Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) ku-cu válasza Danex (#1548) üzenetére


ku-cu
tag

Igen, az akku csekkolas meg hatravan. Meg probalok keriteni egy masik akkut aminek ugyanilyen csatlakozoja van. (nem tudom mennyire ritka...)

RBJ:
Persze, senki nem allitotta h birja a vizet. Csak megosztottam a tapasztalataim. Erdemes vigyazni.

(#1552) Danex válasza ku-cu (#1551) üzenetére


Danex
addikt

Multimérettel is meg lehetne próbálni rámérni, ha adja a megadott feszültséget akkor nem az lesz a gond, am az, hogy berezzent a telefon nem éppen azt sugalja, hogy az akksi lenne a szar

(#1553) gabor9991


gabor9991
őstag

Valakinek csinált már olyat a telefon, hogy a töltés 80%-nál megáll?
A töltés látszólag folyamatban van, de 80%-ról feljebb nem megy.
Töltőt kihúzom-visszadugom akkor elkezd normálisan 100%-ig tölteni.
Egyre gyakrabban veszem ezt észre, este töltőre teszem szinte mindig, de reggelre pont 80%-on van csak.

(#1554) Kovbob válasza gabor9991 (#1553) üzenetére


Kovbob
senior tag

Én is jártam hasonlóan. De én nem húztam le, hanem vártam, hogy töltsön és fura volt hogy 2 perc múlva már 100%-ot írt ki. Bár úgy azért nem jártam hogy teljesen beakadjon 80%-ra mint neked.

[ Szerkesztve ]

(#1555) jambiyya válasza gabor9991 (#1553) üzenetére


jambiyya
őstag

Régebbi telóim csinálták már. Oka vagy az volt, hogy az akksi elhasználódott, amin csodálkoznék az M2 esetében. Illetve régebbi androidoknál volt valami fájl, amiben számolgatta magának a rendszer az akksi értékeket. Vagy root+valami progi, ami nullázza, vagy factory reset segített, utóbbi talán a tiédet is helyrerakja.

(#1556) adabra


adabra
senior tag

Ha esetleg valaki ki akar próbálni nem Flyme OS ROM-ot is.

Kb 1 hónapja CM12.1 -et használok (2016.06.12; Android 5.1.1; 2016.05.01 security patch) és alapvetően meg vagyok vele elégedve.
"Szokásos" CM cucc, tele testreszabási lehetőségekkel.

Nem próbáltam, de állítólag nem működik a bluetooth kihangosítás (egy "okoskarperecet" használok, azzal rendesen együttműködik).
Benne van a Google camera és a Meizu féle is (ez utóbbiban nem működik a video felvétel, bár nekem a Google féle egyébként is jobban bejön)

Előtte szintén kb 1 hónapig az Elephon P900-ról portolt ROM-ot használtam, az érzetre kicsit még gyorsabb volt (talán mert közelebb van a G féle androidhoz).
Az Elephone -os ROM-ban nem működik az értesítő LED (nekem nem fontos), és nekem nem sikerült rávennem a duplakopp-os ébresztésre sem. Ennek ellenére valószínűleg visszatérek majd erre.

(Számomra) mindkettő sokkal kellemesebb, mint a Flyme...

Nyilván mindkettőhöz nyitott BL + TWRP kell. A CM-hez külön Gapps is kell, az elefántosban benne van a play + 1-2 G alkalmazás.

M2 modding fórum

CM12.1
GApps ARM64/5.1/pico

(#1557) RBJ válasza gabor9991 (#1553) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem meg csak 99 százalék reggelre. Bekapcsolom és 100.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1558) gabor9991 válasza RBJ (#1557) üzenetére


gabor9991
őstag

Én lefekvéskor bekapcsolva felteszem a töltőre minden este, hogy reggel feltöltve kezdjük a napot, viszont van olyan, amikor reggelre csak 80%-ig töltődik fel, ami 6-7 óra alatt fura lenne, de a töltőkábel kihúzás-visszadugás után ha van időm, akkor látom, hogy 80% fölé megy.
Máskor meg simán reggelre 100%.
Ez legyen a legnagyobb baja :)

[ Szerkesztve ]

(#1559) speedydb23 válasza gabor9991 (#1558) üzenetére


speedydb23
senior tag

Melyik firmware van rajta?

Nálam az akksi töltési bug megszűnt 5.1.6.0G-re átállás után.

(#1560) gabor9991 válasza speedydb23 (#1559) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam pedig azzal együtt jelent meg :)

(#1561) ambrusg


ambrusg
csendes tag

Ezt valaki felrakta mar?

https://forum.meizufans.eu/topic/5965/flyme-os-5-6-8-2-test-firmware-m2

(#1562) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Én marha, gondoltam egyet és alaposabb utánaolvasás nélkül az eddig kifogástalanul működő 4.5.x rendszeremet hagytam hogy felfrissítse a 5.1.8.0Y-ra. Az egy dolog, hogy már helyből idegesítő a túldizájnolt recent task manager a régi ikonoshoz képest, de a legnagyobb baj hogy elúszott a root és már vissza se lehet kapcsolni :W Köszönöm ferdeszeműek, hogy a döntő érv ami miatt ezt a típust választottam annó, hogy egy kattintással máris root, azt most elvettétek - normális országban ezért kártérítési perek indulnának annak rendje és módja szerint... Rákeresve a KingRoot-ot ajánlgatják mindenhol a Flyme 5-höz, de sajnos azt mondja a verziómra hogy jelenleg nincsen hozzá törés, de folyamatban...

Tudtok olyan firmware verziót ajánlani, amiben még működik normálisan a natív root? Gondolom a downgrade 4.5.x-re nem menne könnyen... Magyar nyelv nem szempont, csak angolul tudjon rendesen mint az eddigi...

(#1563) jambiyya válasza fpeter84 (#1562) üzenetére


jambiyya
őstag

Kártérítési per...vicces vagy.
Próbáld ezt downgrade-re, remélem működik nálad is.

(#1564) RBJ


RBJ
addikt

Nekem hiányzik a régi rom ban a híváslistában a hívás mennyiség alapján való rendezés.
Így mindig a legnépszerűbbek mindig kéznél voltak, nem kellett keresgélni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1565) RBJ


RBJ
addikt

Van már valakinek bevált védő üvegje ami még nem vált fel? Eddig a plastik [link]vastag rétegű kijelző védő ért valamit. KÉt napja felraktam egy üveg változatot [link] aminek örültem, hogy sehol semmi gyanús folt, erre meg két nap múlva kezd felválni a sarkánál. :U

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1566) Danex válasza RBJ (#1565) üzenetére


Danex
addikt

nekem egy fém keret/tokhoz járó van fent szeptember óta és semmi felválás. Sajnos a konkrét üzlet már nem árulja így a csomagot egybe.

(#1567) berek21 válasza RBJ (#1565) üzenetére


berek21
senior tag

Nillkin, az aliexpress oldaláról. A lányom már a másodikat koptatja. Ha esetleg feljön, akkor üveg nélkül nézd meg hogy nincs-e fénytörés. Lehet hogy görbe az üveg(nincs rá jobb szó). A lenovom is ilyen a jobb alsó sarokban, de már megszoktam. :)
Ja, ez üveg kb 8 dollár.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#1568) adabra válasza RBJ (#1565) üzenetére


adabra
senior tag

Nekem van egy a fiókban, bár nem tudom, hogy mennyire jó. Még tavaly rendeltem, de végül nem raktam fel.
Még nem vettem észre, hogy lenne a kijelzőn egyetlen karcolás is (pedig nem különösebben kímélem).

(#1569) gabor9991


gabor9991
őstag

5.1.8.0G elég sok javítást tartalmaz.Próbálta esetleg valaki?

(#1570) speedydb23 válasza RBJ (#1565) üzenetére


speedydb23
senior tag

Pingdigitalba van 2500 huf-ért eredeti Nillkin üveg, párom és az én telefonomon is ez van, eddig semmi gond vele!

(#1571) k1ll3rIMi válasza gabor9991 (#1569) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Reggel felraktam.
- Opera Max integrálódott a biztonságba....
- saját időjárás app (powered by accuweather)
Google szolgáltatásokat nem intergáltak (play.... etc)
Visszatért
-MzAccount :)
-search képernyő ujjfelfelé csusztatásra
-flyme app store

Elsőre ennyi, azonkívűl hogy a képernyőn minden eddigi appomat szétszórta :)

(#1572) ambrusg válasza k1ll3rIMi (#1571) üzenetére


ambrusg
csendes tag

Gmail es egyeb szinkronizacios problemak megsuzntek?

(#1573) jambiyya válasza ambrusg (#1572) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez engem is érdekel. Play áruház mobilnetem megy? Valaki olyan próbálta már akinél gond volt?

(#1574) k1ll3rIMi válasza ambrusg (#1572) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Gmail-t felraktam küldtem magamnak tesztüzit, lezárt képernyő mellett nem kellett 1 perc és csippant :)
Szóval sztem ez ok.

(#1575) ambrusg válasza k1ll3rIMi (#1574) üzenetére


ambrusg
csendes tag

Ez altlaban megy nalam is. De pl ha orakra ott hagyom a telefont, akkor max facebook ertesitesek jonnek csak. Gmail, Ebay, Viber, stb nem, csak ha feloldom a telefont es neha ez sem eleg, el kell inditanom az adott app-ot... :(

Ha ezek megoldodnak felrakom en is a 8-ast.

(#1576) Kovbob


Kovbob
senior tag

Hol találtatok belőle Global verziót?
Nem szóltam mostmár én is megtaláltam meizu fanson. Pedig mikor egyszer néztem akkor csak az y volt.

[ Szerkesztve ]

(#1577) ambrusg válasza Kovbob (#1576) üzenetére


ambrusg
csendes tag

Itt: [link]

(#1578) Kovbob válasza ambrusg (#1577) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen már megtaláltam. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1579) Almos válasza jambiyya (#1573) üzenetére


Almos
aktív tag

Nekem eddig nem volt semmi probléma a play áruházzal, de most a hétvégén elkezdett vacakolni... Először azt gondoltam, hogy csak azért, mert nincs rendes mobilinternet lefedettség (hegyoldalban voltunk), de most itt Budapest közepén sem akar alkalmazást telepíteni, csak "várakozás a hálózatra" állapotban van, miközben egyébként gond nélkül megy a mobilinternet...

Szerk:
Közben gondoltam, elindítom a meizufans oldalról az új fw letöltését, és az sem akar működni. Kapcsolgatom, a 3g-4g prioritás opciókat, mikor a letöltésre kattintva, előjött az az ellenőrző kis popup, hogy akarom-e hasznlni a mobilinternetet adatletöltésre. Miután ezt leokéztam, rögtön elindult a fájl letöltés, illetve újraindítva a play áruházas letöltést, az is azonnal, gond nélkül elindult.

[ Szerkesztve ]

(#1580) Danex


Danex
addikt

Úgy néz ki a jelzője elkezdett meghalni nekem, 10 nap garanciám van külföldre... kíváncsi leszek, hogy és mint sikerült megoldani. :F

(#1581) RBJ válasza Danex (#1580) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem meg az akkumlátor kezd gyengélkedni sajna. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1582) Danex válasza RBJ (#1581) üzenetére


Danex
addikt

Az a legkevesebb, azt lehet rendelni :)

Megkérdezte a bolt, hogy volt-e leejtve a készülék, vagy valami külsérelem... mondtam semmi ilyen nem történt.
Aztán most várok a következő válaszra. A problémám az, hogy nincs semmi telefonom amit tudnék használni helyette :/

[ Szerkesztve ]

(#1583) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!
Frissítettem asszony telóját 5.1.8G-re, a sok újdonság szokatlan volt elsőre, de mostanra sikerült újra komfortosra belaknia. Egy érdekes probléma maradt: az SMS-eket nem beszélgetésként kezeli. Értem ezalatt, hogy a kontaktlistában szereplő név alatt megjelennek az adott kontakttól érkezett üzenetek, viszont az erre küldött válaszok egy külön folyamban a kontakt telefonszámából képzett furcsa számsor alatt.
Másnál is volt ilyen? Vissza lehet varázsolni beszélgetés folyammá?

(#1584) ambrusg válasza Stefi_dzsi (#1583) üzenetére


ambrusg
csendes tag

Ez nekem a regebbi 5-osben is igy volt. 5.1.8.0G-ben ez benne maradt sajnos.

(#1585) k1ll3rIMi válasza Danex (#1580) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

jelzője?
kijelzője??
Ha igen ez miben nyilvánul meg?

(#1586) Danex válasza k1ll3rIMi (#1585) üzenetére


Danex
addikt

(#1587) Stefi_dzsi válasza ambrusg (#1584) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Mi a 4-ről ugrottunk egyet. Ezek szerint akkor ezt a hibát le kell nyelni, így marad. :(
Esetleg valami külső alkalmazás segítene?

(#1588) At1kaHD válasza Danex (#1586) üzenetére


At1kaHD
csendes tag

nekem is ilyen, de szerintem szoftveres hiba, el kell tolni a színhőmérsékletet a "közömbös" felé és megjavul

(#1589) k1ll3rIMi válasza Danex (#1586) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Nekem is ilyen...
Nekem az után lett ilyen miután felraktam az 5.1.6.0G-t
És csak akkor produkálja ha már egy kicsit dolgozik a hardver..
Szóval mondjuk 5 perce nem piszkáltam és feloldom akkor ok egy darabig
Melegnek nem érzem a hardvert

Egyébként erre mint mondtak kint?

(#1590) Danex válasza k1ll3rIMi (#1589) üzenetére


Danex
addikt

Azt mondták küldjem ki azt megnézik... azután jelentkezett nekem, hogy felraktam a Ulephone-os gyári androidot, most 5.1.8.0G-vel és gyári recovery-vel is csinálja még, ha lehúzom a fényerőt akkor eltűnik..

(#1591) Danex válasza At1kaHD (#1588) üzenetére


Danex
addikt

Úgy néz ki ez jó lesz :R , ezelőtt csak akkor volt ilyen mikor GPS-nek volt használva a kocsiban és mondjuk sütötte a nap..

(#1592) RBJ


RBJ
addikt

5.1.8.0G OTA frissítésbe fog jönni vagy érdemes majd direktbe feltenni a meizu fórumon levőt?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1593) 4ron válasza RBJ (#1565) üzenetére


4ron
senior tag

Van bizony, a Sundatom féle. Ugyanezt a márkát rendeltem Galaxy S2-re is, azon is jól bírja. Egyébként meg jól vizsgázott eddig, mert le lett ejtve a telefon és annak semmi baja nem lett, ellenben az edzett üveg megrepedt. Engem meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1594) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Üdv,
Egy edigitalban vett készüléken még mindig a régi alap rom-van. Root nélkül szeretném frissíteni a legújabbra, nem fontos a magyar nyelv, csak angol legyen rajta. A flymeos.com oldalon fent van a legújabb global rom a telefonra, azt érdemes felrakni, vagy a meizufans oldalon lévők közül valamelyiket? G és Y között mi a különbség?

(#1595) Kovbob válasza danielgalaxy (#1594) üzenetére


Kovbob
senior tag

A G az a global verzió ami európába készült. A Y az kínai verzió több benne a kínai cucc. Ha mostani rajta lévő rom I-re, G-re vagy O-ra végződik, akkor a G verziót tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#1596) danielgalaxy válasza Kovbob (#1595) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Minden tiszta, köszönöm! :)

(#1597) Kovbob válasza danielgalaxy (#1596) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nincs mit :)

(#1598) RBJ


RBJ
addikt

5.1.8.0G frissítést valaki felrakta már? Nagy a csend, vagy nem vagy hibátlan azért nem téma. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1599) Kovi1987 válasza RBJ (#1598) üzenetére


Kovi1987
tag

Én feltettem, nekem tetszik, szerintem jobb mint az 5.1.6.0 verzió. :)

(#1600) Almos válasza RBJ (#1598) üzenetére


Almos
aktív tag

Engem is érdekelnének a tapasztalatok, mert lassan felraknám, ha nincs vele nagy probléma :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.