Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) espi38


espi38
őstag

Kedves topic társak!
Akik tervezik a készülék vásárlását nem fontos kapkodni vagy izgulni mikor emelik vissza a készülék eredeti vételárát ugyanis ezt az infót kaptam tőlük "Kedves László!

Nem tervezzük az árakat emelni, a jelenlegi akciókat a gyártó biztosítja számunkra. :)

Üdvözlettel: Hajnalka
EU Stock"
Szóval ettől csak olcsóbb lehet az ár magasabb nem😁

[ Szerkesztve ]

(#302) Noukoum válasza espi38 (#301) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem attól "félünk" hanem attól hogy elkopik és kiveszik, végleg.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#303) espi38 válasza Noukoum (#302) üzenetére


espi38
őstag

Mire gondolsz, hogy ki veszik végleg?
Arra várok hogy visszakapjam az előző darab vételárát és azonnal rendelek egy másikat 😆

(#304) janes1976 válasza novinyul (#300) üzenetére


janes1976
őstag

Ezekre lettem volna kíváncsi. Köszönöm szépen! :R

Véleményetek szerint van értelme várni a 855-ös processzorral szerelt telefonokra? :U Mindig lesz jobb, mindig lesz újabb ugyebár. Meg ugye az ár is egy nagyon fontos szempont azért. Nagyon nem mindegy, hogy mennyiért kapsz csúcskategóriás készüléket, amibe majd (NFC) minden benne van. :D

espi38: ez egy nagyon fontos infó, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#305) espi38 válasza janes1976 (#304) üzenetére


espi38
őstag

Szerintem nincs értelme várni, ugyanis nem ennyiért fogod megkapni ráadásul szerintem nem sokkal fog többet adni legalábbis annyival nem mint amennyivel többe fog kerülni, de majd rám írnak a jobban hozzáértők😁

(#306) novinyul válasza janes1976 (#304) üzenetére


novinyul
veterán

Az NFC ha fontos neked akkor az 16s lesz neked jó. De ha nem fontos, akkor a 16th hibátlan hosszú távon is. A snapi 845 még rengeteg tartalékkal rendelkezik, plusz a folyadék hűtés sokat segít hűvösen tartani a procit. Nem is emlékszem hogy melegedett volna mióta nálam van, de majd nyáron kiderül hogy bírja. De nálam egyenlőre marad, az Axon7-m nagyon szerettem és a 16th méltó utódja lett. Persze Xiaomi vonalon is maradok mert nagyon jó telefonok azok is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#307) espi38 válasza novinyul (#306) üzenetére


espi38
őstag

Annyit hozzá tennék, hogy a kijelző maximális fényereje nem kimagasló 430 nit a teszt szerint.
Ez érdekes teljesítmény egy amoled kijelzőhőz képest, mert a végtelen kontrasztarány a kimagasló fényerővel párosulna😂
Nem tudom, hogy egy nyári napon mennyire lesz látható a tartalom.
'janes1976"
Próbáltam segíteni azokon a leendő tulajdonosokon, akik szeretnének meizu 16th vásárolni de jelen pillanatban nimcs hozzá keretük.
Remélhetőleg tényleg nem fog emelkedni a készülék ára 😁

[ Szerkesztve ]

(#308) bjames


bjames
aktív tag

Korábban #258-ban írtam, hogy mi nem tetszik a készülékben, s ezért visszaküldöm.
De aztán, felraktam rá a china romot, s igaz sokat kellett vele kínlódni mikorra minden összeállt, de így most már annyira babán néz ki a teló egy frankó témával, hogy nem fogom visszaküldeni. S jól is hasít :p
Valamivel tényleg fluent-ebb a kínai rom, frissebb, s valóban van olyan korábbi hiba ami ezen nem jön elő.
Legtöbbet a google cuccok telepítésével kellett kínlódni, de végül ez is sikerült.
Ha valaki elégedett a global rommal, s nem keresi a felesleges kihívásokat, akkor azt javaslom maradjon globalon :)
Előfordulnak még itt-ott csirkelábak, de elviselhető :)

China romosok, el tudtátok tüntetni a csirkelábakat az időjárás appból?

Kínai rom telepítés legszívatósabb részéhez:
A következő leíráson mentem végig, amit gombasm linkelt be a leírásában.
Google services telepítésénél minden egyes service telepítése után ki kell lőni, s újraindítani a telepítő appot, mert máshogy úgy sem megy, ill. célszerű figyelni az aktuális service letöltésének státuszát, amit az értesítési sávon lehet követni, s ott látszik is, hogy miért megy ilyen *** lassan.

Nekem hibásan ment fel a google services, ami akkor vált egyértelművé, mikor az apkmirror.com oldalról letöltöttem a Google App Installert s lefuttattam. Ez persze nem tudta javítani, ezért a Kínai romon lévő kínai App Store-ból raktam fel ugyanezt, de ez egy korábbi verzió volt, s ez már ki tudta javítani.
Ekkor még mindig nem volt tökéletes a Play Store, pl. nem tudtam a vásárlásaim visszaállítani, ill. bizonyos app-ok nem is voltak ott a store-ban. Mint kiderült, egy jóval régebbi Play Store volt fönt mint az aktuális.

Play Store frissítése: Engedélyezd a Play Store háttérben való futását az app kezelőben (Settings\Apps\Google Play Store\Permission management\Background progresses -> Allow running in background), majd bökj rá a Play Store\Settings\Play Store version-re, ekkor kiírja hogy majd update-eli. Ez meg is történt, a google story lezárva :)

[ Szerkesztve ]

(#309) espi38 válasza bjames (#308) üzenetére


espi38
őstag

Ezek szerint akkor nem küldöd vissza?
Én is nagyon gondolkodom a típus visszaszerzésén, hiszen most a nálam lévő Mate 20 nem nyújt sokkal többet inkább csak negativot a méretét és a súlyát a Meizu hoz képest.
Hihetetlenül compact darab a típus és az amoled kijelző mindent visz, viszont a gyengécske fényerő és az USB otg hiánya egy kicsit zavaró legalábbis nekem.
A szoftveres dolgok azok nem zavarnának, tudtommal a 9.0 is megkspja majd

(#310) bjames válasza espi38 (#309) üzenetére


bjames
aktív tag

Igen, marad :)
Gondolkoztam mit lehetne helyette ha visszaküldeném, eredetileg Xiaomi MI9 vagy Oneplus7-re vártam volna, mert nem sürgős, de ezek nagyobbak lesznek, s nem akarok nagyobb telót, s ezek ráadásul akár 1,5x annyiba is fognak kerülni. Ebben a teljesítménykategóriában s méretben alig van alternatíva. Én most hirtelen csak Samsung S9-et tudnám mondani.

Tudtok tokot ajánlani hozzá? Esetleg fényképpel... :p

(#311) vlesi69


vlesi69
senior tag

Tokot és fóliát lehet hozzá kapni Budapesten valahol? Eddig nem találtam, a gyári tok nagyon csúszós.

(#312) espi38 válasza bjames (#310) üzenetére


espi38
őstag

Hát ebben maximálisan egyetértünk én sem tudnák más készüléket mondani ebben az árban ami ennyi mindent nyújt.
Én fóliát rendeltem az aliról már úton van 😁
Fliptokot nem tudok de aznalin biztosan van nézz szét ott.

(#313) gombasm válasza espi38 (#309) üzenetére


gombasm
aktív tag

Szia! Szinte mindegyik hozzászólásodban előkerül az OTG hiánya, így kipróbáltam mit tesz az enyém, ha rádugok egy pendrive -ot: viszi. A rácsatlakozáskor megkérdezte, hogy akarom-e látni a tartamát és az OK után listázta is.

Tudom (jól emlékszem erre?), hogy te HDD -vel próbálkoztál, a sima memóriákkal sem működik ez nálad?

(Mint azt jóval előbb írtam, nálam kínai rom van fenn, a globallal nem próbáltam az OTG -t, a 128GB mellett amúgy sem lesz erre szinte soha szükségem.)

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#314) Icetee válasza vlesi69 (#311) üzenetére


Icetee
aktív tag

Én keresgéltem, de nincs sehol. Csak kintről tudsz rendelni :(

(#315) espi38 válasza gombasm (#313) üzenetére


espi38
őstag

Szia, bocs hogy csak most írok 😁
Igen csak a HDDt nem ismerte fel a pendrivot igen, de állítólag ez csak egy szoftveres baki de amennyire rugalmas a meizu szoftveres részlege soha nem lesz ez elérhető a típusnál 😂

(#316) gombasm válasza espi38 (#315) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az lehet... Erre biztosan nem fejlesztenek a Meizunál :F :( .

De azért HDD -vel eléggé kevesen akarnak okostelefont összekapcsolni - legalábbis én tőled hallottam ilyet először. Este majd megpróbálom otthon, csak keresnem kell olyan kábelt, ami ad tápot a HDD -nek. Majd írok, hogy mi lett az eredmény.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#317) Kutykurutty7 válasza espi38 (#315) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, ez merült fel bennem is, amit gombasm ír.
Adtál külön tápot a HDD-nek, vagy csak a telefonra dugtad rá?

Egy HDD-nek sokkal nagyobb áram kell, mint egy pendrive-nak, ezért gyakran előfordul, hogy a TV-telefon kábele nem ad elég áramot az eszköz teljes működéséhez.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#318) espi38 válasza Kutykurutty7 (#317) üzenetére


espi38
őstag

Sziasztok!
Igen nem sűrűn kapcsolnak össze küldő hddt egy telefonnal:)
Viszont és elég sokat töltögetek és egyszerűbb a telefonról egyből a HDDre tenni az letöltött anyagot.
Egy külső merevlemeznek ami 2.5",nem kell külön táp mert a telefonról vagy az éppen rácsatalakozott eszkötől kapja a feszültséget.:)

(#319) Kutykurutty7 válasza espi38 (#318) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Értem, én is 2,5''-os külső HDD-re gondoltam, nekem is van ilyen vagy 5-6 darab a fiókomban.

Ezek sok eszközről tudnak működni, de vannak olyan TV, telefon, egyéb eszköztípusok, amelyek nem adnak le elég áramot. Ilyenkor is hallod, hogy felpörög a külső merevlemez, de pontosan az a jelenség, hogy úgy tűnik, nem ismeri fel a TV/telefon a rádugott HDD-t. És még az is előfordulhat, hogy a telefon az egyik külső HDD-nek elég áramot ad, de a másiknak már ugyanaz nem elégséges.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#320) espi38 válasza Kutykurutty7 (#319) üzenetére


espi38
őstag

Két külső HDD van az egyik 500GB a másik 2TB más telefon felismeri mindkettőt igy a telefon nem tudja sajnos.

(#321) Kutykurutty7 válasza espi38 (#320) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

OK, értem.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#322) gombasm válasza Kutykurutty7 (#319) üzenetére


gombasm
aktív tag

Azért gondoltam ezt az OTG témát tisztába tenni, nehogy valakit is elriasszon ettől a telefontól az OTG "hiánya". Szóval: van OTG, memóriákat, pendrive -ot simán kezel. Az esetleg előfordulhat, hogy nem mindegyik kábellel, nekem is van olyan USB C - USB aljzat kábelem, ami semmire sem jó!

(Szinte biztos vagyok benne, hogy a HDD -nek külön tápot adva tudni fogja azt is olvasni. Nálam is van a fiókban/asztalon 2-3 db.)

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#323) espi38 válasza gombasm (#322) üzenetére


espi38
őstag

Hát bizony nem kell neki külön táp, csak a 3.5 HDD nek kell külön táp de azok külső verzióban szerintem nem is kaphatók.
Senkit nem akarok illetve akartam elijeszteni a típustól mert ettől eltekintve hibátlan darab és ha ez nekem fontos másnak nem biztos.

(#324) Kutykurutty7 válasza espi38 (#323) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Értem, hogy nincs külön 'power' csatlakozód. Általában a 2,5''-os külső merevlemezek dobozán nem szokott lenni plusz 'power' csatlakozó, csak az az egy, amin az adat is vándorol. Vannak olyan külső HDD-k (vagy 2,5''-os külső HDD tokok), ahol van power csatlakozó is az adatátvitelre is szolgáló csatlakozó mellett. Ez a power csatlakozó pont arra szolgál, hogy plusz energiával lássa el a tulajdonos a külső HDD-t, abban az esetben, ha a rádugott eszköz nem adna elegendő áramerősséget. Tudomásom szerint pl. 500 mAh nem minden esetben elég a külső 2,5''-os HDD-knek, pedig a telefonok/TV-k gyakran csak ennyit adnak le kifelé.

Lehet kapni Y kábel néven olyan kábeleket, amelyek segíthetnek hasonló helyzetben. Itt egy angol nyelvű leírás ezeknek a használatáról: link Nyilván Neked nem ilyen végű kábelre lenne szükséged, de működési elv ugyanaz.

Itt egy házilag 'gányolt' megoldás erre a problémára: link

Mindezek mellett, nem biztos, hogy az elégtelen áramerősség az oka, hogy nem látta a telefonod a HDD-t, de én valószínűnek tartom.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#325) espi38 válasza Kutykurutty7 (#324) üzenetére


espi38
őstag

Oké! Akkor azt mivel magyarázod meg, hogy például a párom s8 rádugtam mindkét külső hddt és hibátlanul üzemelt?
Hidd el nem kötekedni akarok én is örülnék ha ez működne, de szerintem zsákutca😂

(#326) Kutykurutty7 válasza espi38 (#325) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ahogy írtam, nem minden TV/mobil ad le ugyanakkora áramot. Lehet, hogy a párod S8-asa nagyobb áramerősséget tud terhelés alatt, mint a Meizu 16th. Hidd el, hogy én sem köteketdni akarok... :)

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#327) espi38 válasza Kutykurutty7 (#326) üzenetére


espi38
őstag

😁Akkor mivel van a baj csak a típussal, kíváncsi lennék hogy a kínai rommal menne ez a funkció, mert szerintem csak szoftveres hiba lehet és nem hardveres.
Érdekes módon bármelyik készülékre raktam rá a külső hddt mindegyikkel ment.
Meizura rákötve folyamatosan ment a hdd nem akadozott, nem visitott plussz amper után 😁
Felhivtam anno a wayteqet és ott is azt mondták hogy szoftveres hiba lehet írjak a meizunak hatha javítanak ezen.
Viszont oovasva, hogy a támogatottság a global verzió fele egyenlő a nullával így neg se próbáltam ecsetelni nekik ezt a dolgot 😂

(#328) gombasm válasza espi38 (#327) üzenetére


gombasm
aktív tag

Utolsó hozzászólásom OTG témában:

8/128 16th, kínai fejlesztői rom + MAXTOR M3 gyári külső HDD 1TB (speciális kábel, nem is tudtam külső tápot adni neki) = működik, a telefon látja a lemezt, tudja olvasni/írni a könyvtárakat.

:Y :C :R

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#329) espi38 válasza gombasm (#328) üzenetére


espi38
őstag

Akkor mégis csak szoftveres baki, a global romban van tiltva. Hát ez van.
Köszönöm a hozzaszolast

(#330) Kutykurutty7 válasza espi38 (#329) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Így van!

Vagy szoftveres okai vannak és a global rom ebben is 'gyengébb', mint a kínai...
vagy a Te telefonod (amit visszaküldtél) nem tudta elegendő áramerősséggel ellátni a 2,5''-os HDD-idet! :D

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#331) espi38 válasza Kutykurutty7 (#330) üzenetére


espi38
őstag

Hagyjuk már ezt, volt akit megkertem próbálja már ki de neki se ment ennyi, téma részemről lezárva😁

(#332) Kutykurutty7 válasza espi38 (#331) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

OK, részemről is lezárva.
Nem vagy egy könnyű eset... :D

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#333) espi38 válasza Kutykurutty7 (#332) üzenetére


espi38
őstag

:R

(#334) vlesi69 válasza Icetee (#314) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is keresgéltem de semmi, a fiam rendelt nekem hozzá tokot és fóliát.

(#335) vlesi69


vlesi69
senior tag

Egy kérdés, két kártyával használom, a 2. szim céges és csak beszédre használom hogy tudnám csak 2 G-re kapcsolni? Eddigi telefonjaimon át tudtam kapcsolni külön hogy csak 2 G legyen ezen nem sikerült még.

(#336) bjames


bjames
aktív tag

Korábban itt valaki emlegette hogy Mofi tokot rendel a telóhoz.
Nem ismerem a márkát. Ez jó minőségű ajánlott márka?

(#337) vlesi69 válasza bjames (#336) üzenetére


vlesi69
senior tag

E bayon van biztos, ott rengeteget lehet találni, de itthon semmi, és sajnos Eu stock sem forgalmaz hozzá.

(#338) novinyul válasza bjames (#336) üzenetére


novinyul
veterán

Jó tokokat gyártanak. Én a mobilász tok shopban vettem tokot hozzá.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#339) vlesi69 válasza novinyul (#338) üzenetére


vlesi69
senior tag

Néztem ott is, nincsen hozzá tok sem szilikon sem kemény tok. Mikor és milyet vettél ott?

(#340) novinyul válasza vlesi69 (#339) üzenetére


novinyul
veterán

A Soroksári úti boltba vettem, 2000 vagy 2500ft volt a silicon tok. Spiegen Rugger Armor másolat, de nagyon pontosan és jól illeszkedik.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#341) espi38


espi38
őstag

Miért kell másik tok, a gyári tok is tökéletes ami a csomagolásban van.

(#342) Sinu válasza bjames (#336) üzenetére


Sinu
senior tag

Az szerintem én voltam, de még nem érkezett meg :(
Minden telómhoz Mofi-t veszek, az egyik legjobb :)

[ Szerkesztve ]

No Future

(#343) novinyul válasza espi38 (#341) üzenetére


novinyul
veterán

Azt inkább hagyjuk, mindenre jó csak arra nem amire kitalálták. Csúszott már ki a kezemből kőre a telefon, ha nem abban a tokban van amit vettem rá, akkor szanaszét törik. Így meg karc nélkül megúszta, nem esett nagy magasságból, de pont éllel ért le, na ezt a gyári tok nem védi ki.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#344) espi38 válasza novinyul (#343) üzenetére


espi38
őstag

Mondjuk ebben igazad van viszont a hozzá adott tok nem veszi el a telefon szépségét nem teszi vaskos bunkává darabot.
Soha nem szerettem azokat a tokokat amik bumszlivá teszik az adott készüléket.
Mondjuk éppen ezek védik meg a készüléket is ha leesik, nem kell elejteni ez az egyetlen megoldás erre😂

(#345) espi38


espi38
őstag

Van valami újabb fejlemény a típussal,kapott esetlegesen valami frissítést mert tervezem hogy rendelek egy darabot belőle és magmarad?
Még mindig nem találtam ehhez hasonló készüléket tudás ár értékarányban:)

(#346) novinyul válasza espi38 (#345) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem májusban várható lesz hozzá frissítés, de lehet hogy hamarabb vagy később lesz hozzá.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#347) espi38 válasza novinyul (#346) üzenetére


espi38
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

(#348) vlesi69 válasza espi38 (#341) üzenetére


vlesi69
senior tag

A gyári nagyon csúszós!

(#349) espi38 válasza vlesi69 (#348) üzenetére


espi38
őstag

Igen de jobb mint a semmi-Úgy gondoltam visszatérek a típushoz holnap érkezik a 6/128GB verzió:)

(#350) Kutykurutty7 válasza espi38 (#349) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ez jó hír! :R

Akkor megkapom a régi telefonod? :D Az már elég le van használva... meddig is használtad? 7 napot? :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.