Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) novinyul válasza Csápájev (#1500) üzenetére


novinyul
veterán

Én azért szeretem mert felfekszik a kijelző minden részén, mondjuk macerás felrakni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1502) Sinu


Sinu
senior tag

Beragadt a vol.up gomb, vihetem a WayteQ-hez :( mennyi időre számíthatok szerintetek ?

No Future

(#1503) novinyul válasza Sinu (#1502) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem 1 hét max. Bár még Meizunál nem láttam ilyen hibát :F

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1504) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Megérkezett! Csodálatos :DD
Ráadásul kisebb mint a cseretelfon Oppom :C
Nekem semmi bajom nincs vele napfényben, most direkt kirpóbáltam, tökéletesen látható.
Van szuper gcam aminek majd midnen része működik.
NFC hiányozni fog de legfeljebb megjegyzek pár kártyakódot és ennyi.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1505) novinyul válasza Mp3Pintyo (#1504) üzenetére


novinyul
veterán

Na ennek örülök hogy, nem csalódtál a telefonban. Igen az NFC hiánya érthetetlen, de sokminden kárpótol a hiánya miatt. Majd próbáld ki egy jó fülessel is, de anélkül is baromi jól szól a telefon. Akkumulátor meg 5 órát hoz kijelző időben. Végre én is belaktam, ez most marad jó darabig nálam. Nincs most olyan telefon amire lecserélném, ebben az évben tuti nem lesz.
Ja ha van valakinek a telefonhoz jó témája, az dobjon már fel ide egy párat. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1506) Mp3Pintyo válasza novinyul (#1505) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Fülesben nincs hiány, sőt kicsit sok is van, lásd hardverapró :O)
Majd köv héten leülök és letesztelem mindegyikkel.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1507) Csápájev


Csápájev
őstag

ha van valakinél elfekvőben tempered glas írjon rám legyen kedves.

[ Szerkesztve ]

(#1508) novinyul válasza Mp3Pintyo (#1506) üzenetére


novinyul
veterán

Kiváncsi vagyok mit mondasz majd a teszt után.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1509) monti0222w válasza novinyul (#1508) üzenetére


monti0222w
addikt

Úgy lenne jó, ha víszonyítaná valamihez, egyértelműbb lesz mindenki számára hogy mit tud a 16 zenei téren. :)

(#1510) novinyul válasza monti0222w (#1509) üzenetére


novinyul
veterán

Amilyen fülesei vannak, na azt azért ki kell tudni hajtani, szóval ha jól sejtem a Meizu lesz a leggyengébb cucc a tesztben.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1511) monti0222w válasza novinyul (#1510) üzenetére


monti0222w
addikt

Milyenek?
Hallgattam már pár jó fülest, ráadásul az akkori Meizu Pro 6-mal, s kihajtotta őket, igaz nem összehasonlíthatóak mondjuk egy ES100-al, de na mégiscsak mobil! Amit nem tudnak a telefonok meghajtani az a fejesek 300Hz feletti nagy része.

(#1512) Mp3Pintyo válasza monti0222w (#1511) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Most éppen ez a felhozatal ami bontva van :)

Beyerdynamic DT770 PRO
Audio-Technica ATH-A1000Z ART Monitor
Meze 99 Classics
Pioneer SE-MHR5 Hi-Res
B&O PLAY by Bang & Olufsen Beoplay H2

A héten tesztelem a hangot.

A héten még tesztelem akksi szempotból mivel ahol voltunk most 4 napot (Sirok) sokszor nincs térerő így jobban merül a telefon ahogy keresi a hálózatot. Ha nem fogja hozni amit elvárok tőle akkor irány hardverapró és eladom. Nekem egyelőre túl gyorsan merül.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1513) novinyul válasza Mp3Pintyo (#1512) üzenetére


novinyul
veterán

3010mAh akkumulátor, ne akarj 6-8órás kijelző időket mérni. Normál használattal 4G hálózaton 4,5-5,5 óra max kijelző időket lehet hozni, wifi-n +2 óra.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1514) Bagoly01 válasza Mp3Pintyo (#1512) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Az üzemidő az sajnos harmatos eléggé. Ha eladod, figyelem az aprót. :))

(#1515) Mp3Pintyo válasza novinyul (#1513) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Nekem jóval kevesebb jött ki :( De most a héten úgyis pontosan kiderül a szokásos napi használatommal.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1516) feka0118 válasza novinyul (#1513) üzenetére


feka0118
tag

Megerősítem. Nálam is 4.5- 5.5 órás kijelzőidök szoktak kijönni. 1-1.5-2 naponta szoktam tölteni használattól függően 96 telepített alkalmazással. Az akku méretéhez képest szerintem is jó, de a több mégjobb lenne😀

(#1517) novinyul válasza feka0118 (#1516) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyon függ a hálózat minőségétől, na meg ha beragad egy alkalmazás, akkor máris ugrik a normális akku idő. Nekem is volt már 4 órás kijelző időm, de wifin használva 7-8 óra is összejön. Lényeg hogy az 1 nap terhelve is meg van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1518) feka0118 válasza novinyul (#1517) üzenetére


feka0118
tag

+1👍🏻

(#1519) novinyul válasza feka0118 (#1518) üzenetére


novinyul
veterán

Ráadásul amennyibe kerül a telefon ezért, azt hiszem hogy ezt el tudom nézni az 1 napos üzemidőt. Ráadásul egy kiváló telefon, még ha a frissítések nem is gyakoriak rá.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1520) novinyul


novinyul
veterán

Most itt tartok akkumulátor hasznalatban. Sokat dob ha wifin van az ember, többet fogyaszt 4G hálózaton.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1521) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Gondoltam itt szólok nektek először. Felteszem, pár perc és fent van hardveren. Feltettem apróra.
Sajnos ma kiderült, hogy az én általános használatomhoz nem való ez a telefon. Jóval nagyobb akksira van szükségem.
Bepróbálok egy iPhone XR-t. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1522) Csápájev válasza Mp3Pintyo (#1521) üzenetére


Csápájev
őstag

Akkor ne iphone XR-t próbálj be,az még ennél is rosszabb aksi tekintetében!

[ Szerkesztve ]

(#1523) csohany válasza BB0401 (#1477) üzenetére


csohany
csendes tag

Eustock Netto árat láttok, és onnan nem tudtok vásárolni, kivéve ha kiskereskedés vagytok.

(#1524) Mp3Pintyo válasza Csápájev (#1522) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

XR-ről csak 5-7 órákat olvastam, kevesebbet nem nagyon.
A K20-at viszont nagyon dícsérik :) Ami megint droid lenne :(

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1525) novinyul válasza Mp3Pintyo (#1524) üzenetére


novinyul
veterán

K20 fogja hozni a 6 órát, az XR meg persze hogy hozza a 6-7 órát HD kijelzővel. De szerintem hamar eladtad a Meizu-t, még az akkumulátor sem állt be. Kell neki 3-5 töltés minimum mire kezd beállni.
Ma navigáltam vele, iszonyat gyorsan és pontosan beállt, Kb. 100km navigációval 6% ment le.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1526) Figura89


Figura89
tag

Tudom, nem most alkottam meg a spanyol viaszt, de érdemes kipróbálni. A fejlesztői beállításokban állítsátok át az animációkat 0.5x-re. Annyival gyorsabb lesz minden, hogy az hihetetlen, és ami a legjobb, hogy az ujjlenyomat olvasó animációját is lerövidíti, így sokkal gyorsabban felold.

(#1527) novinyul válasza Figura89 (#1526) üzenetére


novinyul
veterán

Ez az első amit megteszek mindegyik telefonon, bár nálam ki van kapcsolva :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1528) hari73f válasza novinyul (#1527) üzenetére


hari73f
aktív tag

Azt mondjátok meg...miért nem jó 0-ra állítani az animációkat?

valahol egyszer olvastam , hogy gondot okozhat...
de én kb. 10 telefonon 0-ra toltam ( Android Nugát-Oreo-Pite)
és megy minden villámgyorsan..

(#1529) Csápájev válasza Figura89 (#1526) üzenetére


Csápájev
őstag

Hol van ez a fejlesztői beállítás?

(#1530) Figura89 válasza Csápájev (#1529) üzenetére


Figura89
tag

https://www.syncios.com/android/how-to-enable-usb-debugging-on-meizu.html

(#1531) novinyul válasza hari73f (#1528) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem is 0, semmi negatív változás nincs.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1532) zichie


zichie
senior tag

A VoLTE és VoWifi funkciót sikerült már valakinek aktiválnia vagy ezzel a kérdéssel inkább a VoLTE topicba írjak? Úgy tudom, hogy a telefon tudja, a global rom is, de le van tiltva a bekapcsolási lehetőség, amit eddig nem sikerült kijátszanom. Úgy tűnik, hogy nagyon levédték, hogy ne lehessen használni, aminek nem tudom, hogy mi értelme. Azt sikerült kinyomozni, hogy kínai rommal össze lehet valahogy hozni, de én szeretnék megmaradni a global rom mellett.

(#1533) novinyul válasza zichie (#1532) üzenetére


novinyul
veterán

Telenor nem támogatja egyenlőre a Meizu telefonokat, hiába tudná a telefon nem fog működni. Xiaomi telefonokon hibátlanul megy a Volte.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1534) Ryoo válasza novinyul (#1533) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nem kell megmondani, hogy Meizu telefonod van, olyat kell mondani, ami a támogatott listájukban szerepel és akkor simán bekapcsolják. Más topikban ezt lehetett olvasni, és sikerült bekapcsoltatni. :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1535) novinyul válasza Ryoo (#1534) üzenetére


novinyul
veterán

Be van kapcsolva minden! Van most itthon A2 lite, Meizu 16th meg MI8lite, Xiaomik hibátlanul mennek a Meizu sajnos nem tudja használni a Volte-t.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1536) Ryoo válasza novinyul (#1535) üzenetére


Ryoo
senior tag

Persze, ha a telefonban nem lehet engedélyezni, akkor annyi. De pont egy Xiaomi topikban futottam bele abba, hogy a telenor nem akarta engedélyezni, mert xiaomi telefonról volt szó, majd miután más telefonmárkát mondott, ami szerepel a listájukban, akkor zokszó nélkül bekapcsolták. :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1537) zichie válasza novinyul (#1533) üzenetére


zichie
senior tag

Digi a szolgáltatóm. A *#*#4636#*#* kóddal látszik is a VoLTE és a VoWifi kapcsoló, amik kikapcsolt állapotban vannak és egyben inaktívok is, azaz bekapcsolni sem lehet őket.
A build.prop file-t kéne hozzá átírni a telefonon, de az nem hozzáférhető, csak rootként, root pedig úgy tudom global rommal nem megy, csak kínaival.
Jelenleg eddig jutottam VoLTE ügyben, bár engem elsősorban a VoWifi érdekelne, amit a magyar szolgáltatók közül csak a digi támogat.

[ Szerkesztve ]

(#1538) novinyul válasza zichie (#1537) üzenetére


novinyul
veterán

Egyenlőre csak a Digi támogatja. Nálam is inaktív a Volte meg VoWifi.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1539) zichie


zichie
senior tag

Sikerült továbblépnem VoLTE és VoWIFI ügyben, de még mindig nem megy.
PC-re felraktam az ADB shellt. A telefonon sikerült bekapcsolnom a fejlesztői módot, ehhez be kell lépni a beállításokba, majd "A telefonról" menübe, itt van egy olyan rész, hogy "Build-szám: Flyme 7.3.0.0G". Erre 7-szer rá kell tappintani. Ennek hatására belépünk fejlesztői módba, ahol a "Beállítások" -> "Kisegítő lehetőségek" menü alatt megjelenik egy "Fejlesztői beállítások" menüpont. Itt be kell kapcsolni a fejlesztői opciók engedélyezését és az USB hibakeresést. Ezután lehet csatlakoztatni a telót a PC-hez, amin fel van telepítve az ADB shell.

A VoLTE és VoWIFI működéséhez a /system/bulid.prop file-ban az alábbiaknak kell lennie:
persist.dbg.ims_volte_enable=1
persist.dbg.volte_avail_ovr=1
persist.dbg.vt_avail_ovr=1
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1
persist.radio.rat_on=combine
persist.radio.data_ltd_sys_ind=1
persist.radio.data_con_rprt=1
persist.radio.calls.on.ims=1

Az "adb pull /system/build.prop g:\temp\build.prop" parancs hozná le a PC-re a build.prop file-t, de ez tiltott, az alábbi hibát kapom: "adb: error: failed to copy '/system/build.prop' to 'g:\temp\build.prop': remote open failed: Permission denied".
Ha kiadom az "adb shell getprop" parancsot, akkor kiírja az összes beállítást, ahol látszik, hogy a persist.dbg.ims_volte_enable értéke "1", tehát ez már be van allítva, de a többi beállítás még nem létezik.
Erre az lenne a megoldás, hogy az "adb shell setprop" paranccsal egyenként felviszem a hiányzó beállításokat:
adb shell setprop persist.dbg.volte_avail_ovr 1
adb shell setprop persist.dbg.vt_avail_ovr 1
adb shell setprop persist.dbg.wfc_avail_ovr 1
adb shell setprop persist.radio.rat_on combine
adb shell setprop persist.radio.data_ltd_sys_ind 1
adb shell setprop persist.radio.data_con_rprt 1
adb shell setprop persist.radio.calls.on.ims 1

Ezek persze mind hibára futnak:
setprop: failed to set property 'persist.dbg.volte_avail_ovr' to '1'
setprop: failed to set property 'persist.dbg.vt_avail_ovr' to '1'
setprop: failed to set property 'persist.dbg.wfc_avail_ovr' to '1'
setprop: failed to set property 'persist.radio.rat_on' to 'combine'
setprop: failed to set property 'persist.radio.data_ltd_sys_ind' to '1'
setprop: failed to set property 'persist.radio.data_con_rprt' to '1'
setprop: failed to set property 'persist.radio.calls.on.ims' to '1'

Itt valószínűleg az lehet a gond, hogy ugye a parancsok hatására a /system/build.prop fileba kerülnének az új, eddig ott nem szereplő beállítások, sorok, de a /system sajnos írásvédett, amit még recovery módban sem tudtam írhatóvá tenni. Sajnos recovery módban az adb shell sem működik, bár a telefon tartalmához hozzá lehet férni a /system könyvtár kivételével.

A /system/build.prop tartalma nemcsak írásvédett, hanem csak a root tudja olvasni. Az "adb shell getprop" parancs hatására a rendszer viszont rootként fér hozzá a file-hoz, így ki tudja olvasni belőle az értékeket és ki tudja listázni. Az "adb shell setprop" is rootként próbál írni bele, de mivel a /system elérési útvonal read only módban van, így még a root sem tud írni bele. A megoldás az lenne, hogy a /system kapjon ideiglenesen írási jogot, de ehhez viszont root kell.

Egyenlőre eddig jutottam, de nem adom fel.

Még az jutott eszembe, hogy recovery módban lehet firmware-t frissíteni. Az update.zip -et le lehet tölteni a netről, amiben át lehet írni a build.prop file-t. Ha jön újabb firmware verzió, akkor nem online a telóval frissítem, hanem letöltöm a flyme honalapjáról az új update.zip -et, amiben átírom a build.prop file-t és a frissítési csomaggal már egy olyan build.prop file frissül, amiben benne vannak a VoLTE és VoWIFI beállítások. Ez így persze túl egyszerűnek tűnik, lehet, hogy erre is kitaláltak valami védelmet, meg tartok attól, hogy sikertelen firmware frissítés miatt hazavágom a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#1540) zichie válasza zichie (#1539) üzenetére


zichie
senior tag

A "Fejlesztői beállítások" menüben találtam egy olyan kapcsolót, hogy "OEM-feloldás (A rendszerbetöltő feloldásának engedélyezése)". Lehet, hogy ez lenne a megoldás a továbblépéshez? Ki-be lehet kapcsolni, de nem mertem bekapcsolva hagyni.

(#1541) novinyul válasza zichie (#1540) üzenetére


novinyul
veterán

Próbát megérne.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1542) feka0118


feka0118
tag

https://m.hwsw.hu/cikk.php?id=60227

A cikk alapján, ha meg is oldod a telefonon a voLTE engedélyezését nem biztos hogy az használni is fogja.
Mondjuk ez nem szentírás és régebbi a cikk is. Lehet egyszerűbb lenne a szolgáltatódtól megkéredzni. De ahogy azt más korábban írta, lehet hogy nem.

(#1543) novinyul


novinyul
veterán

Azért a Gcam sokat dob a képeken.
[link]
[link]
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1544) kacatoskazi válasza novinyul (#1543) üzenetére


kacatoskazi
csendes tag

Melyik Gcam-et használod, betudnád linkelni? Köszi

(#1545) novinyul válasza kacatoskazi (#1544) üzenetére


novinyul
veterán

Ezt raktam fel, követve a leírást.
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1546) zichie


zichie
senior tag

Kínai firmware-rel állítólag megy a VoLTE, azaz nincs lekorlátozva, mint a global. A képen látszik a VoLTE kapcsoló. Én nem mertem kipróbálni. Használ valaki kínai firmware-t? Mik a tapasztalatok?

Ez lehet megoldás a VoLTE-re, bár a kínaival az a gond, hogy nincs Play áruház és kínai mellett csak angol nyelv érhető el, magyar nincs, bár ez utóbbival még együtt tudnék élni. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#1547) novinyul válasza zichie (#1546) üzenetére


novinyul
veterán

Volt aki használt itt Kínai szoftvert, elvileg nem volt vele gond, már ha a sok tyúk lábas szoftvert nem vesszük hozzá. De hogy mi a tökömért van korlátozva a Volte a Global szofverben :F Szerintem ezt ők maguk sem tudják megmondani. Lehet írni kellene a supportnak hogy engedélyezzék a Volte-t meg a Vowifi-t is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1548) novinyul


novinyul
veterán

Na erre kíváncsi vagyok! A ruszkik nem szoktak mellé lőni Meizu hírekkel
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1549) sysati válasza novinyul (#1545) üzenetére


sysati
csendes tag

Szia!

Nálad működik a slowmotion a gcam appban?

Attila

(#1550) bjames válasza novinyul (#1547) üzenetére


bjames
aktív tag

Nekem kínai romom van, de nem találtam sehol sem voltes beállításokat. Telenoros vagyok, stabil chinese-on.
Most nincs ilyen, nem tudom korábban Volte. :)

Ui. Megtaláltam a fentebbi screenshot alapján azt az oldalt, de ott sincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.