Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönjük a cikket! :R

Mindazonáltal nem változik a véleményem; a tablet lenne az utolsó műszaki cikk, amiért pénzt adnék ki! :P

(#2) hackeeeee válasza Angel1981 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez emberfüggő, szerintem. :)

Bizonyos esetben sokkal jobb választás lehet egy tablet, mint egy netbook, pl... A magasabb árkategóriás tablet-eknek, netbook-oknak Én nem látom értelmét. De ez is olyan dolog, hogy valakinek még megéri. Tehát, ez szubjektív vélemény.

Véleményem szubjektív...

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szerintem a billentyűzet nem magyarosítva, hanem magyarítva lett.. :U

Lehet, hogy egy netbook kivtására alkamas, de én már eleve a netbook hasznosságát kétségbe vonom.

Volt tabletem, működésben meg is felelt (duplamagos cucc), mégis eladtam két hét után.

Könyv olvasásra meg végkép alkalmatlan.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) hackeeeee válasza Zirowe (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért alkalmatlan? Mi az, ami alkalmatlanná teszi a könyvek olvasására?

Akkor a Kindle is alkalmatlan könyv olvasásra? Több embert is ismerek, aki ezt nem így gondolja. :)

A netbook "igény" megint szubjektív... Akinek felesleges a >13", az minek vegyen notebook-ot?

Véleményem szubjektív...

(#5) Zirowe válasza hackeeeee (#4) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, a kindle alkalmas.
Méretben és hàttérvilágítás miatt alkamatlan.

Tablet max képregény olvasáshoz jó.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) hackeeeee válasza Zirowe (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem a 7" tablet még egész kényelmes..

Véleményem szubjektív...

(#7) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a cikket! Jó olvasmány volt hétvégére... :K

(#8) dlaj


dlaj
őstag

"Természetesen nyomtatni is lehet a tabletekről."

Valaki tudja, hogy androidos tabletről hogyan lehetséges. Melyik tablet tudja, illetve milyen program kell hozzá?

(#9) Allure válasza dlaj (#8) üzenetére


Allure
aktív tag

Jó lett a cikk! :R

(#10) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Január óta használok egy Transformert dokkolóval, azóta egy kezemen megtudom számolni hányszor volt bekapcsolva a laptopom.

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem már régen rossz ha egy ilyen eszköznél meg kell kérdezni / magyarázni, hogy mire is használható, mire is jó :)

Amúgy meg sokan abba a hibába esnek, mint én is korában, hogy azt hiszik a tablet egy másik eszköz kiváltására készült. És sokan mondják, hogy egy laptop "jobb" blablabla.
Pedig nem. A tablet az az okostelefonok és a netbookok között helyezkedik el. Egy "új" kategória. Médiatablet, hiszen sima tábla PC már évekkel (évtizeddel) ezelőtt is létezett.

Tehát van az okostelefon, a tablet, a netbook, notebook, PC. Ismerek olyat akinek mindegyik van :D Innentől már csak pénz kérdése az egész. A vásárlásra pedig az indokokat, okokat mindenki kreálja magának ahogy éppen jólesik. Az egész szubjektív kinek mire van szüksége, vagy éppen mit értünk szükség alatt.

(#12) DanielK válasza dlaj (#8) üzenetére


DanielK
addikt

WiFi-s nyomtató kell hozzá. Ha ez megvan, akkor a gyártó nevére keress rá marketen. Szinte mindegyiknek van programja hozzá (HP, Epson stb.) Ha még sincs, akkor vannak olyan programok, melyek univerzálisak, de lehet, hogy ezek már pénzbe kerülnek.

Mindenkinek köszönöm! :R

Számomra nagyon jó könyv és magazin olvasásra az iPad. Vannak olvasók éjszakai móddal is, így éjszaka sem bántja az ember szemét.
Azért tegyük hozzá, hogy azon e-könyv olvasók, melyek e-ink-kel működnek, fény szükséges. Így egy lámpát is égetni kell éjszaka. iPad esetén nem kell, mert van háttérvilágítása.

[ Szerkesztve ]

(#13) gabor94


gabor94
tag

Teljesen egyetértek a cikkel :)
Számítógépet azóta annyira nem használom,amióta tabletem van :)

(#14) dlaj válasza DanielK (#12) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, megyek is wifi-s nyomtatókat nézni!

(#15) Gl4diator


Gl4diator
tag

Nekem a 7" tablet is nagy, nemhogy a 1O-es:) Vettem inkább egy 5"-os Samsung Galaxy S wifi 5.0-át. Számomra ez a megfelelő méret mobilitás, egykézbevehetőség, helytakarékosság szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#16) XCube válasza hackeeeee (#4) üzenetére


XCube
tag

Szerintem sem a legjobb olvasásra egy ilyen eszköz. Az e-ink alapú monokróm megjelenítők sokkal szemkímélőbbek, nincs erős háttérvilágításuk és természetesebb látványt adnak.

Ettől függetlenül én még mindig a hagyományos papír alapú olvasást részesítem előnyben :) .

Maga az írás tetszett, jól leírtad ,hogy mik lehetnek egy ilyen eszköz előnyei. Én személy szerint nem használok ilyesmit, de egy családban például jól jöhet egy közös tablet fotók nézegetésére, és ahogy te írtad tartalomszolgáltatás böngészésére. A játékok kérdése már érdekesebb téma, én személy szerint nem kedvelem a tapiképernyős akciót, a logikai és ügyességi játékok viszont kiválóak egy ilyen platformon ugyanúgy, ahogy a társas játékok. Azt azért erős túlzásnak tartom, hogy ki lehet váltani vele például egy Monopoly -t (vagy ahogy te mondtad 10 - 12 társasjátékot,m amik így nem foglalják a helyet a szekrényben), mert egy ilyen kis képernyőn több embernek játszani még átadogatással is erősen illúzióromboló és kényelmetlen emellett elvész a társasjáték igazi fílingje. Egyedül az utazás alatti játékot tudom elképzelni így.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#17) hackeeeee válasza XCube (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez igaz.. De maga a Tablet nem is olvasásra lett kitalálva, mint pl. a Kindle. :)

Az, hogy használható erre is, az máskérdés...

Véleményem szubjektív...

(#18) Rozisoft_Bp válasza Zirowe (#3) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Én a 3,7 colos képernyővel rendelkező 2002-es ASUS PDA-mon olvasok rendszeresen nagyon sok SCI-FI-t és sok szépirodalmat (tehát vaskos könyveket is) legalább napi 2x1 órán át amíg utazom. Egy nem tükrözödő védőfólia megoldja a legtöbb problémát. :) Direkt, a képernyőre tűző napfény esetén megfelelő (nem kellemetlenül kis) szögben tartva, pedig ugyanúgy élvezhető, színes képet láthatunk, miközben nem tűz a szemünkbe a nap. :)

Persze az e-papír sokkal jobb olvasásra, de egy tablet is bőven megfelelő szerintem, mindamellett lényegesen sokoldalúbb. Egy kellemes kompromisszum. Persze, ha lenne annyi FÖLÖS pénzem, akkor lenne tabletem és külön könyvolvasóm, de nincs.

Ahogy a cikkben is írva volt, médiafogyasztás: írott, hangzó, vizuális, vagyis mindenenvő. Kell, lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#19) XCube válasza hackeeeee (#17) üzenetére


XCube
tag

Egy szóval nem mondtam, hogy erre lett kitalálva, csak leírtam, hogy miért nem a legjobb arra :) .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#20) Overtaker válasza dlaj (#8) üzenetére


Overtaker
csendes tag

Printershare nevű app–pal. És igen, wi-fis nyomtatóval a legegyszerűbbb, de simával is megy, csak akkor be kell, hogy legyen kapcsolva az a gép, amelyre a printer kötve van és google cloudprinttel megoldható.

(#21) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó cikk lett. Grat :C

Én tavaly december óta vagyok tulajdonosa egy iPad2-nek. Nagyon nagyon szeretem.
A fórumtárs szerintem meglátta a lényeget. A tablet egy tartalom fogyasztásra kihegyezett, hosszú üzemidővel rendelkező (mobil) eszköz. A mobil azért van zárójelben, mert egy telefon az tényleg mobil, a legkisebb 7 colos tablethez pedig táska kell. Nekem volt 7 colos is, de akkor már inkább 10-es, mert azt kényelmesebb használni, de mindkettőt táskában kell vinni.

Amióta megvan iPad iszonyatosan sokat játszunk (családi, baráti társaságban) társasjátékot. (A Monopoly egy új élmény, a régi asztalihoz viszonyítva 0,79 euróért)

Hosszabb munkára, komolyabb munkára, asztalnál ülve, stb. szerintem sem lehet használni, de nem is arra van. Reggeli kávézáskor pl. újság helyett mindig az iPadet veszem elő, a fenti okok miatt.

Kérdések a billentyűzethez:
-ha bent van a billentyűzet a tokban, akkor ölben/ágyban/stb. mennyire stabil?
-tényleg elmegy heteket az aksija?
-a le, föl, jobbra, balra gombokat hol és mennyire lehet/érdemes használni? szövegszerkesztéskor (pl. itt egy fórumhozzászólás) teljesen támogatja az iOS?
-mekkora lesz a súlya az iPadnek így mindenestül?

[ Szerkesztve ]

(#22) madstunt


madstunt
addikt

en okostelefonom helyett hasznalom oktober vege ota. nagyon bevalt!

(#23) aram01


aram01
nagyúr

köszi érdekes olvasmány volt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) dlaj válasza Overtaker (#20) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi neked is! Ezt az app-ot is számításba veszem!

(#25) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nos számomra amíg egy mobil OS fut rajtuk nem képesek kiváltani egy normális laptopot vagy subnotit. Mert addig nem mások csak egy nagyra hízott okostelefon.
Nekem is volt tabletem, én már letudtam a saját köröm. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) DanielK válasza XCube (#16) üzenetére


DanielK
addikt

Nem a legjobb olvasásra, de ha már van egy tabletet, akkor minek vennél még egy kütyüt olvasni.
Azért játszani nem rossz rajta, főleg, ha az ismerőseidnek is megvan a játék és úgy játszotok. Vagy pl. ott a Scrabble ipadre. Utána letöltöd az ingyenes Scrabble Tile-t a telefonodra és mindenki a saját telefonján látja a betűit, és onnan csak "kiteszi" a padra. :K :C

(#21) opeter87
Kérdések a billentyűzethez:
-ha bent van a billentyűzet a tokban, akkor ölben/ágyban/stb. mennyire stabil?
-tényleg elmegy heteket az aksija?
-a le, föl, jobbra, balra gombokat hol és mennyire lehet/érdemes használni? szövegszerkesztéskor (pl. itt egy fórumhozzászólás) teljesen támogatja az iOS?
-mekkora lesz a súlya az iPadnek így mindenestül?

Úgy a legstabilabb, ha a tokban van. Különben a pad nehezebb, mint a bill így a súlypontja felülre kerül és esetleg eldől, ha nem stabil helyen használod.

Hát még csak egy hete van meg, de szerintem el. Van rajta ki/be kapcsoló gomb, amit javasolnak, hogy használj, ha hosszabb ideig nem használod. Illetve sleep módba teszi magát, ha bekapcsolva hagyod, de nem használod sokáig. Ilyenkor a felébresztéshez elég egy billt megnyomni és pár másodperc alatt felébred.

A kurzor billentyű mindenhol használható, ahol írsz vele. Bár a fórumban nem próbáltam, de itt igen és működött: Quickoffice, Pages, Textastic, Jegyzetek.

Lemértem:
- tok: 224g
- bill.: 324g
Ehhez jön az iPad 2 súlya: 601g (Wifi) 613g (3G+WiFi)
Így annyi lesz, mint egy netbook.

(#27) opeter87 válasza DanielK (#26) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi :DD

Akkor tényleg nagyon jó vétel ez a tok. Mert tényleg használható és jó az aksija is.
Én is szemezek már rég óta egy ilyennel, meg egy jó kis ceruza kéne és "tökéletes" lenne az iPadem :DDD

(#28) DanielK válasza opeter87 (#27) üzenetére


DanielK
addikt

Még ezzel is szemezgettem, de így utólag örülök, hogy "tokos" billt vettem. Ha nem is olyan könnyű, mint a Zaggfolio billentyűzete, akkor sem érezném olyan stabilnak. Ezek nem fogják meg rendesen a padet, csak egy kis "perem" tartja meg, meg az a szög, ahogy ott ül.
Magyar nyelvűt meg sehol sem találni, csak az Apple féle kis bt-s billentyű van, de ahhoz meg asztal kell. Szóval nem hordozható.
Van egy Ozaki iStroke S-em. Szerintem nem is kell nagyobb. Pont akkora, mint a tollaknak az a része, ami "hozzá ér" az ujjaidhoz. (A többi meg túl nyúl azon, példa.) Viszont hordozhatóságban és árban nem volt mindegy. :B ;)

(#29) DanielK válasza DanielK (#28) üzenetére


DanielK
addikt

Ja és a Logitech+Zagg közös billentyűzete 10e Ft-tal drágább... :B

(#30) Polllen válasza hackeeeee (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én pl. jelenleg egy 40k-s wayteq 7" xtab-t használok netezni, IM+médialejátszó hdmi-n keresztül. (abszolút nem létszükséglet, ellenben nagyon kényelmes. ;] )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) padika11


padika11
tag

Szépen összefoglaltad, hogy tényleg csak a legalapvetőbb feladatokra jó :)) Kicsit megkésett a cikk... :)

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#32) sgery


sgery
őstag

Én tavaly nyáron vettem egy galaxy tab 7-est. Előtte nézegettem már, de akárhogy néztem, úgy láttam hogy gagyi és felesleges cucc lenne. Aztán gondolkoztam és rájöttem, hogy nem lenne hülyeség.
Kertészeti cégem van, itt is sok hasznát veszem. Pl. ügyfeleknek növényeket, referenciákat, terveket bemutatni..., bárhol kényelmesen elérhetem a céges adatokat a dropbox-on keresztül (pl. árajánlatok, céges napló, szerződések stb stb...), a céges kisbuszban kidobtam a gyári rádiót, betettem a helyére a tabot, így egy médiaközpont lett a kocsiban. Bármilyen zenét el tudok érni, navigációnak is tökéletes, hőmérsékletet, időjárást mutat, nagyon hasznos. (itt jegyezném meg, hogy fantasztikus lenne, ha olyan kocsikat terveznének már, amibe egy tabletet is bele lehet tenni és az lenne az egész kocsi médiacentere)
És nem utolsó sorban a céges levelezést is elérhetem és bármikor válaszolhatok a levelekre.
A munkán kívül is nagyon sokat használom. Kifejezetten jó rajta játszani. Én csak az ügyességi játékokat szeretem, mint pl. a where is my water stb és arra kiválló!
Mindemellett netezni is jó róla, reggel nem kell bekapcsolni a pc-t ha híreket akarok olvasni, wc-n ülve is átnézhető kényelmesen az index.hu, ágyból is kényelmes netezgetni.
Ha nyaralni vagy ismerősökhöz megyek ott is jóljön, mivel szinte egy komplett pc-t vihetek magammal, mindezt úgy, hogy sosem kell ki-be kapcsolni, mindig készenlétben van.

Összességében, már a mindennapok része lett, szerintem nagyon hasznos találmány!
Egy dologot hiányolok, használható office programokat, mert a mostaniak csapnivalóan sza***-k... Talán a windows 8 megoldja végre ezt a hiányt is :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#33) sekli


sekli
addikt

"webfejlesztésre nagyon jó választás lehet" :F

(#34) gabor94 válasza sekli (#33) üzenetére


gabor94
tag

Szerintem a weboldalak frissítésére gondolt :)
Nekem fel se merült ,h. ez ekkora probléma egyeseknél :D

(#35) doc


doc
nagyúr

a cimbol kimaradt egy 'h' betu...

(#36) hackeeeee válasza gabor94 (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, az nem egyenlő a webfejlesztéssel. :DDD

Plusz, szerintem a tartalmak feltöltésekor sem feltétlen előnyös.. Bizonyos esetekben talán az lehet, bizonyos esetekben viszont nem.

Véleményem szubjektív...

(#37) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Szerintem egy ilyen tablet fősulin/egyetemen a leghasznosabb. Barátnőmnek is beszerzek majd egye, mivel ő női táskában biztos nem fog laptopot tenni, a könyvtári gépekből kevés van és nehezen használható, a laptopja pedig bazinagy, pc-je pedig nincs. A netbook a laptop mellé felesleges, ráadásul sok főiskolai könyv elérhető neten, amit papír alapöon nehéz megtalálni, de talán tableten szemkímélőbb olvasni mint laptopon.

(#38) Polllen válasza Babetta-X (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy tablet-t semmivel sem szemkímélőbb, mint laptopon. Ugyanaz a technológia, már ha nem valami új pixelQ-s vagy egyéb kijelzős gépet veszel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) hackeeeee válasza Babetta-X (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ.. Jegyzetelni szerintem egy Net-notebook-al sokkal egyszerűbb, mint egy tablet-tel.

Véleményem szubjektív...

(#40) maxell11


maxell11
csendes tag

Hi Fórum!

Kíváncsiságból kérdezem, nem valós vételi szándékkal: ha a pénz nem számítana, akkor per pillanat melyik a legjobb 7"-es (esetleg 8"-as) tablet a világon? Gyártó + típus.
Nem érdekes, itthon kapható-e.

Köszönöm

(#41) hackeeeee válasza maxell11 (#40) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem ilyet ne kérdezz itt.. Mert minnya'r indul az Apple vs. nem Apple termék háború. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#42) opeter87 válasza hackeeeee (#41) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem indulhat háború, mert az Applenek nincs 7 v 8 colos tabletja :D

én egyébként talán a Huawei MadiaPad-et venném, ha már 7 col.

(#43) hackeeeee válasza opeter87 (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nem számít.. :D

A világ legjobbján megcsúszik az egész. :DDD

Na szóval.. Akkor már ott az új Galaxy Tab is, plusz még a Vodafone SmartTab is..

Véleményem szubjektív...

(#44) Cyberpunk válasza hackeeeee (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Blackberry Playbook is jó vétel lehet, elég jól levitték az árát és a 2.0-ás OS-el már megkapta a kritizált hiányosságokat is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) opeter87 válasza hackeeeee (#43) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez igaz :DDD

Nem ismerem a 7 colos kategóriát annyira, mert az utolsó élményem egy Wayteq xTab70 volt és hát azt nem nevezném élménynek :DDD
Meg egy Huawei rendezvényen a MadiaPad, ami meg kellemes meglepetés volt.
Valószínűsíthetően az új Galaxy Tab és SmartTab is hasonlóan jó lehet.

(#46) tvamos válasza Polllen (#38) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szia!
Mi ez a pixelQ?
Mostanaban vennek uj Tabot, es ott tartok, hogy a szemem hatarozza meg, mit vegyek.
(A kindle nekem nem jo, mert sok pdf-et olvasok, rogton a nertol letoltve, sokszor szineset, es nem akarom a szineket nelkulozni.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47) Babetta-X válasza Polllen (#38) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Kivéve, ha egy régi fsc laptopról beszélünk. Szerintem szebb egy tablet. No és érzésre, fogásra és betekintési szögre is más.

(#48) powergoku


powergoku
tag

Gondolkodom rajta hogy lecserélem az asztali gépemet egy tabletra.Már csak a fogyasztása miatt is. :)

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#49) Cyberpunk válasza powergoku (#48) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha csak böngészel, meg FB ilyenek. Akkor kiválthatja. De azért készülj fel komoly kompromisszumokra ha így teszel. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) DanielK válasza sekli (#33) üzenetére


DanielK
addikt

Vannak AppStore-ban kifejezetten ilyen programok, még FTP keresztül is tudsz le és fel tölteni egy honlapra/szerverre. Persze nem az asztali gép kiváltása a cél, hanem mint netbook helyettes. A lényeg, hogy erre is használható. Pl.útközben ha gyors kell valami vagy ilyesmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.