Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) bennito válasza Kovbob (#943) üzenetére


bennito
újonc

Köszönöm a választ, akkor ezzel nem lesz probléma.

Lenne még valami: ehhez a telefonhoz nagyobb városokban (pl. Szeged) mobilshopokban van választék tokokból, kijelzővédő fóliákból/üvegekből? Külföldről csak akkor rendelnék, ha tényleg nagyon muszáj. Kisvárosban lakok és amúgy is leutazok majd Szegedre a napokban, és ha tudnék találni megfelelő tokot és fóliát a telefonhoz, nem macerálnék a külföldről rendeléssel.

(#952) Danex válasza bennito (#951) üzenetére


Danex
addikt

csúsztatós tok komplett telefonméretre vannak olyat fogsz találni, de erre specifikusat kötve hiszem.

(#953) berek21 válasza bennito (#951) üzenetére


berek21
senior tag

Bátran rendelj.Én is úgy tettem. A kislányomé a teló, és kb. 3 órán keresztül válogatta. Egy kis néznivaló:[link]
Az eladó értékrlésére, és az eladott darabszámra figyelj, akkor nem lesz baj.

LG Velvet eladó!

(#954) csakany2001


csakany2001
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Egyelőre nem tudom még megvenni(meg ahogy látom 45K-ért biztos nem)de majd ha meglesz rá a pénz akkor körülnézzek a többi webshop között is hátha lesz még akció.Ahogy látom az elvárásaimnak megfelel csak a probléma az hogy hamar fogy úgy hogy lehet másik telefon után kell majd nézzek. :F

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#955) bennito válasza berek21 (#953) üzenetére


bennito
újonc

Az a problémám a külföldről rendeléssel, hogy még sosem csináltam, és homályos pár dolog.
Ha ingyen akarom kiszállíttatni, akkor elvileg kb. 1 hónap mire ideér, ami nekem kicsit sok, főleg azért, mert egy hónap múlva külföldre utazok hosszabb időre.
Ha futárszolgálattal, akkor a tok és a fólia szállítási árai együtt már kicsit húzósak, figyelembe véve magának a termékeknek az árát, de javítsatok ki, ha tévednék.

(#956) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok! Debrecenben mukodik a 4G ezzel a telefonnal?

(#957) ther válasza realpopek (#949) üzenetére


ther
aktív tag

Igen, nálam is előjött ez mostanában, kb a frissítés óta (Win7 és Win8.1 alatt is). Én nekem általában egy disconnect reconnect megoldja (nem mindig)

(#956) tozso76: Szerintem igen (Debrecen vagyok). Blue mobilenál eddig nem volt, mostanában megjelent: [link]

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#958) RBJ


RBJ
addikt

gps megint tesztelve. sygic perfekt volt. Egyszer nem ment el a jel vagy nem tette az út mellé a határba stb.
glonass holdak sokat számítanak. De viszont a névjegykezelés hiváskor még mindig kaki.
Hol mutatja a nevet hol nem. :W képről nem is beszélve. mikor milyen kedve van.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#959) gabor9991


gabor9991
őstag

4.5.4I akkumulátor 20% töltöttségről 2 perc alatt kikapcsol.
Feltöltéskor pedig 80%-ig a töltöttség rendben emelkedik, majd hirtelen 100%-ra ugrik.
Napi használat közben, jól méri a töltöttség csökkenését, megy a netrádió egész nap, de amikor a 20%-ot elérjük, gyakorlatilag 2 perc múlva kikapcsol.
Lehet ezzel valamit kezdeni?Kalibrálni lehet valahogy az akku töltöttség jelzőt?Épp most játszotta el a kikapcsolós sztorit, bedugtam a töltőt, bekapcsoltam, és már 56%-ot mutatott az akku.

(#960) RBJ válasza gabor9991 (#959) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem 40 után leszalad. De nem is értem mi ebben a probléma, vagy 1 napot bír vagy 2 valakinek és kész.
Töltöd rendszeresen.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#961) hislah válasza RBJ (#960) üzenetére


hislah
aktív tag

Nekem 10 és 20 között dobja el gyorsabban. 10 és 0 között jó. De egyszer szobd be, hogy kikapcsol! 😊

[ Szerkesztve ]

(#962) RBJ válasza hislah (#961) üzenetére


RBJ
addikt

MInden este töltöm eddig úgy néz ki . Így nincs szopinyali.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#963) hislah


hislah
aktív tag

Vigyázz, kész, rajt!

Flyme OS 5.6.2.1 beta is available:

http://www.flyme.cn/firmwarelist-19.html

go to 体验版 tab at above page.

Várom a tapasztalatokat! (külföldi forumlakók szerint óriási lett!)

[ Szerkesztve ]

(#964) adabra válasza hislah (#963) üzenetére


adabra
senior tag

Tényleg óriási, legalábbis a mérete (988MB) :)
Itt megtalálható a change log és a letöltési link: [link]

(#965) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap én is vettem egy M2-est magamnak, mondjuk nem olyan jó áron mint egyesek, de jelenleg ez tűnt az egyik legjobb 2 sim-es telefonnak.

Nekem nagyon egyszerűen sikerült a frissítés 4,5,3O-ról 4,5,4I-re: letöltöttem a telefonra az update-t, és frissítette magát a rendszer.

Viszont továbbra is van néhány kérdésem:
- Notification led: Hogy lehet arról meggyőződni, hogy van-e ilyen a telefonomban és megfelelően működik? Eddig még sose láttam (ezen a telefonon)...
- Az mitől függ, hogy milyen gyorsan érkeznek meg az emailek a telefonra? Még épp átállás alatt vagyok a régi telefonomról (Moto G2), és az az érzésem, hogy a másik telefon gyorsabban leszinkronizálja az emaileket...
- Telefonszámok: beállítottam a gmail account-omat a telefonra, ahogy kell, azt állítja a telefon, hogy leszinkronizálta a névjegyeket, de a ~350 névjegyemből 6, azaz HAT darabot látok a telefonon :((( Ezzel találkozott már valaki más is? Hogyan lehet megoldani? Enélkül számomra használhatatlan a telefon...

(#966) Danex válasza hislah (#963) üzenetére


Danex
addikt

Hajnalban raktam fel még nyomogatom, eddig okés, tele van a szokásos kínai szarral, lényegében olyan mint az átlagos A-romok

(#967) berek21 válasza Almos (#965) üzenetére


berek21
senior tag

Csak a google szinkront állítsd be, és minden mást lőjj ki. A Flyme fiókot is. Akkor lehúzza.

LG Velvet eladó!

(#968) hislah válasza Danex (#966) üzenetére


hislah
aktív tag

Én is tesztelem!

Nekem nem megy a google névjegyek sinkronizálása. A Flyme account sync kikapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#969) Almos válasza berek21 (#967) üzenetére


Almos
aktív tag

Flyme fiók nincs beállítva, egyelőre nem láttam értelmét. Btw, mi előnye haszna van, ha beállítok egyet? Ha jól értettem, ezen keresztül lehet rootolni, igaz? Ennek mi a gyakorlati haszna?

Végül az alábbi módon sikerült megoldani a szinkronizálást: Beállítottam egy második google accountot, az elsődlegest töröltem, majd újra hozzáadtam, és töröltem a másodikként hozzáadottat. Így most már rendben leszinkronizálta az összes kontaktomat. A következő kérdésem pedig, hogy be lehet-e állítani, hogy csak azokat jelenítse meg, ahol telefonszám is szerepel? :)

Közben most egyszer már láttam a notification LED-et is, tehát van benne, és működik is. Lehet, hogy ez is a szinkronizálás miatt volt kicsit megkergülve.

Arra van lehetőség egyébként, hogy a kóddal lezárt képernyőn be lehessen tekinteni a notification-ökbe, emailekbe?

(#970) Danex válasza hislah (#968) üzenetére


Danex
addikt

Az App Store-ból az 1.4.4-es Google Installert kell letölteni és akkor megy minden

(#971) hislah válasza adabra (#964) üzenetére


hislah
aktív tag

Ácsi! :D
Ott két link is van. A nagyobb az nem több alkalmazást tartalmaz? Nehpgy rosszal szenvedjek! :D

(#972) hislah válasza hislah (#971) üzenetére


hislah
aktív tag

Na megvan a megoldás. Google fordító jól megmondta!

China Telecom változata a piros színű csingcsung feliratos. Sztem NE AZT SZEDJÉTEK LE!

(#973) hislah válasza Danex (#970) üzenetére


hislah
aktív tag

New game started. (Factory Reset) :)

(#974) hislah válasza hislah (#973) üzenetére


hislah
aktív tag

Na ha az első indításkor megadjuk a flyme accountot, akkor beszoptuk. :D

Ne adjuk meg neki, később ráérünk. Első lépésként, mint azt már olvastuk Google Installer 1.4.4 (Offline kb 34mb) ezt szedjük le. Utána irány a Play Áruház, ahol megadhatjuk a gmail azonosítónkat és jelszavunkat. Ezután a névjegyzék beállításainál már kitudjuk választani elsődlegesnek a google accountot és mehet is a sinkornizálás!

(#975) Danex válasza hislah (#974) üzenetére


Danex
addikt

Facebook megy neked?

(#976) berek21 válasza Danex (#975) üzenetére


berek21
senior tag

Hagyd az FB appot a fenébe. Eddig bármelyik készüléken használtam, mindegyiken problémák jöttek csak. Használd böngészőből.

LG Velvet eladó!

(#977) Danex válasza berek21 (#976) üzenetére


Danex
addikt

De a messenger azért jó volt, még ha maga az alap facebook helyettesíthető is

Btw, most csináltam egy akksi nullázást , kíváncsi leszek milyen lesz az akksi idő.

[ Szerkesztve ]

(#978) Almos válasza Almos (#965) üzenetére


Almos
aktív tag

Úgy néz ki, hogy az első kérdéseimre szépen lassan megtaláltam a válaszaimat, így jönnek az újabb kérdések, tapasztalatok :)

Most éppen a kamerát nézem, úgy nagy általánosságban nem vagyok elragadtatva sem a minőségtől, sem a feature-öktől. Szerintem az full gáz, hogy nem tud 16:9-ben fotózni...
Letöltöttem a Google Camera alkalmazást, hátha azzal kicsit jobb a helyzet, de nem igazán. Bár be lehet állítani a 16:9-es arányt, de csak 0,9MP-es felbontásnál...


És bár elvileg a Google Camera alkalmazásban a körpanoráma funkció is elérhető lenne, úgy látom, hogy maga a telefon nem igazán érzékeli a forgatást, gondolom a gyroscope hiánya miatt... Kár érte... :O

(#979) ther válasza hislah (#963) üzenetére


ther
aktív tag

Ha eseleg eu-s tükörről akarjátok letölteni, [itt] lent megtalálható a letöltési link.

Aálírás

(#980) hislah válasza ther (#979) üzenetére


hislah
aktív tag

Facebook appot nem használok. :)
Viszont a viber és gmail sajnos nem jelzi, ha üzenet érkezik, csak ha megnyitom az alkalmazást. Gondolom a security appon belül kell engedélyt adni nekik, de sajnos nem tudom megoldani hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#981) Almos válasza Almos (#978) üzenetére


Almos
aktív tag

Visszaraktam a telefonra backup-ból kb 8000 sms üzenetet, úgy látszik ez kicsit megfeküdte a gyomrát a telefonnak :)

(#982) hislah


hislah
aktív tag

Facebook app valóban nem megy. Azonnal kilép.
A facebook life app fut csak.

[ Szerkesztve ]

(#983) hislah


hislah
aktív tag

Notification settings:

All You need is go to “Security” app and:

Accelerator -> Settings - > Memory acceleration… - > Add to white list and then check google play services and apps You want to not to be cleaned eg. Whatsapp
Permissions - >Auto run management - > and check google play services and some apps You want to auto start when closed like Gmail etc.
In Permissions select all in Notifications management
Power - > App management - >and select google play services and apps You don’t want to be auto closed after 3 minutes of idle.

(#984) hislah


hislah
aktív tag

Sztem ez nagyon jóra sikerült. 1-2 dolog a 4.5.4ben kicsit jobban tetszett, de nem dőlök azért a kardomba.
Azt hiszem én letettem a voksomat a Meizu mellett. Még a Samsung S6 se maradt meg helyette! 😊

[ Szerkesztve ]

(#985) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Az alábbi furcsa hibával kapcsolatban várunk tanácsot: az ébresztőóra nem a beállított időben csörög, ill. szundinál szintén nem a beállított értéknek megfelelően csörög újra.

Próbáltam play-ről letölteni másik ébresztőt, ott is előfordult, hogy pl. 21:15-re állított ébresztő 21:13-kor csörgött, kinyomtam és újra beállítottam 21:15-re, utána 21:17-kor csörgött. A szundi is random tolódik, 5percek helyett 6-7-8 percekkel később csörög újra.
Próbáltam az idő beállításnál automatikus időt és kézit is. Ebből a szempontból nincs különbség.
Nemrég frissítettünk 4.5.3I-ről 4.5.4I-re, az előzőn is előfordult és a mostanin is, de már egyre bosszantóbb.

Olyan mintha az óra nem tudná rendesen felkelteni a telefont. Állítottam egy 21:30-t, de meg se mukkant. Most, hogy 21:33-kor bekapcsoltam a kijelzőt, rögtön elkezdett csörögni...

Szerintetek miért van ilyen nyűgje és hogyan lehet megszabadulni tőle?

Köszi előre is!

(#986) mrkatona válasza Stefi_dzsi (#985) üzenetére


mrkatona
tag

Nekem is 4.5.4.i van fent de semmi ilyen hibát nem tapasztaltam. Nem lehet,hogy valami alkalmazás blokkolja? Ha nincs másnak jobb ötlete gyári alapbeállitást neki.

(#987) ther válasza mrkatona (#986) üzenetére


ther
aktív tag

Nálam is normálisan működik, én se tudok mást javasolni.

(#985) Stefi_dzsi: 4.5.4-re frissítéskor, volt gyári reset? Ha igen, akkor lehet egy újrabb reset se fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#988) Almos válasza Stefi_dzsi (#985) üzenetére


Almos
aktív tag

Bár még csak 4 napja használom, eddig nem is igazán figyeltem rá. De ma reggel érdekes módon a 6:15-re állított ébresztő 6:13-kor kezdett ébreszteni, majd 6:15-kor újra...

(#989) Stefi_dzsi válasza ther (#987) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Nem pipáltam be a "clear data"-t. Lehet, akkor egy ilyet még megpróbálunk.
Bár Almos visszajelzése alapján úgy tűnik, hogy nem egyedi a probléma. Mondjuk azért az elég gáz, ha egy olyan alap funkció, mint az óra és ébresztő nem működik rendesen...

(#990) Almos válasza Stefi_dzsi (#989) üzenetére


Almos
aktív tag

Én is frissítettem, de nem reseteltem a telefont, így ez akár még lehet az oka...

(#991) tozso76


tozso76
aktív tag

Ha valaki egyszere akar 2 SIM-et és micro sd kártyát használni talán hasznos lehet Ez a link

(#992) Stefi_dzsi válasza Stefi_dzsi (#989) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Úgy néz ki, hogy a factory reset adattörléssel javította a hibát. (kop-kop-kop) Ráadásul az eddig nem működő értesítési led is életre kelt és jelzi, amit kell. (A led már 4.5.3I-n sem ment, és clear data nélküli 4.5.4I frissítés se tette helyre...)

Ez is kínai minőség ára, hogy frissen dobozból kivéve is inkább egy gyári resettel kellene indítani? :Y (eustock-os)

(#993) ther válasza Stefi_dzsi (#992) üzenetére


ther
aktív tag

Ha mindenkinek ugyanilyen lenne, akkor legalább stabil kínai minőség lenne.De nekem eddig (lekopogom) ment minden elsőre, szintén eustock, és sose volt resetelve, frissítéskor sem. Szóval egy kis zsákbamacska is van a dobozban :)

Aálírás

(#994) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok!

Asszony telefonját sikeresen lefrissítettem, különösebb utána olvasás nélkül.
4.5.3i-ről 4.5.4.2A-ra, ne itt rákerülte kínai appok valamint a magyar nyelv eltűnt.
Csak utánal olvastam, amit előtte kelett volna, hogy i-re végződő fw a nemzetközi.
A lényeg, szeretnék a legfrissebb I-re végződő romot feltenni nei, lehetőleg Factory resett nélkül, ha jól értesült vagyok csak simán nem frissíthetek A-ról I-re hanem ezt a linket kell kövessem. Jól gondolom?

szerk.:
(#992) Stefi_dzsi sajnos nem csak a kínai minőség ilyen :(

[ Szerkesztve ]

(#995) Stefi_dzsi válasza ther (#993) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Üröm az örömben, hogy túlságosan megbíztam a biztonsági mentésében. Visszaállítás során 5 programot nem tudott visszatelepíteni, meg egy rendszerbeállítást sem. Az persze nem derül ki, hogy mit nem tudott visszatenni, csak a végrehajtott darabszám nem egyezik az elvárttal...
A programokat kitúrtam a backup mappából, visszaraktam. A rendszerhagokat, hátteret is visszaállítottam. Ami jobban fáj, hogy a jegyzeteket is elfelejtette. Azokat nehezebb lesz agyból visszahozni, elvégre azért lett lejegyzetelve, hogy ne kelljen rá emlékezni. :DDD

(#996) ther válasza Stefi_dzsi (#995) üzenetére


ther
aktív tag

Én a telefonok saját offline jegyzetelő megoldásai helyet pont ilyen vesztések / kézi backupok miatt használok Onenoteot. Ha valakinek Microsoft undora van, akkor lehet használni Evernoteot is hasonló célra.

Aálírás

(#997) egykettő válasza ther (#996) üzenetére


egykettő
aktív tag

Én gnotes-t használok, gmail fiókba menti a jegyzeteket.

(#998) ther válasza egykettő (#997) üzenetére


ther
aktív tag

Több ilyennel próbálkoztam, az utolsó a google keep volt, de windows phone alatt nem volt normális kliens semmire, ezért a OneNote maradt, de nem is bántam meg, elég jól rendezhetőek benne a dolgok, webről is elérem és Office-szal PC-n is tudom közvetlen klienssel használni.

Aálírás

(#999) RBJ


RBJ
addikt

Nem tudom mit kellene kezdeni de a híváslista, névjegyzék kezelés egy kalapp...
KEzdek agylobbot kapni míg keresek valakit félóráig semmi a listán kép, hivójelzés nuku ilyet 10ft telefon se csinál. :Y :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1000) egykettő válasza RBJ (#999) üzenetére


egykettő
aktív tag

Asszonynál jól megy, nem panaszkodik, gmail fiókba vannak tárolva a névjegyek azt hiszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.