Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) hati válasza littledon (#8049) üzenetére


hati
addikt

"a bbmen kivul minden mukodik BIS nelkul" valójában azt jelenti, hogy tudsz böngészni rajta. Azért az nem minden.

(#8052) hati válasza readyz (#8050) üzenetére


hati
addikt

Tudom, csak ki akartam provokálni a választ. ;)

(#8053) lezerpiramis válasza littledon (#8049) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ezek az alkalmazasok nem mennek BIS nelkul (Wi-Fi-t nem szamitva): gyari email kliens (tehat normalis push email), GTalk, Yahoo Messenger, BB Messenger, BB Prootect, BB Maps, BB Travel, BB Bridge (ha van PlayBookod), Facebook, Twitter es szerintem a LinkedIn is ilyen.

(#8054) littledon válasza hati (#8051) üzenetére


littledon
tag

Jo igazad van teljesen vegulis... De ezzel az altalanositassal miszerint a BB BIS nelkul szinte semmit sem er es olyan mint barmelyik qwertys telefon akkor sem ertek egyet. Ezen kivul ugy gondolom, hogy sokkal hasznalhatatlanabbnak van beallitva BIS nelkul mint ami a valosag. Pl en sokaig emiatt nem vettem ilyen telefont, de hogy ha tudom elore, hogy ilyen BIS nelkul mar regen ilyenem lenne vagy lett volna.
Mostmar ezek utan kivancsi vagyok azert a velemenyedre ezzel kapcsolatban...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8055) littledon válasza lezerpiramis (#8053) üzenetére


littledon
tag

BB Bridgen mi nem mukodik BIS nelkul?? :Y komolyan kerdezem...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8056) hati válasza littledon (#8054) üzenetére


hati
addikt

Azért a logicmail és a BB saját levelezője között van némi különbség.

(#8057) lugosi válasza hati (#8051) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bis nélkül nem megy a böngészés. Nekem legalábbis nem ment, mikor lemondtam a bis-t a telefon eladása előtt. Azaz lett gyakorlatilag egy butatelefonom a bis megszűnésével azonnal. Nem is emlékszem rá hogy lett volna olyan netes cucc ami ment volna, bár akkor már keveset próbálgattam, lévén az utódját használtam ekkor már.

(#8058) MurdR válasza lugosi (#8057) üzenetére


MurdR
veterán

Melyiken? Én valamelyik 8000es bbn meg a 9000en is neteztem. A saját böngészőjével is meg opera minivel. De úgy el voltak dugva a beállításai hogy alig találtam meg.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8059) jkbjose


jkbjose
csendes tag

Helo mindenkinek.

Nemrég vettem egy 9320-as BB-t. Az lenne a problémám, hogy letöltöttem pc-re a
BB Desktop Software-t, és folyamatosan csak villog a sarokban a zöld szinű
"csatlakozás" felirat. Nem ismeri fel a telefont. Mi lehet a probléma?

(#8060) lezerpiramis válasza lugosi (#8057) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szerintem azert nem ment, mert a BIS-t ugyan lemondtad, de a szolgaltataskonyvek megmaradtak, es a BB APN-en probalkozott a telo.

(#8061) lezerpiramis válasza littledon (#8055) üzenetére


lezerpiramis
őstag

En ugy tudom, hogy a Brigde maga csak BIS-sel megy, de lehet, hogy tevedek, regi OS-sel volt nalam PlayBook.

(#8062) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Hasznal valaki Wikitude-ot? A legutobbi verzio meg se nyikkan BB APN-en, csak az internetes APN-en, erdekes... :)

(#8063) littledon válasza hati (#8056) üzenetére


littledon
tag

Ezt eddig sem vitatta senki és csúnya is lenne, hogyha össze lehetne őket érdemben hasonlítani szerintem... átlag felhasználónak + aki nem a telefonon intézi javarészt az emailjeit csak megnézi, hogy jött e levél valamint elolvassa azt, teljesen jó.

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8064) littledon válasza lezerpiramis (#8061) üzenetére


littledon
tag

Legetséges, hogy a régi os miatt volt. Az újjal gond nélkül elérem a jegyzeteket, feladatokat, üzeneteket, smseket, kontaktokat, naptárat, BBMet(nyilván működni nem működik). Tudtommal nem foglal magában több dolgot a Bridge.

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8065) lezerpiramis válasza littledon (#8064) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az stimmel, de a BB telefonon futo email-eket (pl. BES) elered BB szolgaltatas nelkul a PB-on? Sztem nem :)

(#8066) littledon válasza lezerpiramis (#8065) üzenetére


littledon
tag

Természetes, hogy nem! De itt a Bridgeről volt szó. Nyilván nem teljes BIS/BES nélkül ahogyan a Blackberry sem az, de "elindul" és talán a legtöbb funkció az működik is. Legalábbis én úgy értelmeztem az írásod, hogy egyáltalán nem is lehet őket csatlakoztatni és egy darab Bridge funkció sem működik. Amennyiben nem így gondoltad, akkor félreértettelek... :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8067) lezerpiramis válasza littledon (#8066) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Jogos, en nem irtam le, mire gondolok :)

(#8068) lugosi válasza MurdR (#8058) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

9700-am volt. Nem állítottam rajta semmit, 1-2 napig volt még bis nélkül.

(#8069) jkbjose


jkbjose
csendes tag

Helo!

Tud valaki segíteni? #8059-es hozzászóláshoz?
Előre is köszönöm :)

(#8070) XSiGma válasza lugosi (#8057) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Évek óta bis nélkül böngészek mobilnettel,2 féle szolgáltatónál,2 fajta bb-m is volt már.És emlékeim szerint ment a Bridge is anélkül,főleg mert Bluetooth kapcsolat kell hozzá.

(#8071) lugosi válasza XSiGma (#8070) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint állítani kellett volna rajta valamit. Ezt nem tudtam akkor, hogy más apn-nel menne.

(#8072) Rivaul válasza lezerpiramis (#8002) üzenetére


Rivaul
addikt

EZ volt a kérdésem s az általad ajánlott BB Desktop Software helyre is hozta. Köszönöm :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8073) Hav3l


Hav3l
tag

Heló
érdemes a 9790-et venni vagy jobb választás a 9900 ?
ez ennyiért megéri 9900?
még soha nem volt Blackberrym és egy sony ericsson x8 ról váltanék :)

[ Szerkesztve ]

(#8074) Polarstar válasza Hav3l (#8073) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem az ár jó.

De a szoftvert kicsit kell még alakítgatni. Az állás nem tett neki jót gondolom.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8075) icezozo válasza Hav3l (#8073) üzenetére


icezozo
addikt

amennyiben regisztrálható ,akkor igen!

http://qwankido.hu/

(#8076) Hav3l válasza Polarstar (#8074) üzenetére


Hav3l
tag

Hogy érted hogy a szoftvert még kell kicsit alakítgatni ?

(#8077) Rivaul


Rivaul
addikt

BB9000-et lehet valahogy Magyarosítani? S ha igen akkor hogy? Legfrissebb soft mert hiba miatt most húztam újra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8078) Polarstar válasza Hav3l (#8076) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gondolom kell egy kis updieta, mert ha sokat állt - elkél az újítás neki.

Mellesleg ki fogja elsőnek használni?
Te vagy a volt tulaj is használta?

Mert akkor a regisztrációval lehetnek gondok. /Effektíve nem a te neveden van a készülék/

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8079) littledon válasza Hav3l (#8073) üzenetére


littledon
tag

Szerintem nagyon jó ár! egyébként a két telefon között talán az egyik legnagyobb különbség a méret... Nekem netezés miatt jobb lenne pl a 9900 es kijelzője... de valaki itt pont nem olyan régen írta, hogy a kissebb méret miatt szeretni a 9790et.

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8080) littledon válasza Polarstar (#8074) üzenetére


littledon
tag

Honnan gondolod, hogy állt a készülék? Én nem látom a hirdetésben... :Y

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8081) littledon válasza icezozo (#8075) üzenetére


littledon
tag

Ezzel a regisztrációs dologgal mi lehet a baj? pont ebben a cikkben írták, hogy a szolgáltató megtudja ezt a problémát oldani. Vagy ez nem ennyire egyszerű? :F

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8082) Hav3l válasza Polarstar (#8078) üzenetére


Hav3l
tag

Ezt még nem tudom , de most kérdeztem meg hogy mi a helyzet a regisztrálhatósággal és várom a választ :)

(#8083) Hav3l válasza littledon (#8079) üzenetére


Hav3l
tag

Én is a kijelző mérete miatt preferálom jobban a 9900-t, a készülék mérete ha nagyobb az nem zavar de használatkor jobban szeretem ha nagyobb a kijelző :)

(#8084) Rivaul válasza littledon (#8081) üzenetére


Rivaul
addikt


5 percen belül a fórumon szerkessz kérlek hsz-t. Ha több embernek írsz azt így is megteheted:


littledon


Hav3l

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8085) lugosi válasza Hav3l (#8073) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is inkább a 9900, és az az ár jó ár érte!

(#8086) littledon válasza Rivaul (#8084) üzenetére


littledon
tag

Rendben! Elnézést kérek, nem tudtam! :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#8087) readyz válasza Hav3l (#8083) üzenetére


readyz
tag

hagy védejem meg kicsit a 9790-et :)
jelenleg ilyet használok és nincs vele semmi baj, nekem pont azért nem kellene a 9900 mert a mérete akkora mint egy ping-pong ütő, de tudásban mindenképp veri a 9790-et, tehát ha a nagyobb mérete neked nem gond akkor a nagy bold való neked

(#8088) lezerpiramis válasza littledon (#8081) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Akkor meg tudja oldani az adott szolgáltató, ha náluk van regisztrálva a telefon.

(#8089) readyz válasza lezerpiramis (#8062) üzenetére


readyz
tag

Nekem azt dobja fel indításkor hogy nem tud csatlakozni a szerverhez, de aztán mégis működik :)
Tetszik nagyon ez az app, szinte mindent meg lehet találni a városban.
Ezt mutatja ha kinézek a telefon kamerájával az ablakon:

(#8090) Hav3l válasza readyz (#8087) üzenetére


Hav3l
tag

igen így gondolom :)

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

(#8091) lezerpiramis válasza readyz (#8089) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Neked be van írva a TCP/IP-hez a szolgáltatói APN (+van is ilyen APN-ed a SIM-en), ugye?

(#8092) readyz válasza lezerpiramis (#8091) üzenetére


readyz
tag

üres a tcp/ip-n belül az apn a telón, BB apn-en keresztül megy nekem a wikitude

(#8093) lezerpiramis válasza readyz (#8092) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hümm... Én kapok az arcomba egy "Wikitude failed to connect to the server, please check the internet settings of your device" hibaüzenetet. Ha beírom az internet.vodafone.net APN-t, akkor működik. 7.7-es Wikitude van rajta (BB 9900).

Egy crackberry-s fórumbejegyzést találtam erről a hibaüzenetről, de nem válaszolt senki az illetőnek :D

Csak azért lenne érdekes, mert ha tudom, hogy ezek után fixen az internetes APN-en megy, akkor használni fogom bőszen a cuccot (azért nem mindegy, mert a csomagomban nem ugyanakkora adatmennyiség használható fel a BB-s és a netes APN-en).

[ Szerkesztve ]

(#8094) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#8093) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Lehet, hogy a BES-em zavar be, fene tudja.

(#8095) readyz válasza lezerpiramis (#8094) üzenetére


readyz
tag

én is megkapom a server nem elérhető üzit, de leokézás után simán működik a progi.
sztem uninstalláld és utána install ujra, nekem pl a twitterrel volt ilyen hogy nem akart működni és egy ujrainstall megoldotta a problémát.

(#8096) lezerpiramis válasza readyz (#8095) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Megtörtént, de semmi, nem tölt be a főképernyő sem...

(#8097) readyz válasza lezerpiramis (#8096) üzenetére


readyz
tag

érdekes...akkor nem tudom mi lehet nálad az oka hogy nem jó.

Én most egy 9000-el szenvedek, minden ok vele egyet kivéve, hogy nem tudom bekapcsolni rajta a wifit.
Bekapcsolom és azt irja ki hogy " unable to turn wifi on", egyszerűen nem akarja az igazságot.
Találkoztatok már ilyen jelenséggel?

(#8098) eduba válasza lezerpiramis (#8094) üzenetére


eduba
aktív tag

Az nem lehet, hogy szolgáltatónként változik mi hogyan érhető el?

Mert nálam is simán megy a Telekom-nál, apn nincs beállítva.

Lehet a voda nem engedi BIS-en csak sima neten.

(#8099) kristof83


kristof83
aktív tag

Megy le a Q10 ára!!!...és van már fehér színű is
Múlt hét óta nagyot zuhant a gsm boltokban...212-ről 188-ra :Y
Gondolom a kutya nem vette annyiért!?
Nekem nagyon érik az S4 csere...holnap lehet körbe szimatolok :K

(#8100) lezerpiramis válasza readyz (#8097) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A Wi-Fi-s szolgáltatáskönyvek megvannak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.