Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) kolosanyi válasza Fancy-boy (#799) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából nem tudom. Eléggé egy szinten van a két telefon, egyik ebben jobb egy kicsit, másik abban. A kijelző olvashatósága elég fontos, ilyen szempontból a 630 nem rossz, bár azért ennek se valami nagy eresztés a kijelzője. A 480p nem rémlett, köszi. Ez még jobban árnyalja a képet. :N

(#800) bagkri01
Milyen a multitask, mennyit pöttyöz váltáskor? A 630 értelemszerűen állandóan, agyon swapolja magát a rendszer, de azért használható (a Snapi 400 ellensúlyozza, 4-5 másodpercnél többet nem szokott pöttyözni).

(#802) Gusztáv válasza Wolfi88 (#794) üzenetére


Gusztáv
addikt

Próbáltad a telefonnal megformázni? Én még memória kártyát nem raktam bele, de holnap kipróbálom.

Laci

(#803) MarKotiKk


MarKotiKk
csendes tag

Megvettem a Modern Combat 5-öt és mikor lépnék be kilép a játék. Már 3-szor töltöttem le, újra is indítottam a telefont de még így sem jó. Ötlet ?

(#804) mtm800 válasza Wolfi88 (#793) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálam simán megy kártyáról minden...samu class 10 16gb.Eddig nem volt gond vele.

(#805) bepken válasza kolosanyi (#801) üzenetére


bepken
veterán

a gyári zenelejátszón kívül én még nem nagyon találkoztam resuming felirattal. ott se igazán értem, miért jelenik meg párszor (akár csak lezárás/feloldás vagy beállításokból visszalépés után) - de igazából nem mondanám azt se, hogy ilyenkor sokáig gondolkozik.
nagyon nagy erőforrás igényes alkalmazásokat nem használok, játékokból is egyszerűbbeket próbáltam eddig. az érintő probléma olykor ott zavaróan előjöhet, zömmel kétujjas irányítás esetében. illetve azért érződnek a snapi200 korlátai...na de nem is erre a célra van kitalálva :) (bár nem próbáltam, de úgy gondolom, egy snapi400 se nyújt azért akkora felejthetetlen játékélményt....)

pöttyözésre visszatérve....én 100megás mobilnettel használom, így kb fél nap után le is vagyok korlátozva. így nyugodt szívvel mondhatom, hogy eddig amikor várni kellett valamiért a telefonra, az csakis valamilyen szinkronizációs folyamat miatt volt.

a kamera egyébként szerintem korrekt képeket csinál. nyilván nem fotós telefon, de korrekt na. videót én nem is tudom, mikor készítettem utoljára telefonnal, és hát ok...itt ez az ingere valóban nincs is meg az embernek. mondjuk én 720p minőségben se lőttem élvezhetőbb házivideókat telefonnal, de lehet, hogy csak én nem érzem a jelentőségét. ha meg épp egy kevésbé dinamikus témáról (pl nem egy rohangáló gyerkőcről) készít videót az ember, akkor ez is egész elfogadható minőséget produkálhat. 480p videó még egy laptopon is kényelmesen megnézhető minőség szerintem.

én nem nagyon akartam elhinni, hogy ez a rendszer ilyen, pedig tényleg :)
játék mellett zene + böngésző...bejön a hívás, simán tudom fogadni (van proxi szenzor, eddig hibátlanul érzékelt mindig), hívás végeztével pedig minden megy tovább döccenés nélkül, esetleges resuming feliratot követően. szóval ennél több nekem komolyan mondom, nem is kell :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#806) szilvasyz válasza bagkri01 (#800) üzenetére


szilvasyz
csendes tag

A mindennapi használatban szerintem teljesen korrekt ez a telefon. A kijelzőnél én úgy tapasztaltam, hogy a kétujjas gesztusoknál azt nem szereti, ha a két ujj nagyon közel van egymáshoz. Pl. nagyításnál ha egy határozott távolságra van a két ujj, amikor ráteszem a kijelzőre, és onnan húzom széjjel, akkor működik rendben.

Ma próbálgattam egy headset nyomógombjávan a többes "kattintásokat", és sikerült megfagyasztanom az FM rádióját. Az történt, hogy a rádiót nem tudtam hangolni, ha kiléptem belőle, és eltűnt a tasklistából is, vagy a taklistában becsuktam az X-szel, akkor is feljött a hangerőnyomógombot megnyomva az értesítési területen. Akárhogy próbáltam, ezt az állapotot nem tudtam megszüntetni, csak a telefon restartjával. Van esetleg egyéb módszer, amit ilyenkor érdemes kipróbálni?

(#807) bepken válasza szilvasyz (#806) üzenetére


bepken
veterán

hivatalosan az MS is azt tanácsolja, hogy min. 20mm távolságra legyen a két ujj. - FAQ

a másik jelenség szerintem nem jelenti azt, hogy kifagyott volna az alkalmazás. így van ez a zenelejátszónál is. hiába lépek ki belőle, első indítástól kezdve mindig ott vannak a vezérlőgombok (előző, lejátszás, következő) - ha visszadugom a fülest és megnyomom a híváskezelő gombot, már folytatódik is a zene ott, ahol le lett állítva.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#808) kolosanyi válasza bepken (#805) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi! Az 1 giga RAM mégiscsak 1 giga, ez hiányzik legjobban a 630-ból. Persze, hogy az 1 gigás variánst Kínában dobták piacra. :N
Egyébként a Snapi 400 egész korrekt lenne még játékra is szerintem, de a fél giga miatt eleve fel sem lehet telepíteni a komolyabb játékokat.

De továbbra se tudok dönteni, mondjuk nem is nekem kell, hanem a bátyámnak. Az 535-ben engem egyedül az érintő hiba zavar, a 630-ban meg a fél giga RAM. Az mondjuk szimpatikus, hogy ebből a telefonból végre nem spórolták ki a szenzorokat meg a LED-et. Egyébként én anno 730-at akartam, csak december elején, mikor telefont vettem, még 85 volt, a 630-am meg 40-ért vettem. Azért nem ér meg kétszer annyi pénzt az a pár plusz dolog szerintem.

(#809) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
olyat nem leltem glance screen műkszik e benne. Funkcionálisan nem egy hátrány ha van ;)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#810) szilvasyz válasza bepken (#807) üzenetére


szilvasyz
csendes tag

Igen, a 20mm-t olvastam korábban én is, ezért is írtam, hogy tényleg nem szereti a közeli ujjakat.

Az FM rádió pedig sajnos tényleg olyan állapotba került, hogy nem lehetett semmit kezdeni vele, legalábbis a hagyományos eszközökkel: ha elindítottam, ott állt egy fix frekin, nem lehetett eltekerni onnan, és nem szólt, hiába nyomtam meg a pause/start ikonokat akárhányszor. Ha kiléptem a rádióalkalmazásból, vagy kilőttem azt a taszklistáról, akkor a taskok közül eltűnt, de a hangerőnél ott volt még mindig. Ha ilyenkor megint elindítottam, akkor is ugyanazon a frekin állt, némán, és nem lehetett semmit csinálni vele.

(#811) vrsptr válasza kolosanyi (#808) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Iránytű az 535-be sincs és a glance screen-t se lehet feltelepíteni. Érintő "hiba" ne zavarjon, annyira nem vészes, én az 535-öt választanám.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#812) bepken válasza kolosanyi (#808) üzenetére


bepken
veterán

én az 1giga RAM miatt döntöttem emellett a készülék mellett. több helyen is azzal érveltek, hogy hiába a picivel erősebb SoC, ha nincs elég műveleti memória. természetesen én is 730ra pályáztam egyébként, de nyilván csak azután akciózták, hogy én elköltöttem a pénzem :)

az érintő hibát pedig vagy javítják vagy nem. amolyan "urban legend" szinten hallani olyasmiket, hogy készülnek egy újabb javítással, de ezt én hivatalosan sehol nem láttam megerősítve (fórumokra bemásolt állítólagos levél nálam még nem hivatalos) - én valahogy úgy nyugtatom magam, hogy azért az első Microsoft készüléket csak nem hagyják tán teljesen magára. bár hasonlóan naiv feltételezéseket buktam már be máskor is....de most hátha tényleg igazam lesz :D

talán még megvárhatjátok az L532-t, bár abba annyira nem mélyültem bele. talán ugyanez a SoC, csak gyengébb kamera meg kisebb kijelző (talán Glance) - nekem most azonnal máris jelleggel kellett egy telefon, úgyhogy én nem értem rá ilyesmire várni :D (plusz sose volt még ekkora tepsim, szóval már csak azért se érném be 4collal :P )

(#809) ferke72! nincs benne Glance Screen.

(#810) szilvasyz! hmm ez fura...én mondjuk kapásból a fülesre gondolok. sokszor nem mindegy, milyen a csatlakozó.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#813) Fancy-boy válasza kolosanyi (#808) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor esetleg most a bátyádnak a 730-at.

(#814) cs1rk3 válasza MarKotiKk (#803) üzenetére


cs1rk3
tag

Nekem is ugyan ez a problémám igaz nekem más készüléken ua. az a hardver szerintem a snapi 200 nem bírja a játékot vagy nem tudom feltettem gépre és azon megy nekem :D

(#815) MarKotiKk válasza cs1rk3 (#814) üzenetére


MarKotiKk
csendes tag

Gépre én is fel tudtam rakni :D néztem videókat, másnak megy rajta akadás mentesen. Érdekes. De ha valaki tud rá megoldást az nyugodtan leírhatja ide :D kilép mielőtt betöltene.

(#816) cs1rk3 válasza MarKotiKk (#815) üzenetére


cs1rk3
tag

tegnap a family guy os játékkal jártam így nem indult el az intro mert csak tölt tölt felraktam gépre ott elindult aztán telefonon is :D

(#817) Aslan


Aslan
aktív tag

Ne haragudjatok, nem volt időm több száz kommentet végigolvasni... és sajnos eléggé sürgős a helyzet.

Azt szeretném kérdezni, hogy akik kipróbálták az 535-öst, illetve akik tulajdonosai a készüléknek 2-3 mondatban leírnák nekem a tapasztalataikat? Főleg az érdekelne, hogy a tesztben szereplő tuch probléma valóban jelen van-e ergo széria hiba-e, vagy csak a Legendhez érkezett tesztmodell volt problémás ilyen téren?

Előre is köszönöm!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#818) kelly416 válasza kelly416 (#763) üzenetére


kelly416
veterán

És most hoztam el a Pick-Pack pontról. Gyorsak voltak. Na majd du. megy az ismerkedés ezerrel. :D

(#819) NGA


NGA
addikt

535 vagy 735?

(#820) btudos válasza NGA (#819) üzenetére


btudos
veterán

Nem kerdes, 735. Vagy ha dual SIM kell, akkor 730. Kijelzo, processzor, kamera es a jobb minoseg miatt boven megeri a felarat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#821) NGA válasza btudos (#820) üzenetére


NGA
addikt

OK, akkor azt veszem meg ma.

(#822) mtm800


mtm800
senior tag

Kapcsolatok élő csempét le lehet állítani valahogyan?

(#823) hroberto válasza mtm800 (#822) üzenetére


hroberto
veterán

Ha legkisebb méretre állítod a csempét.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#824) mtm800 válasza hroberto (#823) üzenetére


mtm800
senior tag

Kösz.

(#825) NGA


NGA
addikt

Na próbálom megvenni, de nem fogadja el az extremelumia kódot. Mit csinálok rosszul?

(#826) hroberto válasza NGA (#825) üzenetére


hroberto
veterán

Nálam is ez a helyzet. Érdekelne a megoldás engem is.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#827) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Gondolom már nem érvényes. Az oldal még létezik,de már új kupon van a Lumiákra:

[link]

Romanes eunt domus

(#828) hroberto válasza FіkuszKukіsz (#827) üzenetére


hroberto
veterán

Ezek szerint március 12-ig érvényes.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#829) FіkuszKukіsz válasza hroberto (#828) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

kisbetűs rész:

Az ajánlat kizárólag az Extreme Digital online áruházában vagy szaküzleteiben érvényes, a megadott kuponkóddal, a promócióban megjelölt termékek megvásárlása esetén. A kedvezmény felhasználónként 1 alkalommal, 1 termékre érvényesíthető. Más kedvezménnyel nem vonható össze. A kedvezményre kizárólag a Snowattack Sí-és Snowboard Fesztivál résztvevői jogosultak, akik 2015 február 1-7. között részt vettek a rendezvényen. Szaküzletben történő beváltás esetén: az Útlevélből kivágott kuponkódot le kell adni a kedvezmény érvényesítéséhez értékesítő kollegánknál. Online beváltás esetén: Extreme Digital bejelentkezéshez használd a Snowattack rendezvényen is regisztrált email címed. Amennyiben a 2 email cím azonos, rendszerünk a helyes kuponkód beírása után megadja a 25% kedvezményt a promócióban részt vevő Lumia okostelefon vásárlásodra.

Romanes eunt domus

(#830) F.B.I. válasza hroberto (#828) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen ezt én sem értem, most akartam kettőt rendelni. :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#831) Fancy-boy válasza F.B.I. (#830) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Fölötted megírták a választ.
Gondolom azóta bevezették ezt a kis módosítást.

(#832) NGA válasza Fancy-boy (#831) üzenetére


NGA
addikt

Igen, ez délelött nem volt ott. Akkor erről ennyit.

(#833) jenei1994


jenei1994
addikt

Telekomnál kapható lesz majd a készülék ?

(#834) Gusztáv válasza FіkuszKukіsz (#829) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez jó, én még kedd este vettem egy 730-at, természetesen semmilyen rendezvényen nem voltam, nem regisztráltam :B (bár egyszer síeltem ott) . Lehet, rájöttek, hogy túl sokan vesznek így telefont :DD .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#835) F.B.I. válasza Gusztáv (#834) üzenetére


F.B.I.
veterán

És ez miért baj nekik? Legalább nem porosodik a raktárban. Kapják be! :P

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#836) Gusztáv válasza Aslan (#817) üzenetére


Gusztáv
addikt

Engem inkább a kicsit recsegős hátlap zavar, ha megnyomod a bekapcsoló gombot, érzed hogy az oldala rugózik egy fél milimétert. A kijelző hiba nem zavaró, a fényereje viszont kevés napsütésben.

Laci

(#837) Wolfi88 válasza Gusztáv (#802) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Szia!

Az volt az első, hogy mind 2 memkártyát formáztam a telefonnal.
Ami bosszantó, hogy gyári beállítás visszaállítás után minden jólmegy egészen a telefon ki/be vagy újra indításáig. Utána valamiért nem akarja kezelni a memkártyára telpített appokat, újakat sem enged letölteni és telepíteni. Ilyet még nem láttam.
A samu kártya eddig egy tabletben tökéletesen ment a kingstone meg egy működőképes fotógépből lett kiszedve tesztjelleggel és egyikkel sem boldogul a telefon:(

(#838) Gusztáv válasza Wolfi88 (#837) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én direkt kipróbáltam, Sandisk 8GB-os kártyával jól működik az enyém. Szerintem sajnos ez szerviz.

Laci

(#839) kolosanyi válasza Fancy-boy (#813) üzenetére


kolosanyi
veterán

735 lesz belőle a lentebb írtak miatt. Meg közben az is kiderült, hogy flottában hozzá tud jutni nagyon jó áron, így nem kérdés melyiket választja. Mondjuk nem dual sim, de 17-ért azt hiszem ez elnézhető a 735-nek. :))

(#840) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok, körülbelül 40 eFt-ig, melyik lenne a legjobb lumia?
Csak olyan jöhet szóba, aminek van vakuja.
Microsoft Lumia 535, vagy van ennél jobb ennyiért?
Köszönöm!

(#841) matyi19


matyi19
őstag

625 jobb lenne mint ez?

(#842) D4v3 válasza matyi19 (#841) üzenetére


D4v3
őstag

Szerintem egyértelműen 535-tel jársz a legjobban. 625 (bár nagyobb a szám a nevében..) csak kétmagos és 512 ram van benne, méretre kb. ugyanazok, IPS kijelzős mindkettő. Itt láthatod a kettőt összehasonlítva.

(#843) ppp-debr válasza matyi19 (#841) üzenetére


ppp-debr
csendes tag

Igen. a 625 jobb választás. Hogy miért?

1: Mert nem kell rettegned, hogy a ritkábban elhelyezett érzékelők miatt a te 535-öd kijelzője is minden nap úgy felbosszant hogy tajtékzol a dühtől.

2: a 625-ben van LTE az 535-ben nincs.

3: 625-ben Snapdragon 400 van (2 mag, magonként 1.2 gHZ bőven jó még Win10-hez is) 535-ben csak Snapdragon 200 van.

4: 625: Adreno 305 amíg az 535-ben csak 302 van.

5: 625 Full HD (1080p) videót tud rögzíteni míg az 535 csak 480p-t.

6: A 625-ön van külön fizikai gomb a kamerának, az 535-ön ilyen nincs.

7: A 625-ön nem a képernyőben vannak a Vissza, Home és Kereső gombok, hanem a telefon alján, ami sokkal kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#844) mtm800


mtm800
senior tag

535 akkuidővel ki hogy van megelégedve? Nálam éjszaka képes 8-10 %-ot merülni pedig energiatakarékos módban van és 2 mail fiókon kívül gyakorlatilag nincs semmi bekapcsolva.Kissé bosszantó de lehet ,hogy csak egyedi eset lenne?Térerő gond nincs ,full 2- 3 G-n is.

(#845) matyi19 válasza ppp-debr (#843) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, akkor valószínű a 625 marad!

(#846) jenei1994 válasza matyi19 (#845) üzenetére


jenei1994
addikt

625-ram miatt :( kell az 1 gb !

(#847) kolosanyi válasza jenei1994 (#846) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én a 630-on elvagyok fél gigával. Ellenben a 625-re elég sok a panasz 8.1 alatt.

(#848) zzz03 válasza matyi19 (#845) üzenetére


zzz03
őstag

625rol valtottam. Siman megerte a valtas. Erezhetoen jobb az 535 nekem. Amiket a kollega felsorolt, pl nekem nem hianyoznak. Neked kell eldonteni h mennyire fontos egy kamera gomb es a tobbi...

(#849) zorzy4 válasza mtm800 (#844) üzenetére


zorzy4
őstag

A mai telefonok között messze a legjobb üzemideje van. Egy hasonló androidos készülékre 1 másfél napot ver rá. Nálam bő 3 nap.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#850) mtm800 válasza zorzy4 (#849) üzenetére


mtm800
senior tag

Majd meglátom , hogy áll be az akksi.Nálam eddig a szokásos használataimmal nagyon- nagyon necces reggeltől késő délutánig....ezért kérdeztem a tapasztalatokat az 535 idejéről./ Nem panaszkodom a droidosomra sem az is simán két nap g3 3/32 gb/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.