Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) novinyul válasza bjames (#950) üzenetére


novinyul
veterán

Kijelző szélén húzd az ujjadat, az alkalmazások keresése is ilyen :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#952) bjames válasza novinyul (#951) üzenetére


bjames
aktív tag

Lehet nem ugyanarról beszélünk :)
Én az erős nyomásra másodlagos funkcióról, ami csak az mBacknél működik. A képernyő szélén keresésnél csak haptic feedback van. Egyébként ez jó kis feuture.

(#953) novinyul válasza bjames (#952) üzenetére


novinyul
veterán

Erős nyomásra csak az van amit írtál. Lehetne még fejleszteni, lenne benne lehetőség, de én már egy security patch frissítést is örömmel fogadnék. Szoftver jelenleg jól fut, de azért most már egy márciusi patch befigyelhetne, a Redmi Note 5-re most futott be.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#954) Csápájev válasza novinyul (#953) üzenetére


Csápájev
őstag

Nagyon meglepődnék,ha kijönne bármi,mivel sehol sem kommunikálják,hogy bármiféle frissítést terveznek.
Vagy,hogy egyáltalán van olyan,hogy support :)

(#955) bjames válasza Csápájev (#954) üzenetére


bjames
aktív tag

China betak azért jönnek kifelé, hátha azért átcsöppen majd vmi a globalba is.

Apropó, tért már át valaki China stabilról China bétara adatvesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#956) GhanBuri Ghan válasza bjames (#950) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ez csak annyit jelent, hogy nincs rá funkció implementálva az mBack gombon kívül :)

(#957) novinyul válasza Csápájev (#954) üzenetére


novinyul
veterán

A Pro7 is kapott globalba egy pár frissítést, remélem hogy itt is lesz annyi Bár már az új szériát kezdik belengetni, azt lehet hogy a mostani szériára még kevesebb az odafigyelés. Na meg ha jön egy frissítés, az meg lehet haza vágná a mostani stabil szoftvert.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#958) Csápájev válasza novinyul (#957) üzenetére


Csápájev
őstag

Igen,ez igaz,bár ahogy néztem a Note 6?-ra is elég későn jött egy frissítés,aztán meg a kommentek,hogy please fix it the bugs
:)

(#959) feka0118 válasza Csápájev (#958) üzenetére


feka0118
tag

Én M6 note ról váltottam erre a telefonra. Maradtak kisebb bugok a szoftverben az igaz, de egyik sem egetverő. A phone finder nem működik és ezzel együtt a gyári időjárás alkalmazás sem találja meg a pozíciót. Kb ennyi. A global felhasználók többsége ezeket sosem használta. De reméljük itt azért jobb lesz a támogatás.

(#960) Csápájev válasza feka0118 (#959) üzenetére


Csápájev
őstag

Hogy őszinte legyek én azt nem értem,hogy 2019-ben, egy ekkora céggel hogyhogy nem lehet kommunikálni? :)
MInden affelé halad,hogy a cégek facebook stb oldalakat hoznak létre, ahol legalább alapszinten kommunikálnak a felhasználókkal.
Ez tervezzük,ilyen menők vagyunk,te is menő vagy,ha a mi termékünket veszed stbstb.
Meizunál meg mintha egy titkos bázison rejtegetnék a dolgozókat :D
Ez nagyon furcsa. Mondjuk különösebben nem idegesít,mert tényleg patentül összerakták a rendszert, csak furcsa látni ilyet 2019ben.

(#961) feka0118 válasza Csápájev (#960) üzenetére


feka0118
tag

Jogos😥
A flyme forum már kb 4 hónapja halott.
De egyetértek, a flymeos t én nagyon kedvelem. A legelső meizumat is szinte az oprendszer miatt vettem meg. Engem a főverzió frissítések nagyon nem izgatnak, mert túl sok újat ami nekem számít,nem tudnak amit a flyme nem tudna. Csak a biztonsági frissítéseket ne linkeskedjék el, mert az fontos.
Sajnos e miatt szoktam ismerőseimnek inkább xiaomi telókat ajánlani. Én is gondolkodtam már, hogy kioróbálok egy olyat. De használva azt is, szerintem a flyme jobb, a Meizu megízhatóbb mint a xiaomi és ha minden jól működik, a frissítés hiánya számomra nem fontos. Ha ebben utol tudnák érni a xiaomit, akkor nem kérdés melyik a jobb.😀

[ Szerkesztve ]

(#962) Csápájev válasza feka0118 (#961) üzenetére


Csápájev
őstag

Ó,hát én ős Xiaomis vagyok, akárcsak ****** fórumtárs :)
Sőt,én még ősibb, Red Rice-al kezdtem, itthon azt se tudták miről beszélek.
Maradjunk annyiban,hogy ez ebben,az abban jobb. nekem pár nap használat után jobban bejön a Meizu, mint az ugyanebben az árszegmensben futó Xiaomi Pocophone F1, amit szintén használtam.

[ Szerkesztve ]

(#963) donszabo


donszabo
csendes tag

BT bug: Zenét hallgatok bluetooth fülesen, jön egy hívás, felveszem, és kirakja hangszóróra. :F Erre van valakinek ellenszere?

(#964) feka0118 válasza bjames (#949) üzenetére


feka0118
tag

Nem én voltam az aki bekapcsolta. Én csak be szeretném kapcsolni, ha van ilyen opció😀.
Esetleg aki global romot használ, nálatok van night mód? Megköszönném ha valaki megnézné😀

(#965) dave_gahan válasza donszabo (#963) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Na már... :O
Én BT fülessel hallgatok zenét, eléggé érintene a dolog.
Másnál is jelenkezik ez abug?
Na és akkor máris képbe jön, h miért probléma, ha nincsenek hibajavító (és biztonsági) frissítések... :(((

(#966) Csápájev válasza donszabo (#963) üzenetére


Csápájev
őstag

Kipróbáltam,oda teszi,de ha rányomsz a képernyőn oda ahol jelzi,hogy kitette hangszóróra,akkor át lehet váltani bluetoothra.
Ezt láttad? Még nem próbáltam,hogy úgy is marad-e a legközelebbi hívásnál.

(#967) s4tch válasza donszabo (#963) üzenetére


s4tch
veterán

Próbáld a fülessel felvenni a hívást. Nálam (Meizu Pro 6, kínai flyme 7) akkor nem ment át autós kihangosítóra a hívás, ha a telefonnal vettem fel. Ha a fejegység felvevő gombját használtam, akkor mindig a kihangosítót használta a telefon.

(#968) donszabo válasza s4tch (#967) üzenetére


donszabo
csendes tag

Ott a pont! :C Köszönöm a tippet, bevált. Ott vedd fel ahol hallani akarod a hívó felet.

(#969) s4tch válasza donszabo (#968) üzenetére


s4tch
veterán

Tipikus példája a "nem bug, feature" jelenségnek... Örülök, hogy nálad is működik így.

[ Szerkesztve ]

(#970) Kutykurutty7 válasza s4tch (#967) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

:R
Ez ugyanígy működik Pro 6 Plus-szon is és én is elkönyveltem ezt korábban a Flyme egy hibájának... de most megvilágosodtam! :)

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#971) donszabo válasza s4tch (#969) üzenetére


donszabo
csendes tag

Ha már feature, még a Flyme-os híváskezelőtől is el vagyok ájulva, dual SIM kezelés mesteri, ott van ki mikor hívott percre pontosan, mikor hányat (!!) csörgetett szépen sorban, nem csak az utolsó 3 tétel, külön csengőhang opció a kiválasztott kontaktnak. A régi Androidok voltak utoljára ilyen átgondoltak, aztán jött a butítási láz, szóval gyári Google Névjegyek és Üzenetek app kuka.

(#972) #63534592 válasza Csápájev (#962) üzenetére


#63534592
törölt tag

nekem ez a telefon után nem hiányzik a xiaomi :)

(#973) indurain1


indurain1
újonc

Egy pár tesztfotó alap beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#974) donszabo válasza indurain1 (#973) üzenetére


donszabo
csendes tag

Szép képek!

Más: 5 ujjlenyomatot rögzítettem, másnapra már egyik se működött a lezárt kijelzőn. Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#975) novinyul válasza donszabo (#974) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam 2 ujjlenyomat van rögzitve de felismeri(persze nem a gyorsaságról híres ez a megoldás, meg 10-l 7 amikor rendben van a pontosság) Az új S10 széria még rosszabb ebből a szempontból. Nappal nálam az arc alapú feloldás megy, este használom az ujjlenyomat olvasót.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#976) GhanBuri Ghan válasza donszabo (#974) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nekem akkor van ilyen, ha szobahőmérsékleten lett rögzítve az ujjlenyomat, és hidegben próbálom feloldani.

(#977) Csápájev válasza donszabo (#974) üzenetére


Csápájev
őstag

Nekem is nehezen ismeri fel.
Fólia van rajta? Nem zavarhat be?

(#978) donszabo válasza Csápájev (#977) üzenetére


donszabo
csendes tag

Még a gyári fólia van rajta. A lenyomat rögzítés gyorsan ment, ezért nem gondoltam hogy utólag baja lesz a fóliával. Ti tempered glass változatot használtok vagy egyéb (TPU) műanyagot? Aki nem használ fóliát annak 10ből hányszor sikerül? Ha sokkal jobb lehet leveszem róla, mert így állandóan farkasszemet kell nézzek a telóval.

[ Szerkesztve ]

(#979) Csápájev válasza donszabo (#978) üzenetére


Csápájev
őstag

Még én is csak várom a tempered glas érkezését.
Csak azért gondoltam hogy ez lehet a hiba mert ugye rá is van írva, hogy vedd le,ha ujjlenyomatot rögzítesz.

(#980) donszabo válasza Csápájev (#979) üzenetére


donszabo
csendes tag

Ilyenkor szokott az történni Murphy törvénye szerint, épp ebben a sorrendben: leveszem a gyárit, lepottyan, megkarcolódik, megbánom, és másnap megjön az új fólia. Szóval inkább várok.

Más: LED notification beállítás, akár app szerinti színekre bontás van valahol vagy csak fehéren villog amikor gondolja?

(#981) GhanBuri Ghan válasza donszabo (#980) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Én csak fehéret láttam eddig, szerintem az monokróm.
Fólia nélkül használom, de így is van, hogy nem old fel elsőre. (leginkább hidegben)

(#982) novinyul


novinyul
veterán

Sajnos ez technológiai probléma! Az ujjlenyomatot világítja meg erős fénnyel, ez okozhat problémát a fóliák miatt, a fény nem megfelelő szögben érkezik az ujjunkra.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#983) s4tch válasza donszabo (#971) üzenetére


s4tch
veterán

Egyetértek. Kb. két hete tettem le a Pro 6-ot egy Pixel 2 kedvéért, és lassan írok is egy flyme vs stock droid listát. Ilyenek hiányoznak:
- átgondoltabb hívás app
- átgondoltabb névjegyzék
- jobban testre szabható, mutatósabb értesítések
- alkalmazás zárolás
- hívás rögzítése gyárilag
- kapcsolható, egész rendszerre kiterjedő dark mode
- jobb gyári backup app
- átgondoltabb feladatkezelő

Az a helyzet, hogy jópofa az a flyme 7.

(#984) vlesi69 válasza novinyul (#975) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én azt tapasztaltam, ha kezet mosok megtörlöm utána szokott tévedni, de amúgy is pontatlanabb mint a hátlapi.

(#985) Kutykurutty7 válasza s4tch (#983) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ebben a listában minden különbség a Flyme javára van, ugye?

Ha találsz még olyan dolgot, amit hozzáírnál, hálás lennék! :) Nekem is a stock Android volna egy lehetséges utódja a Flyme-nek...

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#986) Sinu


Sinu
senior tag

:((

No Future

(#987) GhanBuri Ghan válasza s4tch (#983) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A dark mode az hol található?

(#988) Zsoltpeter válasza Sinu (#986) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nem jó hír 🗣️

(#989) feka0118 válasza Zsoltpeter (#988) üzenetére


feka0118
tag

Nagyon nem😥

(#990) espi38 válasza feka0118 (#989) üzenetére


espi38
őstag

Oopsz!
Valószínűleg az a baj, hogy az eustock mélyen áron alul árulta a készüléket, a többi kiskernek ez nem tetszett, mert tőlük mint magánszemély nem vásárolt semmit.

(#991) dave_gahan válasza Sinu (#986) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Fuck! :W
Akkor ezzel el is dőlt, h nem lesz ilyen telóm...hiszen nem fogok 100k-nál többet kiadni egy mobilért... :O :P
A Meizu 16th esetében alsó hangon 40-50 ezres árelőnyben volt az eustock!
Ez a profilváltás duma bullshit, vmi van a háttérben, túl hirtelen történt az egész.
Pitsába... :(((

(#992) s4tch válasza Kutykurutty7 (#985) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, ezek jobbak, illetve jobban kézre állnak a flyme-ben. A gyári appok (böngésző, galéria, mail, file manager, zene, videó) szerintem gyengék, egyiket sem használtam soha, de maga a rendszer végig tetszett.

(#987) GhanBuri Ghan: Pro 6, kínai rom: a beállításokon belül talán a kisegítő lehetőségek közé rejtették el a flyme labs opciót, ezen belül az első lehetőség a night mode. Otthonról megnézem, ha nem találod. Ha bekapcsoltad, onnantól kezdve az értesítési sávon is megjelent egy night mode gomb. Azt mondjuk nem tudom, hogy a global romban is van-e ilyen lehetőség.

(#993) feka0118 válasza s4tch (#992) üzenetére


feka0118
tag

Sajnos a globalban nincs. Flymelab on belül bekapcsoltam, az értesítési sávon meg is jelent a gyorskapcsoló, viszont sajnos nem működik. Legalábbis nálam😔

(#994) Figura89 válasza donszabo (#974) üzenetére


Figura89
tag

Próbáld meg a két leggyakrabban használt ujjadat kétszer lementeni. Először azt fogja kiírni, hogy 'ezt az ujjat már rögzítették' , de ha elégszer próbálkozol, akkor engedni fogja, és így lesznek olyan szögek, amiket még nem ismer, így pontosabb lesz. Valahogy igy annyi különbséggel, hogy az S10 alapból engedi, míg a meizu technológiáját át kell verni: https://m.youtube.com/watch?v=gBisVv8t8Qg
Nekem ez segített, bár azért így is van, hogy nem oldja fel.

(#995) vlesi69 válasza Sinu (#986) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is szomorú vagyok emiatt, most akartam rendelni a fiam névnapjára power bankot, led lámpát, hátizsákot. :((

(#996) GhanBuri Ghan válasza s4tch (#992) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Értem, köszönöm.

(#997) Csápájev


Csápájev
őstag

A hívásrögzítő funkciót elő lehet csalni valahogy? ott az ikon,de nem enged rányomni beszélgetés közben.

(#998) s4tch válasza feka0118 (#993) üzenetére


s4tch
veterán

Mintha első bekapcsolás után kellett volna neki egy újraindítás...

(#999) arnoldito válasza Sinu (#986) üzenetére


arnoldito
senior tag

Még éppen hogy megvettem 3 hete a 16th, akkor következő meizu telefonom nem lesz... :(

(#1000) GhanBuri Ghan válasza arnoldito (#999) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Én a gyártó aliexpresses oldaláról rendeltem, semmi gond nem volt vele, ha más nincs, ez maradni fog alternatívának. (a Pro 7-et pedig Banggoodról)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.