Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Köszi a tesztet! Az AMD sajnos hímtagon rúgta magát, hogy nem integrált memóriát az igp mellé. Jöhetett volna olyan modell ami kapott volna 2 vagy 4GB hbm memóriát. Az igpnek sajnos az alacsony memória sávszél az achillese.

(#2) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Szerintem biosba tudsz neki allokálni többet mint 1 gb, legalábbis asztali verziókná llehet ilyet, illetve intel igp-s laptoposoknál is amik eddig nálam voltak(régebbiek).
De amúgy köszi a tesztet, meglepően jól vitte a játékokat :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#3) pengwin válasza KISDUCK (#1) üzenetére


pengwin
addikt

15W-os TDP mellett a GDDR5/5X/6 már túl sok többlet fogyasztást jelentene. Így a memóriavezérlőt is sokkal bonyolultabban kellett volna megoldani, hogy a HBM-mel is tudjon mit kezdeni. Rögtön nem lenne ennyire megfizethető ez a széria. Szerintem legfeljebb a következő, Zen 2-re és Navira épülő széria leggyorsabb 1-2 példányába kerülhet majd HBM. Pl. jöhetne Ryzen 9 2900U, 6 mag+SMT+Navi IGP+HBM2-vel, de R5/R7 néven még nem fogunk HBM-es APU-t látni jó ideig, az általam elképzelt "Ryzen 9 2900U" is legfeljebb prémium ultrabookokba férne bele a költségek miatt. Olyan lenne kicsit, mint az eDRAM-os Intel Iris IGP-k.

A cikk jó lett, köszönet érte!
Annyit megjegyeznék, hogy én nem kisérleteznék a TDP feljebb állításával, mert a hűtés nem fog tudni mit kezdeni 67%-kal több hővel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#4) PuMbA válasza Hannibhál (#2) üzenetére


PuMbA
titán

2GB VRAM-ot mindenképp érdemes allokálni a BIOS-ban, mert lesz gyorsulás. A mai játékoknál már a 4GB VRAM kezd a minimum lenni, tehát már 720p-re is kell a 2GB.

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

Direkt írod Rysennek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Micsurin válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem, csak marhára nem tűnt fel ezek szerint, javítom. :R

@Hannibhál: nem tudsz neki többet adni sajnos, BIOS-ban legalábbis nincs rá mód.

@pengwin: TDP emelés mellett természetesen komolyan agyalnék rajta, hogy a ház megbontásával tudnék e bármilyen módon rásegíteni a hűtésre utólag. De szerintem egy 20W-os felső határt illene bírnia stabilan.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7) ncc1701 válasza PuMbA (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, és hát a 8G memória is karcsú lehet ebben az esetben, inkább a 2x8G az igazi.

(#8) KISDUCK válasza pengwin (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha ilyet piacra dobtak volna akkor instant eltűnt volna a pénz a bankszámlámról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.