Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) bjames válasza Sinu (#500) üzenetére


bjames
aktív tag

Ezt a befagyást nekem is csinálta. Kapcsold ki a Google smart lockot.

(#502) GhanBuri Ghan válasza Sinu (#500) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem lehet olyan csúszós, mint a saját hátulja :D

(#503) bojtix


bojtix
tag

Most, hogy lement a 6/64 változat kb a poco f1 árára, így egondolkoztam rajta, de a kamerája tényleg ennyire "vérszegény"??? Pedig a vasnak sokkal többet kellene tudnia. Működő GCAM született rá vagy legalább a remény, hogy lesz?

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#504) #63534592 válasza espi38 (#495) üzenetére


#63534592
törölt tag

Én elég nagy xiaomi mániásnak tartom magam,de a mi mix 3 nekem nagyon nagy csalódás lett.Az akku harmat gyenge,a kamerától meg nem voltam elájulva,bár videót egész jókat készitett.A mérete egy kicsit nagy volt,és szerintem mindent elárul az a tény,hogy a gyártása nem volt hosszúidejű,jön máris az 5g-s változat.Esik az ára is rendesen.

Meg ki akartam próbálni a meizut is,a fiamnak vettem egyet,nekem is megtetszett,és ennyi pénzért szerintem ajándék,hamar megszoktam,és azt az 50000 pluszt,baromira nem éri meg a mi mix 3.Ez sokkal gyorsabban letölt tartalmakat,semmi negatívumot nem érzek a mi mix 3 után,talán a fényereje nem olyan jó,meg nincs vezeték nélküli töltés,talán ennyi.
De már most imádom,jól kifogunk egymással jönni.
Ami nagyon nagy pozitív ebbe a meizuba számomra az a sztereó hangzás,meg fülessel is jobban szól mint a xioami

[ Szerkesztve ]

(#505) espi38 válasza #63534592 (#504) üzenetére


espi38
őstag

Igen, én is az árkülönbségre gondoltam, valóban nem éri meg a felárat a mi mix3.
A fényerőt kipróbáltam tűző napon és maximálisan látható, nem lesz probléma vele.
Nagyon sok készülékem volt, de egyszerűen ezt a telefont jó kézbe venni tartani, nagyon ideális a mérete.
A meizuval leveleztem és nem tudták megmondani, hogy lesz e rá 9.0.

(#506) s4tch


s4tch
veterán

Ha jól sejtem, még mindig nincs működő gcam, illetve raw formátum támogatás...?

(#507) espi38 válasza s4tch (#506) üzenetére


espi38
őstag

Ezt már sokszor leirtuk itt a topicban, hogy a meizu nem foglalkozik a global verziók frissítésével max a hazai a kínai romok esetén várható bármiféle javítás.
Legutoljára tavaly októberben volt javítás és azóta eltelt lassan 4 hónap, szóval aki ezekre a dolgokra számít akkor me vegyen meizut mert a szoftveres támogatottságuk nagy nulla.
Nem lehet érteni az üzlet politikájukat, hiszen összeraknak egy kiváló készüléket de a szoftveres támogatottságot meg nem támogatják, igy nem is fog fogyni az adott készülék.

(#508) novinyul válasza espi38 (#507) üzenetére


novinyul
veterán

Decemberi a javítás, a security patch az októberi. Átlag évi 2 javítás, de pl. a Pro 7 vagy 5 javítást kapott. De egyenlőre nem mozgat mert jól működik.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#509) espi38 válasza novinyul (#508) üzenetére


espi38
őstag

Engem se érdekel ez a dolog, de sokakat igen

(#510) l.kiss válasza s4tch (#506) üzenetére


l.kiss
tag

Jó reggelt!
Bár nincs ilyen készülékem, de nagyon szimpatikus telefon, ezért beleolvastam a fórumba meg ránéztem egy-két külföldi oldalra is.
A gcamról ezt találtam : http://forum.flymeos.com/thread-48863-1-1.html#post_518654 persze nem biztos hogy működik...
Szurkolok a telónak meg sok sikert a gazdáknak!

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#511) s4tch válasza espi38 (#507) üzenetére


s4tch
veterán

És ennek mi köze a kérdésemhez?

(#510) l.kiss: köszi, sajnos ez a 16x-re, az S710-es verzióra vonatkozik. Keresgéltem én is a flyme fórumon, 4pda-n, de semmi. Benézek majd telegram csoportokba is, de a szent grál ritkán van ott.

(#512) novinyul válasza s4tch (#511) üzenetére


novinyul
veterán

Egyenlőre nincs gcam, de szerintem nem rossz a kamera. Főleg videónál jön ki a különbség a MI 8 Lite-l szemben. Éjszaka meg az ois miatt jobb a Meizu, bár a 8 Lite is elég jó. Nappal nincs sok eltérés.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#513) gombasm válasza GhanBuri Ghan (#486) üzenetére


gombasm
aktív tag

"arcfelismerésnél használhatná a kijelzőt az arc megvilágítására"

Kínai romban ki/be kapcsolható az opció, lehet beteszik a global -ba is előbb-utóbb.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#514) gombasm válasza novinyul (#508) üzenetére


gombasm
aktív tag

A január 20 -ai verzió után a héten lett egy újabb változat a kínai fejlesztői romhoz.
Flyme 7.9.3.5 beta, sajnos a decemberi biztonsági patch maradt...

Semmi nagy változást nem érzékelek (eddig), de a (használaton kívüli, éjszakai és a napközbeni) fogyasztás nagyot javult. A menüt pontról-pontra nem néztem át, érzésre inkább csak a működésen csiszoltak valamicskét. Persze ez is maradt 8.1 -es :O :F .

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#515) novinyul válasza gombasm (#514) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos nem nagyon lesz 9.0, finomítják a mostani szoftvert. A Global szoftver meg még mostohábban kap frissítéseket, ezen kellene javítani, mert a hardver elég meggyőző lenne.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#516) espi38 válasza novinyul (#515) üzenetére


espi38
őstag

Szerintem se lesz 9.0 igy aki ragaszkodik ehhez ne vegyen 16th.
Ellenben akit érdekel a típusra fólia, keressen meg priviben😀

(#517) bjames válasza gombasm (#514) üzenetére


bjames
aktív tag

Én kínai stabil romon vagyok, de ha a fejlesztői romok is 1-2 havonta jönnek csak ki, akkor lehet áttérek.
Az update hogy működik neked, OTA-n?
Nekem rootolva van, s igy nem megy az OTA update. Kérdés, hogy lehet-e updateelni adatvesztés nélkül, nem tudod véletlenül?
A készenléti fogyasztással nekem eddig sem volt gondom, de az sose baj ha valami javul :)

(#518) s4tch válasza bjames (#517) üzenetére


s4tch
veterán

"Nekem rootolva van, s igy nem megy az OTA update. Kérdés, hogy lehet-e updateelni adatvesztés nélkül, nem tudod véletlenül?"

Nem. Pro 6/Pro 6 Plus/M3s tapasztalat: sajnos tiszta telepítést kell csinálni.

(#519) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Üdv,
nagyon szemezek ezzel a telóval, a paraméterei és a kompakt, kis kávás, notch mentes kialakítása felülírja a szoftveres frissítések elhanyagoltságát. Végigolvastam a topicot, az 1-2 említett bug még belefér kompromisszumként. Az ár/érték arány így is parádés. :C
A 9-es Android (esetleges) hiányával és a relatíve kis akksival együtt lehet élni, az üzemidő azért így sem vészes. :N
Na de...igazán a kék-zöld verzióba szerettem bele, vajon az eustocknál lehet majd kapni, vagy csak a fekete marad? ;]

(#520) espi38 válasza dave_gahan (#519) üzenetére


espi38
őstag

A leírásod alapján számodra egyértelmü választás a típus:)
Szerintem nem lesz az eustocknal a keresett szín és azt se tudni,hogy meddig lesz még nekik ezen az áron-én a helyedben nem gondolkodnék azonnal rendelném a típust:)

(#521) GhanBuri Ghan válasza bjames (#517) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A kínai romon mennyi a slo-mo felvétel sebessége? Elvileg 240 fps kell, hogy legyen, de akárhogy is néztem, ez csak 120.

(#522) bjames válasza GhanBuri Ghan (#521) üzenetére


bjames
aktív tag

Nem tudtam megállapítani hány fps. Egyedül egy 60-as szám van a felvétel képernyőjén, ami nem állítható. Beállításokban szintén nem állítható.

(#523) GhanBuri Ghan válasza bjames (#522) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ha elindítod a felvételt, akkor elkezd visszafele számolni, szóval az a szám a max. rögzithető idő, másodpercben.
Én úgy mértem meg, hogy felvettem egy órát, utána megmértem visszajátszáskor, hogy hány másodperc alatt lép egy másodpercet. Nálam ez a szám 4 volt, a videó 30 fps-es volt a VLC szerint, összeszorozva kijött a 120fps :)

(#524) bjames válasza GhanBuri Ghan (#523) üzenetére


bjames
aktív tag

Kipróbáltam. Egy 15 mp-es slow motion 60 mp hosszú lett. Szóval 4-szeres a szorzó, vagyis 120 fps ugyanúgy.
Januárban kiadott china stabil romon vagyok.

(#525) GhanBuri Ghan válasza bjames (#524) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm, hogy megnézted!
A lapka elvileg tudna ennél sokkal többet, ez is egy olyan dolog, ami a csúcskészülékek jellemzői lennének.

(#526) espi38 válasza GhanBuri Ghan (#525) üzenetére


espi38
őstag

Vegyél S10E telefont a mai naptól csak 250 ezer ft:)

(#527) gombasm válasza bjames (#517) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az enyém is root -olt, szóval le kell tölteni a frissítést és az update.zip -et telepíteni a gyári recoveryből.
(OTA a root miatt gyárilag letiltva.)
Minden megmarad (most csináltam négy napja), szóval nem a mindent legyaluló "tiszta" telepítés, hanem egy igazi update. Egyedül a root -ot kell újra feltenni, de a gyári engedélyek megmaradnak. szóval pár gombnyomással és egy újraindítással újra él a root is.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#528) bjames válasza gombasm (#527) üzenetére


bjames
aktív tag

Köszi a jó hírt. És vajon stabilról bétára váltásnál is jó ez a módszer, vagy ott kell/ajánlott az adatok törlése?

(#529) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Sziasztok! Eléggé lement az ára a készüléknek, elgondolkodtam a vételen. Kamera a teszt óta javult? :)

(#530) novinyul válasza Kovaratis (#529) üzenetére


novinyul
veterán

Szervusz!
A teszt után rögtön írtam hogy a teszt előtt kijött a frissítés, az pedig rendesen helyre rakta a telefont. Javítottak a kamerán is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#531) vlesi69 válasza Kovaratis (#529) üzenetére


vlesi69
senior tag

Csatlakozom én is, mikor megkaptam, belaktam, csinálgattam képeket és nem sokára jött a ftissítés és sokkal jobb lett a kamera.

(#532) #63534592


#63534592
törölt tag

A vicc az hogy tegnap videóztam a telefonnal,és nagyon szép videót készített,le a kalappal.Nem tudom miért szídják a tesztben a kamerát,nekem elég jól működik.Lehet,hogy kifogtam,de nagyon meg vagyok vele elégedve,egyáltalán nem hiányzik a mi mix 3-am.Kellemes csalódás ez a telefon

(#533) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

2 kérdésem lenne egyenlőre: hívásrögzítés, például ACR fut-e rajta illetve Simple appot telpítette-e valaki és azon belül megy-e gond nélkül a fizetés.

Ja,mégegy. Létezik olyan tok hozzá amibe hátulra a bankkártyát bele tudom tenni ?

Köszönöm.

(#534) novinyul válasza #63534592 (#532) üzenetére


novinyul
veterán

Nem fogtál ki semmit, ez alapból ilyen :) December óta használom de semmi bajom nincs vele.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#535) #63534592 válasza novinyul (#534) üzenetére


#63534592
törölt tag

érdekes a tesztben lehúzták a fotós képességeit,számomra meglepetés volt a kamera.Simán lövök vele olyan képeket mint a mi mix 3-mal meg videót is csinál olyat,mondjuk nem 60fps-el :)

Pedig félve vettem meg,de ennyi pénzért iszonyat jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#536) novinyul válasza #63534592 (#535) üzenetére


novinyul
veterán

A megjelenés után azonnal írtam a topikba emiatt, sajnos a tesztben nem lett javítva semmi, aki olvassa sajnos negatív tesztet olvashat a telefonról. Pedig az NFC és az infra kivételével minden benne van, illetve a rendszeres frissítések elmaradása sajnos nem vet jó fényt a Meizura. Ezen kívül viszont csak pozitívan lehet beszélni a telefonról, mind a telefon mérete, kijelző minősége, a jack megléte, hangszórók minősége, külön dac a fülesre, akkumulátor üzemideje, kamera is kiváló. Szóval ennyiért a kanyarba sincs más telefon :))

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#537) Sinu válasza Csocsesz75 (#533) üzenetére


Sinu
senior tag

Szia!
ACR felesleges, van beépített hívás rögzítő.
Nincs benne NFC, tehát az érintéses fizetés esélytelen.
Tokot Ali-n érdemes keresni.

No Future

(#538) #63534592 válasza novinyul (#536) üzenetére


#63534592
törölt tag

pedig én is a teszt miatt hezitáltam. :)

(#539) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Beépített? Az igen. 👍

NFC hiányát tudom, ezért kérdeztem a bankkártya behelyezését hátra lehetővé tevő tokot.

A navigációs sáv ha teljesen el van rejtve, tehát még alul az a kis csík sem látszik, mennyire működik jól a gesztusvezérlés ?

(#540) espi38 válasza Csocsesz75 (#539) üzenetére


espi38
őstag

Kiválóan működik,hibátlanul teszi a dolgát a készülék minden téren.
Jól mondta novinyul ebben az árkategóriában tudáshoz képest jelenleg nincs ellenfele. Nyugodtan megveheted😀

(#541) #63534592 válasza Csocsesz75 (#539) üzenetére


#63534592
törölt tag

iszonyat jó telefon vedd meg nyugodtan.Imádni fogod

[ Szerkesztve ]

(#542) Csocsesz75 válasza #63534592 (#541) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Megjelenés, specifikációk, videók alapján nagyon tetszik de NFC miatt billeg a léc. Nagyon hozzászoktam a mobilfizetéshez.

Én samus vagyok, egy A8 még a kiszemelt példány igaz kicsit szerényebb tulajdonságokkal.

(#543) espi38 válasza Csocsesz75 (#542) üzenetére


espi38
őstag

Ha már Samsungon gondolkodsz, akkor inkább várd meg az A50 et az A8 helyett😀

(#544) Csocsesz75 válasza espi38 (#543) üzenetére


Csocsesz75
őstag

150 ezret nem akarok érte adni.

(#545) Csocsesz75 válasza Csocsesz75 (#544) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Meg a notch sem a szívem csücske.

(#546) espi38 válasza Csocsesz75 (#544) üzenetére


espi38
őstag

Szerintem nem lesz az annyi

(#547) novinyul válasza Csocsesz75 (#542) üzenetére


novinyul
veterán

Az A8 ehhez képest sehol sincsen, az NFC az egyetlen előnye. De neked kell eldönteni hogy mi a fontosabb. Én elvagyok nfc nélkül :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#548) Csocsesz75 válasza novinyul (#547) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Lehet kipróbálom, maximum ha negyon nem megy az nfcless, felajánlom itt valakinek. ;)

Eustocktól mennyi idő a szállítás kb.? Ki milyen tokot használ hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#549) vis.p válasza Csocsesz75 (#548) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Délelőtt 12-ig megrendeled, másnap megkapod.
Én is osztom a többiek véleményét, nagyon jó telefon. :)

(#550) espi38 válasza vis.p (#549) üzenetére


espi38
őstag

Szia, már te is vettél, na gratula

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.