Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) RBJ válasza mrkatona (#1199) üzenetére


RBJ
addikt

Általában a jogosultságoknál történő mókolás kavar be. AZért egy touchpal ne féfjen hozzá mms, sms, szám, meg más alkalmazás egyéb dolgokhoz amire nincs szükség. Mégis ebből, hogy lesz wi fi gond az talány.
Másnak is volt wifi gond és névjegyzékgond szintén.
Ne csináljunk úgy mintha flyme olyan kiforrott dolog lenne mert nem az. Stock android százszor stabilabb mint ez.
data clear után meg napokig stabil egyből a wifi. ennek semmi köze a terheltséghez főleg ha itthoni és csak ketten lógunk rajta. Modemen minden rendesen beállítva.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1202) mrkatona válasza RBJ (#1201) üzenetére


mrkatona
tag

Milyen rom van fent?

(#1203) RBJ válasza mrkatona (#1202) üzenetére


RBJ
addikt

rendes. gyári. 4.5.4.i huszonnyócüóóór áthúzva. MIndig is ilyen volt előtte is ilyen sz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1204) feka0118 válasza RBJ (#1203) üzenetére


feka0118
tag

Kérdés. Csak az otthoni Wi-Fi t dobálja el vagy más Wi-Fi hálózatoknál is??

(#1205) Danex válasza RBJ (#1201) üzenetére


Danex
addikt

Wifi terheltség alatt nem azt értem, hogy a saját routeretetek/internetetek van túlterhelve, hanem ha a szomszédos lakások routere is ugyan azon a frekvencián (csatornán) sugároznak, akkor az összezavarhatja a készülékeket.

Pl, mikor lanparty-n voltunk akkor wifi-s routerre mentünk rá a laptopokkal, annak a gépe aki közelebb volt a routerhez, de az összes gép jele "felette" ment át ledobálódott (cseréltük a gépeket is és mindig ugyan ott (helyileg) szakadozott) és itt 300ezres laptopokról beszélünk.

Plusz próbálj egy vaci új rom-ot mondjuk az 5-ös verziósat vagy valami.

De lehet hibás a wifi a telefonodban, előfordulhat.

(#1206) RBJ


RBJ
addikt

Kérdés csak az miért 2-3 hét múlva jön a hiba, és data clear után meg jó kéthétig.
Ennek semmi köze jel meg terheltség megkutyafulemuléhez.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1207) feka0118


feka0118
tag

Sziasztok!

NEm tudjátok, hogy a flyme os 5..... -ból terveznek e csinálni, international rom-ot?

(#1208) Danex válasza feka0118 (#1207) üzenetére


Danex
addikt

Majd ha jó lesz akkor valószínűleg jön a nemzetközi is, de amíg hetente jön rá az Update addig nem hiszem, hogy vállalják.

Am 3 óra szenvedés után sikeresen feloldottam a bootload-ert és fent a CM12

(#1209) Dannyboy#1 válasza Danex (#1208) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

mi volt ilyen bonyolult a twrpben? még én se kezdtem neki, ha esetleg valami észrevételed van, hogy én ne szenvedjek vele ennyit, azt megköszönném. CMben bugok vannak?/mik? :)

(#1210) Danex válasza Dannyboy#1 (#1209) üzenetére


Danex
addikt

Jelenleg még a Gapps-al szenvedek, keresem a megfelelő verziót.

Ám rögtön a legelején...
sh /sdcard/unlock_bootloader.sh

Erre hibaüzenetet kaptam, hogy nem találja, azt hiszem az /sdcard helyett a /storage/sdcard1 volt a jó és akkor az SD kártyára kell rakni a fileokat.

fastboot oem unlock
Driver hiba miatt waiting for device-al megállt a dolog.

Utána újraindít, leírással ellentétben nekem nem töltött be az OS hanem bootloop.

Fastboot-ba belépve felment a recovery, azonban ott telepítésnél kiírt egy hibát, hogy nem tudja a /data-t mountolni, újraindult és így már recovery loop-om lett.

Fastboot-al újra recovery több verzió, majd aztán újra ment rendesen a recovery és a telepítés előtt a sima wipe nem volt jó, hanem a speciális wipe kellett ezután helyreállt a /data mountolás is és boldogság.

Gapps-ból meg úgy néz ki ez lesz a jó [link]

Rendszerről nem tudok még semmit se mondani.

(#1211) Danex válasza Dannyboy#1 (#1209) üzenetére


Danex
addikt

Itt válaszolok már neked nem a meizufan-on :)

Facebook megy, értesítési led is megy. Whatsappot nem használok és stock zárképernyőm van, de mivel stock rendszerről beszélünk nem hiszem, hogy gond lenne vele.

Akksi Wifi-n, facebook-al, 1%-ot merül 2óra alatt. (tétlen állapotban persze)

(#1212) Almos válasza RBJ (#1201) üzenetére


Almos
aktív tag

Nekem a wifivel nincs semmi baj, viszont az is igaz, hogy nem állítottam egyetlen alkalmazás hozzáférési jogosultságát sem.

Ellenben a telefonáló/névjegy alkalmazással folyamatosan vannak problémáim. Bejövő híváskor csak 5-6. csörgésre írja ki a nevet, hívás indításakor rendszeresen "lefagy" az app, névjegyek keresése pedig sokszor 10-20 mp-ig tart...
Én csak arra tudok gondolni, hogy valamiért nem jól kezeli a névjegyek adatbázisát, bár nem hinném, hogy olyan rendkívül sok névjegyem lenne, ~ kb 600, mind google accounton belül.
Egyébként nektek mennyi névjegyetek van?

(#1213) Danex válasza Almos (#1212) üzenetére


Danex
addikt

~100db, nem volt gondom vele.

(#1214) dhstyle


dhstyle
tag

Sziasztok , sokat dolgozok nagyon kevés időm van gépezni énis vettem egy M2 noteot 4.5.4.2l rendszer van rajta és szokott olyat csinálni , hogy nem tudom feloldani a képernyőt.. úgy , hogy a képernyő bejön de nem bírom felhúzni.. tehát nincs lefagyva a készülék de egyszerűen nem érzékeli az újjam.. aztán 2-3 újraindítás után egyszer csak elkezd érzékelni.. de amikor meg jó akkor tökéletes.. meg néha azért jópár másodpercre is megtud állni a rendszer tök random.. van valakinek valami tippe?

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#1215) Danex


Danex
addikt

0%-100% 2450mAh-t vett fel a telefon a töltőből kb 7 hónap használat után.

0%-100% 3óra 10perc

0%-80%-ig 1,5perc alatt tölt 1%-ot
80-87% 2perc / 1%
87%-100% 3perc /1%

Olyan 2100-2200mAh-ra saccolnám az akksimat. Sajnos nem mértem újkorában, hogy legyen viszonyítási alapom :N

[ Szerkesztve ]

(#1216) RBJ válasza Almos (#1212) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem meg csak százhúsz. Valahogy most nekem kikalapálódott. Semmi google account ból, csak a mentett állományból felrakva a vcf. file ból. semmi névjegy szinkronizáció minden letiltva. Így most megyen rendesen. a hívás és névjegykezelés.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1217) Dannyboy#1 válasza Danex (#1211) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

köszönöm a választ ezügyben is. :)
holnap szerintem nekiülök bootloadert oldani és recoveryzni, aztán rálesek cm-re és flyme5re is. :K
kicsit még félek tőle, de a leírások alapján csakcsak sikerül megszülni ha tényleg nem olyan bonyolult. :D

(#1218) Danex válasza Dannyboy#1 (#1217) üzenetére


Danex
addikt

Valamivel jobban merül a CM mint a Flyme5, majd még ránézek az egyik appra mert gyanusan wakelock-ol, a flyme meg ugye mindig kilőtte az appokat készenlétbe.

De az irány jó, már csak idő kell tökéletes legyen :U Lehet az ulephone port-ot megpróbálom egy backup után.

Ja és csak úgy kezdj bele, hogy felkészültél a legrosszabbra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1219) Dannyboy#1 válasza Danex (#1210) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

Flyme újrabooting énis eljutottam, ott aztán kifagyott, majd bootloop azóta. Milyen recoveryt húztál rá fastbootban, és hogyan egészenpontosan? :F

+ flyme recoveryt el tudom érni. ha update.zipből mondjuk egy 4.5.4-et ráhúzok, akkor onnan tudom folytatni a twrp recovery ráhúzását, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1220) Danex válasza Dannyboy#1 (#1219) üzenetére


Danex
addikt

XDA nem elérhető nekem sajnos, de az ott található recovery-t raktam fel. Ezt

Én bootloopnál nem flash-eltem vissza a gyári rendszert, USB-vel gépről csináltam végig.

Ha jól értem megvolt az

sh xyz/unlockbootloader.sh

fastboot oem unlock

és most jönne az, hogy "adb reboot bootloader"

Nem tudom eddig, hogy csináltad, de ugye telefon rákötve a gépre.
Be kell lépni fastboot módba, mivel a fastboot-ot csak ekkor tudod a gépről indítani, ide a bekapcsolás + le hangerővel tudsz belépni, ekkor bal lent lesz egy fastboot felirat a telefonon.

A KÖVETKEZŐT CSAK AKKOR HA TUTI SIKERÜLT A BOOTLOADER különben brick.

Ekkor cmd-be "fastboot devices" (ezzel meg tudod nézni látja-e a telefont rendesen), ha igen akkor jöhet a "fastboot flash recovery twrp_2.8.7.0.img" a vége értelemszerűen a recovery fájlod neve.

Ha kész akkor kikapcs, majd a bekapcsolás+fel hangerővel tudsz a recovery-be belépni és onnan már telepítheted a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#1221) Dannyboy#1 válasza Danex (#1220) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült is megoldani! :)
Már a CM fut rajta. Ha esetleg Elephone portról tudnál majd írni pár sort, azt megköszönném. Addig próbálgatom ezt :K

(#1222) Danex válasza Dannyboy#1 (#1221) üzenetére


Danex
addikt

Majd meglátom mennyi időm lesz rá, de szerintem hasonló alapokon van mint a CM.

Jelenleg azt mondanám, hogy a Flyme5 beta ROOT joggal szebben kezelné az akksit, de ma éjszaka újra tesztelem a wakelock-ok nélkül remélhetőleg.

(#1223) Dannyboy#1


Dannyboy#1
csendes tag

Alapvetően én is ellennék a Flyme 5-el, de amíg a Facebook és a WhatsApp nem megy, muszáj más alternatívát keresnem.

(#1224) Kovbob


Kovbob
senior tag

Na már a másik féle Touchpalba is belekerült az az idegesítő zárképernyő. Úgy néz ki vissza kell váltsak Swiftkeyre.

[ Szerkesztve ]

(#1225) azorahai


azorahai
csendes tag

Másnál is van olyan hogy ez a telefon nem jelzi ki másoknál a számomat ha én hívom őket? A 1430-ra már leküldtem a telefonszamkijelzős kérelmet, de azt írta a válasz hogy már be van kapcsolva. Esetleg a telefonban van valami eldugott beállítás ami letiltja a számomat? Nem találtam sehol ilyet.

(#1226) Danex válasza azorahai (#1225) üzenetére


Danex
addikt

Az új béta szoftverben benne van az opció a hívószám megjelenítésére ami sokaknak gondot okozott, illetve sikerült Root-olni is az új szoftvert. (CM12-ről visszaálltam, az akksi szerintem gyengébb rajta, illetve a kezelőfelület se tűnt annyira smooth-nak)

(#1227) azorahai válasza Danex (#1226) üzenetére


azorahai
csendes tag

Megoldás?

(#1228) azorahai válasza Danex (#1226) üzenetére


azorahai
csendes tag

4.5.4I

(#1229) adabra válasza Danex (#1226) üzenetére


adabra
senior tag

Az Elephone -ról portolt madnem stock ROM-ot próbáltad? Ha igen, mik a tapasztalatok?

(#1230) Danex válasza azorahai (#1228) üzenetére


Danex
addikt

Hogy megpróbálhatod frissíteni a rendszer ahol ott az opció, de ez ugye nem végleges és angol nyelvű a szoftver is, vagy más néven kell aktiválni a szolgáltatónál, volt ebből kavarodás régebben.

(#1229) adabra nem néztem még, majd talán egyszer arra is sor kerül :))

[ Szerkesztve ]

(#1231) At1kaHD válasza azorahai (#1225) üzenetére


At1kaHD
csendes tag

én a *31# és #31# el tudom kapcsolgatni hogy jelezze e vagy ne

(#1232) RBJ válasza At1kaHD (#1231) üzenetére


RBJ
addikt

Én meg bementem a szolgáltatóhoz és bekapcsoltattam. :DDD
Igaz más telefonnál nem volt ilyen gond.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1233) azorahai válasza Danex (#1230) üzenetére


azorahai
csendes tag

Azt írja a legfrissebb van fent.

(#1234) Danex válasza azorahai (#1233) üzenetére


Danex
addikt

Persze mivel Beta szoftverről van szó amit külön kell letölteni és telepíteni, de nem vagyok benne biztos ,hogy gyárilag Nemzetközis telefonra is felmegy, ebben vki más fog tudni megerősíteni vagy cáfolni.

[ Szerkesztve ]

(#1235) dhstyle


dhstyle
tag

szóval senkinek sincs tippje, hogy néha miért nem tudom feloldani a záróképernyőt? pontosabban néha miért nem érzékel abszolút a kijelző.. furcsa ha fent törölgetem attól megjavul.. de semmi ilyen nincs beállítva.. gondolok itt a zsebben bekapcsolás gátlót stb.. és a kijelző/fólia se koszos sohasem..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#1236) Dannyboy#1 válasza dhstyle (#1235) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

A helyedben újrahúznám, ha még nem volt... Az a legegyszerűbb... :)

(#1237) dhstyle válasza Dannyboy#1 (#1236) üzenetére


dhstyle
tag

megéri az új béta flymeot felrakni rá? most simán az elérhető legfrisebb van rajta. Meg furcsa módon néha nagyon letud "fagyni" amúgy meg igencsak gyors... semmi extra app nincs rajta.. csak facebook/messenger egy poweramp meg light manager az állapotjelző led miatt..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#1238) Dannyboy#1 válasza dhstyle (#1237) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

elvileg április közepén jön a Flyme 5 nem beta verziója, a betáról nem tudok nyilatkozni, nem volt még a telefonomon. Ráfrissítheted újra azt is ami most van a telefonon. :)

(#1239) Almos válasza azorahai (#1225) üzenetére


Almos
aktív tag

Ha jól sejtem, akkor T-Mobile-os vagy, én az online kezelőfelületükön állítottam be (telekom.hu) a szolgáltatások menüpontban. És megfelelően működik.

(#1240) mrkatona


mrkatona
tag

Wifi hotspot módban hol lehet módosítani a hálózat nevét?

(#1241) feka0118


feka0118
tag

Sziasztok,
Erről mit lehet tudni ??? Flyme OS 5.1.4.0Y
Ez is csak kinai tartalom vagy van google play és google fiók?

(#1242) realpopek


realpopek
tag


Jól bírja az akku :C :C

[ Szerkesztve ]

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#1243) Almos válasza realpopek (#1242) üzenetére


Almos
aktív tag

És repülő üzemmódon kívül másra is szoktad használni? :D

(#1244) Almos válasza mrkatona (#1240) üzenetére


Almos
aktív tag

Ezt még én sem találtam meg... :F

(#1245) Danex válasza feka0118 (#1241) üzenetére


Danex
addikt

Kínai alap, (ugyan az mint a legújabb Béta a kommentek alapján), de a kínai App store-ból le lehet tölteni a google-s cuccokat, viszont Rootolni nem nagyon tudták így a szemetet nem lehet teljesen letörölni.

(#1246) feka0118 válasza Danex (#1245) üzenetére


feka0118
tag

Köszi!
Akkor inkább megvárom az international verziót.
Állítólag pár hét és az is kész van.
(meg ahogy látom több I-s rommal rendelkező emberkénél dobott "korrupt program" hibaüzenetet)

[ Szerkesztve ]

(#1247) RBJ


RBJ
addikt

Drága jó touchpal mostmár reklámot is tol az arcunkba. Remek gyári alkalmazás. :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1248) Almos


Almos
aktív tag

Egy viszonylag egyszerűnek tűnő kérdésem lenne: SMS-t hogyan lehet továbbítani? :F

(#1249) Dannyboy#1 válasza Almos (#1248) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

nekem csak akkor ment ha gyári sms appet lefagyasztottam titaniumbackupban.

(#1250) RBJ


RBJ
addikt

HOme back gomb érintő funkciója nem szokott hülyéskedni valakinek?
Most nem tudom, hogy vizes kézzel nyúltam hozzá és esetleg becsorgott valami vagy készül megfeküdni a készülék.
Itt akkor örökre letettem a kínai telefonokról. :C

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.