Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) egykettő


egykettő
aktív tag

Asszonynak ez az utsó frissítés meg facebook hiba volt az utolsó csepp :D Búcsuzom a fórumtól nemsokára lesz egy eladó meizu m2, miután kicseréltem az akkuját és a homegombját(ezekkel már régebbóta gondok vannak és már berendeltem/megérkezett). Minden jót és köszönöm a segítséget mindenbe.

[ Szerkesztve ]

(#1852) Almos


Almos
aktív tag

Vettem ebayen egy ilyen tokot: link
Sajnos 1-2 hét után már elrepedt több helyen is, simán a zsebemben.

Esetleg hasonló stílusú tokot tudtok ajánlani, ami nem esik darabjaira 2 hét után?

(#1853) LilProphet90 válasza gabor9991 (#1843) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szia, mi lett a végkifejlete a dolognak? Milyen hibákkal adtad le?

Barátnőmét most tervezzük leadni a kijelzővilágosodás miatt (szerencsére makulátlan az állapota, így nem foghatják külső behatásra), illetve, hogy a home gomb lenyomásra nem működik, csak érintésre.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1854) egykettő


egykettő
aktív tag

Asszony telóján kicseréltem a home gombot, most tökéletesen üzemel :)

(#1855) adabra válasza egykettő (#1854) üzenetére


adabra
senior tag

Honnan szerezted a home gombot? Az enyémnek is ez a baja, emiatt 8 hónapja a fiókban van.

(#1856) egykettő válasza adabra (#1855) üzenetére


egykettő
aktív tag

Aliexpressről, sajnos a link már nem aktív ahonnan vettem. Meizu m2 mini home button néven keresd. Elég nehéz cserélni, mert szét kell kapni hozzá a kijelzőt, én hajszárítóval szedtem szét. Nézz meg pár youtube videót a csere menetéről. És jó alaposan melegítsd fel.

(#1857) adabra válasza egykettő (#1856) üzenetére


adabra
senior tag

Köszi. Elég macerásnak tűnik, szerintem nem sz.patom magam vele...

(#1858) egykettő válasza adabra (#1857) üzenetére


egykettő
aktív tag

Én is csak hobbiból csináltam, mert ilyet még nem csináltam és szeretek bütykölni.

(#1859) Almos válasza egykettő (#1858) üzenetére


Almos
aktív tag

Nekem a kijelző repedt ketté,de a youtube-os videók alapján azért annyira nem egyértelmű a cseréje, ezért nem akartam még nekikezdeni, mert alapvetően működik a telefon, és félek, hogy csak rosszabb lenne...

(#1860) egykettő válasza Almos (#1859) üzenetére


egykettő
aktív tag

Ez mindig benne van, hogy rosszabb lesz. És tényleg nagyon nehéz a gomb csere, teljes kijelzőcserét más telefonokob csináltam már 2-3 szor, az nem annyira bonyolult, viszont ha digitizert kell cserélni az necces, ennél a telónál össze van ragasztva a kijelzővel, a home gomb cseréhez is szét kellett választani.
Ha bárki nekifogna azt ajánlom nagyon melegítse fel a kijelzőt és óvatosan műanyagg pöckökkel feszegesse. Felmelegítésnél én letettem az asztalra a kijelzőt üveggel felfele és oldalról fújtam be alá illetve rá az üvegre a meleg levegőt vagy 5 percig legalább, utána már könnyen levált. Az a lényeg, hogy nem szabad eröltetni, mert nem sokat bírnsk a kijelzők.
A gombhoz mellékeltek utravékony kétoldalút is, azzal kell visszaragasztani a digitizert a kijelzőre.

Kéne valami telefonszervizes topik.

(#1861) 4ron


4ron
senior tag

Ha bárkinek kellene, nekem van elfekvőben egy Meizu m2 minire való edzett üvegem, Sundatom márkájú, Aliról. Nagyon bevált, többszöri leejtésnél is megvédte a kijelzőt.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1862) Almos


Almos
aktív tag

Nekem ma dobta fel a telefon, hogy van új flyme, fel is raktam, 6.2.0.0G, de egyelőre nagy változást nem láttam. Amit továbbra sem javítottak, az a gyári naptár alkalmazás, a napok nevei magyarul továbbra is össze-vissza vannak, a fényképező továbbra is mindig kikapcsolt vakuval indul, nem menti el az utolsó beállítást, stb...
Használja még egyáltalán valaki a készülékét? Elég nagy lett a csend a fórumon...

(#1863) Kovbob válasza Almos (#1862) üzenetére


Kovbob
senior tag

Én használom, csak custom rommal. :) Lineage 14.1. Egyébként asszem a 6.2.0.0G az már rég ki jött. Jó soká jelzett a teló. :)

[ Szerkesztve ]

(#1864) k1ll3rIMi válasza Kovbob (#1863) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Nem olyan rég jött az ki, flymeos.com-on is 2017-12-26 dátum van megadva.
Egyébként én csak tartalék telefonnak használom.
pl most amíg szervizben van a másik :O :O :O

(#1865) Kovbob válasza k1ll3rIMi (#1864) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja igazad van. A G-s az ténylkeg most jött ki, Meizufanson már szeptember óta van ilyen verzió, de azt nem néztem meg, hogy az A-s. :B

(#1866) Xerxész


Xerxész
őstag

O-s végű rendszert miért nem frissítenek? :(
Nekem még mindig a gyári 4.5.3O van fenn.

(#1867) Kovbob válasza Xerxész (#1866) üzenetére


Kovbob
senior tag

Mert azt a verziót a TCCM (vagy mi a franc) rakta a telóra, de frissíteni már nem frissítik (nem tudom miért), hiába várod, hogy a telefon jelezzen. Azt csak manuálisan tudod frissíteni a G-s verzióval, utána már jelez ha van frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#1868) Xerxész


Xerxész
őstag

Sosem csináltam még okostelefon rendszerfrissítést. Ha lefuttatom az upgradet, akkor tényleg elszállhatnak az emailjeim? :( A Flyme fórumon olvastam a leírásnál...

(#1869) Kovbob válasza Xerxész (#1868) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát a telefonon lévő adatok oda veszhetnek, de az e-mailek? Azoknak nem kéne, hisz nem a telefonon vannak.

(#1870) Almos


Almos
aktív tag

Látom mostanság már nem nagyon pörög a topic, azért remélem vannak itt még néhányan.
Nekem ma délután kezdte el azt csinálni a telefon, hogy azok az app-ok, amiknek net kell (gyakorlatilag mindegyik), irgalmatlanul belassulnak. Tehát nem olyan, mint amikor nincs net, mert akkor jelez az app, hogy nincs kapcsolat, hanem annyira lassú a netes kommunikációja az appoknak, mintha lefagytak volna.

Ugyanezt csinálja wifi, és mobilnet esetén is (mindkettő sim telekomos, különböző helyszíneken tesztelve).

Ami fura, hogy közben 1-1 app meg működik. Tehát pl. a facebook nem jelzi, hogy nincs net, hanem csak nem tölt be. A google play sem tölt be. De a speedtest az elején meg működött, és volt rendes hálózati sebesség mobilneten keresztül, most már ez az app sem megy.

Többször is újraindítottam a telót, nem segített. Gondoltam rá, hogy újratelepítem a problémás app-okat, de az a baj, hogy a Google Play sem megy, így újratelepíteni sem tudok.

Maga a telefon rendszere is belaggolgat, annak ellenére, hogy elvileg nem fut semmi a háttérben.
Olyan érzésem van, mintha a háttérben egyrészről futna valami alkalmazás (ezért laggol a telefon) és ez folyamatosan szűrné/blokkolná/lassítani a netet.

Találkozott már valaki hasonlóval? Benyaltam volna valami vírust? (Soha semmilyen játék app nem volt a telefonon)
Vagy ne gondolkodjak, nyomjak egy telefon resetet?

[ Szerkesztve ]

(#1871) Almos válasza Almos (#1870) üzenetére


Almos
aktív tag

Első körben a menüből próbáltam a gyári adatokat visszaállítani, de sajnos semmi ne történt, nem indult el. Így kénytelen voltam hard resetet csinálni.
Ezek után már minden jól működött - 2 napig, amikor ismét elkezdte a szarakodást a telefon: láthatóan valami bekorlátozza az appok netes forgalmát, függetlenül a kapcsolattól (mobilnet vagy wifi). Ami érdekes, hogy pl. a a gyári böngészőből működött, vagy pl. a gyári meizu app store is működött, mobilneten keresztül is...
Most éppen az eggyel korábbi fw-t rakom fel, ha néhány nap után ismét megadja magát, akkor hajítom ki a kukába :(
Igazából nem tudom, hogy a net korlátozás miatt lassul be a telefon, vagy a telefon belassulása miatt nem megy a net...

(#1872) Linda1 válasza Almos (#1871) üzenetére


Linda1
aktív tag

Szia. Nekem is állandóan laggol, ma reggel óta.
27%-on volt reggel, tölteni raktam, és leesett 1%-ra. Ilyet még nem tapasztaltam soha.
De ez a laggolás, nagyon idegesítő, most is ez csinálja. Szerintem kiöregedtek... :W

(#1873) Almos válasza Linda1 (#1872) üzenetére


Almos
aktív tag

Azon is gondolkodtam, hogy hátha az akksi döglődik, és az Apple-től tanulva, ilyenkor a meizu is visszaveszi a teljesítményt, és ezért laggol a rendszer... Ki tudja...
Felraktam a 6.1.0.0G verziót, és formáztam a belső tárhelyet is. Miután folyamatosan kukorékolt a frissebb fw miatt, így most felraktam, kíváncsi vagyok meddig bírja...

Egyébként szerintem eddig még ez a telefonom bírta a legtovább, kereken 2,5 éve húzza, ami szerintem nem egy rossz teljesítmény...

[ Szerkesztve ]

(#1874) Almos válasza Almos (#1873) üzenetére


Almos
aktív tag

A frissítés után viszont már sehogy sem tudtam feltelepíteni a google alkalmazásokat... Neverendingstory :(

(#1875) Linda1 válasza Almos (#1874) üzenetére


Linda1
aktív tag

Másodszor próbálkozok válaszolni, az előbb kilépett mindenből, csak a hátérképem maradt egy ideig látható, aztán jelentek meg az ikonok sorra...
Úgyis le akartam cserélni, de gondoltam még vagy 2 hónapot kibír, de nem úgy néz ki a dolog.
Azt hittem a fiaim nyúltak bele, de nem.
Vagy 10 perc kellett míg ezt sikerült megírnom, őrület.
A többieknek valószínű már meg sincs, elég kihalt a topikja, úgyhogy a miénk bírta legtovább.
Amúgy nekem 6.2.0.0G van rajta egy ideje, semmi gond nem volt eddig.
Most jut eszembe, kb. egy hónapja eltűnt minden Google alkalmazás róla, még a névjekek is ami nem kártyán volt, alig tudtam szinkronizálni őket.

[ Szerkesztve ]

(#1876) cbatesz válasza Linda1 (#1875) üzenetére


cbatesz
tag

Én tavasszal adtam neki a kereszt fiamnak, mert ujjat vettem, de tökéletesen működött neki eddig, pedig már ez is 2 és fél éves, amúgy nekem se volt még ilyen hosszú ideig telo, nagyon szerettem, azért megkérdem tőle, hogy minden ok e vele

[ Szerkesztve ]

(#1877) Kovbob válasza Linda1 (#1875) üzenetére


Kovbob
senior tag

Az enyémet a fater kapta meg, tökéletesen működik nála tovább. Igaz azon már linage os van, nem gyári rom.

[ Szerkesztve ]

(#1878) Linda1


Linda1
aktív tag

A romokhoz nem értek, nem tudok mást rakni rá. Eddig nagyon okés volt minden, gyors volt, nem laggolt soha.
Ha nyomok neki egy gyári visszaállítását, melyik flyme lesz rajta, amivel vettük anno, vajon lehet-e majd frissíteni???

(#1879) k1ll3rIMi válasza Kovbob (#1877) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Hali,
Melyik Linage OS?
Minden müködik rajta frankón?
Az én M2-m egy ideje parkoló pályán van, de gondolkozok rajta hogy kellene vele kezdeni valamit.
És akár 1-2 Custom ROM kiprobálás is jó lenne, hamár úgy sincs tétje :D

(#1880) Kovbob válasza Linda1 (#1878) üzenetére


Kovbob
senior tag

A rajta lévő verzió marad, csak törli az adatokat.

k1ll3rIMi Azt hiszem ezt raktam rá, azt biztos, hogy 7.1 van rajta.

(#1881) k1ll3rIMi válasza Kovbob (#1880) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Köszi,
Sztem elkezdek vele játszani :D
a fontos dolgok tuti mennek rajta rendesen :D :D

(#1882) Kovbob válasza k1ll3rIMi (#1881) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja igen azt elfelejtettem, hogy megy rajta minden, ha jól emlékszem. Egyedül az usb-t ha gépre dugod, akkor hiába állítod be, hogy fájlátvitel legyen mindig, mindig átkel állítanod a gépre dugásnál töltésről. Más hibára viszont én nem emlékszem.

(#1883) Linda1 válasza Kovbob (#1880) üzenetére


Linda1
aktív tag

Köszi. Esetleg, ha felraknám én is ezt, lehet telóról feltenni, vagy gépről, és kell-e mentést csinálni?

(#1884) azorahai válasza Almos (#1870) üzenetére


azorahai
csendes tag

Hali,

Nem te vagy az egyetlen, nálam két napja szar a telefon. A google baszott el valamit a play services-el, 5.1-es androidot használó telefonok szarok. Nálam például még SMS sem érkezik meg, és az egész telefon irgalmatlanul belassult mindenhol. Azokat én is végigzongoráztam amiket te próbáltál.

Ennyit találtam az egész interneten erről a szarságról:
http://downdetector.com/status/google-play

(#1885) azorahai válasza azorahai (#1884) üzenetére


azorahai
csendes tag

Még ennyi:

http://forum.flymeos.com/thread-44509-1-1.html

(#1886) azorahai válasza azorahai (#1885) üzenetére


azorahai
csendes tag

https://issuetracker.google.com/issues/111465510

(#1887) Linda1


Linda1
aktív tag

Az egyik hozzászólásból.
"Atleast I got in my Google account and got my contacts synced. Unfortunately, none of Google apps works because of the old version of Play Services. Only one working is Chrome.
Can't use Play Store because it automatically updates and breaks. So no other apps for me."
De az az érdekes, ha nincs a net bekapcsolva, csak simán hívást indítanék, vagy csak feloldom, akkor is borzasztó lassú, van hogy teljesen lefagy. Ebben mi az összefüggés ?

[ Szerkesztve ]

(#1888) Kovbob válasza Linda1 (#1883) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát a bootloader nyitáshoz és a twrp-nek a flasheléséhez kell a gép. Utána már gép nélkül lehet telepíteni a romokat a twrp-ből. Mentést lehet csinálni, de nem muszáj.

(#1889) Linda1 válasza Kovbob (#1888) üzenetére


Linda1
aktív tag

Ez nekem magas... Így marad, hátha megoldódik a probléma.
De egy új rom megoldaná a problémát, ha a Google service sz@rakodik?

[ Szerkesztve ]

(#1890) Kovbob válasza Linda1 (#1889) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát ha tényleg csak 5.1-en hibás akkor, ha 7.1-es droidot rak fel az ember, megkéne szűnnie, no meg ami nálunk van az jól működik tudtommal, de mindjárt ránézek. De azért biztosra nem tudom, hogy megszűnik-e.

(#1891) k1ll3rIMi válasza Kovbob (#1890) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Én ma bekapcsoltam a kicsikét,
Flyme OS 6.2.0.0 G van rajta és döglassú, olyan mintha nem érzékelné az ujjaimat. Tiszta lag az egész..
Ezért is gondolkoztam el valamilyen custon romon amin még dolgozik egy kis közösség és javítgatja a rendszert.

(#1892) Almos válasza azorahai (#1884) üzenetére


Almos
aktív tag

Ráment a hétvégém, azt hittem a maradék hajamat is kitépem, de most éppen újra működőnek tűnik a telefon.

Röviden:
Reseteltem gyári beállításokra, de 2 nap után ugyanúgy behalt, így hard resetből újraraktam a 6.2.0.0G fw-t, deígy sem igazán akart működni rendesen minden alkalmazás. Ezek után hard resetből feraktam a 6.1.0.0G fw-t, ezzel látszólag működött, de folyamatosan jelezte az új fw-t így ráfrissítettem, de utána megint szarakodott. Ezek után újra felraktam hard resetből a 6.2.0.0G fw-t.
Ekkor azzal küzdöttem, hogy a GMS installer nem tudta felrakni a Google Play services-t, meg a Play Store-t. Szerintem a GMS installer másik verziójú google play services-t próbált felrakni.
A megoldás nekem az volt, hogy hard resetből felraktam a fw-t, majd utána Meizu app store-ból felraktam közvetlenül a Google Play Services-t, majd a Play Store-t, és csak ezt, minden mást már a Google-s Play store-ból.

Ezek után még mindig szarakodott, de egyre gyanúsabbá vált, hogy csak a Google alkalmazásokkal van a probléma, vagy azokkal, amiknek bármilyen köze van Google accounthoz.
Már azon is kezdtem gondolkozni, hogy a céges sim-hez tartozó eszközgazdálkodási policy miatt döglődne a telefon (android már nem igazán támogatott a cégnél)...
Miután az kevéssé hihető, hogy hirtelen Kínában találtam magam, hogy szűrjék a google forgalmat (és csak 3G-n, mert wifin böngészőben mentek a google szolgáltatások), vagy hogy pont az én készülékemet tette volna blacklistre a google, gondoltam egyet, és regisztráltam egy új google accountot - és láss csodát, hirtelen elkezdtek működni a dolgok.
Ezek után fogtam és töröltem/hozzáadtam néhányszor a google accountomat a telefonon, sűrű újraindítgatások közepette, és egy idő után már működött.
Eleinte kicsit még vacakolt a telefonkönyv kontakjaimmal, nem akarta letölteni, de végül az is sikerült (account eltávolítás, újraindítás, telefonkönyv app adattörlés, account hozzáadás után)

Jelenleg ott tartok, hogy szombat óta működik a telefon, remélem így marad, párhuzamosan nagyon várom, hogy megjelenjen a Xiaomi Mi A2, amiben Android One van, kicsit elvesztettem a bizalmam a kínai verziós google appokban...
Én arra tudok gondolni, hogy a meizu app store-ból korábban telepített google play services alkalmazás valahogy "elvesztette" kompatibilitását a gyári google play services app-pal... Innentől kezdve pedig, ha a telefonom nem tudja megfelelően használni a google szolgáltatásait, akkor az olyan mint egy fél tégla...

[ Szerkesztve ]

(#1893) Linda1 válasza Almos (#1892) üzenetére


Linda1
aktív tag

Szia. Na, hogy működik a teló?
Az enyém az este 50%-on volt, ma reggelre 5%-ra esett úgy, hogy a wifi ki volt lőve...
Úgy néz ki ez nagyon döglődik.

(#1894) Almos válasza Linda1 (#1893) üzenetére


Almos
aktív tag

Egyelőre még működik :)
Az akksi egy jó kérdés, nekem már előtte is elég rossz állapotban volt. Ez azt jelenti, hogy 100%-ról 60%-ig kb elfogadható módon csökkent, majd ott általában bezuhant olyan 20%-ig. Utána 10% alatt meg még órákig bírta... Konkrétan 1%-os állapotban egyszer gond nélkül végignéztem hálózatról egy ~45 perces sorozatrészt.

Namost, ehhez képest nem érzem, hogy sokkal rosszabb lenne most. Éjszakára általában töltőre rakom, napközben irodában is majdnem végig töltőn van.
Viszont felbuzdulva a nemrég linkelt akksi cserés youtube videón, rendeltem egy új akksit a telefonban, meglátjuk azzal milyen lesz.

Az jobban zavar, hogy az autóban, a szélvédőre rögzített tartóban annyira felmelegszik a telefon, hogy gyakorlatilag nem engedi a telefon a töltést...

(#1895) Kovbob válasza Almos (#1894) üzenetére


Kovbob
senior tag

Véletlenül nem tartja ébren a telefont a google szolgáltatások? Fater is panaszkodott rá múltkor, hogy gyorsan merül a telefon és mikor ránéztem az akkumulátor használatra, a google szolgáltatások órákon át ébren tartotta, azért merült olyan gyorsan. Persze lehet tényleg gyengülnek már az akksik is.

[ Szerkesztve ]

(#1896) azorahai


azorahai
csendes tag

http://forum.flymeos.com/thread-40784-1-1.html

Ez nekem megoldotta.

(#1897) Almos válasza azorahai (#1896) üzenetére


Almos
aktív tag

Akkor végülis nem is jártam messze az igazságtól, mikor arra tippeltem, hogy valamiért a magát a telefont blokkolja a google...

(#1898) Linda1 válasza Kovbob (#1895) üzenetére


Linda1
aktív tag

Valami lehet benne, mert internet nélkül is, küldi a facebook értesítéseket egész nap, ha rákattíntok, persze kiírja, hogy nincs internet kapcsolat.
Hol lehet ezt megnézni?

(#1899) Almos válasza Linda1 (#1898) üzenetére


Almos
aktív tag

Beállítások > Akkumulátor > Energiahasználat részletei
Itt látszik, hogy melyik app mennyi energiát használt

(#1900) Linda1 válasza Almos (#1899) üzenetére


Linda1
aktív tag


A többi 0,1-0,3%.
Megnéztem a fenti linket, melyik az android ID, és a GSF ID?
Amúgy nem tudom megnyitni a play áruházat!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.