Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) monti0222w


monti0222w
addikt

Érdekes más tesztekben meg dicsérték a kamerát, a zenei rész is mindig az átlagtól kiemelkedő volt, most ahogy ezt a tesztet olvasom, meg nem! Nincs írva a chip típusa sem, holott a CirrusLogic valamelyik típusát emlegetik vele kapcsolatban! Hm. :N

(#2) Banano


Banano
tag

,,A képminőség sajnos nem jó.." ---- > Megnyitom a kepeket------> Ugyanolyan,mint az osszes tobbi telefonnnal--->*Fejvakaras*. :D

[ Szerkesztve ]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#3) zolomon17


zolomon17
senior tag

A tesztet olvasva végül örülök, hogy az OP6T mellett döntöttem, pedig rohadt csábító volt papíron minden: szerintem továbbra is a legszebb megoldás a kávamentesítős vonalon, van jack, erős a hardver, a lehetőségekhez képest kompakt :R

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#4) sheep


sheep
addikt

Nekem is volt Meizum anno, egy mx3, azt is azért adtam el mert nem voltam megelégedve a kamera minőségével, nameg mert elkezdett ledobni a hálózatról és nem lehetett hívni.
Amikor a tesóm szólt hogy lerobbant a kocsival de nem tudott elérni mert ki voltam kapcsolva akkor néztem nagyokat.
Sajnálom a kamerát, úgy látszik akkor még mindig nem tudták megoldani hogy a minőség javuljon.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#5) Ricardo válasza monti0222w (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért más tesztekben sincsenek eldőlve a kamerától.

[link]

"Much of the smartphone game these days is played on the photography court. Meizu, naturally, isn’t going to break tradition. It is pretty proud of the fact that it uses two Sony sensors. The IMX380, in particular, is the very same one in the DxOMark-ranking Huawei P20. That, however, does prove that having the same hardware doesn’t immediately translate to having the same output."

"That’s not to say it is great, though. The Meizu 16th seems to have a bit of a problem with color accuracy. There even seems to be a bit blurring when it comes to contiguous patches of color, like with leaves on a tree. White balance is also a bit off, creating a more yellowish tinge during very sunny days."

Itt is (ha jól értem) a fehéregyensúlyt említik.

Remélhetőleg javítják, mert ettől eltekintve nem tűnik rossz telefonnak.

(#6) odium


odium
aktív tag

Meizuéknál vajon milyen stratégia alapján hagyták ki az NFC-t? Érthetetlen.....

(#7) PowerBuldog válasza odium (#6) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ugyan azért amiért a Xiaomi is a legtöbb készülékben: kínában nem az NFC alapú fizetés az elterjedt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8) ANOka válasza PowerBuldog (#7) üzenetére


ANOka
őstag

Ez világos, de hány USD-vel növelte volna meg a gyártás költségét egy NFC chip? :F :W

(#9) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát basszus ez igy csalódás,pedig nagy volt a beharangozó.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Háááát, nagyon kár a kameraszoftverért... :(

Pedig már kezdtem örülni az OIS-nek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) forgonati válasza ANOka (#8) üzenetére


forgonati
őstag

NFC chip + antenna + valami licensz díj is szerintem. De tényleg érthetetlen, hogy kiadnak egy Global verziót B20-al, és az NFC meg kimarad...

Keelah Se'lai!

(#12) PowerBuldog válasza forgonati (#11) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Valószínűleg a B20 kevesebb erőfeszítés mint az említett dolgokat is beletervezni. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#13) HERR Z


HERR Z
veterán

Emlékezve alice és a pro7 tesztre nincs a zenével semmi gond, a kamera meg doxmarkba 100 fölött tud, és ugyanaz mint a 15 szériában....
Szal egy szoftverfrissites és jó lesz ez

(#14) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Bone és én is áttekintettük a fotós részt a visszajelzésetek miatt és árnyaltuk kicsit a verdiktet, mert igen, a potenciál benne van a hardverben, ez látszik a rajzolaton, a kontraszton, a vonalélességen, de az sajnos tény, hogy a gyakorlatban sokszor téved a kamera és elég markáns mennyiségű szar fotó esett ki belőle, nyilván nem azokat válogatta össze Alicewake sem teszthez. Olvasgattunk más véleményeket is, de az elég sokszor feljött, hogy bizonytalan a fókusz, ráadásul az sem vet jó fényt a dologra, hogy két telefont is kipróbáltunk és hasonlókat tapasztaltunk.

Mindezek mellett jogos az az észrevétel, hogy nem szörnyűséges a dolog, hanem csak kellemetlen és többet is vártunk tőle, szóval némiképp módosítottunk az elemzés kamerás részén, thx.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) aprokaroka87 válasza Bog (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sanszos hogy akkor itt inkább szoftveres bugok vannak.

(#16) HERR Z


HERR Z
veterán

Jah, és hogy up to date legyen... Egy hete jelent meg új OS 👅

(#17) aprokaroka87 válasza HERR Z (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mármint hogy flyme verzió frissités?

(#18) Nimda


Nimda
addikt

Szerintem ebben a kamerában több van, mint amit jelenleg nyújt. A 12MP -es fotókat nézegetve teljesen átlagosnak tűnt, de tovább nézve, az optikai zoom inkább tűnik digitálisnak. Az egész olyan bizonytalan, szárnyait próbálgató feeling. Pedig alapvetően tetszik a készülék, tök jó a dizájn, végre noccs és kameralyuk mentes, de ez így ebben a formában nekem túlárazott, de talán még olcsóbban sem kéne. Kivéve, ha javítják a szoftvert, addig is inkább egy Mi Mix 2s.

(#19) HERR Z válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


HERR Z
veterán

Igen, mondjuk - a teszt védelmében - manuálisan kell nézni pro7 se dobja fel magától hogy jött frissítés
Csak így ez a cikk megint...

(#20) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Legendd meg dicsérte a kamerát.

De valszeg' hamarabb vennék mi8-at, arról picit több teszt található, meg talán jobb a support is itthon.

(#21) aprokaroka87 válasza HERR Z (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

link

Itt 2 firmware van, az hogy teszt készülék melyiket tartalmazza nem tudjuk pontosan.

(#22) batai15


batai15
félisten

Látszik hogy nem ide készült. Helyenként félre fordított, angol rendszer. Augusztusi csomag biztonsági csomag.
Gyártó egyébként sem szereti el sietni a frissitéseket.
Ha mindenképp china brand akkor honor, oneplus,xiaomi. Nem adnék ezért a telefon ért ennyit mint amibe kerül.
Meizuk alapból nekem jobban bejottek mint a xiaomik, azonban a meizu tökre leszarom hozzá állása miatt,közelébe sincs a márkának.
Egyébként meg formára tetszik, viszont a név választást nem tudom értelmezni.
Szóval nem véletlen hogy meg annyi china márka ami már euban is népszerű és kvázi kitaposta az utat, a meizu ezek közül eléggé ki lóg, és nem véletlen hogy nem olyan népszerű.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Pro 5 tulajkent tudom azt mondani, hogy lehet szintetikus tesztekben jol mukodik a kamera, a pro 5 is remekul teljesitett, ezert is vettem meg, de valos korulmenyek kozott minosithetetlenul gyenge, white balance szinte sosincs meg automatikusan, es rossz fenyviszonyok mellett gyakorlatilag elvesznek a szinek, annyira leveszi a szaturaciot, mintha fekete feher kepeket lone. Ahhoz kepest, hogy csucskeszulek az enyem is, szoftver tamogatas kb nulla, maig 5.1-en van, holott beszeltek ossze vissza, hogy a 6-ot atugorjak es rogton a 7-tel jonnek majd, de ennek is ket eve mar. Arra fel kell keszulni, hogy amilyen androiddal megveszed, olyannal is fog majd kb megdogleni. Igy 3 ev utan az akku mar majdnem teljesen doglott, nem bir ki egy napot ugy, hogy ne kelljen tolteni nap kozben. Ha egyaltalan nincs hasznalva, akkor neha majdnem megvan a 2 nap is... A kijelzom bal felso sarkan kb 1 ev utan megjelent egy anomalia, ami azota lassan no (mintha kis hangyak furnanak alagutakat a kijelzobe). Ezek utan en messze kerulni fogok minden Meizu telefont, es ezt tudom javasolni mindenkinek.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) #95590400


#95590400
törölt tag

a fájmí ezen is akkora retek, mint a note verzión, hogy képtelenség bármivel is az értesítésekre?

(#25) atike


atike
nagyúr

Erős proci, amoled, sok memória, elég háttértár. Ennyi az előnye...? Ellenben elbaltázott kamera, Meizu, Flyme,3000-es akksi (ha más telóknál is negatívum akkor gondolom itt is az), nem elég és nem bővíthető háttértár, hiányos fordítás...

Nem jön be. Még az ára ismeretében sem.

(#26) Freiherr


Freiherr
őstag

Ha az amoledet kivesszük az egyenletből, egy Pocok F1 sokkal jobb deal.

XXX

(#27) HERR Z válasza Freiherr (#26) üzenetére


HERR Z
veterán

Ha pedig lemondunk a sd845-rol és elég a 710(-ram) akkor ez is megalâll 290$-bol (sima 16)

(#28) joey04


joey04
titán

Vannak kellemetlen dolgai, de egy tetszett plecsni mehetett volna rá szvsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) citkar válasza HERR Z (#27) üzenetére


citkar
addikt

Igazából kb 115 ezerért megvásárolható a Meizu 16th (global) is, ennyiért szerintem nem rossz üzlet, bár az NFC hiánya egy felsőbb kategóriás készüléknél számomra érthetetlen.
Összességében nekem azért tetszik a 16-os széria, bár a 15-ös kompakt mérete miatt volt vonzóbb.

(#30) monti0222w válasza Ricardo (#5) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez egy teszt a több közül, nekem ezzel nem bizonyítottál semmit!

(#31) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem abszolúte nem éri meg a magyar árát.Sok kisebb hibával rendelkezik amik ebben az árkategoriában már elnézhetetlenek.Az OP6/6T vagy a xiaomi is több telefont kínál hasonló árban amik egyértelműen jobban megérik az árukat.Nagy volt a beharangozója aztán nem pukkant semekkorát.

(#32) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

Ha frissítéssel javítják a kamera szoftvert akkor jöhet....

(#33) tixem válasza Bog (#14) üzenetére


tixem
addikt

Annyira mindegy, az ár és a hardver ismeretében ez egy rossz vicc. A lényegen nem változtat.

Ezek a "filléres" wannabe flagship kínai portékák még mindig nem nőttek fel közel sem a feladathoz a Oneplus/Xiaomi duó termékein kívül. Kivétel nélkül komoly mellényúlásokkal találkozik az ember mindegyiknél. Ennyiért már inkább veszek használt AAA brand terméket, vagy az előbb említettek közül valamit.

Ha meg tényleg a brutál ár-érték arányt keresi valaki, azt olcsóbban is megtalálja, lásd Realme 2 Pro. Az egy mocskosul jól eltalált gépezet lett.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#34) sfefe


sfefe
őstag

Hat En nagyon vartam ezt a tesztet mert a telo nagyon bejon. ( nincs noccs) Meretre is oks, nem tepsi..
De igy olvasva haaat, akkor inkabb tobbert OP6T. Vagy varok meg mi lesz ev elejen.....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#35) Doki42


Doki42
őstag

Szóra sem érdemes... 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#36) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a tetszett plecsnit elbírta volna, főleg, hogy a kamerán látszódik, hogy szoftveres a baki.

Nagyon szimpatikus a notch-talansága, és úgy az egész.

Végre csúcs Snapdragon egy Meizuban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) sfefe válasza Graphics (#36) üzenetére


sfefe
őstag

En megvennem mert nagyon tetszik de azt irjak meizura ne nagyon varjon az ember frissitest...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#38) Dave™ válasza sfefe (#37) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dehogynem, évente egy azért szokott lenni.

(#39) ates


ates
aktív tag

Ez most valahogy "nem jött át" nekem, pedg a külső többet sejtetett. Abban bíztam, hogy odapörköl a nagyoknak a gyártó, valamiféle külön utat is mutatva.

(#40) NemMo


NemMo
őstag

Nekem csakva 3000 akksi nem tetszik benne, viszont külsőre nagyon eltalálták.

(#41) citkar válasza sfefe (#37) üzenetére


citkar
addikt

Az előző szériából nemrég vettem egyet, nekem jött már frissítés. A magyar nyelvű (globál) ROM-ot ritkábban frissítik, de a kínait (angolul ez is tud) gyakrabban.

(#42) Kutykurutty7 válasza sfefe (#37) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Egyetértek. A Meizu az egyik leggyengébb gyártó a frissítésekben. Én is próbáltam kínai ROM-ot feltenni Pro 6 Plus-ra (a jobb frissítések miatt), de azért azt nem ajánlanám ismerősnek... én nem nagyon bízom abban, hogy az pl. nem szivárogtat infót a kínai nagytestvéreknek... meg egyébként is talákoztam több helyen fura (hibás) működéssel.

Ráadásul a Meizu teljesen zárva tartja a bootloader-ét, tehát a custom ROM-ok száma gyakorlatilag 0.

Nagy kár, mert hardveresen nagyon szerethetőek lennének a telefonjaik... :((

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#43) tixem válasza citkar (#41) üzenetére


tixem
addikt

Átlagjóska user nem fog kínai rommal szenvedni. Nem az itteni geek fórumlakókból kell kiindulni. Átlagjóska vesz olyan telefont amin "normális" rom van, használja, frissülget neki stb.
Amennyiben mégis véletlen vesz egy ilyen telefont kínai rommal akkor értetlenül fog előtte állni. Lokalizációs problémák stb, nem érti mi a gond "hátde pistáé nem ilyen, az normális ez meg nem" így végül átlagjóska eladja a francba és megveszi egy populáris márka termékét. Az ilyenekből lesznek a kínai cuccot megszállottan szidók.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#44) sfefe


sfefe
őstag

Na igen En sem szeretnek romolgatni....:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#45) Graphics válasza sfefe (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NEm sok eséllyel fogsz egy Meizun romolgatni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) elmepocok


elmepocok
tag

Asszem a HTC ezt úgy hívja, hogy liquid surface.

(#47) citkar válasza tixem (#43) üzenetére


citkar
addikt

Azaz atlagjoska szerintem ellesz a global ROM-mal (Kínából is azzal küldik), nem fogja érdekelni hány frissítés jön ki a telojara. Elég stabil, google alkalmazasokkal együtt, jól használható szerintem a global verzió is.

[ Szerkesztve ]

(#48) Massmurderer


Massmurderer
őstag

150mm hosszú.Hiába 6coll a kijlzö.Samu note 4 kicsi,akkor ez???Ehhh..

(#49) Swinegod válasza beyruth82 (#31) üzenetére


Swinegod
őstag

Azon nincs Jack, Notch meg van, biztos vagyok benne, hogy nem 1 embernek ezek kizáró okok, nomeg szerintem a Flyme messze, messze sokkal jobb, mint a Miui pld

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#50) sfefe válasza Massmurderer (#48) üzenetére


sfefe
őstag

Igen ez meretben tokeletes lenne ...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.