Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#185) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én nem hiszek istenben,sem az ördögben.Én ugy vélem hogy az embereknek mindig is szükségük volt egy megfoghatatlan felső hatalomra akihez egy megoldhatatlan feladatnál könyöröghettek,bizhattak abban hogy nyomorúságos életüket talán jobbá teheti.Ha nem volt termés azért,ha beteg volt azért stb... Számtalan istenben hittek az emberek,volt olyan kultúra ahol egyszerre több isten is,volt ahol szellemekben,söt van olyan kultúra ahol egy démon is segitheti az embert minden rossz szándék nélkül.Ez az egész már kezd ugy tünni hogy párszáz éve csak ugy tolongtak a menyben a tógás,szárnyassapkás,kisgatyás istenek,szinte teltház volt.Érdekes módon az istenek töbsége azóta köddé vált,biztos kiebrudalta az a 3-4 isten a többit aki nyert a modernkori istenválasztáson? Én mint tudatlan halandö most akkor melyik istent szeressem? Hisz mindegyik"igaz" isten,max azota elfeledkeztek róla.
Én ezért nem hiszek az egészben! Na de tegyük fel van isten,ráadásul a kereszténység istene!Akkor ugye van ördög is? Hát akkor olvassuk csak el a bibliát meg az összes csatolmányát.Hogy is kéne kinéznie az isten világának? Hát ez nem olyan ám! A pénzt hajszolja az egész világ,háboruk dulnak ráadásul pont a pénz és a hatalom miatt,a kábitószerek és a szex virágkorát éli... stb sorolhatnám még.Ez nekem tisztára ugy tünik mint ha az ördög álltal uralt világ lenne....

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.