalódás volt. Pár gondolat az 5C-ről.

Az árral egyetértek veled és a korábban hozzá szólókkal - olcsóbban kellet volna kidobni itt az EU-ban, az alap verzió árán lehetne megint jó választás - de mostanában minden "ismertebb" gyártó elszáll az árazással :((( .

marositech: van akinek a 40 ezer forint is számít. Én az OP3 megjelenésekor rögtön belepakoltam a kosárba, mert ennyit kiadok egy jó telóért, de aztán átgondoltam, néztem pár tesztet és a korábbi modell fórúmát.... Amúgy egy összehasonlítás a 4GB-os G4 Plus vs. OP3 - itt csak 100 dollár a különbség.

rankesz - az 1. genes X-nél tényleg sokat vártunk a Lollipopra (még béta tesztelőként is), aztán az X Play-re már jó ütembe nyomták ki a verziókat (6.0 - 2015 december, 6.0.1 - 2016. március) Az amerikaiak meg hőzöngenek folyamatosan - hát pl. a Verizonnál lehet is, ott szinte mindig csúsznak, vagy ki se adják a frissitést.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#26) marositech válasza ghiottone (#25) üzenetére


marositech
senior tag

OnePlus:
+2 GB ram ami jóval időtállóbb.
2 SIM.
Erősebb CPU.

MotorolaLenovo :F
Az instabil microSD.

Amúgyis oneplusnak azért örülök, mert évente 1 telót ad ki, amolyan apple in droid jelenség.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#27) ghiottone válasza marositech (#26) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha a videóban szereplő változatot nézzük:
- + 2Gb ram - hmm, az elején mintha le lett volna korlátozva a felhasználható memóriamenyisége, hogy a telefon aksija ne játssza el a Titanic effektust.
+100 dollárért minimum, hogy ezek benne vannak :DDD

- nem érzem, hogy Lenovo lenne sem minőségre, sem szoftveresen, stb (Yoga 2 tablet és Vibe P1m is volt nálam hosszabb ideig). A rendszerbe belenyúlva is még látható, hogy Motorola. A Moto Z kínai verziója - na az már Lenovo UI-t kap a Kínai felhasználók nagy örömére.

- instabil micro sD? Mondjuk class 10-es 80-90MB/sec minőségi kártyáknál én még nem láttam instabilitást + 128GB-al még bővíthetem a 64 GB-os verziót.

- Ez megint szubjektív én tiszteletben tartom mindenki véleményét és ízlését, preferenciát. Nem volt még OnePlusom, de nem is tervezem a vásárlását :K és azért a videó is szépen elmondja az alapvető különbségeket, hogy nem egy ligában játszik a 2 telefon, de 100 dolcsival olcsóbban a G4 Plus is mindent elfuttat, csak nem max teljesítményen. - Lehet egy átlag usernek nem is kell több ennél...

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#28) Postas99 válasza vlevi (#9) üzenetére


Postas99
senior tag

Immmersive mode!!

Ez megoldás ilyen esetekben és nagyon szépen működik. Nexus 6-on is ilyet használtam.

(#29) Postas99 válasza marositech (#19) üzenetére


Postas99
senior tag

A moto feture-ök sokat érnek szerintem, bárr kár hogy nem mindent örökölt meg a nagyoktól.

A ONE+ fórumát nézve van probléma rendesen a 3-as AMOLEDdel jön, ha összetöröd DRÁGA a javitás.

A 1+2 ebből a szempontból jobb választás ott viszont a szoftver gatya.

(#30) paperboy


paperboy
senior tag

Ja Turbo Power... Az akksi meg szép hamar mehet majd a kukába. :(

(#31) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon jó részletes a cikk, minden elismerésem.

kengyel

(#32) MrPetya19 válasza Postas99 (#29) üzenetére


MrPetya19
addikt

Most akkor mi a probléma a 1+3 kijelzőjével?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#33) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Jó kis teszt lett.
Gondolom cameraAPI2 támogatás nincs?
Olyan jó lenne, ha a záridőt lehetne 0.2 sec főlé tolni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#34) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom, mennyi idő alatt és milyen áron jut el ide, de az Amazon 50 dollárral adja most olcsóbban a Prime előfizetőknek a G4-eket, mint a hivatalosan ajánlott fogyasztói ár:

Moto G4 is already $50 off at Amazon, now starts at $149.99

(#35) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Moto G4 16 GB: 149,99 $ (42700 HUF + ÁFA)
Moto G4 32 GB: 179,99 $ (51200 HUF + ÁFA)

Magyarországra várható szállítási idő:
Standard Shipping (munkanap): 15-22
Expedited Shipping (munkanap): 5-9
Priority Shipping (munkanap): 3-6

Magyarországi csomagküldés árai:
Standard shipping: 4,99 $ + 1,99 $ fontonként (1820 HUF)
Expedited Shipping: 6,99 $ + 2,99 $ fontonként (2590 HUF)
Priority Shipping: 29,99 $ + 8,49 $ fontonként (10230 HUF)

Megjegyzés: Csomagolás tömege: 0,7 font

[ Szerkesztve ]

(#36) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Angliai Amazonról hamarabb itt van és nem sokkal drágább:

Moto G4 16 GB: 159 £ (59800 HUF)
Moto G4 Plus 16 GB: 199 £ (74900 HUF)

Szállítási idő: 5-7 munkanap

(#37) ghiottone válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sajna nem. Az áfa különbözetet is bevasalja az amazon, így nem 199, hanem 210.60 font + 5.91 font a szállítás. + 1 kártyás modellt adnak. Ha a mostani középárfolyamon váltunk, akkor 81ezer lesz a vége.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#38) Alvin_ti4200 válasza ghiottone (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor egyértelműen jobb az amcsi deal.

(#39) ghiottone válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Persze, csak a rendszerük szerint nem szállítanak Magyarországra :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#40) Máté94


Máté94
addikt

G2-ből kiindulva kapunk vajon 8.0-át? :))

(#41) ghiottone válasza Máté94 (#40) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A G2 4.4.4-el indult és 6.0-ig jutott.(igaz sokáig 5.0.2-n volt, de arra is volt időközbeni frissítés) ;) Meglátjuk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#42) Postas99 válasza MrPetya19 (#32) üzenetére


Postas99
senior tag

Drága a javíttatás.

(#43) MrPetya19 válasza Postas99 (#42) üzenetére


MrPetya19
addikt

Minden kijelzővel az sajnos.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44) felhasználóx


felhasználóx
tag

Kiváló a teszt, köszi.
Az 1 gen. G-t cserélném le. Sajnos ahogy látom nem erre a készülékre....kicsit elcsúsztak az árazással :(

[ Szerkesztve ]

(#45) ghiottone válasza felhasználóx (#44) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2-3 hónap és rendbe lesz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#46) Máté94 válasza felhasználóx (#44) üzenetére


Máté94
addikt

G4 Play kedvezőbb árazású.

(#47) basaja válasza Máté94 (#46) üzenetére


basaja
senior tag

Viszont nem ugyanaz, mint a g4 Plus...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#48) Máté94 válasza basaja (#47) üzenetére


Máté94
addikt

Miért kellene? Teljesen más felhasználási szokásokhoz készült a kettő.

(#49) felhasználóx


felhasználóx
tag

A sima G4 56-58k a hazai (közeli) webshoppokban, 1 év garival. Az azért sokkal barátságosabb. Jelenleg is első generációs G-t használok 2,5 éve. Nagyon megszerettem a moto-t, maradnék a márkánál. Vajon a sima G4-gyel is kihúzok legalább 2 évet?

(#50) ghiottone válasza felhasználóx (#49) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha nem kell az ujjlenyomatolvasó és az erősebb kamera akkor szerintem simán. Jó teló lett. Csak nem tudom hol van a te általad említett áron.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.