Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hűha, egy ilyen kezdés után ez terebélyes poszt lesz hamar. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Az élet nagy problémái.. :C

(#3) updog


updog
senior tag

GDPR? ;]

Én az ilyeneket még a kocsiban eleresztem 1-2 "a hétszázát neki, a macska rúgja meg, a teremburáját, stb." körítésében, aztán nem nyomja a lelkemet tovább :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Most, hogy kieresztetted a dühödet, be is zárhatjuk a topikot.

(#5) gilfoyle válasza updog (#3) üzenetére


gilfoyle
őstag

NAIH szerint személyes adat a rendszámfelismerő rendszerek miatt; én viszont nem tudom személyhez kötni, semmire nem megyek vele...

(#4) zolmesz: Zavar? Elfér a többi blog mellet, majd bővítem :)

[ Szerkesztve ]

(#7) 8th válasza zolmesz (#4) üzenetére


8th
addikt

Inkább köszönd meg, hogy beengedett...

;]

(#8) .Szaki. válasza updog (#3) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem is pusztán ezzel a két dologgal van probléma.

(#9) zolmesz válasza gilfoyle (#5) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Miért zavarna, igazán értékes írás, informatív, tömör, a témája egyedi, szinte hiánypótló.
Hogy egy klasszikust idézek, ilyenkor érzem igazán, hogy túl olcsó az internet előfizetés.
Ha moderálnak, hát moderálnak, de ennél az írásnál ez kikívánkozott belőlem, bocsi.

(#10) szipipeti válasza gilfoyle (#5) üzenetére


szipipeti
csendes tag

NAIH szerint személyes adat...
Nemzetközi fórumon viszont a hatósági érvelés nem állja meg a jogi próbát, mert:
1, a rendszám nem rendelkezik önálló jogi személyiséggel
2, a rendszám nem az gépjármű vezetőjének, hanem a tulajdonosának azonosíthatóságát segíti elő
3, a rendszám nyílvános adat, hiszen törvény írja elő a kötelezőségét, láthatóságát, a jogszabályokban meghatározott módon.
4, az "átlagos" állampolgár számára nincs olyan szabadon hozzáférhető nyilvántartás, mely alapján a rendszám adatai alapján a gépkocsi tulajdonosának azonosító (GDPR érzékeny) adatai elérhetőek...
5, ilyen adathoz csak az adatkezelő hanyagsága, törvény és szabályszegése esetén lehet hozzájutni...
Egy komoly jogi csatát megérne a végleges tisztázás...
(ez csak néhány indok, ami hirtelen eszembe jutott)

[ Szerkesztve ]

(#11) gilfoyle válasza szipipeti (#10) üzenetére


gilfoyle
őstag

"...ilyenkor érzem igazán, hogy túl olcsó az internet előfizetés..." - aha

(#8) .Szaki. régen volt az indexen az Autós szégyentábla v valami hasonló nevű topic, oda írogattuk az ilyeneket. Onnan az ötlet :)

[ Szerkesztve ]

(#12) .Szaki. válasza gilfoyle (#11) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az is tele volt hibával és előítéletességgel.

(#13) gilfoyle válasza .Szaki. (#12) üzenetére


gilfoyle
őstag

Mire gondolsz előítélet és hiba alatt?

(#14) Viszlát


Viszlát
addikt

Épp tegnap döcögtem az M7-esen Pöstországba, látom ám, hogy a mögöttem közeledőnek nem ég a világítása, így mikor mellém ért, a kapcsolóelfordítós kézmozdulattal jeleztem neki, hogy nehogy csekk legyen belőle. Ő meg nekiállt rázni az öklét és eltorzult arccal Shakespeare-t szavalt, még egy kicsit lassított is, hogy tovább rázhassa. De aztán csak megelőzött, visszatért az én sávomba, majd egy jó 10 mp múlva látom, hogy felkapcsolta a világítást, villogtatja az elakadásjelzőt barátságos integetés kíséretében. Jót nevettem. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) .Szaki. válasza gilfoyle (#13) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mondjuk amikor kiraktak szégyenfalra rendszámmal mindennel drágább autókat, amik rokkant kártyával tök legálisan parkoltak a rokkantparkolóban. De mindenki baromi okos volt és csak azért, mert nem egy Matiz volt, már ment az okoskodás. A tulajt nem látták, se semmi egyebet, de biztos csaló a tulaj. Nulla bizonyíték, de ment a megbêlyegzés és nem egy alkalommal.

(#16) Somatom


Somatom
veterán

"De király matchbox, még villogni is tud!"
(Kamionos vagyok.) :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) Lauda válasza .Szaki. (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony. Mert egy beteg ember nem lehet gazdag. Egy gazdag ember nem lesz beteg soha. Egy beteg embert nem szállíthatnak drága autóval, csak romos szarokkal. Nettó emberi butaság. Sajnos ez azt is mutatja, hogy mit gondolnak az emberek a beteg embertársukról. Hogy az egy csóró, igénytelen senki, akit le kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#18) .Szaki. válasza Lauda (#17) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyetértek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.