Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát az XL szebb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#103) QwErTy42 válasza Gusztáv (#100) üzenetére


QwErTy42
addikt

Öhö... Leírtad Te is. Kínában kínai céget felesleges perelni, mert nem nyerhetsz.
Míg a nyugati cégek pereskednek és fizetnek vagy per előtt vagy az után, addig a kínaiak egyáltalán nem fizetnek egy k-rva kanyi petákot sem.
Az meg a másik bicskanyitogató dolog, hogy egy-két cég gyakorlatilag az állam pénzén nyomta el a konkurenciát.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#104) vzsryl válasza bandras0226 (#97) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vietnám és Kína között nincs különbség ilyen téren.
A Xiaomi-nak legalább 2-3x nagyobb a piaci részesedése.

QwErTy42: Tökéletesen megfogalmaztad, hogy miért jobb egy Redmi Note 2 vagy egy Vibe P1m minősége, mint egy Lumia 640-é vagy 735-é. Mert a vásárlóknak ez kell. Meg is veszik. Nap, mint nap fogdosom ezeket a készülékeket, tudom miről beszélek. Árszintek teljesen megegyeznek, szóval kifogásnak helye nincs.

Huawei, Xiaomi, Lenovo, Meizu, Oneplus stb... Mind mind nagyon korrekt minőséget ad ki a gyártósorokról.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#105) QwErTy42 válasza vzsryl (#104) üzenetére


QwErTy42
addikt

Te valamit nagyon félreértettél... :F

A példabeszédemben a Vevő/Megrendelő az MS, HP, Huawei, Xiaomi, Lenovo, Meizu, Oneplus... és nem a Kis Jóska a Zíbéjen!
Mert nem a Kis Jóska ellenőrzi a minőséget, hanem az aki megrendeli a gyártást a Foxconntól vagy Pegatrontól esetleg másik bérgyártótól. A bérgyártó olyat készít és olyan minőségben, amit a Vevő/Megrendelő (goto előző felsorolás) megkövetel.
A Kis Jóska otthon, amikor kibontja a Déháeles csomagot már semmilyen ráhatással nincsen arra, hogy mi az ami lekerült a gyártósorról.

Ami nincsen az általad nagyra becsült (részemről csak ....) gyártóidnál azok a következők:
-szerviz
-support
-helyi adók

Amin tovább spórolnak:
-szemérmetlen lopás: szabadalmak, jogdíjak, licencek
-jogtalan állami támogatás

Így könnyű olcsónak lenni... No meg azért az előbbiekért én nem szívesen állítanám piedesztálra őket.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#106) Grodd válasza tixem (#88) üzenetére


Grodd
tag

FM rádió? Lassan 10 éve használok okostelefonokat, volt amiben volt FM rádió, volt amiben nem, de ez valahogy sose tűnt fel nekem, mert sose használtam ezt a feature-t. Vagyis de, egyszer kipróbáltam csak kíváncsiságból valamelyiken ( már nem emléxem, melyiken), de a lényeg, hogy ez szerintem egy olyan feature, ami a felhasználók elhanyagolható részét érdekli. Ez legyen a 950 legnagyobb problémája :)

(#107) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok látom itt sem sokkal jobb a helyzet mint az xl topicban.
Ha bárkinek kérdése van szívesen válaszolok rá kb másfél hetes használat viszonylatában ill a nevem alatti blogon olvasható egy rövid szösszenet!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#108) pontyos


pontyos
senior tag

Hi, nem tiszta nekem. Here Drive van, vagy nincs? Illetve más neve lett? Sokat használom 930on... Thx

(#109) pontyos válasza gretzky77 (#107) üzenetére


pontyos
senior tag

Szia, térkép szoftver milyen?

(#110) tixem válasza Grodd (#106) üzenetére


tixem
addikt

Ezzel azért vitatkoznék. Szerintem sokan használják, mind a mai napig.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#111) Polllen


Polllen
nagyúr

Ha beesik az ára a használt piacon, lehet benevezek egyre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#112) vzsryl válasza QwErTy42 (#105) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem akarok tovább offolni. Csak 1-2 dolgot hozzáfűzök, ami teljesen szubjektív vélemény lesz.

Szerintem a végfelhasználó dönt mindenben, mert ő adja a pénzt. Ha nem veszi meg a terméket, akkor a gyártató és a gyártó is lehúzhatja a rolót. A szabadalmakkal és licenszekkel senki nem foglalkozik, mert ha mindenki ezt tenné, akkor senkinek sem lenne okostelefonja.

Még egy kis objektív vélemény is, ami tényeken alapul: Semmi baj a szervízzel és a supporttal. Én is a szolgáltatómnál vettem 2 év garanciával a készülékem. Továbbá az általam felsorolt márkák közül a népszerűbb típusokat hivatalosan is meg lehet vásárolni Magyarországon, keress rá. Nem úgy mennek már a dolgok, mint évekkel ezelőtt. Nem muszáj ebaykedni már.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#113) Ádám16 válasza #40993792 (#102) üzenetére


Ádám16
addikt

Ugyanez a véleményem az iPhone-t használókról is, akik nekifeszültek a dolognak, hogy minek még a 2GB RAM is, megnézem őket, 1-2 év múlva hogy fognak menni a fejlettebb appok, multitasking, stb. fluidul a készülékeiken.
Zsigerből támadom a rendszert/vállalatot kicsit is védőket már sajnos, én a WP7 óta ezt a rendszert használom (1 év kihagyással) és nem, nem hallgatnak a felhasználói igényekre, kimondhatom.
A 10-es is egy hatalmas katyvasz, gányolás, a WP8.1 legalább egységes volt, de itt látszik, hogy maga a MS sem tud mit kezdeni a rendszerrel, melyik irányba menjen el. És lett volna idejük/erőforrásuk egy kiforrott rendszert készíteniük az évek alatt, s szerintem lett is volna rá kereslet, de a következő évet ismét elbaltázták, mert aki szerintem belép bármelyik topikba, és azt látja, hogy a userek visszafelé küldik a negyedmillás készülékeket nyekergésért, fagyásokért, megbízhatatlanságért, nem fogják venni.
Szerintem nem voltam kegyetlen az előző hozzászólásomban, személyeskedést nem látok az írásomban, de kultúremberként elnézésedet kérem.

(#114) Drughi


Drughi
addikt

Köszönjük a tesztet!

@Bog: Telekomnál kártyásan 166.900Ft + dock
Ezt tudva milyen plecsint kapna Tőled?
Ez igencsak jobb ajánlat mint egy független 200e-ért (dock nélkül)

Én ígyis-úgyis megrendelem, az előzetesen várt eredményt kaptam a tesztekből is, de nekem ennyit megér.
I5s, majd most egyZ3c-t váltok le.
Meglátjuk...

(#115) petymeg


petymeg
addikt

Bugos az os, gyenge az akksiidő, jó drága viszont kap egy tetszett plecsnit. Ez nekem valahogy nem kerek.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#117) Maximum1


Maximum1
őstag

"És akkor most már csak az kéne, hogy a középkategóriában is legyen valami W10-es gép, mert a 735 lassan eltűnik a boltokból, az 550 viszont inkább a belépőszint felé mozdul."

Ott a 640 és a 640xl, elsőnek kapja majd a W10-et.

(#118) gretzky77 válasza pontyos (#109) üzenetére


gretzky77
veterán

Bocs dupla lett

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#119) gretzky77 válasza batai15 (#19) üzenetére


gretzky77
veterán

Elárulod,hogy mitől nagyobb a csalódásod?

pontyos : huzamosabb ideig még nem használtam,de próbálták/ják az összes here dolgot belegyúrni!
Simán térképek

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#120) pontyos válasza gretzky77 (#118) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm! Mi az app neve, szeretném megnézni. Thx

(#121) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem annyi a titok, hogy helyén kell kezelni az OS-t, sőt inkább a komplett ökoszisztémát, mert ez az. Korántsem hibátlan, de ez is egy irány. Ha megnézzük az Android vergődését a kezdetekben, többet kellett buheralni mint használni (kb mint egy Simson motort). Az akkor épp fénykorát élő Symbian mellett, egy komoly laggtenger volt, de(!) tele új lehetőségekkel, iránnyal. Ugyanez van most is szerintem. Lehet a Continuum a jövő, lehet hogy nem, lehet hogy "zsebPC" kora hamarabb jön mint gondolnánk, bármi lehet. Nagy bukás is...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#122) Ricardo


Ricardo
félisten

"de nálunk a szokásos MindigTV streaming mellett 2 és fél óra kijelzőidő jött össze. Az meg nem mondható kiugróan jó értéknek, sőt igazából meglehetősen gyatra."

Ezzel egyetértek. Valóban gyatra. Kérdés, hogy a vas eszi meg az akkut, vagy a win 10mobile okozza ezt?
Szerintem az utóbbi, mert ahogy olvasom a többi telefon esetében, akik feltették az előzetes win 10-et csökkenő üzemidőről számoltak be.

(#123) myckey válasza Napfénysüti (#59) üzenetére


myckey
veterán

Jó lesz ez Feró! :K

most kifogyott a tré készlete, de új esztendőben beújítok, addigra hátha még a rendszer is épül kicsit, pozitív irányban.

ja és én nem bnom, ha csak "kis" réteg nyúl a készülékek után, sose szerettem tömegcikk fan boy lenni :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#124) gabor907


gabor907
tag

Sziasztok
En nagyon szeretem a windows megoldasat volt l925om es imadtam, jelenleg samsung s6ot nyuzok... nemvagyok egy nagy mobilszakerto inkabb csak hobbi szinten vagyok jelen, es szeretem amikor "nagy" hibak miatt fikaznak ugy az emberek h tapasztalatuk nincs hozza... volt az lg g3 a felbontasa miatt es a hozza meg gyengecske hardver miatt akadozott sokszor az android gondolom az nemvolt hiba... a samsung s4rol s5osre valtas soran szinte kritikan aluli minoseghasznalat miatt nem haborogtak az emberek.. a sony z2 elmelegedese soran bekekulo uveghatlap ami a ragasztas miatt fellepett es eleg rondan nezett ki.... vagy a... hagyjuk is mas gyaro csucskeszulekeit... illetve android teren is az 5.0tele volt hibakkal... apple megoldasait annyira nemismerem de ott is akadtak gondok szoftveresen es hardveresen is, kollegaimtol hallottam. Szval tokeletes keszulek nincs de az MS megoldasait konnyu szidni. En megertem hogy kiadtak a 950/Xl telokat a szoftveres problema nemnagy dolog javitva lesznek ugyis, hardveresen meg alapvetoen jok! ekezetek miatt lustasagom miatt bocsi tudnek meg meselni de aki nemismeri el hogy szinte az osszes keszuleknek van ilyen olyan hibaja csak megszokja vagy nem polgarpukasszto annak ezeket a dolgokat felesleges mondani... amugy jo cikk lett ezis es a xl-es ;)

core

(#125) klz80


klz80
tag

Használ valaki autós töltőt vagy powerbankot a 950-hez? Gondolom az uj szabványos usb csati miatt a hagyományos microusb töltő nem megy bele.

(#126) hemaka


hemaka
nagyúr

A kamerája nem győzött meg, a bugokról meg ne is beszéljünk. Azért ebben a kategóriában ez eléggé ciki.

(#127) gabor907


gabor907
tag

Telorol most nemugy megy a linkeles ahogy szval uzemido teszt:

http://m.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_and_lumia_950_xl_battery_life-blog-15349.php

core

(#128) gretzky77 válasza klz80 (#125) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia van autós töltőm is meg powerbank is!
Nem próbáltam de gyanítom nem megy bele!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#129) legiaap válasza Napfénysüti (#59) üzenetére


legiaap
nagyúr

Te még mindig 920-al nyomod?
:Y

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#130) Ádám16 válasza #40993792 (#116) üzenetére


Ádám16
addikt

láttalak már WP vonalon fórumozni, ezért nem helyből neveztelek elvakultnak. a cég nem ellenszenves, a mobilOSükhoz való hozzáállás egy szar, szerintem. évek rutinjából írva ezt, nem 3-4 hónap távlatából.
az pedig, hogy a diplomatikus megnyilvánulásoddal próbálsz felém kerekedni, és témát zárogatni, inkább sértő, mint az, amit én írtam.
Üdv:
Ádám

(#131) razzorr válasza Maximum1 (#117) üzenetére


razzorr
őstag

Talán azért fogalmazott úgy hogy a "középkategóriában" mert a 6xx sorozatot alsó kategóriába sorolják sokan. Ami szerintem hiba,mert simán közép.

Hogy a topic témájánál maradjunk, nekem baromira bejön a 950, az xl már túl nagy. Ez a hátlap ügy meg csak felesleges picsogás. Ha minőséget akarok villogtatni akkor veszek egy szép órát vagy egy autót, nem egy sz@ros telefonon akarok elcsöppenni, egy olyan világban ahol a wc-s néninek is ájfónja van.
A fagyásokat 1-2hónap és megreszelik, de akkor már tényleg csak a hátlapon lehet majd sírni.
Reméljük jön hamarosan a nagy fotós összehasonlító teszt,ahol a 950 felmossa a padlót a többi kis gézengúzzal :)

[ Szerkesztve ]

(#132) myckey válasza legiaap (#129) üzenetére


myckey
veterán

Én meg Nokia E-72 vel :Y

;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#133) Grodd válasza legiaap (#129) üzenetére


Grodd
tag

Nekem is van egy 920 idehaza, sz*rrá tört a kijelzője ( ne kérdezd, hogyan, én többször is 3-4 m magasságból ejtettem le, kislányomnak sikerült 40 cm-ről szanaszét zúzni ), így most nem használom épp, de szeretném használni, mert amúgy nagyon komáltam a cuccot.

(#134) Amiens


Amiens
tag

Térképek menüpont alatt nehezen találja meg a pontos pozíciómat, más is így van vele?
Kellett neki vagy 15 perc ma, közben sétáltam és dúdolgattam Katy Perry legújabb számát, de csak nem akarta behozni... :F

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#135) tomboy0013 válasza petymeg (#115) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mondjuk olvasd el a tesztet és ne csak a negatívumokat nézd ki belőle és rájössz miért tetszett.

(#136) dlaj válasza Amiens (#134) üzenetére


dlaj
őstag

Lehet, hogy nem ismerte fel a dallamot. :)

(#137) dutrás válasza razzorr (#131) üzenetére


dutrás
őstag

A hátlap gondolatoddal nagyon nem értek egyet. A köztudatban ugyan is a tesztet és fórumokat böngészve az fog megmaradni hogy recseg. Az MS ekkora gyártási vagy tervezési hibát nem követhet el mikor vásárlókban egyébként is alultáplált. Főleg nem ebben az árkategóriában.
Az én 50k-s készülékem hátlapja meg se nyikkan a 950-nél probléma hogy a kérdés egyáltalán felmerül.
Volt aki beszélt a gyártott vagy gyártatott kérdésről. Innen kezdve semmi különbség a kínai ill. az MS készülékei közt.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#138) mjani1172 válasza Ádám16 (#87) üzenetére


mjani1172
addikt

Tedd még hozzá, természetesen közben vezetsz ,tehát megy a BT és navi is, így jogos elvárás, hogy még legalább maradjon ilyen körülmények között 2Gb szabad memória.

[ Szerkesztve ]

(#139) mjani1172 válasza QwErTy42 (#105) üzenetére


mjani1172
addikt

Nézd, amit írsz én ahhoz hasonlót már többször írtam,és mindíg én maradtam alul.Nem fogják megérteni,bármit csinálsz,nekem pár napja magyarázták el hogy a O+ ugyan nem ad senkinek áfás számlát,ami papírt ad az valami "saját számla?",de ez ér annyit mint bármi mert az adókat tutira megfizeti valahol.
Ezért összehasonlítható egy itthoni hivatalos helyen vásárolt telefon ára egy kínai webshopéval.

(#140) Ádám16 válasza mjani1172 (#138) üzenetére


Ádám16
addikt

Egyaltalan nem irtam abszurd szituációt, igy nem értem az ironizalasodat. Ezt egy atlag user csinálja a gepen, szerintem.

(#141) legiaap válasza myckey (#132) üzenetére


legiaap
nagyúr

Sosem halnak ki a Symbian felhasználók.
:DDD

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#142) gmaci válasza legiaap (#129) üzenetére


gmaci
tag

:K én meg Nokia 808PW-vel és jóóóóóóóóóóóóóó :C :R
:F még várok egy kicsit, amíg lecsitulnak a hullámok és esetleg még kijön a 850-es.....aztán meglátjuk :F

(#143) Chrys_


Chrys_
addikt

Az érdekelne, vajon a 950 (XL) esetén is fellép-e olyan hiba, hogy az Outlook nem enged új fiókot beállítani, hanem egyszerűen bezárja a programot a win.
Van-e call recorder, amit nem manual kell indítani hívás indulása után? Eddig nem találtunk.

930 van itthon, most éppen a páromnál. Nem technic-freak és nincs túl sok elvárása, de 1 hét után úgy gondolja, neki a win nem lesz jó (jelenleg, de a felület alapvetően tetszik neki), inkább vesz egy Android-telefont. Van néhány app, ami sajnos még nincs win phone alatt, valamint a Chromecast-t hiányolja nagyon.
(Legalább visszakapom :) )

[ Szerkesztve ]

(#144) Pacee87 válasza tixem (#88) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Van FM rádió! Jelenleg mókolni kell vele, de van! Azt is leírtam, hogy hogyan lehet elővarázsolni!

Bog: ezt a részét a tesztnek szerintem mégiscsak át kéne picit gondolni, mert ez így nem igaz, hogy nincs és félrevezető!

(#145) Polllen válasza Pacee87 (#144) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy ilyen tesztben a mókolás nem nagyon szokott játszani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#146) MK VII


MK VII
veterán

Köszi a tesztet..
Ezt a telefont néztem ki egy majd jövőre esedékes hűségakció keretében megvásárlásra..

Hááát.. Nem vagyok tőle elájulva.. Nagyon kedvelem a Lumiákat, de mióta nem a Nokia gyártja azóta elfelejtettek ezek a telefonok számomra szimpatikusak lenni.. Nem tudom miért van ez..

Jól veszem észre, hogy a hátlapon azt a két kis pöttyöt ami alatt a mikrofonok vannak, nem sikerült egy vonalba helyezniük? Vagy csak a videón nem látszik helyesen?

Meg azért mondjuk egy Hyperspace buli után reggel kíváncsi vagyok, hogy az arcfelismerő feloldja-e a telefont.. :D Illetve, ha pl tényleg úgy alakul, hogy nem ismer fel, mert mondjuk a fejemen ül az asszony akkor máshogy fel lehet oldani?

(#147) pzstm válasza MK VII (#146) üzenetére


pzstm
titán

felismer mert nem arcfelismerő, hanem Irisz scanner. Természetesen PIN kóddal is feloldható, azt kötelező beállítani ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#148) tomboy0013 válasza MK VII (#146) üzenetére


tomboy0013
veterán

A NOKIA Lumia 930-nál sincsenek egy vonalba a pöttyök hátul.

(#149) Tottalino


Tottalino
tag

A teszt óta jött már javítás a 950-re?

(#150) pzstm válasza Tottalino (#149) üzenetére


pzstm
titán

még nem érkezett újabb build egyelőre

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.